Коледна звездичка грее, Октомврийче все повече се смее!

  • 24 354
  • 749
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 966
Запис и от мен, благодаря за прекрасната темичка   bouquet

късметче, коликите ще отминат, важното е да сте здравички  Hug

slavip, нас едната лекарка ни мери съвсем голички, а другата с боди и памперс и махна 100 грама. Иначе вкъщи си я меря всеки път наядена, със сменен памперс и с дрешките, а само дрешките са между 150 и 200 грама (гащеризонче, боди и ританки).

# 16
  • Мнения: 168
нас ни мерят чисто голи и без памперс, само си носим пеленка от в къщи, която постиламе върху кантара

# 17
  • София
  • Мнения: 1 753
И нашата педи мери бебоците винаги голи.

Да ви питам нещо за въртележките над леглото, които имате - като трябва да спи шушлето, я завъртам така, че да не е над нея, а над късата страна, зад главичката й, но мамуната се е научила да се извива и да зяпа нагоре и леко назад и да зяпа животинките и заспиването отива по дяволите. Махам стойката с въртележката, но си мисля, че не е вариант за всеки ден. Вие как/къде сте закрепили въртележката и пречи ли ви на сънотворния процес?

# 18
  • Мнения: 832
Нашата въртележка е на дългата страна на кошарката. Пада се горе-долу върху коремчето на бебето. Като се приспиваме я включвам да пее (не всеки път де), но не му пречи, не я гледа. Люлея го през това време. Иначе в будно състояние си я гледа, радва се на животинките, но трябва да е нахранен и в добро настроение, иначе мрънка да го взема - не иска да лежи сам.

На консултация ни мерят с боди, чорапки и памперс, който сменям пред и консултация, да е максимално лек. И махат около 100гр. от теглото ни. ЧИсто голичък не съм го събличала, че мисля че ще му е студено.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 753
то ясно, че е и до дете - с нашата питка-любопитка няма вариант нещо да се врътка и шава в полезрението й, и тя да не му обръща внимание, че й почва да му "приказва"  ooooh! и от една страна е добре, че въртележката ми дава малко време да свърша туй-онуй, но от друга не е ли разглобена, та да не висят животините дори край ръба на леглото, няма заспиване...

# 20
  • Мнения: 16
Прекрасна празнична темичка и най-сладките дечица на Смехорана и Shysun.

Нас ни теглят съвсем голички.

Въртележката ни е на късата страна над главата. Като заспива не я пускам, защото ще се разсъни. А иначе не й пречи на заспиването. Като люшкам кошарата се клатушка, ама Елица като че ли се унася от гледката.

# 21
  • Мнения: 168
Milenita, сега ми прави впечатление, че твоя батко и моята кака са родени почти по едно и също време, кога е роден той?

# 22
  • Мнения: 6 769
Катрин я теглят с памперс, памучни ританки и памучно боди и намаляват теглото с 200гр. Мисля, че ще е студено да я събличам повече.
Въртележката над леглото е на дългата страна по средата. Не ни пречи на съня, ама то май нищо не е в състояние да ни попречи на съня.  Mr. Green Снощи се събуждам от весели възгласи около 4часа. Не станах, а се услушвам - Катрин се радва на нещо, може и на въртележката да е (ние не спим с плътни завеси или щори и от улицата свети. Реших да я накърмя и станах, тя ръкомахаше и се усмихваше, цокна и заспа отново.  Grinning

# 23
  • Мнения: 43
Ralica благодаря за страхотната темичка, отново  ooooh!

Ние понеже спим в люлка (тип кошара), която е доста по-малка от кошарата и съм сложила въртележката в долната част, от дългата страна, горе долу където са и краката, защото, ако я сложа над главата и ми е трудно да оставям бебка и ми пречи. Тя си обича да гледа въртележката, като е будна, но нощно време ако се размрънка и се разбуди и я пускам и пак заспива. Днес сутринта се събуди, но мен много ме мързеше да стана и и пуснах въртележката. Половин час се хили и се радва на звездичките на нея, та и аз си поизлежавах малко.

На консултациите нас ни теглят само по боди, без памперс и от долу слагат от тази еднократната хартия. Според мен, ако е по-дебела пелената, доста ще си натежи. Аз например като я меря в къщи без дрехи и после с дрехи, дава 200-300 гр. отклонение, а дрехите са боди, гащеризонче, чорапки и памперс.

Коликите при нас доста намаляха. Дори спрях да давам Лефакса, оставих само Био гаята и имам чувството, че от както я започнах нея, коликите намаляха. От време на време и къркори коремчето, но няма вече такъв рев.

Снощи милата страшно много се разстрои. Явно доста беше прегладняла, (въпреки, че се храним на максимум 3 часа, но нали ви казах, че хапва малко и плаче), та след баня, като я заобличах накрая започна да плаче и докато я взема да я кърмя, започна да крещи и да се залисва. Аз си знам, че прави така, като е много гладна, но толкова беше разстроена, че като започнах да я кърмя, нямаше търпение млякото да потече, лапа зърното и след 3 секунди пак изпада в истерия. Първо реших, че може и да я боли нещо, друсахме, успокоявахме, но нищо не помага, а щом от нищо не се успокоява знам, че е гладна. Но не иска гърдата и крещи. Най-накрая се изцедих изпи си всичко за отрицателно време и заспа блажено. Бях се притеснила дали не започва да се отбива, но днес пак си яде от гърдата. Просто снощи беше страшно разстроена миличката.

