Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 315
  • София
Прекрасна реклама, Ива, но уверявам те, аз се чувствам нормален човек и с очила. И именно, защото очите са ни само две и са за цял живот, никога няма да си направя лазерна корекция. Защото на света няма нито един лекар, който да ти даде гаранция какво ще се случи с очите ти след тази намеса след 10 години. За съжаление лазерната корекция коригира точката на пречупване, посредством нарязването на ретината, но не лекува късогледството.
То си остава и продължава да променя очната ябълка. Така че, мога да ти пожелая искрено и след 10 години да си "нормална" и без очила, макар да се съмнявам.

# 316
Прекрасна реклама, Ива, но уверявам те, аз се чувствам нормален човек и с очила. И именно, защото очите са ни само две и са за цял живот, никога няма да си направя лазерна корекция. Защото на света няма нито един лекар, който да ти даде гаранция какво ще се случи с очите ти след тази намеса след 10 години. За съжаление лазерната корекция коригира точката на пречупване, посредством нарязването на ретината, но не лекува късогледството.
То си остава и продължава да променя очната ябълка. Така че, мога да ти пожелая искрено и след 10 години да си "нормална" и без очила, макар да се съмнявам.
Напълно си права. Гаранция в медицината няма и ако някой се чувства добре с очила, те не му пречат и не му създават дискомфорт, не е нужно да се подлага на корекция. Познавам очен лекар, който си направи лазерна корекция и такива, които казват, че не биха го направили никога. Въпрос на личен избор и е хубаво, че го има. Само едно уточнение (може би е грешка от бързане) - моделира се роговицата, а не ретината, по никакъв начин не се работи във вътрешността на окото.

# 317
  • София
Разбира се. Но мисля, че стана ясно. Няма да се поправям.

# 318
...Към всички ,които се колебаят за тази интервенция и важна крачка, аз ви съветвам,като човек който страдаше от късогледство от 6ти клас в момента съм на 26години,подарете си най големият подарък,да виждате ,но имайте предвид ,че избора на клиника е много важен!
Важно е качеството на лазера много важен е оператора важен е и инженера ,като цяло избора на екип! Цената на операцията беше 3400лв за двете очи. Не правете компромис със здравето си заради цената,защото имаме само две очи и не си заслужава такъв компромис. Аз лично препоръчвам клиниката доц. Борислав Кючуков резултата е прекрасен отношението на екипа е уникално!
Давам линк към уебстраницата
http://femtolasik-sofia.eu
Първо - имала си късмет. Нещата не са само до цена и избор на място/доктор.
Второ - операцията ти е съвсем отскоро, така че както се казва "не казвай голяма дума".

# 319
Постове, написани по този начин от току що регистрирани потребители с пет мнения (всички еднакви, на тема лазерна корекция), са зле прикрита реклама. Силно се съмнявам, че става въпрос за лично преживяване. Съвсем същите се появяват периодично за конкретни клиники и звучат точно като цитати от сайтовете им.

# 320
  • София

Здравейте!
Най накрая се реших и си направих лазерна корекция на зрението.
След дълго едногодишно проучване реших да си направя корекцията в очна клиника Доц. Борислав Кючуков в София.
Моят дьоптър беше -4.75 и астигматизъм.
От 8 години носех контактни лещи и очила.
Направиха ми изследванията за да определят  кой метод ще бъде подходящ за мен и дали изобщо съм подходяща. Изследва се дебелината на роговицата,защото се изпаряват определено количество микроби от роговицата за да се премахне дьоптъра. За мое щастие се оказах подходяща за интервенцията! Прегледа е на цена от 140лв.
Насрочиха ми дата за операцията на 30.11.2018г и метода беше Femtolasic,който е най щадящият метод. Лазерната корекция трае 30мин за двете очи. Слагат упойка анастетични капки. Също така се дава и успокоително за да сте релаксирани.
Започва се с лазерната корекция както следва може да видите клип в ютуб Femtolasic. Не се плашете изглежда болезнено , но ви уверявам от личен опит не е! Искам да изкажа благодарност на целия екип и на доцент Кючуков за чудото което направиха с моето зрение и за това , че бях уплашена по време на процедурата искам да ви кажа на всички вас читатели,че една от сестрите в екипа държеше ръката ми за кураж.Това добро отношение повярвайте ми рядко се среща. Интервенцията мина и доцента ме попита колко е часа.
Отворих си очите и ясно видях че часа е 17:26 минути, a повярвайте ми имах такъв астигматизъм ,че без лещи или очила нямаше да виждам даже часовника на стената. Дадоха ми специални очила с който да спя и едно успокоително за да заспя след като се прибера. Няма да ви лъжа наистина след това болят клепачите но болката отшумява до сутринта. Аз заспах към 21:00 и се събудих в 3  през ноща. Болката я нямаше и за първи път успях да прочета заглавията на книгите наредени на секцията в стаята ми. На другата сутрин имах преглед, свалиха ми очилата и ми дадоха всички необходими антибиотични капли, изкуствени сълзи и кортикостероиди и инструкции. На 10.12.18 ми беше втория преглед и искам да ви кажа виждам перфектно мога да шофирам и вече се чувствам, КАто нормален човек. Към всички ,които се колебаят за тази интервенция и важна крачка, аз ви съветвам,като човек който страдаше от късогледство от 6ти клас в момента съм на 26години,подарете си най големият подарък,да виждате ,но имайте предвид ,че избора на клиника е много важен!
Важно е качеството на лазера много важен е оператора важен е и инженера ,като цяло избора на екип! Цената на операцията беше 3400лв за двете очи. Не правете компромис със здравето си заради цената,защото имаме само две очи и не си заслужава такъв компромис. Аз лично препоръчвам клиниката доц. Борислав Кючуков резултата е прекрасен отношението на екипа е уникално!
Давам линк към уебстраницата
http://femtolasik-sofia.eu

Звучи като жива реклама. Пишете едно и също нещо в няколко теми, имате като публикации само тези реклами....

# 321
Здравейте, преди да си направя iLASIK изчетох доста, включително и тази тема. Доста ме притесниха коментарите на авторката и  sun girl, но все пак бях твърдо решена. Сега съм в тяхното положение и искам да знам какво следва!? Темата е стара и доста от профилите вече не са активни, ако има някой с двойно виждане, би ли се включил, за да даде още малко инфо?

Общи условия

Активация на акаунт