На море в Турция - тема 21

  • 90 982
  • 746
  •   1
Отговори
# 60
  • Ямбол
  • Мнения: 23
Здравейте и Честита Нова Година! Искам да ви помоля да ми препоръчате хотел, в който да има достатъчно забавления за деца на 4 г. и на 12 г. - басейни, пързалки, анимация, детски площадки и т.н. Не държа на плажа, достатъчни ми са басейните. По възможност да няма прекалена навалица. Миналото лято бяхме със съпруга ми в Батихан, Кушадъсъ, но лудницата беше пълна навсякъде и по всяко време и с това мятане на хавлиите по шезлонгите още по тъмно беше ужасно. Затова предпочитам тази година да е малко по спокойно. Гледах Кушадъсъ Голф и Спа и четох мненията ви за него и като че ли засега се насочвам към него, но бих искала и вашето мнение. Мисля и да се вместя в бюджет между 1500 и 2000 лева за двама възрастни с две деца в началото на м. юни. Благодаря ви предварително!

# 61
  • Мнения: 242
katiastamenova, трябва ви хотел с по-голяма територия. Такива хотели са тези, които имат освен основна сграда и вили /бунгало/. Мисля, че това което сте избрали е хубаво, но миналата година имаше някои неуредици, които трябва да доуточните. Друг добър хотел е Онирия гларос в Йоздере. Цената е по-висока, но си заслужава. Пък и все още не са излезли всички оферти.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 3 956
Здравейте и Честита Нова Година! Искам да ви помоля да ми препоръчате хотел, в който да има достатъчно забавления за деца на 4 г. и на 12 г. - басейни, пързалки, анимация, детски площадки и т.н. Не държа на плажа, достатъчни ми са басейните. По възможност да няма прекалена навалица. Миналото лято бяхме със съпруга ми в Батихан, Кушадъсъ, но лудницата беше пълна навсякъде и по всяко време и с това мятане на хавлиите по шезлонгите още по тъмно беше ужасно. Затова предпочитам тази година да е малко по спокойно. Гледах Кушадъсъ Голф и Спа и четох мненията ви за него и като че ли засега се насочвам към него, но бих искала и вашето мнение. Мисля и да се вместя в бюджет между 1500 и 2000 лева за двама възрастни с две деца в началото на м. юни. Благодаря ви предварително!


бяхме
http://www.aquafantasy.com/
през  Бутик Травел
7 нощувки
автобус
2 възрастни + 2 деца
4 000 лв.

# 63
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 771
Когато се посочва бюджет е удачно да има и период, защото едно е 1000 лв май, друго юли. Peace

# 64
  • Мнения: 550
темата е много интересна.

# 65
  • sofia
  • Мнения: 114
Аз още не мога да се спра на курорт,камо ли на хотел. Ако знаех какво искам щеше да е по-лесно. Blush Гледах хотел Дидим бийч ризорт елеганс,че е на добра цена,но не знам в Дидим дали е хубаво,както не знам и за другите курорти. Хотел атлантик в Кушадасъ също ме заинтригува. Цял ден чета и се побърках.Не ме интересуват нощните заведения.

# 66
  • Мнения: 1 525
ademara,   bouquet
И аз съм минала по този път.
За начало бих препоръчала някакъв ред.
Курорт. Период. Вид хотел. Изисквания. Приоритет. Цена.
Може и не точно така подредени.

# 67
  • sofia
  • Мнения: 114
Alleisha знам цената до 1500-1600 максимум(3 възрастни),за 30.08 или 06.09.213,предпочитам да има вечерна програма,ако няма трябва да е в центъра или близо  примерно на Кошадасъ.,за предпочитане да има шезлонги и чадъри и на плажа... Та друго нищо не знам. за курортите идея си нямам .Не искам тип Слаънчев бряг,но и не искам Ахтопол,Синеморец.

# 68
  • София
  • Мнения: 2 658
Здравейте и от мен!
Миналата година за малко да отидем до Турция, но в последния момент заминахме за Гърция. Тази година, обаче сме твърдо решени да направим едно море в Турция.  Simple Smile

Никога не сме ходили там и имам огромната молба да ми препоръчате хотел.  Praynig
Искам да е през май, знам, че в Белек е страхотно, ако можете за там да ми дадете варианти! Ще сме 6-7 семейства с деца на възраст между 3-6 години. Много ще съм ви благодарна за съветите!
Искам по-отрано да проверим оферти и да се разберем помежду си.

Препоръчайте ми и кои тур оператори да търся. Преди ползвахме известната, която фалира.  Rolling Eyes

# 69
  • Мнения: 3 042
Alleisha знам цената до 1500-1600 максимум(3 възрастни),за 30.08 или 06.09.213,предпочитам да има вечерна програма,ако няма трябва да е в центъра или близо  примерно на Кошадасъ.,за предпочитане да има шезлонги и чадъри и на плажа... Та друго нищо не знам. за курортите идея си нямам .Не искам тип Слаънчев бряг,но и не искам Ахтопол,Синеморец.