Деси, все забравям да ти пиша, относно снимката на Зарко как се храни сам  Simple Smile Много се забавлявах, като я видях, голяма скица е, сладурчо Simple Smile Нашата по същия начин ми държи гърдата, докато цока, много е сладка и тя  Hug

timide и нашата има по 7-8 хранения, че понякога и по 9, но не всички са продължително и при някои  хапва по малко. Ти май си се объркала, защото, ако е била 3600, а сега е 6200 това не е двойно, а с 2600 отгоре, ако беше двойно трябваше да е 7200  Peace И нашата също започна да ака в повечето дни по веднъж на ден, рядко по 2-3 Simple Smile А това, че започваш да и даваш ти насока, кога да ака е супер, браво на вас  Hug

# 24
  • Мнения: 43
Ralica благодаря за страхотната темичка, отново  ooooh!

Опс, обърках емотиконите, исках да напиша "  Hug "

# 25
  • София
  • Мнения: 1 753
късметче, баткото ни е роден на 23 юни 1998 и е в "чудна" възраст сега...  Crazy

# 26
  • Мнения: 2
Благодарности за новата тема  Hug, страхотна е, а бебчетата са невероятни... Heart Eyes

И моят дребосък си е от любопитните, особено като го храня не спира да си върти върти главата и да се оглежда и ослушва. А ако се отвори вратата, докато го храня, ще си счупи вратлето да гледа.

Вече две седмици не съм изкарвала Иво навън, с тези снегове, ледове, мъгли и ветрове няма как, и сега гледах прогнозите за по-топли идни дни и май ще има разходка.... Praynig.

И при нас на консултация го теглят по боди и празен памперс и свалят 100 гр.

За шаването- и при нас вече става опасно... много се върти, вдига дупето и с крака се изтласква надолу, или ако го сложа на дивана на дълго, след малко се е обърнал напречно и е готов да падне. Баща му само ми повтаря, да си отварям очите на широко, че да не стане беля. Каката за първи път падна от леглото на 5 месеца, дано сега да не ни се случват подобни сцени.

Днес съм се разровила в интернет и търся някакви нови и интересни рецепти за коледната трапеза. Иска ми се нещо по различно... и продължавам ....

# 27
  • Мнения: 168
късметче, баткото ни е роден на 23 юни 1998 и е в "чудна" възраст сега...  Crazy

Да, знам за какво говориш - ние сме на 3 юли 98г., но терминът ми беше 18 юни  Grinning

# 28
  • Мнения: 29
Здравейте Grinning
Страхотна коледна тема наистина!Благодарности!  bouquetА дечицата на двете мами са тросто страхотни!!!! Heart Eyes
Да кажа и аз-наистина тези дни моите деца а ивашите явно повечко спинкат...явно зимното време им се отразява така..което за нас е супер разбира се!Аз също гледах че се задават другата седмица по-топли дни така че явно наистина ще има повече разходки Grinning
Моята маймунка също много се отвлича докато я кърмя ако някой говори  или отвори врата..даже понякога реве ако някой говори по-силно ..явно е по-чувствителна Heart EyesИначе шава но не се върти настрани или пък да се приплъзва..сти си детето където съм го сложила но разбира се е под наблюдение защото баткото ми е падал доста...но май пък беше по-големичък newsm78
На консултация ни теглят чисто голи -там има на кантарчето пеленка.Въртележка  имахме точно за един ден защото бабата взела няква китайска и като я навих два път и тя се счупи ,но честно казано тя повече пречеше отколкото да ми помага така че сега я слагам на количкатаи там и пее от време на време..всъщност мен музичката много ме дразнеше...не обичам класика и отделно четох че е е много важно къде точно се слага да не си кривяло детето очичките..абе с една дума хич не ни и трябва-не забелязах инякакъв кой знае какъв интерес от страна на бебка Wink
Ох,днес на няколко пъти забелязах беби да си трие яростно устичката в ръкавите..явно силно я мъчат тия венци..ама вече и аз не знам как точно да я почесвам  най-добре така че я оставям сама да се търка така .. ooooh!
И сега да ви пожелая лек ден а на болничките бързо оздравяване!  bouquet

# 29
  • Мнения: 1 359
  Нашата въртележка е на дългата страна на леглото и махам въртящата част с играчките когато я приспивам. Когато залюлея леглото облачетата над играчките се удрят и тракат неприятно, а и не й я пускам за приспиване, разсънва я и започва да им се смее и радва.
   При педи ни теглят чисто голички, все пак я и преглеждат и преслушват след това.На везната има само хартиена еднократна пелена.
   Снощи малката направи 7 часа пауза... умрях си от кеф. Simple Smile Дано стане тенденция.

Общи условия

Активация на акаунт