Отговори
# 675
  • Мнения: 0
Добро утро, мили момичета  Hug
Събудих се още в 3:00., ама то въртене пусто- не се издържа и станах  newsm62
Желая ви един прекрасен петъчен ден изпълнен само с положителни емоции  newsm44 newsm68

# 676
  • Мнения: 4 709
Термина ми е на 11.07.2013 г, първа бременност. Благодаря ви момичета за топлото посрещане!
Добре дошла Кате, бях се притеснила, че съм единствената бременна в Благоевград дето е с термин юли  Hug
cveti-dp И аз се въртях цяла нощ не знам какво ми стана, до преди 1 седмица заспивах пред телевизора още в 10 сега ме е хванало едно безсъние. Сигурно защото съм отпуска от едната работа и не се изморявам толкова.
Achillea millefolium не е само твоя татко откачил, моят чака още малко да напредна и каза, че ще му пуска оперна музика, щото бил чел, че бебетата чуват в корема на майките си и така щял да оформи музикалният му вкус отрано.

# 677
  • Мнения: 2 237
Ееееех, Благоевград  Simple Smile Там су завърших виШото  Mr. Green Е, отдавна беше. Нещо ми се е доходило Wink

Момичета, аз тая нощ съгреших  Confused Пих Аналгин....Наложи се. Цял ден бях с адско главоболие. Търпях. Пих течности, изпих 2 Парацетамола, спах, почивах си...нищо. Само се засилваше. През нощта стана нетърпимо и нечовешко  Cry Започнах да се треса в конвулсии от болка, погледа м исе размаза, доповръща ми се......Изпаднах в паника, направо си бях пред припадък от зверската болка. Станах и пих Аналгин, поне взех половинка а не цяло. После не помня нищо........ Сутринта станах без главоболие, но като сдъвкана и изплюта. Лекарката ми каза, че в много краен случай мога да взема половинка Аналгин, и този случай беше краен. Но все пак ми е съвестно и имам угризения  Confused

# 678
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Добро утро и от мен, вече отдавна започнала работа в този последен петъчен ден Simple Smile

Черпя ви с чайче 

# 679
  • Мнения: X
Добро утро, момичета.

Аз се излюпих толкова рано, защото трябва да ходя за БХС. Притеснено ми е нещо.
blizna4e, това с главоболието е много гадно. И мен понякога адски ме цепи, та чак ми се гади и вие свят от болка. Понякога си мисля, че може да е от ниско кръвно. Карам баща ми да ми мери кръвното от време на време ( те живеят до нас), обаче на него понякога му е трудно да ми чуе пулса. Аналгин не смея да пия, ама то като не се търпи, какво да правиш.

# 680
  • Мнения: 2 237
buttinsky , аз иначе съм куче. На болка издържам поне три пъти над това което издържа обикновено човек. Стискам зъби и не се оплаквам. За да кажа сега че много ме е боляло и чак да пия хапче, значи наистина е било жестоко..... Tired Иначе кръвно и аз меря, ама си е нормално.
ТЪпото е че май знам вече какво беше тая болка. Ново разболяване. (бях здрава едва 4-5 дни). Носът ми тече и кихам като луда. Дойдох само един ден на работа, вчера имах страшно грипав пациент и ето - май съм се заразила....Но от януари - отпусчица и у дома  Naughty

# 681
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Бутински, 9г.с.+6 дни не е ли рано за БХС? Аз още не съм си записала час за БХС и ФМ и затова можеби се шашкам, довечера съм на преглед да си покажа изследванията че излязоха всички най накрая та ще питам доктора...

# 682
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Добро утро  Hug

След чайчето на Таничка, едно кафенце от мен  Simple Smile


buttinsky, успех днес  Hug

АхиHug Hug Hug Твоя татко е голяма скица  Simple Smile

Хубав ден, момичета   bouquet

# 683
  • Мнения: 1 350
Ахилея,радвам се ,че си взела правилното решение!Хората ходят да раждат в големите градове ,ти ще се вдигнеш да дойдеш в Пазарджик ,в това подобие на болница ooooh! Дано да намерите с Катето подходящата лекарка  Hug
Близначе ,пиши като идваш към нашия град на зъболекар.Ше се радвам да се видим HugМъжът ми е от панагюрския край Crazy
Аз днес пак съм за подаръци #Cussing out Фалирах направо.Свека в събота има рожден ден и тя подръци чакала,представете си ooooh! Тряябва  и за нова година да се пазарува,дано да успея да оставя синчето на мъжа ми и докато спят да се подстрижа и боядисам ,че съм грозна гледка.
Гледам ,че доста влязоха вече в заветния 4 месец Grinning Аз чакам 6 януари ,за да си отдъхна Blush

# 684
  • Мнения: X
*Таничка* определено се оказа, че е рано, да.
Не знам какво да кажа за тези лекари.
Вчера като ме изпрати докторът от ЖК при въпросната специалистка, много добре чух как му обяснява, че бебето трябва да е 48 мм, за да се направи измерването и изследването.
Както го попитах, започна да увърта и да ми обяснява, че с 48 имала предвид някаква специална програма.
Днес като отидох при нея, каза, че въпросната киста е жълтото тяло на бременността и че в момента бебето е с увеличена нухална гънка , макар и с нормален мозък, обаче било много малко за да се говори със сигурност за генетични проблеми, така, че трябвало да изчакам още 10-тина дни да порасне и тогава пак да го гледа и ако не е намаляла тази гънка ми препоръчва някакви още по-сложни изследвания, за които пък той ми говореше, че можело да доведат до спонтанен аборт и които най-често показвали, че плода е генетични увреждания.
Направо ме подредиха за празниците, много съм разстроена и притеснена. Макар че все пак имало вероятност тази гънка да намалее, аз сега седя и си мисля най-лошото и от друга страна се чувствам излъгана. Защо вчера скри от мен тази информация? Ако въпросът е да ме карат няколко пъти да ходя и да си платя прегледа, ега си и майтапа. Или въпросната "киста" го е притеснявала...

# 685
  • Мнения: 1 350
buttinsky,тази киста на жълтото тяло не изчезва ли след 12 г.с. Аз при предната бременност имах такова нещо ,един доктор яко ме наплаши ,но потърсих още едно мнение и ме увериха ,че посредством тази киста ,сакчето се прикачва към стените на матката и няма нищо страшно.Изчезна си от само себе си.
Относно нухалната гънка нищо не мога да кажа ,много е рано все пак ConfusedЗащо пък да те викат толкова рано на БХС.Опитай се да се успокоиш,може наистина да не са се разбрали помежду им Confused

# 686
  • Мнения: 481
Здравейте момичета,
не съм писала от толкова време, че тези празници ми взеха дъха Simple Smile
Искам да се похваля - вчера бяхме с таткото на ехограф и бебо ни помаха за здравей! Heart Eyes
Иначе искам да започна една малка мини темичка, ако не е обсъдено вече (много са страниците за това не мога да ги изчета всичките и се извинвявам предварително)
Та за дрехите за нас мамитата - как се справяте с коремчето, което си расте и не пита.
Аз съм много слаба и вече ми личи определено и ходя с разкопчани дънки и колан, но пък много ми падат, а не знам дали не е рано още да си купя специални панталони за бременни...
Като цяло давайте добри идей как се справяте вие:)
Поздрави и хубав ден!

# 687
  • Мнения: 4 709
buttinsky Успокой се, наистина е много рано за БХС иначе и нас вече щяха да са ни правили. От опит знам, да не вярвам на лекари, преди да съм чула и второ мнение. Навремето един некадърник искаше да отваря главата на дъщеря ми, че и била голяма фонтанелата значи била болна от хидроцефалия #2gunfire. Теглих му една наум и отидохме при друга докторка, която каза, че нищо и няма само трябва да се наблюдава. Сега освен, че отвреме на време не слуша майка си, смятай че нищо друго и няма, не знам дали е боледувала 10 пъти в живота си от които само 1 път сме стигали до инжекции и 2-3пъти до антибиотик. пу-пу да не я урочасам, но оттогава си знам не вярвай на доктор, ако не са ти потвърдили и от друго място диагнозата. Така че спокойно.

# 688
  • Мнения: 4 841
Жълтото тяло (жълтъка или още т.нар. прогестерон) храни плода докато се образува плацентата. При проблем задължително на второ и дори и на трето мнение. От опит казвам. При първата ми бременност единия ми гинеколог видя сърдечна дейност, а другия каза кухо яйце и ме изпрати на кюртаж  ooooh! В АГ също видяха сърдечна дейност. За съжаление тази бременност ми беше неуспешна. Точно затова на второ, трето и колкото са необходими мнения.

# 689
  • Мнения: 54
mysterious  Close какви са тия доктори?Ужас,,
И да се похваля-вече имам час за желаната докторка  Peace Чак на 8ми Януари,но няма как.Ще изчакам.Сигурно тия дни ще ми се сторят вечни.Само се чудя дали няма да има проблеми с направлението,защото на 8ми ще съм в 13,4 седмица.Малко късно за записване на ЖК ми се струва.

Общи условия

Активация на акаунт