1500-1600 какво - левове или евро? Ако са левове - не знам дали е възможно, ако са евро - има по-голяма възможност за намиране на добри оферти и то не само с автобус, макар че с летищните такси би излезнало малко повечко.

Курортите в Турция не са точно като нашите, т.е. не може да се прави такова сравнение. Много от хотелите са изнесени на първа линия до брега на морето, на различно разстояние от населени места, в известна близост до тях може да има формирани шопинг ареи. За някои исторически забележителности или други обекти на интереси се предлагат организирани посещения, или всеки си ги организира сам, ако знае как. Друг е въпросът, доколко тези места са интересни и си заслужават парите, или да биеш път и да си загубиш ден-два от кратката почивка.

# 70
  • sofia
  • Мнения: 114
Левове са!Има доста оферти за тази цена ,та и по-ниска,но не знам кой хотел точно да бъде,затова събирам мнения.Ще почета още докато се спра окончателно

# 71
  • Мнения: 14 451
Ами на мен ми се струва,че за тези левове в БГ е по-удачно Mr. Green

# 72
  • Мнения: 136
Левове са!Има доста оферти за тази цена ,та и по-ниска,но не знам кой хотел точно да бъде,затова събирам мнения.Ще почета още докато се спра окончателно
Мога да ти дам малко по-подробно инфо за Дидим Бийч, тъй като бяхме там септември.
Хотелът е ОК - забележки имам само откъм това, че мебелировката и самите стаи са вече леко амортизирани.
Хараната - ОК, насочена е предимно към английските туристи (тъй като те са около 80 % от всички почиващи в хотела).
Аквапарк - малко е по-екстремен (пързалките са доста стръмни и имат някои неравности по тях, което води до доста бързо късане на банските).
Басейните - един голям, два по-малки и един детски (поне големият можеше да е с по-голяма площ). Места се намират през целия ден.
Плажа - това е, което ми хареса най-много. Морето е буквално като езеро (никакви вълни!) и е много подходящо за плуване. Много е чисто (за разлика от това в Кушадасъ, където може би и вълните си оказват влияние). Единствен минус - хапещи риби (не трябва да се стои на едно място докато си в морето).
Анимация - поне при нас не беше нещо особено (може би бяха уморени и от дългия сезон).
За Дидим като град - на мен лично ми хареса повече от Кушадасъ (по нови сгради, по-разнообразни). Иначе като забавления - няма нещо кой знае какво.
Хотелът се намира на 15 минути пеша от центъра на Алтънкум (това е крайбрежния квартал на Дидим) и това предполага приятни разходки почти всяка вечер по крайбрежната улица на Алтънкум (по средата на това разстояния има и огромен Лунапарк, който за мое учудване през цялото време остана полупразен откъм клиенти).
Като недостатък на Дидим мога да отбележа, че пазарлъка става много трудно с местните търговци (може би защото почиващите англичани са ги поразглезили и свалянето на цените става далеч по-трудно от Кушадасъ).
И аз видях цените за Дидим Бийч - наистина са добри, но и миналата година бяха такива и поради факта, че местата, които (поне миналата година) бяха отпуснати на нашите туроператори бяха много малко, доста бързо хотелът стана Stop Sale за по-голямата част от лятото.
Ако нещо друго те интересува - питай...

# 73
  • sofia
  • Мнения: 114
cska_kazanlak Благодаря за изчерпателния отговор  bouquet
Общо взето аз не съм претенциозна,но има 16-годишен младеж, на който се надявам да не му е скучно.

Sause baus ако исках в България ,нямаше да пиша в тази тема

# 74
  • София
  • Мнения: 3 611
cska_kazanlak , питам  Grinning  Имаш ли предложение за хотел в Дидим, който е:
1.за края на юни или края на август с цена около 700лв. (евентуално с ранно записване) на калпак за 7 или по-добре 9 нощувки
2.с хубав, широк, пясъчен и собствен плаж (за хапещите риби разбрах, но камъни по дъното са ми в повече)
3.с обширна територия - зеленина, цветя, палми... Simple Smile
4.с хубави големи басейни и ролба
5.с различни атракциони, сауна, турска баня, фитнес, влизащи в цената
6.с голям, хубав ресторант, тераса и добра храна
7.с прилични чисти стаи, в които мебелите да не са от времето на баба ми
8.всекидневно почистване на стаите и смяна на кърпите през ден, а на чаршафите поне 2пъти за престоя
9.с приятна анимация, най-вече вечер.
10.на атрактивно място, където могат да се правят разходки вечер
Ако и някой друг знае за друг курорт, в който има хотели с такива условия, ще бъда благодарна за информацията   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт