Подготвителните модули на СМГ "Паисий Хилендарски"

  • 99 244
  • 733
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3 164
Също има и в Междучасие, там може да се запишете  и чрез сайта им директно Peace
може ли линк, моля

http://www.mejduchasie.com/?gclid=CJyXj6GVi7cCFUNP3godRBEAZQ

# 256
  • Мнения: 3 379
Prizma, благодаря!

Знае ли някой колко са големи паралелките в НПМГ? Не ме привлича детето от трети клас да ходи в курс с 35 деца.

# 257
  • София
  • Мнения: 5 066

Знае ли някой колко са големи паралелките в НПМГ? Не ме привлича детето от трети клас да ходи в курс с 35 деца.

Мисля, че са около 20-25 деца, но не съм сигурна. Попитай в НПМГ най-добре.
тел.: 02/862 83 63, 02/862 29 66
На сайта им има публикувана следната информация за курсовете:
Започна записването за курсовете, които ще се провеждат в НПМГ през през идващата учебната 2013-14 година.Списъкът с курсовете ще се разширява. Актуалния към момента списък може да се види тук.
Записванията за курсовете се правят в канцеларията на гимназията всеки работен ден от 8:00 до 15:00 часа. През летния период са възможни промени в работното време на канцеларията – следете тази страница за актуална информация.
http://npmg.org/wp-content/uploads/2011/09/kursove2013.pdf

--------------------------------------------------------------------------------

# 258
  • София
  • Мнения: 2 271
А в СМГ обявяват ли предварително (преди 01.07) график и преподаватели, както в сайта на НПМГ?

# 259
  • София
  • Мнения: 5 066
А в СМГ обявяват ли предварително (преди 01.07) график и преподаватели, както в сайта на НПМГ?

Да.

# 260
  • Мнения: 6 031
А в СМГ обявяват ли предварително (преди 01.07) график и преподаватели, както в сайта на НПМГ?

Да.

Дори можете да си разпечатате от сайта заявлението.

# 261
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Добре , де , а какъв е проблемът детето да е в група от 30 деца? Ако бъде прието в СМГ след 4 клас, класът при всички положения ще е над 30 деца. Та как очаквате тогава детето да се справи?
 За протокола: синът ми ще продължи при същата преподавателка и в 4 клас, та дори групата да е от 40 деца.
 Не го приемайте като заяждане , просто наистина се чудя защо гледате да опазите децата от натоварване и стрес. Имам голям син в гимназията и знам ,че умението децата да устояват стоически на стреса е най-добрият начин да успеят  Peace.
 Иначе  ще споделя , че се очаква Ирина Шаркова да поеме настоящите 3-токласници ,  така че  желая успех на всички  Hug.

# 262
  • Мнения: 7 166
  Иначе  ще споделя , че се очаква Ирина Шаркова да поеме настоящите 3-токласници ,  така че  желая успех на всички  Hug.
Ухаа! Браво!

И аз се чудя на притесненията относно голямата бройка в групите.
Повярвайте, при повечето преподаватели няма значение дали децата са 15 или 30. Работи се по един и същ начин, при идеална тишина и дисциплина. Laughing

# 263
  • София
  • Мнения: 13 236
Алисън, Фран, не знам моята дали ще има проблем в групата от 30-35 деца,  но аз имам    Wink    Може да е странно, ама е така  Wink Лично мое мнение е, без да се засяга някой персонално, че поне 1/3, ако не и повече от една група изобщо не е за тези модули. Там се надгражда, а има деца (по скоро родители), които очакват децата да получат там базови знания. Аз мисля, може и да греша, че когато всички са концентрирани в една цел те не си пречат един на друг. Неслучайно групите по езици са малки и като цяло по-малките групи са по-добре и за преподавателя, и за ученика. Когато цялата група е мотивирана има по-добри резултати. Аз моята не я пуснах на модули в 3 клас по други причини. Сега, обаче я записах в Междучасие и го предпочетох точно заради по-малките групи. Иначе си права, че децата трябва да се справят в по-стресова среда. Моето се справя, но аз мисля, че от гледна точка на усвояването на материал това е ненужно за и без това натоварения й мозък. А когато групата е малка самият учител успява да обхване с поглед всички ученици и да им задържа вниманието. Иначе си спомням добре как потока слуша лекция в големите зали в Технически университет Mr. Green

# 264
  • Мнения: 2 755
...В Междучасие курс за 3-ти клас няма...
Да, така е. Иначе, групите им са до 15 деца. Добри отзиви чувам за там.

