Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 167
Barbaletka, аз редовно пляскам Йоси по дупето за щяло и нещяло. Честно казано това не го броя за "удряне". Още повече, че той просто не чува какво му се говори и понякога се налага да го "подканвам" с "плесник" по дупето. Не че усеща нещо с панталон и памперс  Crazy ама важен е жеста, подсеща се, че нещо, видиш ли, се иска от него.  Crazy
Тази лелка може и тя да го е плеснала символично по дупето. Не винаги това, което разказват децата ни е 100% истина. Често нещо малко и незначително в нашите очи, за тях е най-голямата трагедия и най-голямото щастие също така!  Peace

Колкото до етикети като "лош" и "невъзпитан", не ги одобрявам  Naughty Вярвам, че децата са си добри по природа и обикновено лоши и невъзпитание сме ние родителите/възпитателите. т.е. тези, от които децата вземат понякога наистина лош пример.
По дебелите, а и не толкова дебели, книги пише, че децата възприемат поведението, с което биват етикирани. Т.е. ако на едно дете много често му се натяква, че е лошо, грубо, невъзпитано, то то е много вероятно наистина да възприеме такова поведение на принципа "аз съм лош, ще правя лоши неща".
Иначе и аз бих се издразнила, ако някой тръгне да обвинява детето ми, че е лошо, но по-скоро бих обърнала внимание на самото дете, да му обясня, че няма такива неща като "лоши" и "невъзпитани" деца, има лошо поведение, което трябва да се избягва.


За протокола - ще раждам в Токуда.

# 721
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Здравейте, дами, дасе разпиша и аз преди края  а темата.  Grinning
 Мирче, нито стихчета реди Стоя, нито пее, щях да съм доволна поне да говореше.  Crazy

 Смехи, как сте вие, виждам, че при вас поне ревност няма, при нас се появи напоследък някаква зверска ревност - имитира Мая (е и Георги имитира), ходи по нея и ѝ пречи, бута я, удря я и се реди за цица а я види, че суче, абе, такива ми ти работи. Предполагам, че е период и ще отмине, аз се опитвам да му обръщам повече вннимание и така.
 А вече се притесяваме за говоренето защото той наистина не говори, казва я има я няма 5 думички и то някои едва му се разбират, казва мама (като го употребява за какво ли не), бо - което е бонбон, ети - ето и още 1- 2, за които не сме разбрали какво значат. Изречения не прави, поне напоследък започна да говори на сурокитайски. Пробвах какви ли не стимулации - и книжки, и картинки, и постоянно да му обяснявам какво правя с прости иречения, да искам от него да каже какво иска, а не да ми реве и ъ-ка, ама цъ. Даже личната смята, че вече доста изостава. Повечето хора казват спокойно и моето не говореше, ама като ги питам какви думички казва и се започва - мама, баба, кака, коте, куче и тн, а той не ги казва. Напоследък карам Мая да повтаря срички и понякога и Стоян се излъгва да каже я ма-ма, я ба-ба.  Та, ей това ни е драмата с говоренето на нас.

Барбалетке, много неприятно за яслата, дано да си променят отношението.  Аз съм от тези дето даже и по памперса не шляпат, но дори и да шляпах пак според мен е недопустимо персоналът в яслата/градината да шляпа, независимо колко леко е.

Като стана дума за градини, пуснахме Стоян в системата - има 10,1т. за първо желание и 9,1 за второ, та мисля влизаме, още повече, че първо желание ни е по-малко желаната градина.

Хайли, честити ви зъби, аз пък не знам до къде е Стоян, но гледам, че и той мн зъбат е станал. Laughing

Илка, чакаме вече с нетърпение! Леко раждане!  Hug

Хайде стига толкова от мен, че Мая се разсърди, а и ме чакат един куп мартенички а правене!  Hug

# 722
  • Мнения: 356
_илка, и на мен ми се случва да плесна Никола по дупето, но ефекта винаги е обратен - започва да прави напук. Затова и гледам да се сдържам повече напоследък. И едно е родителя да го направи, друго е чужд човек, на когото си си поверил детето Peace Мисля, че за никой родител не е приятно това. Не е редно, според мен, още повече за акане в памперса. Ако не могат да си сдържат нервите, просто не са за тази работа Peace
И да - за другото ми е по-болно
Колкото до етикети като "лош" и "невъзпитан", не ги одобрявам  Naughty Вярвам, че децата са си добри по природа и обикновено лоши и невъзпитание сме ние родителите/възпитателите. т.е. тези, от които децата вземат понякога наистина лош пример.
По дебелите, а и не толкова дебели, книги пише, че децата възприемат поведението, с което биват етикирани. Т.е. ако на едно дете много често му се натяква, че е лошо, грубо, невъзпитано, то то е много вероятно наистина да възприеме такова поведение на принципа "аз съм лош, ще правя лоши неща".
Така и аз мисля и никога не съм си позволила да го нарека "лош". Когато прави нещо лошо му казвам, че се държи зле и, че не е редно да прави така.
Обаче ми е  много интересно как така до миналата седмица все го хвалеха колко е добър и послушен, а тази седмица вече е "лошо дете"  Rolling Eyes

Не съм, дано скоро ви отпадне това притеснение, но така или иначе все си мисля, че няма непроговорило дете Hug

Последна редакция: чт, 28 фев 2013, 13:38 от barbaletka

# 723
  • Мнения: 6
Краси, честити ви зъбчета  Hug Какво стана с работата ти, че съм изпуснала? Мярнах някъде по назад в темата, че си питала нещо във връзка с лъжите при децата. Все още ли е на дневен ред?
Оле, а вие къде сте? Дойдохте ли на столична почва или още не? И какво стана с принцесата ви?
илка, Орхидейке, Барбалетке - да се разписвате редовно, че ви мислим  Hug
Не съм-че - направи консултация за да си спокойна  Hug. Но все си мисля, че проблема може да е друг при младежа. В дебелите книги пише, че заради позицията си, второто дете е най-ощетено. В смисъл - само не може да се определи голямо ли е, малко ли е. От една страна му е ясно, че не може да се мери с по-голямото, а му се иска да се конкурира с него и да го настигне по умения и да го задмине. От друга - опитите да го направи, в повечето случаи, са неуспешни. Поради това се обезсърчава и предпочита да пасува. Като погледне към по-малкото му е ясно, че то не е от неговата категория, но някак му е по-лесно да се приобщи към него. Та затова предпочита да се прави на по-малко, за да не е толкова фрустриращо за психиката му. Като добавим,че и по цял ден е само с теб (от възрастните) и ти си го усещаш и разбираш - за какво да си дава много зор  Hug
Може би Диданка ще сподели от лични наблюдения  Rolling Eyes
Смехи също не е от много говорещите. Може би е нещо като Нико на Мила - кратки изречения от по 2-3 думички, за род въобще не можем да говорим - всичко е само в женски (Тате я няма  Laughing и прочее). Четем много книжки с приказки и стихчета, слушаме песнички, казва отделни думи от тях преди да съм ги прочела или да ги е чула, но до там.
Колкото до ревността - има я, но е завоалирана  Laughing Предвид, че малката е голямо шило и всичко бързо й омръзва, се налага да я нося на ръце. Съответно Смехи кара баща си по-често да я носи и да се гушкат. Също така не рядко го бойкотира е не дава да седи при нея, докато се хранят, а държи аз да съм при нея. Но до там. За сега  Laughing Все се каня да кача 1-2 клипчета да ги видите как се забавляват или по-точно, как Йойо забавлява и се грижи за сестра си и все не стигам до там.

# 724
  • Мнения: 1 298
О, едно е родител да плясне по дупе,
друго е персонал в яслата/градината. Все пак, говорим за (уж) професионално гледане на деца.
Не може да пляскаш чужди деца, пък дори и да са се наакали или са ти дигнали кръвното с истерия.
Има си други начини, да се справиш с подобно нещо. Naughty

Лелее, довечера чакам гости - холандци и вегетарианци. Rolling Eyes
И риба не ядат...

Та почвам готвенето, което ще е доста лесно и бързо,
ама дали ще им хареса. Като ще имам не толкова близки до мен хора за вечеря,
ми е много притеснено.

# 725
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Здравейте,

Не съм писала отдавна...,но имахме малко премеждие с малкия,което финишира в Пирогов. ooooh!
Става въпрос за въпросната болка в ръката,за която си говорихме. Оказа се абсцес,който се е развивал навътре. Онази вечер го оперираха по спешност в полунощ и Слава Богу сега се възстановява добре. Praynig Peace

Малко ми е хаос, от случилото се, така че няма да ви занимавам повече....

Надявам се да сте добре и най-вече здрави!

