Мама много се вълнува - НОЕМВРИйче първа Коледа празнува! - тема 1.

  • 26 391
  • 756
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 307
angels_zg Е то вашия бати е на почти 5 години.
Да те питам, вашия батко кога започна да оцветява. Опитвам се да го заинтригувам и Митко да оцветява взела съм му едни шаблони и му ги очертавам, но после с фулмастрите са издраскани и задраскани. Та още ми е жал да му дам книжка за оцветяване.

Иначе в градината донесоха някакви неща оцветени, ама изглежда госпожите са ги оцветявали.

# 31
  • София
  • Мнения: 131
аз да се отбележа с едно записче само че с мама почваме приготвянето на кекс и погача за утре.. ю

# 32
  • Мнения: 180
кукумел, нашият малчо за 1 месец от изписването беше наддал едва 650 грама. Казаха ни, че е на долната граница, но все пак е прилично. Разбира се, дадоха ни съвети как да се кърмим занапред (но аз не успявам да ги спазвам).

Иначе за пъпчиците - аз много се бях стреснала, защото бяха по цялото чело, бузки, вратлето, горната част на гръбчето и гърдичките, та чак и по ушичките (там една сутрин си бяха направо с гнойни връхчета). Мазах 2-3 пъти с лайка, да махна гнойта. Започнах да мажа с хидратиращ крем на Бочко, преди това с физиологичен разтвор или преварена вода за почистване, и пъпчиците започнаха да засъхват. Забелязах, че като излизаме навън, след това кожата по лицето изглежда по-чиста и мека. И вече почти са се махнали, поне това ни радва Simple Smile Виждат се по-ясно, когато започне да реве и напъва и почервенее Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 3 123
кокомеле,много добре си е наддало детето според мен.И за жълтеницата не се притеснявай - при кърмените бебета има така наречената кърмаческа жълтеница.И при Никола дълго продължи,даже очичките му още леко жълтеят.

синапова,горе долу на вашата възраст започна,но не му беше особено интересно.Изведнъж,като направи 4г. и като взе да рисува.Всеки ден рисува и то много хубаво.Аз съм много зле в това отношение и той се справя мноого по-добре от мен.Мисля даже,че може би има талант.В неделя например нарисува елха и до нея мини и мики маус,защото яде такава торта на коледното парти и стана страхотна рисунка.На 4-тият му РД му подариха куфарче с пастели,моливи,водни бои и от тогава се заинтригува .

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 179
coucoumelle според мен 640 грама за 16 дни си е ок, не виждам нищо притеснително  newsm78

angels_zg, благодаря за отговора. Аз не мога да разбера на това нещо дали му се регулира седалката. Ще видя утре таткото какво ще каже. А колко градуса трябва да е наклона горе-долу, за да може да се слага в него? Как мислите?

# 35
  • При любовта
  • Мнения: 40
llama Страхотна е темичката!
snowflakely, tanya_t  Благодаря ви! Hug
angels_zg  Да, от Ни Кай е сладката погача, много вкусна беше!

Разгледах снимките в snimka.bg там не сме много активни, и качих няколко наши за момичетата които нямат ФБ.  Занемарила съм снимането, открих че нямаме снимка на беба в по-близък план.

lilitu Ние сме с такава люлка Цък!, и под гръбчето винаги подлагаме одеалце, изобщо не ми изглежда за 0+  Thinking
Кой сподели, че има два шезлонга?! И на нас все ни се повтарят подаръците сега имаме втора люлка подарък, но на друга фирма hahaha

# 36
  • Мнения: 0
запис и от мен Simple Smile Лама, темата е прекрасна, много коледно настроение лъха от нея  bouquet

Ние сме добре...май и с кърменето се поотрегулираха нещата...донесоха ни Лефакс от Германия, та и коликите борим къде успешно, къде по-неуспешно (май  доста по-добре от инфакола). На мен пак ми се разраниха зърната, вече втори крем Лансинох измазвам, но важното е бебка да е напапкана (с кърма) и да наддава Simple Smile

Магаренце, каква ви е втората люлка и ще я продаваш ли? На мен тепърва ми предстои да търся тази екстра за бебка, набелязала съм разни модели, но ми се иска и на живо да разгледам....В Джъмбо има ли разнообразие от шезлонги и люлки?

