Не обичам празниците.......

  • 27 409
  • 529
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 191
Боже ,  не ми е минало през акъла  за украса  ,  една топка нямам  закачена  newsm78
Иначе  и  на мен ми е приятно  да приготвям гозби за любимите ми хора , те кво са ми  виновни . Обичам много  и да посрещам гости ,  но  не обичам  да  гостувам . Тази година  пак  ще  е така .
Измислила съм  менюто  ,  гледам  да  мисля  единствено за това  ,  че ще ни е приятно  да  се  видим  за по-дълго  , да си побъбрим , разтъжим  и така.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 217
Аз правя украси у дома.....Заради децата....А и като се подчинявам на общата тенденция, не се чувствам толкова виновна, че не се радвам.....

Една от причините да не обичам празници е скрита в детството ми...няма да я споделям, но я обявявам за номер първи от списъка.
Номер две: не понасям препускащите с пълни торби с манджа хора, които понякога сигурно забравят и кой точно празник празнуват, важното е да се отчетем и добре да се наядем....
Номер три: всичко живо нанякъде заминава....И оставам сама....Така се чувствам - нищо, че мъжът ми и децата са до мен.....Дори и ние да идем някъде, да пътуваме...пак ми е криво....
Ще мисля още....
Всъщност, помня, че от дете дори не понасям уикендите...Все се сещам как пътувах в един трамвай с мама, беше късно и тъмно и гледах през прозореца как отминават един след друг затворени магазини със светнати лампи...Виждаха ми се безобразно страшни и самотни....И лампите по улицата...едни такива студени и героично стоящи на поста си.....Ей така....си мислех тогава
И сега така мисля....

Последна редакция: пт, 21 дек 2012, 20:17 от GENTIL

# 17
  • Мнения: 191
Те моите  деца  вече са по-големи  от  мен   Joy Joy Joy, слава богу  не  ти вълнуват много тези неща . На друга вълна са .  Joy

# 18
  • Мнения: 191
А какво  ще кажеш за приказките " Да хапнем, да  пийнем , нали е празник ", сякаш през другото време са били гладни и жадни . Нещо не ми се връзва   ,  това ми прилича на лакомия и свинщина.Все  едно  като за последно . Грозна приказка .

# 19
  • Мнения: 4 519
Аз чак да ги мразя - не... Обаче ми е едно такова нервно, притеснено.... Не винаги има обяснение защо се чувствам така, макар че тази година конкретно си знам защо. В крайна сметка обаче излиза, че всъщност съм изкарала празниците доста приятно, семейно, и само предпразничните дни са ме изнервили до крайност.

# 20
  • Мнения: 2 208
Като малка не ми украсяваха лично на мене и не ми бяха весели празниците Cry , затова откакто съм семейна винаги го правя и много се радвам , радва се и цялото ми семейство. Детето ми е голямо на 23 години е , но и той се радва . Днес ми каза за неговата приятелка как опаковала подаръците и приличала на джудженце на дядо Коледа даже я снимал  Hug . Та много се учудих от питането на GENTIL
Аз пък не щастливея фалшиво, а истински съм щастлива от това , че идва Коледа. Украсявам цялата къща с новогодишна украса всички си купуваме подаръци, готвя с удоволствие, идва си детето ми във ваканция и за мен няма по-тайнствен и красив ден в годината от Бъдни вечер Hug. Истински го чакам ,  вярвам в чудеса и всички приготовления ми носят щастие , любов и спокойствие Simple Smile. Весели празници  bouquet

Хм...Ти да не си някое от джудженцата на дядо Коледа.... Laughing
Приятно ми е, че има истински щастливеещи - сигурно детското в теб е живо.....
За мен няма нищо случайно в Коледата Peace

# 21
  • Мнения: 4 569
И аз ги мразя.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Мразя празници. Особено мразя религиозни такива. Мразя насилното "добро настроение".

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мразя празници. Особено мразя религиозни такива. Мразя насилното "добро настроение".
Имаш много съвпадения с моите мисли в последно време, Богиньо.
Признавам, че съм те смятала за досадна.
А сега признавам, че намесата ти е много точна и в други теми.

На мен са ми неприятни онези стриктно спазващи някакви ритуали, правила, задължително добро настроение.

И понеже не ми пука на кой религиозен празник каква трябва да е нормата, си го правя по мой вкус и мое разбиране за приятно прекарване и почти винаги настроението е добро.

# 24
  • Мнения: 1 355
Празниците са нещо хубаво, дори и само за това, че се опитваме да ни е весело, да сме със семейството си, да сме заедно. Преди и на мен ми беше доста досадно. Сега, когато много от близките ми ги няма и ми липсват бих предпочела да ми е досадно...

# 25
  • Мнения: 9 662
Aз не мразя празниците, дори напротив обичам празници!
Дразня се на отделни компоненти свързани с празниците! Не обичам калъпа!

Недоумявам защо хората пазаруват като невидели ядене? Не разбирам защо са склонни да изхарчат една заплата за да ядат като че ли ще е за последно?  ooooh!

Чудя се на истерията за подаръци? Не разбирам защо плюшено мече на 25.12 има по-голяма емоционална стойност от такова подарено на 01.12?  newsm78

Дразни ме и насилственото пробутване на украси от края на септември/началото на октомври? На 12 октомври си купувах пердета от голям хипермаркет (погледнах фактурата) и тогава точно редяха щанда с коледните стоки.  #Crazy Навън времето още ставаше за плаж...

И се отвращавам от лицемерната доброта!  Sick Да бъдем хора, да дарим ..., Коледа е!
364 дни не са се сетили, ама НА на Коледа нали сме смирени и щедри! Трънки!

***

Обичам улиците да са украсени с лампички, обичам украсата (но след 5-10 декември) и срещите със семейство и роднини (повечето тогава имат големи почивки и успяваме да се видим).

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ей това ми е една от топ тъпотиите - Бъдни вечер е семеен празник и трябва да се празнува семейно.
Извинете, но аз нямам проблеми в семейството си (Wink) и всяка вечер съм със семейството си, та по празници разни(свободни от работа дни) се събираме по приятелски примерно.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Мразя празници. Особено мразя религиозни такива. Мразя насилното "добро настроение".
Имаш много съвпадения с моите мисли в последно време, Богиньо.
Признавам, че съм те смятала за досадна.
А сега признавам, че намесата ти е много точна и в други теми.

Много хора ще ме преоткрият.
Амин!

# 28
  • София
  • Мнения: 2 217
Мразя празници. Особено мразя религиозни такива. Мразя насилното "добро настроение".
Имаш много съвпадения с моите мисли в последно време, Богиньо.
Признавам, че съм те смятала за досадна.
А сега признавам, че намесата ти е много точна и в други теми.

Много хора ще ме преоткрият.
Амин!

Ама все пак ставали чудеса, а!!! Joy

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 432
И аз така! Sad

Общи условия

Активация на акаунт