Хининова вода – 2

  • 17 333
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 42
teddy92 аз в началото слагах много пъти на ден хининова вода и косата ми започна да цъфти много бързо. По-добре слагай веднъж на ден или през ден. Шампоана ми сега е жен шен и хинин.
Ето моята коса 
Малеееее,жестока е!!!  Shocked Благодаря за съвета. Лошото при мен е,че всеки ден я третирам със сешоар и преса... Confused

# 16
  • Мнения: X
Сега е топло, не можеш ли да не ползваш сешоар? Аз не ползвам топлинни уреди от много време, определено има разлика.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
   Ооо, момичета, как без сешоар – много често ми се налага да си измия косата и да трябва да излизам 45 мин. след това. Тя няма как да изсъхне толкова бързо, пък и предполагам, че ако я оставя да се самоизсуши, без да я стилизирам, ще приличам на зелка в главата. #Silly

# 18
  • Мнения: X
За третирани и чупливи коси няма как да се прескочи сешоара (или пресата). И аз бих приличала на гнездо в главата, при все че е права.

# 19
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Nadya_95 жестока коса имаш. Shocked

Teddy92 предполагам, че ползваш тремозащити, пък и ако полагаш грижи - маски, масла и т.н. нещата ще са добре. Все пак един живот ще живеем и е хубаво да се правим както се харесваме. Аз лично съм на този принцип

Аз моята сега лятото рядко я суша с сешоар. Гледам да се къпя вечер и през нощта сама да си изсъхне (сега като е късичка става). Иначе преса не ползвам от няколко години откакто се къносвам ми се укроти косата и вече не е с толкова драматично различно мнение от моето  Laughing Зимата обаче си се суша почти всеки ден.
Хининовата вода вече я ползвам само след баня на влажна коса. На суха не слагам  Naughty че почва да ми се омазнява.

# 20
  • Мнения: X
Аз само я увивам в кърпа за 15 мин, реша, слагам маска и това е. Наистина съхне бавно, но сега в топлото не ми е проблем. Иначе моята е права и с мн плътен косъм, може би за това не ми става на гнездо. А и тежи вече.  Laughing

# 21
  • Мнения: 42
Сега е топло, не можеш ли да не ползваш сешоар? Аз не ползвам топлинни уреди от много време, определено има разлика.
не мога. Научила съм я да я мия всяка сутрин преди работа и ако я оставя да изсъхва сама ще отнеме много време. А я мия всеки ден,защото много бързо се омазнява, а и съм на бретон.... Термозащити не ползвам newsm78 бихте ли ми препоръчали нещо?

# 22
  • Мнения: X
Сега е топло, не можеш ли да не ползваш сешоар? Аз не ползвам топлинни уреди от много време, определено има разлика.
не мога. Научила съм я да я мия всяка сутрин преди работа и ако я оставя да изсъхва сама ще отнеме много време. А я мия всеки ден,защото много бързо се омазнява, а и съм на бретон.... Термозащити не ползвам newsm78 бихте ли ми препоръчали нещо?

Аз от както използвам този шампоан си мия косата през два, три дни. Именно честото миене я омазнява повече, както и шампоаните за мазна коса, защото така се изсушава скалпа и се стимулира производството на повче себум.

# 23
  • Мнения: 42
Надя,каква марка е шампоанът ти и къде се предлага? baby_neutral

# 24
  • Мнения: X
Милва. Струва 2 лева. Има го в навсякъде

# 25
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Доволна съм от термозащитата на Макадамия.

# 26
  • Мнения: 471
Преди няколко месеца си купих хининов шампоан на Клоран . Мих се няколко пъти с него , започна да ми изсушава косата и го зарязах , скоро се сетих за него и пак го извадих , след 3–4 миенета пак започна да ми изсушава косата и започнах да го ползвам през няколко пъти . Така ми е добре. И хининова вода пръскам , ама понякога като се сетя / на влажна коса като изляза от банята / . Нямам никаква представа колко хинин има и в двата продукта , но определено виждам промяна в косата си като ги ползвам / расте по бързо и някак стои по жива / , поне моята коса . За себе си установих , че не трябва да прекалявам с хинина.  В разумни количества е добре , но съм забелязала ,че и с други шампоани  като ги сменям през няколко пъти ми стои добре косата . Затова и сега имам 4–5 отворени и ги сменям ... Може и да е до коса ...

# 27
  • Мнения: 822
Какви са недостатъците ? Аз ползвам шампоан с хинин на Клоран, но признавам, че не съм постоянна. Редувам го с такъв за мазна коса, а и с такъв за русолява. Обаче моята приятелка го ползва непрестанно и при нея има ефект.
Ползвах шампоана на Клоран повече от 2 години, без прекъсване. препоръчвам горещо на всеки, който има косопад. Заздравява косъма като цяло, придава блясък и леко сгъстява косата.
Преди време обаче развих тежка форма на анемия. Когато четях за причините, се споменаваше и хинин под всякаква форма, включително и козметични препарати. Спрях шампоана за 2-3 месеца. Косата ми веднага реагира с цъфтеж и косопад. Сега пак го ползвам, но и аз редувам с друг шампоан.
Не твърдя, че може да причинява анемия. Според мен може по-скоро да влоши състоянието, ако вече има налична. А аз съм вегетарианка от повече от 25 години, така че при мен може да е комплексна причина, но все пак е добре да се има предвид възможността от подобен ефект... Peace

# 28
  • Мнения: 42
Милва. Струва 2 лева. Има го в навсякъде
Много благодаря! Hug

# 29
  • Мнения: 299
Милва. Струва 2 лева. Има го в навсякъде
Много благодаря! Hug
"Милва" имат и много хубави сапуни - със сяра и с боракс. Моя приятелка си мие косата с тях и има страхотна грива. Аз пробвах, но след това не ми стои достатъчно лъскава. Освен това ме дразни, че са прекалено оцветени. Иначе използвам за лице този, който е със смрадлика. За мазна кожа е чудесен. Дано не излязох много от темата.

Общи условия

Активация на акаунт