Коледна звездичка грее, Октомврийче все повече се смее!

  • 24 355
  • 749
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 832
Охх, много инфарктен ден днес. Но успяхме най-накрая да си получим и последните коледни подаръци. Цял ден мъжът ми стои и чака куриерите, никой не вдига на телефоните за контакт. А утре заминаваме. Но успяхме де, в последния момент. Никога не се е получавало така в последния ден да чакам подаръци. Отделно дето цяла седмица ме размотават с един ваучер и съм много недоволна, но това е друга тема. Той поне ми трябва за 28ми и се надявам след Коледа най-накрая да си взема поръчаното.


И ние тази нощ голяма пауза - спа от 23 вечерта до 6 сутринта. Взе да се случва по-често, отколкото при батко му това дълго спане. Да видим дали няма да ми го върне един ден. Големият като стана на 5.5месеца и се започна будене през половин-един час всяка нощ. Само на гърдата ми се унасяше. Голям кошмар беше. Дано малкото да ми го спести се надявам.

# 31
  • Мнения: 4
 smile3501

поздравления за хубавата тема и за още по хубавите бебоци

# 32
  • Мнения: 7
Здравейте момичета Simple Smile Чудна нова тема си имаме! Simple Smile
Така и не успях да се включа в предходната Laughing
Ние растем убедително. Първия месец Александра наддаде с 1200 гр, вторият с 1350 гр, а е изключително и само на кърма. И като се има предвид как не искаше да яде, не ми се мисли какво щеше да е ако ядеше по повече от 4 минути Laughing На последната консултация лекарката два пъти ме пита дали не дохранвам с АМ. Но както и да е, нека е здрава, а пък другото...
Гледам обсъждали сте ваксините. На Алекс й сложиха двете ваксини, бях много притеснена, но не й се отразиха на храненето и на настроението. Единствено вдигна температура в 2 часа посред нощ, но след 2 мл панадол ситуацията бе овладяна Grinning
А нас ни  теглят по памперс, защото лекарката я оглежда отгоре до долу Simple Smile
Направо ви завиждам за нощните паузи. Моето бебче само два пъти е спало по 4-5 часа, иначе на 2-3 се събужда. Не стига и това, ами последните три нощи не иска да заспива до 12-1 часа Rolling Eyes и ме докарва до пълно изтощение. И така  Simple Smile
Mvsh, колкото пъти съм чела твои постове, толкова пъти намирам огромна прилика в отношението на бебета ни към храната  Grinning

Това е за сега от мен, че Александра се събуди Simple Smile

# 33
  • Мнения: 12
Cveteto благодаря ти за отговора ,аз преди няколко дни прочетох много статии в нета  и почнах да слагам бебка на гърда ,и днес (рано сутринта) забелязах че имам кърма ,надявам се да и стига ,но   днес си хапваше само от гърдата и не е плакала от глад,не съм давала АМ почти цял ден и съм много доволна от себе си  Mr. Green ,дано да продължим да се кърмим още доста време  Praynig Praynig Praynig

Мойта дъщеричка днес не се е будила с пищене и дано да не прави вече така че много се уплаших  newsm78 . Приятна вечер от мен !!!

# 34
  • Мнения: 25
Здравейте, дами и малки бебоци  Hug
Прекрасна коледна тема, като гледам блещукащата ни първа страница и сладките коледни снимки, направо ме обзе празничния дух! Благодарности на авторите за труда и хубавото изпълнение  Heart Eyes

Да се похваля- вчера бяхме на ортопед и ни правиха ехография на тазобедтената става, че нали бяхме седалищно разположени и било препоръчително да се проследи развитието на ставичките на бебка. До третия и след това до шестия месец отново. За щастие всичко е наред, няма луксации или някакви проблеми  Praynig За мамите от района на Бургас- препоръчвам д-р Колев, детски педиатър в Света София- много е любезен и отзивчив. Обяснява всичко, дава съвети за гимнастика, за начина на носене на бебето, за кенгуро, за проходилки, за обувки и т.н. Доволни сме от прегледа и минахме по ЗК, без да доплащаме за ехограф дори  Peace

На консултациите  Еличка я събличат чисто голичка, слагат едни еднократни хартии като лигнин на кантара- и така. Като цяло в кабинета е мноооого горещо, та аз започвам да събличам моите палто, шал, ръкавици и т.н., а таткото разсъблича бебунка  Mr. Green

За жалост още не са ни били двойната ваксина, че нали казаха, че сме още малки при последната консултация- бяхме качили 600гр и 2см, та ще ни ги слагат чак на третия месец. Като си помисля, че някои бебчовци вече са минали третата, а ние сме само с 1  #Crazy, ама дано е за добро!

Нощното похапване още си го имаме. Прескочихме го 1-2 пъти, и тъкмо се зарадвах, и хоп- Ели стана 3 пъти за една вечер  hahaha Сега пак сме на стария режим- 20:00, 22:00, 01:00 и после в 06:00. Надявах се да отпадне онова от 01.00 часа, ама като казаха, че не е пораснала кой-знае колко последния месец, сякаш е по-добре да си го задържи това среднощното. Само на кърма сме, на поискване, ама като не иска, какво да я правя- яде по малко, хапва 5, максимум 10 минути и после започва да хленчи, да се върти, да си дъвче ръцете или дрехите, но не иска и грам да суче повече. Сменям гърдите за да я разсея и да видя дали пък не е свършило млякото, че да протестира- ама отново удрям на камък. Явно ще излезе злояда на пук на моя япетит  Mr. Green
Да не говорим и че млякото ми много намаля. Бях ви споделила, че преди цедях по 150мл след като се нахрани Ели, а сега по 60-7- мл, 2 часа след като се е наяла. Явно като няма търсене- няма и предлагане хахахахаах закона на маркетинга  Joy

Хайде лека вечер, че се размърмори и ще се храниме след малко  Hug

# 35
  • Мнения: 21
Записче и от мен. Ще пиша по-късно.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 753
Понеже днес баткото ми направи показно как се бави бебе технологично, та се фаля наред: макар че има приятелче на гости и дивеят от часове в детската, дойде и помоли да оставя за малко бебето при тях. Сложих Беболина на едно от леглата в детската и се изнесох. След няма и пет минути чух познато мрънкане и рев и си казах "айдее, ся ще дойде баткото и ще каже да си взимам бебето, че ревтунчи". Обаче след 2-3 мин настана тишина и така доста време. После баткото тържествуващо ме извика в детската стая и що да видя - Беболина си лежи спокойна на леглото, а на половин метър от нея сложен ipod-a, от който се чува как батко й й пее песничка, измислена от него, а самият батко и приятелчето си играят на компа  Mr. Green Синът ми поясни в заключение: "ами, след като повторих песента 3 пъти, реших, че тва е по-практичният и не толкова уморителен вариант..."  bowuu

та, така де, не мо'йм и да предположим как нашите деца ще гледат техните  Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 12
Чудна тема, благодаря  Hug а бебчовците са супер:)

Аз стигам до извода, че ние сме по-мънички (почти 2м) и тези дни едва почнахме да се заглеждаме по така в играчки и затова не съм и взела въртележка още, а единствения начин да го сложа в леглото е като вече заспал Crazy А пък как си мечтая веднъж да се събуди, защото се е наспал, а не защото е гладен или го боли нещо, всеки път трябва да скачам веднага..

Нашата 2ра ваксина предстои на 27ми, заредила съм с въпросните лепенки, само Панадол остана да взема..добре, че е форума:) Но ще пътуваме по празниците, дано не настине преди ваксината:/ Нас последно ни теглиха по памперс, боди и чорапки.


ох mvsh значи това къркорене са коликите..ще взема и аз да я пробвам тази Биогайа, много жално плаче горкото

Milenita браво на нахотчивия батко, ама по-интересното е че песничка е измислил:)

Аз днес му пусках на бебчо коледни музикални анимационни клипчета в youtube и го сложих да гледа, кротна се:) обаче 2клипа и стига вече, че да не го облъчвам

# 38
  • София
  • Мнения: 7 997
Включвам се и аз в новата тема. Благодаря на palica за хубавото оформление и на малките модели на Мама Смехорана и ShySun.
Когато дойдох миналата година тук, гледах, че майките извеждат децата на разни минусови температури и си мислех, че не са с всичкия си. Е, доживях и аз да изведа дребния на -22 градуса днес. Вярно, че отидохме до МОЛ-а наблизо, но пак беше пътуване с кола на няколко километра, чакане на таксита и пр. Прекарахме там от 18 до 23ч. Странното е, че Андрей рязко забрави за коремните си неразположения и се обаждаше само, когато наближаваше времето за хранене. На фона на вчерашната олелия, която ни устрои от 19ч. до полунощ, вече се чудя дали са колики или лиготия. Защото от един месец насам, наближи ли 21-22ч. и ми иде да се евакуирам. А докато беше навън, сякаш забрави за тази част от програмата си.  Thinking
Днес купихме надуваем кръг за врата (за плуване) и от утре смятам да го пускам да се плацика из ваната. Simple Smile Надявам се да му хареса, защото е положително настроен към водата и го кефи да се къпе.
Взех му и гранулиран чай от копър и определено не са тези физиономии, с които посреща същия чай от пакетчетата. Имам съмнения, че гранулираният е подсладен, овкусен или нещо подобно, защото няма логика да има разлика при консумация на един и същи чай от един и същи производител.
Онзи ден на консултацията го мериха с бодито, гащеризона и памперса, но все пак тук температурите са други и вероятно се въздържат да ги събличат съвсем голи.

# 39
  • Мнения: 12
Здравейте всички   wavey ,
до сега не съм писала много  по темите ама то остава ли ми време покрай малкия. Ние сме на 2 месеца и малко, вчера ни беше втората консултация и вече сме 5300кг. и 59см.

Отложихме ваксините за следващия път, че нашия татко само мрънка. Това ни е болната тема  ooooh!

Иначе малчо вече сериозно се заглежда, върти си главата и ме следи с поглед, общо взето само трябва да има някой който да му  говори или  пее и се хили до ушите.
Много спокойно дете е, колики нямаме (да чукна на дърво) за сега, спи по цяла нощ, само последните 2 вечери се събужда с писък и плаче, ама яко плаче. Гледам да не се шашкам много, но........



Толкова от мен за сега.
Надявам се от сега да съм по-активна по темите занапред 

Лека вечер  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 75
 да се запиша и аз в новата темичка за която благодаря   bouquet
  Mvsh  права си  Embarassed много съм загубена...то бива разсеяност, бива...ама чак пък толкова.... Laughingне мога да смятам вече...явно наистина мозъкът с кърмата изтича.
  Ние днес нещо сме нервнички или нещо ми е понамаляла кърмата. Сутринта спа на два пъти по 4 часа, а след това взе да хапва на всеки два, може би наваксваше.
  късметче чвно аз не съм дочела за хремата. Да се оправяте бързо. И само да подсетя да давате и пробиотик паралелно с АБ. Най-добре Линекс. Това, ако не сте взели вече де. Имам опит с антибиотици в първите месеци на бебето и от там знам...
  Milenita браво на изобретателния батко, много ме разсмя Simple Smile.

# 41
  • Мнения: 6
Добро утро, момичета.

Рали - много празнична тема си имаме, благодаря сърдечно за труда ти  Hug  bouquet
И хиляди благодарности за милите думи на всички ви за кукличките ни  Hug
ShySun - принцесата ти е невероятна, истинско джудженце  Hug
MilenitaLaughing, браво на баткото, имаш си отмяна, която е доста находчива, т.ч. по-смело ги оставяй самички  Wink
Въртележката и аз я свалям и поставям непрекъснато. Не за друго, а ми е неудобно да се пъхам под нея, за да завивам, слагам бебка и прочее. Малката много се заглежда по нея, "пее и говори" на животинките по нея, въпреки, че повече се радва на една друга, която не е музикална. Това е, защото музикалната е в нежно-розови цветове, а втората е в ярки и я привличат повече. Важното е, че има разнообразие.
Момичета, след ваксини е желателно да не къпете бебчетата. Подмивайте само дупетата, но не ги къпете. Възможно е затова да са по-неспокойни.
Иначе нас ни мерят по боди и памперс върху пеленка, махат някакви грамчета, но всеки път сестрата си знае по колко  Wink Аз не се притеснявам от разлики от по 100-200 гр., защото виждам, че за сега всичко е ок с беболина.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 789
Рали, благодаря за новата Коледна тема   bouquet Прекрасна е както винаги!  Hug

Смехорана, ShySun, уникално сладки дечица, да са ви живи и здрави  Hug

red_nelitka, по принцип след ваксина е хубаво да се пропусне къпането  Tired За биберона: ние все още сме на най-малкия размер, все не смея да мина на двойката, така че не е това проблемът  Simple Smile Моето дете изяжда 160 мл мляко за 8-10 минути, което е супер бързо  Confused

За тегленето: Зарко го теглят само по леко боди и свалят около 50 грама  Peace Иначе в кабинета е луксозно, и на леглото, и на кантара ни слагат от еднократната мека хартия. 

Късметче, да се оправяте бързичко  Praynig

За въртележката: нашата е фабрично с кошарката, в един от ъглите, пада му се зад лявото рамо и му идва някъде над корема, а може и да се маха цялата. Удобна е, защото е подвижна и може да се отмества, за да мога да го взема на ръце. Зарко пък не заспива без гадния жужащо-тракащ звук, който издава  Simple Smile Дори като спре да бръмчи, отваря очички и чака да я пусна пак, явно много го успокоява. Другите функции (мелодии, вибрации, светлини) почти не ги пускам вече, защото ако чуя още веднъж музикалния репертуар на тази въртележка, сигурно ще се хвърля от балкона  Mr. Green А животните, които се въртят, са му най-интересното нещо, много им се радва, говорят си, освен това от време на време сменям играчките, за да не му омръзват  Peace
Единственото условие при въртележките е да са сложени така, че детето да не гледа назад през челото си  Peace

Миленита, много изобретателно дете имаш  Peace, моят мъж също пуска на Зарчето разни мелодии от телефона, ама още не се е сетил да се запише сам  Mr. Green

Сега да се оплача: излязоха ни резултатите от урината, абсолютна чиста е, така че ще търсим друга причина за плача преди пишкането. От известно време плацикам пишлето в смрадлика или лайка, нещата значително се подобриха, но ми се искаше да намерим проблема  Tired

И един въпрос: като дигна Зарко да се оригва, започва да си клати главата напред-назад, все едно кълве. Вашите правят ли така?  newsm78

# 43
  • Мнения: 1 359
Много благодаря! Старали сме се с таткото да я направим сладичка.  luvbed
 
Дани клюмаше като кълвач винаги когато я надигнех. Сега е доста стабилна и го прави мноооого рядко. Явно ни е позаякнало вратлето вече. Simple Smile

# 44
  • София
  • Мнения: 3 789
Дани клюмаше като кълвач винаги когато я надигнех. Сега е доста стабилна и го прави мноооого рядко. Явно ни е позаякнало вратлето вече. Simple Smile

Имах предвид - нарочно да го правят  Tired Иначе главичката не я придържам вече повече от месец, много е стабилен (ама то защото вратът му е бая дебел  Mr. Green).

Общи условия

Активация на акаунт