Хининова вода – 2

  • 17 239
  • 34
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 15 546
   Заповядайте във втората поред тема, в която нищим предимствата и недостатъците на хининовата вода, като средство в борбата за по-гъста, здрава и лъскава коса.

   Първият пост от миналата тема:

Много научих от този форум и искам и аз да споделя нещо с вас.Отдавна съм чувала за действието на хининовата вода върху косата,но я ползвах рядко и непостоянно.Обикновено се къпя вечер късно и не ми оставаше  време отново да си мокря косата преди лягане-това беше основното ми извинение.По принцип косата ми расте много бавно,после цъфти,режа я и всичко отначало.Ползвах и маската с тривитаминола,но не забелязах по-бърз растеж освен,че в действителност се подобри общото състояние на косата.Преди около месец и половина реших да започна здраво да се мажа с хининова вода и обикновено не непосредствено след къпане,а сутрин след като стана задължително и понякога и през деня.Става много бързо и лесно,защото използвам шише с пулвелизатор и лесно втривам само в корените.Дори  не се мокри цялата коса,а само леко се навлажнява.Това го правих ежедневно и ми стана като навик.Вече заминаха около 6-7 шишенца и мога да кажа ,че ефекта е невероятен.Косата ми расте като пощуряла,само че може би ще се налага да я боядисвам по-често.Досега го правих на 1 месец,но последния път едвам удържах и толкова.Имах и косопад,който значително намаля,но не знам дали да го отдам на хининовата вода или просто му е дошло времето да спре.
Еми това е момичета,просто явно трябва постоянство във всяко нещо,ако искаме да разберем дали върху нас има ефект.При мен имаше и исках да ви го споделя.

   Линк към старата тема – #1.

Последна редакция: чт, 21 юли 2016, 20:51 от The Black Cat

# 1
  • Мнения: X
Какви са недостатъците ? Аз ползвам шампоан с хинин на Клоран, но признавам, че не съм постоянна. Редувам го с такъв за мазна коса, а и с такъв за русолява. Обаче моята приятелка го ползва непрестанно и при нея има ефект. Имам в шкафа хининова вода на спрей, и въпреки че пише да се ползва 2, 3 пъти в седмицата, ще пръскам всеки ден, пък да видим. След обезцветяване и зор за руси нюанси косата ми се къса зверски, ще има нужда от сериозна подстрижка, а аз исках да я пускам дълга. Дано успея да постигна резултат.
Нали няма противопоказания при кърмене ?

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 15 546
   Честно казано, не съм ползвала хининова вода от доста години, затова не мога да споделя пресни лични впечатления. В предишната тема четох, обаче, за негативни ефекти, при интензивно ползване на хининова вода, като – постепенно омазняване на корените, развитие на пърхот, изсушаване на самата коса, лоша миризма на водата и др. Разочароващите отзиви бяха споделени от различни потребителки, затова е нормално да са противоречиви. Важно е да се отбележи, че може би не става въпрос толкова за качествата на хининовата вода като продукт, а за характеристиките на отделните марки, предлагани на пазара. Едва ли всичко е с равностойно добри свойства. Както при всяко друго нещо, вероятно и тук може да се отсеят наистина качествените продукти от боклучивите такива.

Последна редакция: чт, 21 юли 2016, 20:49 от The Black Cat

# 3
  • Мнения: 1 399
Работила съм дълги година в аптека и колеги са ми казвали, че течността, която се продава под името "Хининова вода" няма как да е хининова, тъй като от дълги години хинин в България не се произвежда (след забраната на аналгин-хинина). Та не е ясно, с какво точно си мажете главите и нищо чудно да предизвиква пърхут, омазняване и раздразнения.

# 4
  • Мнения: X
Да де, но хинина в случая не е предназначен за перорална употреба, така че какъв ще да е проблема ?
Може би както всяко нещо- полезно или не, прекомерната употреба не е за препоръчване. Аз ще си доизползвам опаковката по указание- 2, 3 пъти в седмицата и ще споделя впечатления.

# 5
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
The Black Cat благодаря за новата тема. bouquet
Относно омазняването, преди време когато я ползвах само нея, съптветно редовно и при мен се получи така. Сега я ползвам чат-пат, като я редувам с разни други серуми и/или ампули и го няма този дефект. Честно да си кажа не знам точно колко има ефект. Лично мое мнение е,че по-скоро самият масаж на скалпа докато се втрива нещо има най-големият ефект.
Колкото до кърменето не мисля, че има някакви противопоказания или поне аз не съм попадала на подобни. Най-добре е да се пита и в аптеката  Peace

# 6
  • Мнения: 1 399
Да де, но хинина в случая не е предназначен за перорална употреба, така че какъв ще да е проблема ?
Може би както всяко нещо- полезно или не, прекомерната употреба не е за препоръчване. Аз ще си доизползвам опаковката по указание- 2, 3 пъти в седмицата и ще споделя впечатления.
Нямах предвид, че хинина е вреден. Напротив. А просто, че няма такова производство, тоест няма от какво да е направена тази хининова вода (тя е страничен продукт при производството на хинин).

# 7
  • Мнения: X
Може би има производство някакво, все пак се ползва и в козметичната индустрия.

# 8
  • Мнения: X
Дори да няма производство може да го внасят от някъде. Хининова вода ползвах преди и бях много доволна. Сега ползвам хининов шампоан, защото честно казано ме мързи да си слагам ХВ. Откакто ползвам шампоана косата ми се омазнява по-бавно, също и пърхота изчезна. Косата ми е дълга до кръста и сега изглежда доста жива. Мисля, че даже расте по-бързо.

# 9
  • Мнения: X
Би ли споделила марката ? Аз ползвам на Клоран, но съм чувала, че има и на други марки- Здраве, например.

# 10
  • Мнения: 299
Сега ползвам хининов шампоан, защото честно казано ме мързи да си слагам ХВ. Откакто ползвам шампоана косата ми се омазнява по-бавно, също и пърхота изчезна. Косата ми е дълга до кръста и сега изглежда доста жива. Мисля, че даже расте по-бързо.
И аз съм така. Дори ползвам един евтин шампоан на "Милва" и съм много доволна. Малко ми сплъстява косата докато го нанасям и отмивам, но после проблемът се решава с балсам. С него преборвам и сезонния косопад.

# 11
  • Мнения: X
И аз ползвам Милва

# 12
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Сега ще ме зарибите да пробвам пак и аз с хининов шампоан Laughing особено с това, че спирал косопада. Аз от този на Милва хич не останах доволна, но ще пробвам на Клоран или на Здраве. Все някой може да ми допадне.

Скрит текст:
Хинин продължава да се добива и да се внася в различни държави вкл. и България. Аналгин хинина преди години беше спрян, тъй като твърдяха, че комбинацията от вещества е токсична, което в последствие не се доказа еднозначно, но не се доказа и че е безобидна. Ако някой се интересува от повече подробности, мога да разпитам баща ми, работеше във фармацевтична компания.
А колкото до това дали има хинин в хининовата вода... ми то не се знае точно какво има в храните та в една вода за косата ли някой контролен орган ще се запритеснява Laughing

# 13
  • Мнения: 42
Аз пък слагам ХВ на Милва сутрин като си измия косата и вечер на суха. Laughing Малко ме стресирахте с тия странични ефекти,но до сега нямам проблем. Преди малко си направих маска със стимулант за растеж на Икаров,защото една фризьорка ми каза,че е уникален. Смесих го с рициново масло. Ще споделя впечатления.

# 14
  • Мнения: X
teddy92 аз в началото слагах много пъти на ден хининова вода и косата ми започна да цъфти много бързо. По-добре слагай веднъж на ден или през ден. Шампоана ми сега е жен шен и хинин.
Ето моята коса 

Последна редакция: пт, 22 юли 2016, 13:20 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт