Тривитаминол

  • 200 896
  • 153
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 15 379
Купих си Тривитаминол, ще направя гърмяща смес от : него, кисело мляко, жълтък, зехтин, ракия и арган. Краищата ще намажа много повече от корените, изсветлявам косата си и е суха там... дано помогне.

# 91
  • Мнения: 172
Здравейте на всички!Дълго време се чудех дали да започна и аз с тривитаминола и днес се накумих! Направих си маска с 2 с.л тривитаминол, 1 с.л. мед, 1 с.л. кисело мляко, 1 жълтък и 1 с.л. ракия. Сега си седя намазана и ще споделя ефекта скоро, надявам се все още да съм червена като изляза от банята  Grinning

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 13 588
WandaJackson, тривитаминола както и всички масла бутат боята  Peace

# 93
  • Мнения: 172
И аз така четох, ама се надявам да не е чак толкова фрапантно, както си го представям  Grinning Исках и да питам дали в последвали маски мога да слагам какаово масло? По принцип не виждам проблем, ама да си питам ?

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 13 588
В смисъл да смесваш тривитаминол с какаово масло ли? Мисля, че няма проблем - стига да не ти утежнява косъма.

# 95
  • Мнения: 1
Искрено съжалявам, че чак сега хващам тази тема, ама мисля, че не съм закъсняла твърде много. Възникна един много интересен казус: Ако добавям тривитаминол към боята си за коса дали ще има положителен ефект?  Thinking

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 13 588
Vanya Pashikova, едва ли, маслата по принцип бутат боята...другото което е в боята има достатъчно химикали и едва ли тривитаминола, ще въздейства върху тях...

# 97
  • Мнения: 15
 Thinking Момичета докато кърмя мога ли да изпробвам тази маска с тривитаминола или е по добре да изчакам  newsm78

# 98
  • Мнения: 46
Нека ви кажа аз какво правя и мисля, че е най-правилно като ползване...
Взимате си тривитаминола, сипвате малко в ръцете си и разнасяте по косата с леки масажни движения по скалпа, така че леко да се омазни от корените до краищата.Седите от 1 до 3 часа с найлон и влизате в банята.
Прави се 2 пъти в месеца(през седмица), защото е много силно самото лекарство.Няма смисъл от всякакви бъркочи понеже си съдържа всички витамини.
И другото много важно е че ако се прекали с тривитаминола може да има обратния ефект т.е. косопад (за това и се прави 2 пъти в месеца).Ако при 1-2 нанасяния почне косопад спрете веднага, защото при всеки тип коса различно действа.

P.S. 2 години го ползвах и имах дълга, здрава и лъскава коса, всеки път когато ходих на фризьор ми казваха че имам нова израстнала коса.Докато един ден не реших да правя някакви промени (от дълга коса до кръста-къса над раменете) Grinning и тогава го спрях за 1 година и сега пак го почнах Simple Smile Аз лично съм много доволна, но трябва и постоянство Simple Smile

Последна редакция: пт, 16 яну 2015, 23:41 от elekta

# 99
  • Мнения: 46
Vanya Pashikova, едва ли, маслата по принцип бутат боята...другото което е в боята има достатъчно химикали и едва ли тривитаминола, ще въздейства върху тях...

Пада боята - това е гадното!  Naughty  newsm03

# 100
  • Мнения: 64
Нека ви кажа аз какво правя и мисля, че е най-правилно като ползване...
Взимате си тривитаминола, сипвате малко в ръцете си и разнасяте по косата с леки масажни движения по скалпа, така че леко да се омазни от корените до краищата.Седите от 1 до 3 часа с найлон и влизате в банята.
Прави се 2 пъти в месеца(през седмица), защото е много силно самото лекарство.Няма смисъл от всякакви бъркочи понеже си съдържа всички витамини.
И другото много важно е че ако се прекали с тривитаминола може да има обратния ефект т.е. косопад (за това и се прави 2 пъти в месеца).Ако при 1-2 нанасяния почне косопад спрете веднага, защото при всеки тип коса различно действа.

P.S. 2 години го ползвах и имах дълга, здрава и лъскава коса, всеки път когато ходих на фризьор ми казваха че имам нова израстнала коса.Докато един ден не реших да правя някакви промени (от дълга коса до кръста-къса над раменете) Grinning и тогава го спрях за 1 година и сега пак го почнах Simple Smile Аз лично съм много доволна, но трябва и постоянство Simple Smile


  bouquet Много изчерпателен и полезен пост!
Аз от тази събота започвам с тривитаминола, ще споделя когато свърши шишенцето:) Само имам един въпрос  newsm78 със спринцовка ли да го издърпвам, или да изрежа тапичката (изветрява ли, ако се отвори)? Благодаря!

# 101
  • Мнения: 779
Да споделя и моя опит.
Правих си маската преди няколко години. Нямах тривитаминол, затова една приятелка ми
даде малко от нейният да пробвам.
Направих си маската с кисело мляко, водка и жълтък мисля, че беше.
Е, няма такава смрад!!!  Mr. Green
Като взе да се затопля на главата ми така взе да смърди, че чак лошо ми стана.
Стоях около 1 час с нея. Накрая измих и въпреки това още смърдеше!
На следващият ден косата ми беше ужасно мазна. Трябваше да я измия 2 пъти, за да
се отмие мазнотията. Миризмата я усещах около 2 седмици после...  Mr. Green
Но след финалното отминаване на мазното, косата ми изглеждаше много добре и я
чувствах много мека и здрава. Не знам до колко помага за растеж. Моята беше доста дълга.
Сега се чудя да си взема ли пак?
Може ли да ми кажете от къде го вземате и ориентир в цената и разфасофките?

П.С. Видях, че се споменават таблетки за коса, кожа, нокти. Кои марки препоръчвате?

# 102
  • Пловдив
  • Мнения: 13 588
Тривитаминол се закупува от ветеринарни аптеки/кабинети. Аз го взимам между 7/8лв.

# 103
  • Мнения: 46
Нека ви кажа аз какво правя и мисля, че е най-правилно като ползване...
Взимате си тривитаминола, сипвате малко в ръцете си и разнасяте по косата с леки масажни движения по скалпа, така че леко да се омазни от корените до краищата.Седите от 1 до 3 часа с найлон и влизате в банята.
Прави се 2 пъти в месеца(през седмица), защото е много силно самото лекарство.Няма смисъл от всякакви бъркочи понеже си съдържа всички витамини.
И другото много важно е че ако се прекали с тривитаминола може да има обратния ефект т.е. косопад (за това и се прави 2 пъти в месеца).Ако при 1-2 нанасяния почне косопад спрете веднага, защото при всеки тип коса различно действа.

P.S. 2 години го ползвах и имах дълга, здрава и лъскава коса, всеки път когато ходих на фризьор ми казваха че имам нова израстнала коса.Докато един ден не реших да правя някакви промени (от дълга коса до кръста-къса над раменете) Grinning и тогава го спрях за 1 година и сега пак го почнах Simple Smile Аз лично съм много доволна, но трябва и постоянство Simple Smile


  bouquet Много изчерпателен и полезен пост!
Аз от тази събота започвам с тривитаминола, ще споделя когато свърши шишенцето:) Само имам един въпрос  newsm78 със спринцовка ли да го издърпвам, или да изрежа тапичката (изветрява ли, ако се отвори)? Благодаря!
Еми лекичко изсипваш в ръцете си по 3-4 капки и го разнясяш по ръцете и мажеш по косата! и после пак така и пак Simple Smile ама както ти е удобно Simple Smile

# 104
  • Мнения: 43
И аз си правя маски с тривитаминол.Отначало не бях много доволна освен че ми правеше косата мека,но сега почти свърши шишенцето и чесно казано виждам,че най-малко с 5 см ми е порастнала косата.Маската я правя по следния начин:
2 супени лъжици тривитаминол
2 супени лъжици оцет
1 яйце
1 супена лъжица ракия
1 супена лъжица зехтин(не е желателно)
малко сок от лимон(не е задължително)
мед слагам ако се сетя

и като за последно сложих 4,5 капки от лавандула,прочетох,че е било хубаво за коса и реших да сложа малко не е зле по добре мирише косата и я прави пак много хубава на допир Simple Smile
Стоя с маската около 2 часа, колкото повече толкова по-добре.Правя си маската на 10 дни веднъж долу горе 3-4 пъти в месеца мисля,че е достатъчно(даже може да е много :Д ,но така и от четеното не разбрах по колко пъти да я правя :Д )

Последна редакция: пт, 13 мар 2015, 00:30 от nyni03

Общи условия

Активация на акаунт