Не обичам празниците.......

  • 27 476
  • 529
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 4 668
Пазарувай съвсем в началото или съвсем в края на работното време. Онзи ден в 22.00 във Фантастико нямаше друг клиент, освен мен.
Да , обаче аз живея в къща и наблизо нямам хипермаркет . Ходя с колата и съответно сутрин ми се спи , а вечер не ми се излиза  Laughing Което си е мой проблем естествено  Laughing

# 496
  • Мнения: 1 668
Преди Великден тази година беше същата лудница. Все едно, ако не ядат агнешко ще свърши светът.

Проблемът е по-скоро в това, че агнешкото в България странно защо е сезонен продукт
Защото в България агнетата се раждат зимата и през ранна пролет, през лятото вече са шилета и месото е шилешко. Ако е агнешко, е замразено.
Аз съм купувала агне и лятото, но от частни стопанства, където не намират чак такава сезонност в раждането им. Агнета се раждат целогодишно, както и котенца, кученца и други животинки. Просто зависи много от това кога овена е минал през селото  Mr. Green. Просто тук е "прието", че се яде пролетно време това месо за сметка на много други страни по света, където агнешкото е целогодишно (за което искрено съжалявам).
Eлия , в Метро има замразено и чужбинско  Rolling Eyes
Иначе по темата - много обичам празниците по една причина Mr. Green. Толкова е спокойно по улиците, че човек може спокойно да стигне до където е тръгнал  Joy Joy Joy. Това обаче не важи за моловете. Предпразничното пазаруване обаче е страшна драма наистина. Хладилника ми е полу празен, но не смея да ида в мола, че обсадата на щанда за месо почва от 20 метра преди него. Месарница наблизо нямаме. Ще пазарувам на 31ви по обяд, че да съм сигурна, че мелето ще е минало  Sick.

# 497
  • Мнения: 6 214
Богиня, нали и овцата и кочът  Mr. Green имат размножителен период. Може и през останалото време да се разгонват, не съм сигурна.  Simple Smile

# 498
  • Мнения: 1 668
Богиня, нали и овцата и кочът  Mr. Green имат размножителен период. Може и през останалото време да се разгонват, не съм сигурна.  Simple Smile
Не съм ветеринар и не съм гледала овце, но съм сигурна, че за овцата не е веднъж годишно  Mr. Green. За коча е сигурно  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 499
  • София
  • Мнения: 12 562
Богиня, нали и овцата и кочът  Mr. Green имат размножителен период. Може и през останалото време да се разгонват, не съм сигурна.  Simple Smile
Не съм ветеринар и не съм гледала овце, но съм сигурна, че за овцата не е веднъж годишно  Mr. Green. За коча е сигурно  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Не е.

Ето специалистите какво обясняват

http://agronet.bg/bee-keeping/ovcevadstvo/755-zaplojdane-ovce.html

 Mr. Green

# 500
  • София
  • Мнения: 4 349
=================== Агнета се раждат целогодишно, както и котенца, кученца и други животинки. Просто зависи много от това кога овена е минал през селото  Mr. Green. Просто тук е "прието", че се яде пролетно време това месо за сметка на много други страни по света, където агнешкото е целогодишно (за ===================

E то май в някои случаи и това си похапваме - котенце, кученце, ама  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 501
# 502
  • Мнения: 60
Още едно нещо, което ме кара да мразя празниците, е манията за храна, която обзема почти всички, блъскане по магазините, купуване на храна, която едва ли някой толкова обича, а пък и варианта, че не може да си я позволи през обикновените дни, ама ей на понеже е празник се купува, тези моменти са ми отвратителни. Не съм пазарувала от една седмица, не мога да си причиня такъв кошмар.

# 503
  • Мнения: 9 990
не е вярно, всеки ден съм в магазина-кьорав човек няма.... Laughing

# 504
  • Мнения: 60
Казвай къде е този магазин Praynig

# 505
  • Мнения: 14 465
Богиня, нали и овцата и кочът  Mr. Green имат размножителен период. Може и през останалото време да се разгонват, не съм сигурна.  Simple Smile
Не съм ветеринар и не съм гледала овце, но съм сигурна, че за овцата не е веднъж годишно  Mr. Green. За коча е сигурно  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Едно пиленце ми подшушна,че коч има само при баба и дядо на село.Иначе си има спринцовки за ощастливяване на овчици Mr. Green

# 506
  • Мнения: 6 214
Тия хора, които ги виждате сега с пълните колички, си пазаруват така цяла година.  Laughing Да не мислите, че гладуват и се "пазят" за Нова година и Велик ден?  Rolling Eyes

Sause baus!
, я разкажи за кочовия матРиал тогава  Laughing Laughing

# 507
  • Мнения: 60
Това не е вярно, аз работя в тази сфера, и много добре знам как нараства потреблението по празниците. Не гладуват през годината, но и не ядат пържоли и филета всеки ден.

# 508
  • Мнения: 14 465
Е, то математика си трябва тук за обяснение-никой не гледа за търговски нужди само пет овчици.През сезона за оплождане едно стадо 100  обчици за една седмица,всеки сам да изчсли какъв шампион трявба да е коча Joy Joy Joy,а отглеждането и селекцията на повече от едно мъжко животно,което има КПД само една седмица в годината е нерентабилно Laughing
Та така.Като при кокошките -щастливи и нещастливи hahaha

# 509
  • Мнения: 4 569
Знаех си че има връзка между ощастливяването и щастието.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт