Отговори
# 690
  • Мнения: 4 709
Докторите са софийски специалисти. Achillea аз си мислех, че е кой знае колко по-различно ЖК отпреди 18 години, но се оказа, че нищо не се е променило, тегло обиколка на талия/ако това мойто може да се нарече талия/ и ехограф, нищо особено, бях си направила изследванията предварително, само имах бактерии в урината, но казаха че не е страшно и така. По ми е интересно на 15/1, че ми казаха че тогава ще ми правят БХС, което навремето го нямаше.

# 691
  • Мнения: 86
Ужас, направих земетресение на  бебетата -  кихнах поне 20 последователни пъти (много мощно кихам, всеки път ме заболява корема). А май- юни ми почва сенната хрема, тогава става много зле - имам няколко месеца да се науча да кихам по-леко.

# 692
  • Мнения: X
И аз съм със много експлозивни кихавици, M-tina, и със алергични ринити разни, които като се почнат лятото не знам кога свършват.

# 693
  • Мнения: 0
buttinsky, не се притеснявай за резултатите- аз също мисля, че е много рано и направо не знам защо са те пращали толкова рано  newsm78 Аз ходих на ранен скрининг в средата на 11г.с. и лекарят ме попита "ама защо толкова рано те пращат" , а аз отидох тогава, защото просто други часове имаше чак след нова година и щях да изпусна срока  Rolling Eyes Та този лекар ми каза, че плода трябва да е най-малко 45мм, за да се направи изследването, а най-добре било в края на 12, средата на 13 г.с, защото резултатите по-рано не били точни...та според мен са искали да ти вземат само парите...не си разваляй празниците  Hug

# 694
  • Мнения: 681
buttinsky, каква беше тая киста зад матката, която после се оказа жълтъчното мехурче ВЪВ матката! Я не им се връзвай! Ако става дума пък за жълтото тяло в яйчника, ти не си имала, защото си забременяла инвитро, нали така?

# 695
  • Мнения: X
Ох, съвсем се обърках и аз.
Той каза, че му приличало на киста, а колежката му днес каза, че това било жълтото тяло.
Аз съм с ин витро, да.
Май най-добре да си отида в София да ме видят в средата на януари...

# 696
  • Мнения: 681
Ето, видя ли! Това е пълен абсурд. Аман от некадърни доктори, дето знаят само да плямплат!

Спокойствие и само спокойствие, както е казал Карлсон.

# 697
  • Мнения: X
Ще се опитам да се успокоя, но вие в такъв случай какво ще ме посъветвате. Да го сменям ли този доктор и как мога да го сменя, ако реша? Той ми води ЖК и хубавото е, че работи със здравната каса. Иначе е много любезен, но май наистина говори повечко, отколкото нещо друго.
Това е, че в Стара Загора повечето, които се ползват с добро име не работят със ЗК, а някои от тях вече са ме разочаровали в дадено отношение.
Единият, който се слави като едва ли не най-подготвен от всички, преди 2-3 години като отидохме с оплакване, че не мога да забременея, ме погледна на ехографа, накара мъжа ми да си направи спермограма в Пловдив и ни изпрати с думите, че сме още млади, да сме си правели секс и то щяло да стане. Тогава като го питах за цветна снимка на тръбите, беше абсолютно категоричен, че не е необходима и че съм плодовита като богинята на полодородието.
После като тръгнахме по клиниките, се оказа, че точно с цветна снимка трябва да се започне, след като другаде не виждат проблем и се оказа, че съм със проблемни тръби.
Иначе това не пречи прегледите на нашите Старозагорски спецове да са по-скъпи от тези на лекарите в София.

Последна редакция: пт, 28 дек 2012, 12:45 от Анонимен

# 698
  • Мнения: 681
Според мен можеш да си ходиш при него на ЖК, защото то и без това е едно нищо - теглене, кръвно, ПКК, урина, МБ - все ще се справи. За сериозните прегледи ходи на частно.


# 699
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
момичета нали 2 видеозона се полагат за цялата бременност по ЗК? Защото моя вече ме е гледал 2 пъти, първия път си платих прегледа на частно, а след това бях с направление и тогава ми пусна изследванията. По колко се плаща видеозона?

# 700
  • Мнения: 61
buttinsky, успокой се моля те. Това което знам аз е че тази нухална гънка всъщност е течност зад вратлето която след 13та седмица изчезва напълно а преди 11та е много дебела. Знае се че около 12та г.с. трябва да е по малко от 2.5 мм приблизително за да няма съмнения за хромозомни дефекти. Резултатите от БХСто се получават като нанесат твоите стойности в едни графики обхващащи размера на плода - от 45 до 85 мм. Извън тези размери никой не може да ти определя рискове за болести. Не се шашкай излишно преди празниците.
Ей сега ще ви напиша нещо и за себе си че първо исках да драсна на buttinsky

# 701
  • Мнения: 61
Вече съм си в Бургас. Днес ме записаха на ЖК. Успях да отида жадна и гладна, че точно до кабинета на Гамишев е лабораторията и дадох кръв и урина и вл.секрет. Даже вече ми излезнаха и резултатите без секрета. Всичко ми покри касата - и Васерман и ХИВ и кръвна група и т.н.
А сега да ви покажа и моите любимци
Това е Кара


Тирас като един чисто черен котарак си няма хубава снимка но все пак ето го и него


Ще пробвам да кача и едно клипче как си играят ама май е много голямо и няма да стане

П.П. Личи си какъв ремонт ни чака, е вътре не е толкоз зле. Просто като махнахме стария парапет и не оправихме бетонната стеничка

П.П.2 Ето го и клипа
http://www.videoclip.bg/watch/KaraTiras

Последна редакция: пт, 28 дек 2012, 13:55 от rosi.to

# 702
  • Варна
  • Мнения: 195
Здравейте! sohappy Преди време само бях маркирала, че имам положителен тест за бременност, но вече спокойно мога да се включа в темата.
Допреди две седмици не се виждаха сърдечни пулсации(коремен ехограф) и изпитвах огромен страх, че може нещо да не е наред, защото имам една неуспешна бременност, но вчера се видя, че бебето мърда, тупти, маха с ръчички и всичко е наред. Отговаряше на 9г.с. + 6 дни. Което означава, че тази докторка ме е гледала едно към гьотере - отказа да използва вагиналната сонда и ми каза, че вижда ''чудесно жълто тяло в матката'', но не и бебе. А то е било доста големичко и е трябвало да се видят пулсации.
Прекарах две кошмарни седмици, изпълнени със съмнения, с очакване, тревожни сънища, силно безпокойство и много, много напрежение. Но ето, че засега всичко изглежда добре. Бях толкова развулнувана от хубавата новина, че не попитах за термин, но така или иначе ще е в края на юли. Първото ми детенце е родено през декември, затова много се радвам, че ще си имаме лятно бебе.   Nature Sun With Face

Чета ви и се надявам хубавите новини да преобладават.  Grinning

# 703
  • Мнения: 1 350
Тинтити минтири ,добре дошла  Hug Да видим как ще ги гледаме тези летни бебета ,че още отсега се плаша - жеги,задух ,без климатик...Ще правим повече разходки и това е .
Вече мина обяд и мога да ви кажа ,снощи сънвах ,че губя бебето ooooh! Знам ,че е глупаво и е само сън ,но днес съм много разтревожена.Някаква болка ли имам,внушавам ли си ....хахо съм аз ,знам Crossing Arms

# 704
  • Мнения: 182
 Hug Момичета Честита Коледа и от мен  Hug Да сте много здрави и усмихнати,щастливи и безгрижни, само хубави новини да имате,приятни емоции и щастливи моменти, и другата Коледа живи здрави с бебоци на ръце да празнуваме  Hug
Аз бях във родния си град Карлово по празниците и изкарах чудесно,видях се и със най-добрите си приятелки и наистина най-хубавото беше,че мама ми готви вкусните си гозбички,аз само си почивах и се глезих  Heart Eyes
                                                                                                                                                                      Но за съжаление някъде по пътя лепнах някакъв вирус,започна със изсъхване и дразнене на носоглътката и днес вече слиза надолу към гърлото и се притеснявам да не започна кашлица и да не възпаля сливиците,че да не вдигам температура  Praynig Взех си някакъв физиологичен разтвор,на базата на солена вода за носът и едно спрейче с прополис,невен и мента за възпалено гърло и устна кухина, определено ми е по-добре от тях  thumbsup                                                                                                                                                    

*Таничка*
        Това подуване на пръстите е съвсем нормално и определено не е някаква страшна болест както някой много "информиран" пак се изрази  Joy  Освен,че задържаме вода по време на бременност и се увеличава притока на кръв това също предизвиква подуване на пръстите както при спортуване се получава същия ефект,а и друго да те успокоя точно тези дни някъде беше пълнолуние то също причинява повече задържане на течности   bouquet Лично аз също го усетих повече в тези дни,а и по празниците малко прекалих със солените и пикантни храни  Embarassed дори преди да забременея по време на пълнолуние винаги усещах леко подуване. Сигурна съм,че не е сериозно положението и не си единствената "болна"   bouquet                                                                                                                                                     За боядисването на косата ,днес си купих боя и мисля утре да се намажа,както някой тук каза ,не трябва да се изоставяме дори и бременни пак трябва да сме красиви  4470                                                                                                                                                                   Тинтири_минтири          Много се радвам,че най-после си спокйна и ти пожелавам вече да нямаш подобни кошмарни седмици ,добре дошла   bouquet                                                                                                                                                     Данчето с трабантчето        И аз имах подобни кошмари и те разбирам напълно  Hug но съм сигурна ,че не означават нищо тези сънища,освен,че изразяват притесненията ни на подсъзнателно ниво    bouquet                                                                                                                          

Общи условия

Активация на акаунт