Помогнете !!! Бебе на почти 5 месеца тежи 5.100 и е 58 см.

  • 7 019
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
И аз като всеки родител искам най-доброто за бебето си и ако това е единственото нещо което ще го нагара да се храни добре съм съгласна да го захраня,макар че исках да е поне към 5 месец.Не ме разбирайте погрешно,аз също не искам бебето ми да е дебело,но всеки пат се отчайвам като идем на консултация и кажат че е недохранен.Според педиатрите ни тук в България,а и в чужбина той натдава много бавно тъй като е роден 3740г. и апетитът му така и не се промени.В момента се храни като бебе на 1 месец , а вчера направихме 4 месеца,това ме притеснява.
А на колко часа храниш бебето и по колко пъти на денонощие?

# 31
  • Мнения: 6
До преди няколко дена бяхме на 3 часа,6 пъти в денонощието,сега сме на 4 часа5 пати в денонощието.

# 32
  • Мнения: 9
Ние още сме на 6 хранения по 180-190мл. Последните две седмици сме качили 200 гр. И сме вече 5,300 ( на 28.01 ще направим 6 месеца). Педиатърката казва,че е "не виреещо бебе" т.е. Много малко наддавала.всяка седмица ходим да се теглим. Сега сме в ново приключение ,съмнява се да няма алергия кум белтъка на кравето мляко и понеже не усвоявала хранителните вещества не наддава добре за количествата които яде и във ВТорник сме в Токуда при др.Лазарова. Sad

# 33
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Аз сега си отворих тефтера, тъй като всеки ден съм писала на всяко хранене колко изяжда и всеки ден съм си теглила бебето.
На 6 месеца съм го хранила 6 пъти по, като общо за деня е изяждал между 700 и 800мл мляко, т.е. на хранене към 120мл. и е тежал 5370гр.
На четири месеца е тежал 4300гр и се е хранил пак 6 пъти и за денонощия е изяждал 640мл. мляко.

# 34
  • Мнения: 9
Както етръгнало и ние ще сме сигурно към 5,400 на 6 месеца, но имам чувството че като количество яде много.педиатърката казва ,че е много малка на кг и ръст за месеците .Сега и с тази алергия ако се окаже права вече незнам.

# 35
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Както етръгнало и ние ще сме сигурно кум 5,400 на 6 месеца, но имам чувството че като количество яде много.педиатърката казва ,че е малко за 6месечно
Е как ще е малко? Яде си нормално за тази възраст, даже съм на твоето мнение, че е много.
Нали видя, че  моето се е хранило с по-малки количества, като се има предвид че се е хранило само с мляко, чак на осем месеца и нещо съм захранила.

Ако имате съмнения, че бебето не е добре или пък съмнения в педиатъра се консултирайте с повече лекари, преди да предприемате нищо. Аз съм забелязала, че често лекарите преувеличават и като поставят някаква измислена диагноза и забъркват и майката и бебето в един кръг от лекарства, промени на храненето, изследвания и какво ли не, само защото според тях детето трябва да яде 200мл пък то яде 120мл примерно.

Аз не разбрах бебето има ли някакви проблеми или просто наддава по-малко от това, което пише по книгите.

# 36
  • Мнения: 9
Имаме нисък хемоглобин 100 и другия проблем ,че не наддава повече и сега последното педиатърката се съмнява ,че има алергия кум белтъка на кравето мляко .До този извод стигна поради слабото наддаване при положение ,че се храни достатъчно.Ниския хемоглобин можело да е от тази алергия понеже не усвоявала витамините и затова имала забавен растеж.иначе малката е много жизнено и усмихнато дете .

# 37
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Имаме нисък хемоглобин 100 и другия проблем ,че не наддава повече и сега последното педиатърката се съмнява ,че има алергия кум белтъка на кравето мляко .До този извод стигна поради слабото наддаване при положение ,че се храни достатъчно.Ниския хемоглобин можело да е от тази алергия понеже не усвоявала витамините и затова имала забавен растеж.иначе малката е много жизнено и усмихнато дете .
Ниския хемоглобин на тази възраст си е напълно нормален. Даже моето бебе беше с по-нисък. Не ви ли е изписала някакви капки с желязо да добавяте към млякото. Има доста такива препарати и действат много добре. Моето бебе също беше с нисък хемоглобин и това наистина е причина за ненаддаване при бебетата. Като беше на два месеца му преляха кръв и за един месец наддаде с 1кг. Т.е. отрази му се много добре. Но после хемоглобина падна отново, даже доста под 100 и с такива капки се стабилизира, повече кръв не са му преливали.
Прочети има доста статии за хемоглобина. На 6 месеца при повечето бебета пада, тъй като натрупания хемоглобин в организма се изчерпва и обикновено се изписват капки желязо или се препоръчва захранване, за да се набавя желязо от други храни.
И какво обяснява лекаря за "диагнозата си" забавен растеж. Детето се развива по-бавно, по-слабо е, по-ниско или изобщо в какво се изразява това? И показвала ли ти е Някакви здравни норми, според които тя е решила, че бебето изостава?

# 38
  • Мнения: 9
Казва че сме на долните граници за ръст и тегло ,спрямо другите бебета на тази възраст сме били дребнички . За ръста ми казва ,че ако качваше по килограм на месец ще дърпа по 4-5см.  За пет месеца е дръпнала 10 см. Един път ми казва ,че е добре и няма нужда да я тъпчем( имала по слаби деца от нея например момченце на годинка 6килограма ,което сега било на две годинки вече 8 килограма ходело и имало наченки да почне да говори ) да съм спокойна и тя щяла да порасте ,а на следващия много малка била и сега това с алергията. Всеки път когато ходиме на консултация изпадам в ужас вече. Смята че от алергията не усвоявала витамин В12 и там други витамини , също и филиева киселина и от там не дърпала много на см и тегло .иначе ни праща на ехограф ,но всичко е добре , кръвните изследвания също са и добре . Сега във ВТорник сме в Токуда и ще видим последно с какво ще ме шашнат Sad

# 39
  • Мнения: 9
Забравих , ниския хемоглобин и го открихме на 2 месеца бледичка и се видя на консултацията и ни прати за изследване . Оказа се с хемоглобин 78 , изписа малтофер капки. Пихме го една седмица и назначи отново изследване , показа хемоглобин 73 . Докторката се шашна и направо ни даде направление за постъпване в болница , но спомена че два дена щели да мотаят там с разни изследвания .мъжът ми настоя да ни насочи към някои специалист в София. Така ни прати при професор Бобев в исул ,той могъл да даде най компетентно мнение . Още на следващия ден ни прие човека ,направиха веднага изследвания показа хемоглобин 80 , а предния ден 73 ( незнам колко трябва да се вярва на лабораториите ) . Прегледа професора изследванията , прегледа я и каза да не пие никакви медикаменти от сорта на малтофер ( не било желязо дефицитна анемия ), не е за болница , нито за кръвопреливане . С времето щяла да го качи , единствено профилактично да го следим  Да не падне под 70.Така и направихме и наистина започна постепенно да го качва . Педиатърката се съгласи с него , той и написа какви показатели да следи в изследванията и това беше.на пет месеца беше с хемоглобин 100 , иначе ваксините и ги спря педиатърката , биха ни тази която е на 1месец и до там.сега чака да се качи поне до 110 да започнем с ваксините . Боже вече съм толкова филмирана,че вече
незнам къде се намират .знам , че дете не се гледа лесно, но ми се иска да съм от тия родители дето не се сблъскват с тия неща .едни си гледат децата без никакви притеснения ,други са постоянно във филма.( онзи ден така ми обясняваше педи ) Увлякох се , но ми е много тегаво на душицата .

Последна редакция: нд, 20 яну 2013, 18:23 от Emili sweet

# 40
  • Мнения: 6
Незнам защо повечето педиатри поставят подобни диагнози като анемията толкова лесно,да дори и без изследвания.И на нас лекарката ни изписа малтофер защото уж имал анемия,а изследванията показаха че хемоглобина му е 140.

# 41
  • Мнения: 438
здравейте момичета,
така като гледам всички педиатри са едни и същи
ако детето е добре - педиатърката е супер , има ли обаче проблем - започва едно мънкане едни чудеса
при нас на три месеца / пет дни след като се прибрахме от болницата/ започнаха силни колики
изпражненията станаха воднисти , примесени със слуз и тъмно кафеникава кръв
аз много се притесних . започнаха се едни изследвания отново и както винаги всичко в тях бе наред
ходихме на гастроентеролог. след 20 минутен преглед , от които 19 минути писане на компютъра и само поглед към беборана лекарката бе категорична , че има алергия към белтъка на кравето мляко .
тръгнах си направо разярена, защото дори не й прегледа коремчето. и то става въпрос за д-р куманова
вътрешно бях убедена , че такава диагноза може да се постави след някакви тестове за алергия и просто струва ми се един поглед в кошчето няма как да установи подобно нещо.
млякото което пиехме бе аптамил . случайно говорих с една приятелка , която отдавна ме убеждаваше да почнем да пием хип комбиотик. реших , че няма какво да губя , така че по-добре да пробвам.
още след първото шише нещата се промениха коренно, направо като с магическа пръчка. куркането изчезна, акото стана кашкаво, с прекрасен цвят, без слуз и кафеникава кръв.
така че бих ви посъветвала да пробвате. различни деца - различни млека , на всяко явно се отразява по различен начин. че като знам ония специални млека колко са отвратителни и децата не искат да ги пият
а кото знам докато ядехме лечбната храна за разстройството как за две седмици не качихме нито грам...

# 42
  • Мнения: 266
Не е правилно бебетата да се мерят по калъп, всеки човек е различен, а и родителите на всяко бебе имат различни ръст и тегло... Не всички растат и качват равномерно.

Имам една книга на д-р Лиляна Трифонова 'Хранене на бебето'. Има таблици накрая за средния ръст и тегло на бебетата - варират с по към 2кг.
Не се притеснявай, сигурна съм, че бебчо ще навакса по-нататък. Може би не трябва да го насилваш да яде, а да го изчакаш да огладнее. Моят син много се дърпа ако му давам по час и го чакам да осъзнае, че трябва да се яде.

# 43
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 070
Моят син се роди уж "голям"-3.850,54, хранен е само с АМ(нали те уж наддавали повече), но никога не е качвал повече от 500 гр. за месец.Никога не съм се притеснавала.Сега е на 4 и малко и тежи точно 17,5-това незнам дали е добре или не, но нали е здрав и се храни добре,та затова не се притеснявам.За височина-някъде към 108 см. е....Та си мисля, че всичко е индивидуално за всяко дете и щом е здраво не тряба излишно да се притесняваме...

# 44
  • Мнения: 438
здравейте
предполагам че някои от вас вече са разглеждали тази страница,
но за тези които все още не са ето мнението сзо по въпроса
http://www.who.int/childgrowth/standards/en/

Общи условия

Активация на акаунт