# 726
  • Мнения: 434
Здравейте!
Ние сме като власите, само че не сме се удавили накрай Дунава, ми се тръшнаме накрай зимата. Борим тука с Момо ангина, за сега без АБ.  Rolling Eyes
Момичета, за говоренето не мога да помогна, Мая говори много и то правилно,само някои по-сложни думи обърква, като "Момо ме бутна на земята и си тапах колоьоната"... песни пее, имаме диск с коледни песнички, само него иска и повечето ги знае.
Раде, зомбиране с филмчета пробвала ли си? Момо много бързо проговори след 2-ата година, гледайки "Клуб Мики Маус" , изобщо не се стараех тогава да се опитвам да го уча на нещо  Embarassed
Ето ги във ви-бокса: http://vbox7.com/search/?completed=0&vbox_q=%D0%BC%D0%B8%D0% … &period=false
 Hug

# 727
  • Мнения: 2 286
Лелееее, Мишее Shocked Shocked Shocked . Милото Неси, дано бързо се възстанови момчето и всичко да забравите бързо! А от какво и как се е получило това чудо?

Диде, за сега се е спрял мааалко с лъжите, защото видя, че не минават и винаги му се карам като лъже, после говоря колко е лошо. Но ако все пак ти остане време и имаш желание да попишеш надълго и нашироко по темата, ще съм ти много благодарна, защото съм сигурна, че е само затишие и е въпрос на време да започне пак.
Много ще се радвам ако качиш клипчета на девойките Heart Eyes .

Илка, радвай се на 2 в 1, че не остана Laughing . Измислихте ли име?

У нас Мики е на почит в момента. Сутрин става в 5-5:30, идва при нас, пуска си на комп Мики и пак ляга да спи. И ако имаш наглостта да го спреш, става и прави страшен цирк. И от 3 дни спим на Мики всяка сутрин Crazy

# 728
  • Мнения: 1 298
Ауу, Мишанка, ужас...
От какво се е получило това нещо?
Дано се оправя бързо Неси. Hug
Не ми се мисли,колко сте се тревожили....

# 729
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Докторите казват,че не изключват усложнение от варицелата преминало към лимфните възли. Възпалителен процес,който се е развил на 6 см навътре в тялото.  Crazy Той успя и да се разболее,та съвсем усложни нещата с анестезиолога. Сега е на 2 вида антибиотик с вливане,система и инхалации  Crazy Ако всичко върви нормално в понеделник ще го изпишат. Peace

Хайде отивам да го видя,после ще пиша!  Peace

# 730
  • Мнения: 2 286
Просто съм потресена Confused . Сили и кураж ти пожелавам! Hug Hug
Че и болно, горкото Rolling Eyes . Много да го нацелуваш!!!

# 731
  • Мнения: 120
Ей,Мишанке, голямо притеснение ви се е струпало. Дано бързо да се възстановява Неси. За пръв път чувам за такова нещо...Какво ли не ни идва до главите понякога.
Чета ви, но не пиша, къде от липса на време, къде от мързел.
Гого говори много, опитва се да разказва приказките,които четем, но прави една каша-маша общо взето. Стихчета не знае, не е музикален изобщо. Луд е по Майстор Мани. оня ден пъзел поръчвах, сега редим заедно, че му е първият и няма никакви умения. Абе, няма ли дискове с филмчетата някъде? От тези,качените във Вбокса, мазоли ми хванаха ушите, а за тези на английски нямам нерви да седя и да казвам кой какво казва, все пак гледането на Мани означава 12 мин свободно време за мен Mr. Green
Барбалетке, и аз не одобрявам квалифицирането на децата като лоши, а в яслите работят хора, които трябва да са чели поне една от дебелите книги, които Илка споменава, все пак с деца работят. Удрянето пък съвсем не искам да коментирам.
Хейли, защо казваш, че детето не знае, ще казваш че Сим вече е овладял краткия преразказ . Mr. Green И честито ви озъбване

# 732
  • Мнения: 42
Mishanka, бързо възстановяване на Нестор! Милото дете! А на теб си представям какво ти е!

# 733
  • Мнения: X
MISHANA13, бързо да се оправя Неси!  Hug

Илка, Барбалетка леко раждане и двете сте скоро  Heart Eyes.

Бързо оздравяване на болничките  Hug!

# 734
  • Мнения: 42
Успях да преброя зъбите на Алекс - ми 20 са )))
Обаче напоследък прави някакви тикове с очите и се чудя защо така.

Общи условия

Активация на акаунт