Момичета, какво точно трябва да включва менюто за ритуала с погачата? Аз съм приготвила само сладки неща - бонбони, кутия с бисквити, два вида сладки, ядки, руло(вместо торта), алкохол и безалкохолно....и разбира се, питка....имам купени и соленки/крекери....мислите ли, че е досатъчно?

# 37
  • Мнения: 319
llama, страхотна тема  bouquet
В неделя ще е и нашата пита, освен сладки неща, ще има млечна и руска салата и мезета.

# 38
  • Мнения: 9
Да се запиша и аз в новата темичка. llama поздравления за темата и заглавието!   bouquet

Ей света не свърши а  newsm03

Ох аз да ви се оплача  Weary. Заради лошото време може да изкараме празниците сами с мъжо и бебка. В момента снега ни е затрупал и няма излизане. Пътищата са затворени, не можем и до колата да стигнем. Мъжо я е паркирал на 500 метра от входа и навсякъде са едни огромни преспи и не знам как бихме стигнали с бебка до колата /или трябва да минем един огромен баир или стотина замръзнали и затрупани стъпала за да стигнем до нея/ Иначе храна, мляко и памперси имаме засега, слава Богу и ток и вода, че чета че в съседните села нямало и ток и вода и направо се плаша. Правехме си планове в неделя да пътуваме за Варна, но дали ще стане не знам  Weary. Направо почвам да се депресирам тук. Отделно съм си забравила и зарядното за телефона и се чувствам съвсем откъсната от света.

tanya_t На мен като ми се попрепълнят гърдите ми се образуват по-скоро бучки. Но пък точно зад ареолата напипвам и аз едно малко топченце, като мъничко грахче и аз се чудя от какво е.

Говорили сте си за мерки пак. Ние едва наскоро минахме границата от 3 кг. Сега гоним 3500, ще я видим колко е момата като се приберем във Варна, че сега сме в другата квартира до Каварна. Една приятелка вчера роди бебче 5170 и 58 см /преноси десетина дни/, като се замисля ние ще сме с тези мерки в третия месец сигурно. Памперси до онзи ден бяхме на единичка, но решихме да минем на двойка. Май сме някъде по средата между двата размера.

Искам да ви питам за АМ. На нас в болницата ни даваха НАН и продължихме на него, казаха ми, че ако бебка няма проблем с него да си продължим. Чудя се обаче дали да не го сменя с някое по-добро, като ви слушам явно има по-добри марки. Вие какво ще ме посъветвате има ли смисъл да го сменям при положение, че на бебка й понася - пие си го, колики си има в рамките на нормалното според мен. Имаме си нормален брой наакани и напишкани памперси. А и още един въпрос. На кутиите с хипоалергенно мляко пише, че са за бебчета склонни към алергии. Какви алергии имат предвид, хранителни или други? Аз по принцип имам доста алергии /към дом прах, влага, котки, никотин, бълхи и т.н./ и казват, че майката като има е много вероятно и бебето да развие. Хранителни алергии и алергии към лекарства нямам обаче. Затова се чудя хипоалергенно мляко ли ни трябва или не?  newsm78

coucoumelle Много добро наддаване си имате според мен  Peace

magarence_baby
Много сте хубави Simple Smile И аз май да взема да кача малко снимки в снимка.бг.

Little_Snow_White Колко мл е Лефакса? Имаш ли представа за колко време ще отиде една опаковка?

# 39
  • Мнения: 1
Добро утрооо  Hug

Кой сподели, че има два шезлонга?! И на нас все ни се повтарят подаръците сега имаме втора люлка подарък, но на друга фирма hahaha

Аз бях Simple Smile Засега съм намислила да я дам на една приятелка, която сега е бременна, но още не съм проверила дали вече няма....е, съмнявам се де, че все пак има доста до раждането Simple Smile

Little_Snow_White, идеално ти е менюто за погачата, не се шашкай  Peace Единствено да уточня, че трябва да има и сладък алкохол (ликьор или нещо подобно)...ти не си уточнила за алкохола какъв е и аз да си кажа....не разбрах кога ще е, но ти пожелавам много хубаво да си изкарате и много хубави подаръци да получи малката сладурка  Hug

