Варицела и детска градина!

  • 14 965
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 892
Явно няма единен модел при такива ситуации. От вчера групата на дъщеря ми е в карантина. И тъй като тя последно е ходила преди Коледа, не е контактна, а не е карала варицела, директно са ги пратили / мъжа ми я води/ в съседната група. Изобщо вариант в нейната и с декларация не е коментиран.

# 16
  • Мнения: 42
В ЦДГ № 17 "Надежда" имаше бум на варицела, след ваканцията(повечето деца тогава я изкараха) учителките с усмивка ни съобщаваха колко много болни деца има  и някои от тях ги приемаха в групите им. Редно ли е това? Такава ли е политиката в тези случаи? Моето дете също се зарази, а ако в семейството ни (или някое друго)имаше бебе или аз бях бременна последиците биха били не много благоприятни. За плода на майката или за новородено е изключително опасна варицелата.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Новородените по принцип имат имунитет от майката, ако е боледувала и в първите месеци трудно се заразяват. Ако жената е боледувала от варицела, няма опасност за плода при контакт с болни от варицела. Опасната шарка е рубеолата и затова децата вече се ваксинират за рубеола.

Хайде по-спокойно. Варицелата не е чак толкова страшна.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 560
Хайде по-спокойно. Варицелата не е чак толкова страшна.
Тя и на мен не ми се струва страшна от личен опит -  и аз, и децата минахме леко.
Ама ако някой я е карал тежко и е лежал в болница (имам такъв познат) - няма да мисли така.

А и идва моментът със след-варицелния период  ooooh!
Сополът на малкия за 2 дена се обърна в бронхит (направихме снимка след съмнение от страна на педи). И сега е на инхалации и АБ.
Иначе след консултация с педи - давах по схема Умкалор, уж за подсилване. Е него тия капки не го подсилиха.

# 19
  • Мнения: 42
Абе, по принцип не е опасна, но чак пък толкова да се неглижира... Имам приятелка, при която имаше съмнения да е заразена по време на бременността си и според няколко доктори рискът плодът да се увреди е много голям, а новородено заразено с варицела има опасност от енцефалити и менингити и т.н.Така, че моля ви не ми говорете колко е безопасна и колко е забавно, когато в градината има "варицелка".

# 20
  • BG
  • Мнения: 2 458
От яслата само ни предупредиха да знаем, че е контактен, а в понеделник вероятно всяко от тези останали 8 контактни деца ще се събере с групата си и ще стане интересно!

Имаме отговор вече и на този въпрос. От понеделник ще изолират контактните ни деца в отделна група, явно докато мине инкубационният период. Много добре, според мен, защото иначе ще пламне цялата ясла и ще се точат с месеци.

Да се похваля, че от днес вече сме болни ( малкият, де!)! Ейиии, не подминава това чудо, бе! Сега ще чакам да видя дали пък няма да се смили над мен и баткото, но едва ли!

# 21
  • София
  • Мнения: 4 560
Benisima, леко изкарване и лек след-шарков период  Peace

При моите - на 14-ти ден от избиването на пъпките на малкия и кака му се изпъпчи. При братовчедите същото - 14 дена между 2-те деца...

# 22
  • Мнения: 1 350
и аз се шашкам сега с тая варицела, дано ни подмине, че градината на малката се е ошарила в много групи.
имахме познати деца, разликата в избиването на пъпките им беше точно 21 дена, така че явно е различно при всяко дете.

# 23
  • BG
  • Мнения: 2 458
Benisima, леко изкарване и лек след-шарков период  Peace

При моите - на 14-ти ден от избиването на пъпките на малкия и кака му се изпъпчи. При братовчедите същото - 14 дена между 2-те деца...

Благодаря ти!  Hug

Моето се опъпчи на 18-тия ден, ама възпитано се опъпчи - в съботен ден, когато не е на ясла  Laughing.

# 24
  • Мнения: 18 472
И нашата група от миналата седмица е под карантина. Сега тръпна в очакване. А това, което каза v_spasova за имунитета след изкарана варицела най-много ме притеснява, защото и аз така съм чувала. А се задава грипна епидемия Confused Надявам се да е от последните деца, които ще я изкарат и да прескочи поне февруари, но то по желание на родителя за съжаление не става.

Не знам дали се наблюдава райониране, но Слатина, Гео Милев и Изток са пламнали.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 560
Ние сме в Слатина, зълва ми - в Редута. И 4-те броя хлапета изкараха варицела - не сме ги събирали т.е. едните да са дали шарката на другите. А поотрделно прихванаха, от съответните градини.

По-гадното е, че при нас има И скарлатина. Каката беше контактна и аз така се бях вторачила в нея, че леко неглижирах сополите на малкия. В крайна сметка - мина карантината от скарлатина, щерката е ок, но малкия направи бронхит  Tired

# 26
  • Мнения: 654
Benisima, леко да мине! Вземи си за теб имуностимулант, щом се притесняваш да не повтори (аз също знам, че не повтаря)! И не се ядосвай!
Апелирам към всички да водят децата си да се заразят - изкарах варицела на 30 години, защото не я бях карала като дете, и я карах заедно с 5 - годишното си дете- тя имаше 50 пъпки и Т само на 7- я ден, аз- 500 пъпки и Т и 7- те дни, и то 39 градуса. Кошмарно е като възрастен. Помага за сърбежа кремчето, което рекламираха за варицела (скъпо е, но си струва). След падане на корите, ако има белези, си вземете крем за белези.
Успех и бързо оздравяване!

# 27
  • BG
  • Мнения: 2 458
Benisima, леко да мине! Вземи си за теб имуностимулант, щом се притесняваш да не повтори (аз също знам, че не повтаря)! И не се ядосвай!
Апелирам към всички да водят децата си да се заразят - изкарах варицела на 30 години, защото не я бях карала като дете, и я карах заедно с 5 - годишното си дете- тя имаше 50 пъпки и Т само на 7- я ден, аз- 500 пъпки и Т и 7- те дни, и то 39 градуса. Кошмарно е като възрастен. Помага за сърбежа кремчето, което рекламираха за варицела (скъпо е, но си струва). След падане на корите, ако има белези, си вземете крем за белези.
Успех и бързо оздравяване!

Амели, аз изобщо не съм я карала, мила!  Sad   Баткото ни също!
Пием Ацик на 8 часа, пък каквото - такова!

# 28
  • София
  • Мнения: 1 115
В на дъщеря ми градината карантината свърши вчера.Имаше 8 болни деца.Нея за сега я подмина.Леко каране на шарката ви пожелавам

# 29
  • Мнения: 18 472
В на дъщеря ми градината карантината свърши вчера.Имаше 8 болни деца.Нея за сега я подмина.Леко каране на шарката ви пожелавам

Колко време ви продължи карантината? Питам, защото в нашата група допълнителните занимания не се провеждат заради карантината и ми е интересно колко може да се проточи.

Общи условия

Активация на акаунт