Мисля, че са около 20-25 деца, но не съм сигурна. Попитай в НПМГ най-добре.
Миналата година, първоначално, за групите за второкласници в СМГ, бяха съобщили, че ще има две групи от по 25 деца. После на първата родителска среща се оказаха почти 40. Crazy И определено групите не бяха само 2. Обаче, въпреки многобройната група, не съм чула да е имало проблеми с дисциплината.  Peace

# 265
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Ваче , съгласна съм с теб за децата , които въобще нямат място в подготвителите курсове , но хората са различни.  Peace
 Сега в групата на 3-токласника са над 30 деца. Работи се чудесно , госпожата си познава децата , знае им имената както и възможностите. Дисциплината е перфектна , не знам как точно се получава, но е факт.
 Колкото до групите по езици - и аз мислех, че са малки. Останах изумена , обаче , когато моя близка сподели , че групата в АВО БЕЛ на 3 клас е от 20 деца! 
 Но езикът е език, а математиката - математика. Състезателите са подложени на страхотно натоварване , и само най-добрите успяват!
 Е, моят 3-токласник иска да влезе в СМГ за да стане програмист, ама това е друга тема  Laughing.
 Иначе подкрепям правото на избор и личното мнение на всеки, просто ми е интересно  Peace.
 Навремето избрах Междучасие за 7-мокласника точно заради по-малките групи. В последствие разбрах, че същият преподавател е  преподавал същият материал по същият начин на над 35 деца в СМГ. Тогаво установих, че ако детето е за това училище - то ще успее  Peace.
 

# 266
  • Мнения: 4 204
Здравейте,
Може ли някой да ми каже домашното и темата от 27.04.2013г. от школата при г-н Златилов, защото бях на трети кръг на НОИ и не можах да присъствам.
Благодаря предварително.

Синя читанка- стр.138
зад.3,4,6,8,9,10
И пълен преговор за пробния изпит, който желае. Laughing

# 267
  • София
  • Мнения: 13 236
Алисън, съгласна съм! Аз затова по принцип смятам, че моето дете ще намери СВОЕТО място. Досега така се е получавало  Wink Аз насочвам нещата, мисля, предполагам, кроя планове. Понякога се получава, понякога не, но впоследствие се оказва, че и в двата случая е било по-доброро за моето дете.
Аз я записах при Таня Тонова. Надявам се да й допадне и да има успех!
Аз също подкрепям правото на избор, затова споделих моето мнение и опасения. Хубаво е, че има алтернативи. Само дано не се изпортят нещата баш за нашия набор с приема там  Rolling Eyes

# 268
  • София
  • Мнения: 5 066
Иначе  ще споделя , че се очаква Ирина Шаркова да поеме настоящите 3-токласници ,  така че  желая успех на всички  Hug.

Имаш ли представа дали ще води математиката на всички паралелки ?

Хареса ми това, което пишеш за вашата госпожа. И аз съм доволна от нашата, но тя няма да преподава в модул за 4-ти клас тази учебна година. Моля, сподели, коя е вашата госпожа (може и на лични). Благодаря.

# 269
  • Мнения: 7 166
Имаш ли представа дали ще води математиката на всички паралелки ?
Не, няма как да води математиката на 4 паралелки. Предполагам, че ще вземе А и Б паралелка и ще е класен ръководител на едната.
Други преподаватели, които в момента водят математика на 11-окласниците са Томова Grinning и Стоев.
Стоев може скоро да се пенсионира.

Общи условия

Активация на акаунт