Говорите си за акането - е, явно всички го имаме този проблем....пълним си памперсите по няколко пъти на ден, но с какви мъкиии...направо жал ми става.....особено нощно време много често я чувам как пъшка и се мъчи и си я взимам при мен в леглото да си я гушкам....някой спомена, че не трябва да помагаме с капки и разни подобни за да си развият мускулатурата бебчовците - е, ами нашата госпожица значи от третия месец сигурно ще е с плочки на корема  Joy Аз лично нищо не давам...нямам доверие, а и като ви чета нищо не върши работа....купих и една възглавничка за колики и нея слагам понякога на коремчето, но не съм сигурна доколко помага....може би успокоява поне малко болката  newsm78

За сокчетата - честно казано, изненадана съм, че още има педиатри, които препоръчват сокчета от толкова рано....не съм все още про в тези неща, но от всичко, което съм изчела по въпроса ми се струва несериозно подобно нещо от хора, на които това им е работата....все пак да вземат малко да се пообразоват за новите неща и тенденции.....не може в 21-ви век да си гледаме децата по бабините методи....не че не са отгледали здрави деца, но с времето нещата се променят и то на базата на направени проучвания, а не просто заради някаква мода....та така де....да не взема сега да обидя някой, просто изказвам мнение  Peace

Нещо много се разприказвах рано рано....отивам да се цедя преди да ми гръмне едната гърда.....

Много прегръдки на всички и хубав ден ви желая  Hug Hug Hug


# 40
  • Мнения: 155
за захранване и сокчета си говорите.. аз още се дразня като ми кажат, да давам вода.. ама от време на време давам .. ще се захранваме на 6 месеца, по-рано не мога да си го представя, ама ще видим как ще се развият нещата.
искам друго да ви питам - трябва да купя на бебка подарък от една леля и понеже имаме активна гимнастика, проходилка, играчки за кошарата, за количката и т.н вече съм на играчки за 6 месечна възраст..и си мислех някаква образователна на фишър прайс - http://www.fisher-price.com/img/product_shots/C6325_d_1.jpg - предложете нещо ?

# 41
  • Мнения: 2
Ние купихме това http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=6304&cat=92 от Дядо Коледа /иначе аз харесах тази http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=6307&cat=92 , но 60 евро не ми се дават/, ама нашия тати нямаше търпение да я сглоби и сега ще търсим друг подарък, защото при нас е традиция да се оставят подаръците под елхата. Каката и до сега не може да ме хване когато и салгам подаръка под елхата макар, че е на 15. Даже се шегуваме и вместо Дядо Коледа казваме тати Коледа.
За сокчетата мисля, че е много рано още.
Ние сме на памперси 3-ка от доста време вече, защото 2-ката ни правеше и на нас червени чертички по крачетата
хубав ден и много  Hug от нас



# 42
  • Мнения: 307
Добро утро момичета. Мързи ме да гледам назад, ама някой се оплакваше, че не му стига кърмата.
Преди два дена пробвах да си направя чай от сминдух ( направо от подправката сложих в гореща вода) и като го изпих ела да видиш какво става. Текна като водопад.

Монси При нас за коликите помага само гимнастиката и наистина като си спомня баткото на 4 месеца имаше плочки на корема. Сега и Лили съм я погнала с гимнастиката на всяка смяна на памперса и когато приреве, че я боли корема.

Иначе сега с Лили съм решила, че никакви капки няма да давам. На Митко съм давала капки и честно казано ефекта е съмнителен, пък сумати и пари давахме с него за тези глупости. Не знам и колко са безвредни тези капки.
Те и без това коликите са от незрялост на стомахчето та просто трябва да си израсте това стомахче и нищо не може да се направи. Капките се дават май за успокоение на родителите, че правят нещо.

# 43
  • Мнения: 155
Таня, имаме такава играчка за кошарата... просто от бебешките неща всичко имаме...

sinapovaaya сминдух, а? някоя от мамите може да пробва, щом има ефект при теб .. Simple Smile даже аз бих пробвала Simple Smile

# 44
  • Мнения: 531
sinapovaaya вчера бяхме на пазар и купих сминдух. Ще пробвам, ама едва ли ще ми хареса вкуса Sick
кукумел много добре сте наддали. Но в окръжна,когато имаТ  жълтеница бебенцата искат да наддават повече. Ние докато бяхме там с тежка жълтеница(7дни) Маги наддаваше от 50 до 70 грама на ден и те дори се чудиха  #Crazy Все ме питаха дали е само на кърма, защото колкото повече хапва,  толкова по-бързо изчиства билирубина. Но като се пребрахме вкъщи и до днес средно наддава по 30-40 грама на ден. Wink

Общи условия

Активация на акаунт