Помогнете !!! Бебе на почти 5 месеца тежи 5.100 и е 58 см.

  • 7 020
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 438
здравейте момичета
честита нова година , желая ви много здраве, късмет и много много радост да ви носят вашите дечица .
пиша чак сега защото имахме някои проблеми и нямах време да влизам
нашето детенце е с лицева аномалия, която засяга двете челюсти, езичето и небцето . първото ни дете е на 14 години така че съм понатрупала опит . наистина е много трудно да се справи човек с този проблем. поради невъзможността й да гълта бяхме три месеца на сондово хранене и лекарите ми обясняваха че детето никога няма да може да се научи да се храни нормално. наистина е много странно , но течните напитки като вода, сок и мляко тя изобщо не усеща че има нещо в устата и се стига до един от двата варианта - изтичат от устата по брадата или се дави. а давенето е много страшно тъй като от цепнатината на мекото небце течността влиза  не там където трябва . когато на една майка бебето и спира за секунди да диша и устенцата му започват да посиняват ........просто започвам да слуша само майчиният си инстинкт . и така за да започне детето да се храни през устата /защото моториката на цялото тяло започва да се развива от моториката в устата свързана със сучене и гълтане/ , трябваше мляко да бъде сгъстено до консистенция която да бъде усетена от рецепторите в устата и преглътната от гълтача . единственият вариант за това се оказват кашите , та дори не всички а само оризовата на милупа. така че при нас не става въпрос за захранване с каши а за достигане на определена консистенция на млякото . и тъй като детето се запече и затлачи с този ориз , трябваше да намеря друг сгъстител и това бяха пюретата . нашата аномалия е изключително рядка едно на 25000 до 50000 раждания , макар че има още една лицева аномалия която създава тези проблеми с храненето при която честотата е едно на 5000 раждания. та тук исках по-скоро да се свържа с майки които имат деца родени с ниско тегло , за да имам някакво сравнение . не знам с какво съм създала впечатление че искам да си угоявам беборана просто ако слушах лекарите още щяхме да си лежим или по-скоро вегетираме в интензивния сектор и да си ни хранят със сондата. и понеже ми се струва малко странно бебето на 5 месеца да тежи 4 кг въпреки че последните два месеца си е вкъщи и сме наддали по 800гр на месец , като сравнение в болницата вторият месец наддаде 400гр , а първият месец бе борба дали въобще ще се пребори да оцелее
затова благодаря на всички майки които споделиха своя опит

# 16
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
usmihnelka, много съжалявам за проблемите на бебчето ти  Hug
Вече ми е ясно защо си избрала да храниш така. Очевидно се опитваш да направиш най-доброто за детето си. Но въпреки това не мисля, че този начин на захранване е добро решение във всеки случай. Храносмилателната система на толкова малко бебе е незряла и не може да преработва друга храна освен мляко. Мисля че във вашето положение най-компетентен за храненето и наддаването, а и за всичко останало, би бил лекар. Опитай се да намериш такъв, на когото имаш доверие. Успех!

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
usmihnelka, честита нова година и на теб.
Ти в първия си пост не сподели, че има някаква аномалия и за това сме ти отговаряли, като сме се съобразили с нещата казани в поста ти. Ние няма как да знаем, ако не ни кажеш тези важни подробности.
А колкото до децата с ниско тегло, аз вече казах, ако има сериозен проблем с теглото, лекарите ще обърнат внимание, има медикаменти, диети и т.н. Лекарят на моето дете казваше така - теглото не е признак за здраве при бебетата и особено новородените.
А щом си си намерила начин да храниш детето във вашата ситуация, това е много добре. Може и този начин на захранване да не е най-добрия, но във вашия случай няма много варианти.
Желая ви здраве и всичко бързо да се оправя.

