Коледна звездичка грее, Октомврийче все повече се смее!

  • 24 376
  • 749
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 8 011
То си беше смешно, защото имаше намерения да пресуши ваната, та се наложи да го спасявам. Mr. Green Мислех, че децата имат вродени умения за плуване, но май не е така. Андрейчо плува като мен - като пирон в кисело мляко. Simple Smile По-нататък ще видим как ще се развиват плувните му умения. Наблизо имало басейн за деца от 5-месечна възраст, та може и да го запиша, като се затопли.
Не съм фен на ваните, но тук са популярни и ги има във всеки дом. Така и не я използваме, поне дребния да се плацика из нея.

# 61
  • София
  • Мнения: 3 789
Доколкото помня - имат някакви, но ако се започне от първия ден и им се помага малко, докато посвикнат. Нашите като не са плували досега, просто са позабравили как става  Peace Скоро четох едни руски статии как ги учат да се гмуркат и да плуват сами под водата (показват се само да си поемат въздух). Явно вашият басейн е точно такова място Peace

# 62
  • Мнения: 155
Здравейте и благодаря за чудесната тема!

Аз тъкмо написах целия си пост, натиснах нещо и дългото писание изчезна  smile3511. Почвам отначало ...

Имам молба за съвет:

Бяхме на консултация и стана ясно, че за цял месец Иван е наддал едва 300 гр. Храни се изцяло на кърма. След разговор с педиатърката стана ясно, че явно не ми достига кърмата. Направихме и пробно кърмене и стана ясно, че той поема по около 90 мл. на хранене (през три часа), а трябва да поема по 120 мл. От тогава следя и у дома и количеството не се променя. Стремя се да докарам количеството до около 850 гр на 24 часа, но както и да въртя режима, на два часа, на три часа, на поискване... не мога да "доставя" такова количество. Успоредно с това Иван не яде особено активно. Винаги заспива, при държане на гърда над 30 мин той изяжда не повече от 90 мл.

Имах подозрения, че няма да нададе достатъчно, но чак толкова малко да е не очаквах  cry cry cry. Пия много вода (3 литра на ден), почивам си (жива и здрава да е майка ми), прилагам метода на компресия, когато кърмя... Какво още мога да направя така че да имам достатъчно кърма и да "събудя интереса" на Иван към активното сучене. Не ми се иска да прибягвам към АМ, поне не докато не опитам наистина всичко, но и не искам детето ми да стои гладно. Почнах да се цедя и да му давам кърмата с шише, за да знам точно колко изяжда. Знам, че ще ме посъветвате да оставя шишето, но когато е на гърда Иван не изяжда почти нищо. Лека полека увереността ми почва да изчезва, а много искам да си кърмя бебчето. Притеснявам се и че с цеденето кърмата може още повече да намалее. Така ли е?

Ще се радвам на съвет.


Поздрав и благодаря!  bouquet  bouquet

# 63
  • София
  • Мнения: 3 789
ficho_linka, консултантите ще се включат с най-точните съвети, но ми се струва, че вашата педиатрка нещо е объркала  newsm78 Колко се роди детето и колко е сега? Това с пробното кърмене ми звучи доста нелогично - на някое хранене може да са му достатъчни и 80 мл, на друго да не му стигнат и 120, но няма точно определена цифра. На мен лично 90 ми звучи съвсем добре  Peace А и щом не плаче гладен, явно се засища. Най-малкото не забравяй, че детето изсмуква повече, отколкото можеш да изцедиш ти с най-добрата помпа. Много ми е интересно какво ще кажат консултантите по този въпрос  Hug

# 64
  • София
  • Мнения: 8 011
Скоро четох едни руски статии как ги учат да се гмуркат и да плуват сами под водата (показват се само да си поемат въздух). Явно вашият басейн е точно такова място Peace
Надявам се да е така и да могат да го понаучат, докато не е забравил съвсем тези умения. Плуването се отразява страхотно на общия тонус, здравето и физиката на детето и заради това се израдвах на идеята за пояс, когато го видях в интернет.
ficho_linka, синът ти е малко по-голям от моя, който е всеизвестен гладник. Та дори и моят син понякога изяжда около 80-90 мл на хранене. Може да сте уцелили такъв момент.
Докато все още правех опити да кърмя, тукашната педиатърка ми беше казала да пия много чай от коприва, горещ и малко преди кърмене/цедене. Другото, което пиех, бяха таблетки Апилак, които са на основата на пчелно млечице. Мисля, че в БГ ги няма, но може да потърсиш нещо подобно. Също ме бяха инструктирали да пия по 1/2 литър кефир (разбирай айрян) на ден. И не на последно място - топли душове и масажи.

# 65
  • Мнения: 6 844
ficho_linka, еднократното контролно сукане не е много показателно. Би трябвало да се засече от поне 12часа, защото може детето на едно хранене да изсуква повече, на друго по-малко и се гледа средно-дневното хранене. А с цеденето ти няма да продължаваш дълго, така че няма да ти намалее драстично кърмата мисля. Дано се включат и консултантите, за да ти дадат по-точна информация.  Peace

милинка, много е полезно плуването и се възползвай от възможността да го запишеш.  Peace

# 66
  • София
  • Мнения: 0
Мили мами аз съм Кони която загуби бебето си в 5 месец на бременноста сега съм отново бременна е не родих тази година с вас, но до година ще се радвам на мое слънчице. На вас ви пожелавам много здраве, щастие, късмет и здраве. Весела Коледа и Щастлива Нова Година

# 67
  • Мнения: 12
Мили мами аз съм Кони която загуби бебето си в 5 месец на бременноста сега съм отново бременна е не родих тази година с вас, но до година ще се радвам на мое слънчице. На вас ви пожелавам много здраве, щастие, късмет и здраве. Весела Коледа и Щастлива Нова Година


Кони честито  smile3525 smile3525 smile3525 ,много се радвам за теб,весело посрещане на празниците и лека бременност ти желая Simple Smile   bouquet  bouquet[/b]

# 68
  • Мнения: 87
Мили мами аз съм Кони която загуби бебето си в 5 месец на бременността сега съм отново бременна е не родих тази година с вас, но до година ще се радвам на мое слънчице. На вас ви пожелавам много здраве, щастие, късмет и здраве. Весела Коледа и Щастлива Нова Година
Здравей koni1976, специално влизам във форума за да ти честитя хубавата новина. Много се радвам за теб направо настръхна от новината. Това е страхотно и ти пожелавам лека бременност и ако може да ти помогнем с нещо пиши и да ни се похвалиш август месец с едно пухкаво бебе. Ех, нахлуха хубави спомени от февруари месец, колко бързо лети времето.  Чак ми е мъчно, че няма да видя пак положителен тест и през нощите и сън да не ме хваща от радост. Тези дни доста често се сещам за първият си положителен тест, който беше толкова блед, че имах чувство че ми се привижда втората чертичка, която се виждаше под определен ъгъл на светлината. Тогава побърках мъжът и  майка ми с тоя тест.Ех спомени толкова хубави а сега резултата още сто пъти по хубав.
Аз да се похваля, че днес доста разпуснах 4 часа в мола без деца и мъж и сега излизам вечерта с приятелки  Mr. Green

# 69
# 70
  • Мнения: 155
Fortuna, милинка и -=Деси=-,
благодаря много за съветите и куража   bouquet  bouquet  bouquet

това, което ме притеснява в случая е, че за цял месец е наддал само 300 гр. Иначе съм напълно съгласна с вас, че еднократното кърмене не е меродавно Simple Smile

сега се изцеждам и давам от шише. притеснявам се обаче да не ми спре кърмата, като не стимулирам с бебешко сукане. Ще видим какво ще посъветват и момичетата от ЛЛЛ Simple Smile


Кони, така се радвам за теб  newsm44 newsm44 newsm44

желая леко бременеене и много положителни емоции  smile3521

Весели празници!

# 71
  • Мнения: 8
Здравейте, момичета! Най-накрая и аз да успея да се запиша, че предходната тема само ви четях.
Рали, страхотно си се справила с оформлението на темата както винаги    bouquet
koni1976 новината ти е страхотна и се надявам да споделиш радостната вест за раждането на бебчето ти.
При нас вече се установи режим, от който съм много доволна - лягаме си към 1.00 и се събуждаме чак в 8.00-9.00 часа на сутринта. Наспивам се доста добре и вече малко повече приличам и аз на човек  Laughing През деня ядем през 2 часа повечето време, но явно си наваксва след голямата нощна пауза.
 Добре, че писахте вече за ваксините, че и аз реших да си взема от тези лепенки и панадолче. Друго си е човек да получи съвет от "препатил" както се казва.
В навечерието на празниците искам да ви пожелая да си изкарате страхотно заедно със семействата си и да се радваме на най-прекрасните си подаръци - нашите дечица Simple Smile

# 72
  • Мнения: 4
  Здравейте, момичета! Отново се е заформила прекрасна тема.
 Ние бяхме за консултация и резултата е 5450гр и 59см (+650гр;+6см), теглиха ни само по памперс. От ваксините имахме температура 2 дни, въпреки лепенките и панадола. По неприятното е, че имаме атопичен дерматит, вече потвърден и от дерматолог. За наше щастие не в тежка форма. Сменихме козметиката изцяло за да е подходяща за изключително сухата и кожа и сега чакаме да се успокоят раздразнените участъци. Явно е била предразположена,но от какво се прояви не знам. Личната я видя и въпреки това и сложи двете ваксини наведнъж, в рамките на 2 дни от 3 петна вече имаше по цялото тяло. Дерматоложката каза,че с тези деца трябва внимателно да се действа с ваксините без стриктно да се спазва имунизационния календар. За следващата ще поискам да не ги слага наведнъж и ако има петна дори да ги отложим. Сега следя всичко което ям и я оглеждам по хиляда пъти, дали има нови петна.
  Ние също "кълвем" доста често, но предимно като дойде време за ядене.
  От вчера се смее с глас и гука повече и пищи от радост, много е забавна. По стените съм закачила картинки и като я носим им говори, просто да я схрускаш сладураната.
  Весело посрещане на Бъдни вечер на всички,най-вероятно утре няма да имам време да пиша. Пожелавам ви Вълшебно Рождество Христово!

# 73
  • Мнения: 2
ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ,
УЮТ И ТОПЛИНА В ДОМА ВИ ДА ИМА НА ТОЗИ СВЕТЪЛ ПРАЗНИК,
ДАРЕТЕ ЛЮБИМИТЕ СИ ХОРА С МНОГО ОБИЧ,
ИЗЖИВЕЙТЕ НЕЗАБРАВИМО ТЕЗИ МОМЕНТИ С НАЙ- ЦЕННОТО ЗА ВАС- СЕМЕЙСТВОТО!

# 74
  • Мнения: 6
Кони - много се радвам за хубавите новини при теб! Лека бременност до края и много щастливи моменти  Hug
милинка - благородно ти завиждам за ваната  Sunglasses И защо не я ползвате с мъжа ти? Аз не бих й устояла. Особено като знам какъв кеф е, прибирайки се от -15-20, да се цамбурнеш във водата и да помързелуваш 30-на минутки... Пък и ако капнеш 2-3 капки ароматно масло и запалиш няколко свещички... мммммммммммммм, не ти трябва да даваш пари за спа  hahaha, размечтах се  Rolling Eyes
TITI - много неприятно!

След няколко часа настъпва времето за ново начало, за нови надежди и хоризонти! Нека Коледната звезда да огрява вашия път! Нека здравето и късмета бъдат ваши спътници, а сърцето и умът - съветници! И не забравяйте да оставите едно отворено прозорче в сърцата си за хората, които ви обичат! С пожелание за мир, просперитет и щастие! Незабравима, топла и завладяваща Коледа на вас и семействата ви!

Общи условия

Активация на акаунт