Коледна звездичка грее, Октомврийче все повече се смее!

  • 24 369
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 29
Amorevole благодаря за обясненията!
И така ти ме питаш а и аз да обобщя...
1.Да кърмаческа стачка е,отговаря на написаното !Мръши се ,криви се на една страна ,засуква но пуска бързо и ръмжи или направо ревва като плаче със сълзи и то доста..все едно нещо лошо и давам..,понякога като със сто чалъма я позалъжа -хапва но малко..аз пък вече имам и болки в гърдите от това неизсукване..въобще -мъка!А толкова добре си сучеше доскоро!!!Виждам че е гладна но не ще ..и това се случва само от часовете обед-следобед Няма значение дали е тъмно в стаята или не!Рибата я спрях и сякаш сега положението е с една идея по-добро!
2.Струята на лявата гърда е много силна и тя се дави често..възможно е и това да я отказва..,дясната е по-слаба и там суче повече с охота!
3.Мъчат я венци ,и това може да е причина -четох..
Като цяло засега  измислям начини,разтриваме крачета ,плезя и се или се извъртам по някакви странни начини само и само да суче и да ме изцежда!Добро дете е  и лакомо та долу -горе успяваме!Гърдите ми обаче от време на време ме понаболяват на отзделни местенца и аз все разтривам..това ме дразни и притеснява защото вече направих един мастит първия месец и много болеше и пих антибиотик та сега много ме е страх!
дано всичко е временно и отшуми.. Rolling Eyes

# 706
  • Мнения: 29
СРЕБРИНА аз реших от днес да капя вит Д направо в устичката-успявам!Иначе относно твоите размишления -нека  и аз да драсна някой ред по въпроса за режим като вече съм с две деца..та значи ..според моите наблюдения зависи от детето...С първото спазвахме много точен режим на три часа хранене и сън но то самото дете беше по-обрано откъм сучене и емоции та го спазвахме,сега обаче с това по-лакомо и по-емоционално дете няма как да стане това с режим и се храним хаотично и тя е много доволна!Винаги е нахранена аоттам и с добро настроение!

# 707
  • Мнения: 30
Здравейте, момичета Hug
По повод на това да има ли или не бебето режим, аз съм за режима и сме изградили много стриктен режим на Сияна, естествено е от значение, че тя също го приема и е свикнала с него. Ето как действаме ние: През деня- смяна на памперс, миене, хранене, сън около 2 часа и половина, игра и на третия час цикъла се завърта. Вечер я къпем точно в 20:20 Mr. Green, сега ще ми се смеете, но при малко по-късно къпане тя започва да реве, да е неспокойна просто страшно много е свикнала с това. След банята следва гимнастика, масаж, хранене и сън до 12 и 30 през нощта. В 12 и 15 с баща и ставаме, приготвяме мляко, легени и в 12 и 30 вече яде, после спи до 6 и 30 сутринта. Малко ни е режима като в казарма  ruporuu , обаче Сияна наистина така е свикнала с него, че всяка промана и действа много неблагоприятно Thinking

# 708
  • Мнения: 12
Здравейте ей сега ви прочетох  newsm78 newsm78 newsm78 и се зачудих защото ние бяхме на консултация ( тя е на 2 месеца  и няколко дни) и педито ми каза че от тази ваксина не се дигало температура и нищо не ни предписа  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78
А сега прочетох че на вас са ви предписвали  Thinking
А  и  да ви питам една приятелка ми каза че нормалната температура на бебе е 37 ,а така ли е ????
и че ако си с електронен термометър и мериш в дупето махаш 5/10 от стойността ,а това така ли е ????
Малко тъпи въпроси задавам ама искам вашите мнения Wink  Simple Smile Благодаря предварително   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 709
  • Мнения: 800
nade, за ваксините принципно нищо не се изписва. Ако детето вдигне температура над 38 или е много нервно и плаче, се препоръчва да се даде 2 мл Панадол.
Температурата, измерена в дупето, е с половин градус по-висока, от тази, измерена под мишницата. Така че ако мериш ректално, трябва да махнеш половин градус. Нормалната човешка температура е до 37 градуса. До 38 градуса не се препоръчва да се дава нищо, защото това е нормална реакция на организма, която свидетелства за имунен отговор на възникнала инфекция или дразнител. След 38 градуса се дават температуропонижаващи средства, за да не се стигне до много висока температура и фебрилен гърч.
Най-лесно е меренето на температура под мишницата. С електронен термометър е добре да се изчака половин минута, след като термометърът даде сигнал (бипкане) и едва тогава да се прекрати меренето. Измерената най-висока стойност е меродавната.