# 18
  • Мнения: 438
здравейте ,
благодаря за отговорите
за щастие нашият проблем - макар и много сериозен- е решим /надявам се напълно/ оперативно, но трябва да станем поне 5кг защото операцията е доста тежка . това за което се допитвам до вас е , че когато ходим на лекар за съжаление лекарите само гледат аномалията и някак забравят за какво сме отишли при тях , а отговорите които получавам са все едни и същи - нищо няма да предприемаме за да не би да й навредим, а ще чакаме да видим как ще се развият нещата. моето усещане е че и те не са се сблъсквали с дете с такъв проблем . истината е че в бг все още няма лекар който да ни е поставил диагнозата , а това направиха едни френски лекари които просто проявиха заинтересованост и просто си отвориха дебелите книги. та за това ми се искаше изолирано от нашия особен проблем да видя другите майки на деца родени с ниско тегло как се справят с наддаването. честно да ви кажа това което ми е помогнало и благодарение на което се справяме с нашта беборана е от опита на майки споделили проблемите си тук в сайта. истината е че макар и бавно растем повече на дължина отколкото на дебелина . пораснали сме 14 см за тези 5месеца , а сме качили само 2кг. но като гледам и при другите бебоци и нашите килограми вървят почти със същия темп за тези два месеца в които сме си в къщи
благодаря за споделения опит и ви желая дечицата ви да са живи и здрави , пък явно имаме нужда от малко повече време за да наваксваме килограми

# 19
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
usmihnelka, ако това ще те успокои, моята дъщеря се роди 2,400 и до 5 месеца още не беше удвоила теглото си. Твоето бебче се е родило с тегло 2кг и е наддало още 2 досега, което на мен ми изглежда наред. Пък и е пораснала с цели 14 см, което е доста добре.
Радвам се, че има решение за вашия проблем. За лекарите е кофти, но след като те не могат да ви насочат какво да правите, вероятно е най-добре да продължиш по същия начин. Пожелавам ти максимално скорошно детенцето да достигне необходимите килограми и да оставите всичко лошо зад гърба си  Hug

# 20
  • Мнения: 425
Има специални адаптирани млека за деца с ниско тегло Peace УСПЕХ ПРИ ИНТЕРВЕНЦИЯТА/ОПЕРАЦИЯТА Praynig Heart Eyes  bouquet

Недоносените бебета се нуждаят от специални млека

Публикувано в: Хранене и диети Автор: Medicine.bg 11 Януари 2009

    Увеличи шрифта
    Намали шрифта

Бебе с шише с адаптирано мляко

Според проучване поведено във Франция, недоносените деца и децата с ниско тегло при раждане, хранени с обогатени адаптирани млека през първите два месеца след изписването им от болница, наддават повече и костите им се минерализират по-добре.

Резултатите от това и от предишни изследвания потвърждават препоръките за хранене на деца с ниско тегло при раждане с обогатено адаптирано мляко, през пръвите 2 месеца след изписването им от болница.

Д-р Жан-Чарлс Пико и неговите колеги изследват 49 недоносени деца, родени преди 33-та гестационна седмица и тегло под 1750 грама.

Децата са хранени с адаптирано мляко за недоносени или със стандартна формула за доносени деца през първите 2 месеца след изписването. През следващите 2 месеца на всички кърмачета е давано стандартно адаптирано мляко.

През първите 2 месеца след изписването, наддаването на тегло е заначително по-високо при децата хранени с обогатената формула. Телесното тегло при изписване и два месеца по-късно са съответно 1989 грама и 4533 грама, при хранените с адаптирано мляко за недоносени и 2009 грама и 4144 грама, при хранените със стандартната формула.

Нарастването на обиколката на главата, но не и на ръста, също е заначително по-голямо при децата хранени с формула за недоносени деца.

На 4-ия месец след изписването, теглото на кърмачетата в групата харанени със специалната формула е 6139 грама в сравнение с 5540 грама в групата хранени със стандартно адаптирано мляко. Минералното съдържание на костите на 4 месечна възраст също е значително по-високо при децата хранени с адаптирано мляко за недоносени деца.

Изследователите са на мнение, че храненето на недоносените деца и децата с ниско тегло при раждането с адаптирано мляко за недоносени оказва траен ефект върху растежа и бъдещото развитие на детето.

Адаптирани млека за недоносени деца и деца, родени с ниско тегло[1]:

    Milupa Pre-Aptamil
    Milupa Pre-Milumil
    FRISOLAC Premature
    Nestle Pre NAN
    Nutricia Pre-Nutrilon



 Peace  bouquet




















# 21
  • Мнения: 4 801
usmihnelkaзаешка устна ли има бебето ти?
сестра ми се е родила с цепнато небце. според думите на майка ми е имала много голяма дупка вместо небче.  оперила ли са я като бебе. със сламка я е хранела. сега е на 35 г. жива и здрава, има две прекрасни и здрави деца.

# 22
  • Мнения: 6
Здравейте мили мами!!!Нова сам във сайта и аз имам подобен проблем с храненето на малкия.Роди се нормално на термин 3750г. но няма голям апетит на 3м тежеше 5100г. утре ще направи 4 месеца и сме на премерване,но храненето му е същото както преди с изключение на това че след 3 месец започнахме плодовото пюре по препоръка на педито.Незнам дали е злоядство или просто не е лаком,но иначе е много жизнен и весел.Правихме му изследвания на кръв и урина но изследванията се оказаха идеални.Ще се радвам ако някоя мама сподели ако има същия проблем като моя!!!

# 23
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Спри пюрето и всякакви други неща, различни от мляко. Бебето ти е много малко за това. В този подфорум има многоинформация за захранването, не е зле да прочетеш.

# 24
  • Мнения: 6
Относно захранването прочетох доста статии в нета,аз също съм за късното захранване,но тъй като бебчо не иска да се храни не може и да натдава,за това бях посъветвана да започна по-рано с плодовите пюрета.Днес резултата от измерването беше малко по-добър натдал е с 500г този месец,надявам се скоро да започне да папка по-лакомо.  Simple Smile

# 25
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Относно захранването прочетох доста статии в нета,аз също съм за късното захранване,но тъй като бебчо не иска да се храни не може и да натдава,за това бях посъветвана да започна по-рано с плодовите пюрета.Днес резултата от измерването беше малко по-добър натдал е с 500г този месец,надявам се скоро да започне да папка по-лакомо.  Simple Smile
Това е много странно. От плодовото пюре детето няма да наддава повече, даже точно обратното. В плодовото пюре няма нищо, от което да наддаде повече, отколкото от млякото.
Най-много от плодовото пюре да започне да го боли стомаха и да отказва да яде и мляко.
Педиатъра като ти каза за плодовото пюре, ти не попита ли, защо? Как това ще му се отрази на наддаването? Изобщо да ти изложи логични научни факти по въпроса?

# 26
  • Мнения: 6
Разбира се че попитах,аз също знам че е още рано за пюрета и 4е те нямат голям хранителен характер,но пък съдържали доста витамини които щели да увеличат апетита му!!!Забравих да спомена също че ми препоръча и прясно изцедени сокчета,но аз твърдо отказах и мисля да ги включа чак след 6-7 месец.Иначе пюретата ги хапва добре и няма колики,може би защото му давам по малко. newsm78

# 27
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Разбира се че попитах,аз също знам че е още рано за пюрета и 4е те нямат голям хранителен характер,но пък съдържали доста витамини които щели да увеличат апетита му!!!Забравих да спомена също че ми препоръча и прясно изцедени сокчета,но аз твърдо отказах и мисля да ги включа чак след 6-7 месец.Иначе пюретата ги хапва добре и няма колики,може би защото му давам по малко. newsm78
Най-важно е да си убедена, че постъпваш правилно.
А между другото аз не смятам, че бебето ти не наддава добре. А щом и детето се чувства добре, изобщо нямаш основание да се притесняваш.
Честно казано според мен нямаш проблем. Аз, ако съм на твое място ще престана да се притеснявам и ще си храня детето само с мляко. Изобщо не е нужно бебето да е лакомо и дебело.

# 28
  • Мнения: 438
здравейте,
и ние захранихме по-рано / вече писах
мисля че причината за наддаването се крие в това , че плодовете като че ли подпомагат храносмилането и така улесняват процеса . може би засилват апетита или по-бързо изпразват стомахчето /знаете като изядете една ябълка какбслед час сте гладни/
не знам дали съм права , но при нас така се получи , че след захранването с плодовете започнахме да ядеме по 30мл мляко повече . разбира се не съм ги давала непрекъснато а само половин час преди обедното хранене

# 29
  • Мнения: 6
И аз като всеки родител искам най-доброто за бебето си и ако това е единственото нещо което ще го нагара да се храни добре съм съгласна да го захраня,макар че исках да е поне към 5 месец.Не ме разбирайте погрешно,аз също не искам бебето ми да е дебело,но всеки пат се отчайвам като идем на консултация и кажат че е недохранен.Според педиатрите ни тук в България,а и в чужбина той натдава много бавно тъй като е роден 3740г. и апетитът му така и не се промени.В момента се храни като бебе на 1 месец , а вчера направихме 4 месеца,това ме притеснява.

Общи условия

Активация на акаунт