# 710
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета Hug
По повод на това да има ли или не бебето режим, аз съм за режима и сме изградили много стриктен режим на Сияна, естествено е от значение, че тя също го приема и е свикнала с него. Ето как действаме ние: През деня- смяна на памперс, миене, хранене, сън около 2 часа и половина, игра и на третия час цикъла се завърта. Вечер я къпем точно в 20:20 Mr. Green, сега ще ми се смеете, но при малко по-късно къпане тя започва да реве, да е неспокойна просто страшно много е свикнала с това. След банята следва гимнастика, масаж, хранене и сън до 12 и 30 през нощта. В 12 и 15 с баща и ставаме, приготвяме мляко, легени и в 12 и 30 вече яде, после спи до 6 и 30 сутринта. Малко ни е режима като в казарма  ruporuu , обаче Сияна наистина така е свикнала с него, че всяка промана и действа много неблагоприятно Thinking
Е, добре, ама как го постигнахте този режим?В смисъл:вие го наложихте и когато спи през деня я събуждаш или тя си го направи неколкократно и вие просто решихте,че ви устройва и се придържате към него?

# 711
  • Мнения: 12
момичета преди малко чистих нослето с аспиратора на маример и излезна кърваво сополче случвало ли ви се е ???? благодаря предварително за отговора   bouquet

# 712
  • Мнения: 29
На нас пък ни прокървя белегчето(пъпчицата) от ваксината на рамото...обели се коричката и текна кръв..чудя се да чистя ли с нещо ,да лепя ли лепенка... newsm78
НАДЕ не ми се е случвало..може би малко се е разранило нослето...

# 713
  • Мнения: 30
Здравейте, момичета Hug
По повод на това да има ли или не бебето режим, аз съм за режима и сме изградили много стриктен режим на Сияна, естествено е от значение, че тя също го приема и е свикнала с него. Ето как действаме ние: През деня- смяна на памперс, миене, хранене, сън около 2 часа и половина, игра и на третия час цикъла се завърта. Вечер я къпем точно в 20:20 Mr. Green, сега ще ми се смеете, но при малко по-късно къпане тя започва да реве, да е неспокойна просто страшно много е свикнала с това. След банята следва гимнастика, масаж, хранене и сън до 12 и 30 през нощта. В 12 и 15 с баща и ставаме, приготвяме мляко, легени и в 12 и 30 вече яде, после спи до 6 и 30 сутринта. Малко ни е режима като в казарма  ruporuu , обаче Сияна наистина така е свикнала с него, че всяка промана и действа много неблагоприятно Thinking
Е, добре, ама как го постигнахте този режим?В смисъл:вие го наложихте и когато спи през деня я събуждаш или тя си го направи неколкократно и вие просто решихте,че ви устройва и се придържате към него?
Ами по-често самичка си се буди, много рядко ми се налага аз да я будя, единствено храненето в 12 през нощта ни е по-сложно и ние я будим. Пак казвам, че Сияна е на адапте и там постигането на режим е по-лесно Simple Smile. Ако си спомняте тя на 20 дни беше в болница и там и създадоха този режим Hug

# 714
  • Мнения: 40
Наде не съм вадила такова суполче ,но мисля че е нормално.
Относно режима нямаме никакъв може да яде и през половин час може и 3 часа за спане спи следобед до обед се кокори  и мърка.
Лека вечер.

# 715
  • Мнения: 75
 определено постигането на режим е много по-лесно когато детето се храни с АМ. Ние така бяхме с баткото. Хранеше се в определени часове, но пак имаше леко вариране в зависимост в колко станем. Но така  знаеш колко е изло детето, аи АМ се разгражда по-бавно. Сега като кърмя се водя повече от детето и някак на усет. ще се старая по-натам да въвеждам ритъм. Хубаво е да има като цяло и за детето и за  майката.

Последна редакция: сб, 12 яну 2013, 23:23 от timide

# 716
  • Мнения: 6 799
Имам въпрос към консултантите на ЛЛЛ: по колко пъти на денонощие трябва да ака изцяло кърмено бебе на 3 месеца? Благодаря предварително!

dion, грешката е моя, не съм разбрала, че става въпрос за крусти по лицето, но съвета ми да се допиташ и до педиатър остава.  Peace  Благодаря ти за линка, ще използвам някои неща.  Hug
Деси, благодаря и на теб.  Hug

Катрин има проблем с акането. По Коледа акаше на 24-30часа, след нова година започна да ака по 3 пъти дневно и от онзи ден на 30-35часа. Иначе е весела, храни се както преди. Вчера ядох варена тиква, днес ще пия прясно мляко, дано има ефект. Всъщност и аз имам същия проблем.  Sad А преди да родя имах много редовен стомах. Не знам дали по-застоялия живот не е от значение.  newsm78 Извинявайте, че още сутринта ви пиша за такива проблеми, но ми е притеснено. А иначе времето при нас е слънчево и ще използваме да се разходим.  Simple Smile

# 717
  • Мнения: 3
Fortuna, извинявай че се намесвам, но и аз имам същия проблем.Преди раждането си бях редовна.Не знам дали си чела поста ми, но бях писала, че фармацефтката от аптеката ми спомена, че проблемът при нас се отразява и на бебетата.А и някой беше писал, че до 36 часа се смятало за нормално.
И аз имам въпрос към ЛЛЛ:Възможна ли е кърмаческа стачка при бебе хранено с кърма от шише?Извинявам се за въпроса, ама както беше писала една мама:"Дърпа се, все едно отрова му давам."Върти глава,рита с крака и бута шишето с ръце.С 300 зора хапва малко и то трябва да го държим като арестант.

# 718
  • Мнения: 639
Въпрос към ЛЛЛ консултант  Положението е такова.....дъщеря ми е изцяло на кърма и сме нямали някакви съществени проблеми до сега, засуква добре, не разранява зърната ми. От скоро прекъсва сукането на едната гърда. Започва добре , но през 2-3 засуквания пуска зърното, аз пак го вкарвам и така малко насила  хапва от лявата гърда ( тя  мисля, че е по-пълна и с по-силна струя, поне като цедя  от там изцеждам повече и по-бързо).  Това е от около седмица, с дясната няма никакъв проблем и никаква промяна от преди.   Какъв може да е проблема и как да го разреша?
ShySun, ако си усетила, че лявата гърда е с по-силна струя, може това да оказва влияние. Може да опитате да се кърмите от тази гърда в поза, в която твоето тяло е по-облегнато назад - може и полулегнала, с комфорно подложени на кръста, гърба и врата възглавници, а бебето да е удобно полегнало върху гърдите ти с тяло към твоето (т.нар. "биологична”,, „полегнала”, „безгрижна”). Ако при вас тази поза не е удобна, може да опитате и други пози - такива, в които главата и гърлото на бебето да се падат над нивото на зърното на гърдата - например, ако се кърмите в поза „люлка”, просто да повдигнеш бебето, да е по-изправено – така, че главичката му да се пада на нивото на гърдата ти и да се облегнеш леко назад, докато намерите удобната за вас позиция. Аналогично може да повдигнеш Даниела и в поза „футболна топка”. Някои майки откриват, че кърменето легнали (майка и бебе легнали на леглото, странично, с тяло един към друг), също е удобна – би могла да е удачна и при силна струя, и при приспиване, и при съвместен сън.
Някои майки усещат кога потича силната струя - като боцкане и гъделичкане в гърдите им или улавят промяната в поведението на бебето и изваждат бързо, но нежно гърдата от устичката му (с пръст в ъгълчето на устните, за да се наруши вакуума). Ако има спонтанно потичане, може да се изчака, докато струйката спре (с подложена кърпа или съдче), или гърдата да се притисне отпред (откъм зърното) с длан за няколко секунди и след това кърменето отново да продължи.
В случай, че никоя от споменатите идеи не помага, може преди кърмене да се изцежда леко (но съвсем малко – колкото да отслабне силната струя) и тогава да се даде на бебето да суче (прекомерно изцеждане би могло да стимулира допълнително производсвото на кърма, а това от своя страна да действа в посока усилване на струята -затова е уместно, ако се избере да се изцежда, да е наистина само до облекчаване).
Също така, ако се предложи гърда на детето, докато е все още сънено, то би могло да суче по-спокойно и по-ефективно.

Когато кърмиш Даниела на тази гърда, в една и съща поза ли е? Понякога се случва, ако бебето има някакъв дискомфорт (например, в едното ушенце), като се постави на страната, на която е дискомфорта, да реагира така. Ако подозираш нещо подобно, може да опиташ смяна на позата – такава, в която въпросното ушенце да не е притиснато. Например, някои майки  ако кърмят бебето на на гърдата, на която суче спокойно в поза  люлка,  го „приплъзват” на другата гърда, без да го вдигат и да го обръщат – т.е. посоката на главата и телцето му да си остане същата, като тялото му се пада под мишницата ти, както в поза футболна топка (надявам се, че успях да го обясня разбираемо Flutter).

Надявам се да успееш да откриеш какво я притеснява и да се кърмите и от тази гърда спокойно. Heart Eyes

# 719
  • Мнения: 6 799
Fortuna, извинявай че се намесвам, но и аз имам същия проблем.Преди раждането си бях редовна.Не знам дали си чела поста ми, но бях писала, че фармацефтката от аптеката ми спомена, че проблемът при нас се отразява и на бебетата.А и някой беше писал, че до 36 часа се смятало за нормално.

Да, Сребрина, помня поста ти.  Peace Между другото и майка ми каза същото и забелязах, че след като ядох тиква предния път, нещата при Катрин се нормализираха. В четвъртък, на консултацията, питах доки по колко пъти трябва да ака и тя каза, че 30-35 часа са много за тази възраст, трябвало на 24часа и затова исках мнение и от консултантите.

Общи условия

Активация на акаунт