Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 482
На мен ми се искаше 3, но...  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 5
Добър вечеер:)
Честит имен ден на всички празнуващи  bouquet
Би Би , много са сладки(и нашето гащеризонче е същото) Heart Eyes
Бютка, страхотно заглавие Hug

# 17
  • Мнения: 2 697
Уф, на мен ми стана навик да се записвам май веднъж в една цяла тема Embarassed - нещо трудно се добирам до писане напоследък, трябва да се поправям... Та и аз така да ви честитя на голяма патерица Рождество Христово - нека празникът е предвестник на една нова година, възраждаща любовта, щастието и вдъхновението в нас! Бъдете щастливи, момичета! (А и как би могло да бъде иначе, с тези малки сладки човечета, някои като моето вече позаспали в миниатюрните си креватчета Heart Eyes)
Иначе при нас празниците минаха тихо и кротко, маман дойде от Плевен да празнува с нас, донесе и сготви 101 манджи, подари 101 подаръка на малкия и изобщо - помощта й беше неоценима. Аз се записах само с едни коледни сладки, питка, коледния кейк и малко помощ в приготвянето на пуйката (тук да не пропусна да отбележа - Белведере, направо ми събра очите с твоите творения! Браво!) - направихме я страхотна тази година, вече 3 дни си облизваме пръстите Heart Eyes Малкият нищо не разбра от празника, както се и очакваше, дори подаръците не го впечатлиха особено. Нищо, догодина ще е съвсем другояче Wink Аз обаче като Белведере много си харесвам подаръците - получих една много желана чанта, страхотна блузка, малко бижута Embarassed, абе кой като мен Simple Smile Сега чакам с нетърпение Нова година - на 1.01 ще се събираме с българо-руската рода на нещо като руска маса - другояче казано 20-ина човека се събират на много водка, салати 1000 вида, всевъзможни риби и пр. вкуснотии, слушат се шансони и изобщо - празник за душата и тялото Crazy Да въведем малкия в семейните традиции Mr. Green

Блонди, душа, то ще дойде време да тръгвате обратно, обаче да те приветствам на българска земя Hug Получава се малко след дъжд качулка, но беше споделила за проблемите с Криско - моето мнение е, че поведението му е напълно нормална реакция от една страна на новия член на семейството ви и повечето (естествено) внимание за нея, а и на самата училищна обстановка и изискванията на училищната среда (да е дисциплиниран, да слуша, да внимава в час и пр.). Учителите често правят по-критични коментари за децата, защото педагогът мисли преди всичко за учебния процес, а ние, психолозите, за емоционалния комфорт на детето. Та можеш спокойно да се аргументираш пред учителката, че това е нормален период на децата на тази възраст (= свикване с училището), съчетан с ревност към сестричката, върху която вие ще поработите с таткото (върху ревността, имам предвид). За последното има много терапевтични подходи, но най-ценният си остава индивидуалното време и внимание на родителите към по-голямото дете - ако Ви е възможно, отделяйте такива само на Криско, за да му доказвате отново и отново, че все така го обичате Peace
Иначе няма как да не ти коментирам напрегнатата програма в Бг, ти си направо на турне Laughing - отчети се после как си издържала Wink

Хм, като казах отчет, аз не съм се отчитала как мина консултацията на 4-ти навършен месец - бебо е супер, пораснал 1, 300 г от предната консултация, вече е 7420 г и е + 3 см, вече 67 см Heart Eyes Сложихме му последните Синфлорикс и Пентаксим, сега го очаква противохепатитната чак февруари месец, доволна съм, че мина всички ваксини дотук без отлагане и без проблеми (да чукна на дърво). За захранване ще говорим следващия път, но аз така или иначе още не мисля за него, ако мога ще го отложа поне до 5-ти, че дори и до 6-ти месец, за къде да бързам.
Като казах захранване - някой питаше какво да въведе след елдата, препоръчвам просото от безглутеновите, също е много подходящо в ранните етапи на захранването. Хип и Холе имат със сигурност просо Peace

Ама че километричен пост изписах, моите извинения Embarassed Лягам, ама преди това да не пропусна да благодаря на Any Zahaf, Belvedere и Ferriy за страхотните картички! Огромни благодарности, девойки Hug Наистина лягам, адио от мен, прекрасни! Hug

Бютинце, и на теб благодарности за темата Hug Заглавието е трепач Mr. Green

# 18
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Имате време за още едно Wink
Биби, много са сладки малките  Hug
Бюти, много добро заглавие!   bouquet
И аз ще съм и свекърва и тъща  Mr. Green
За захранването, с Иво започнах със зеленчуци, първо беше картоф, като дълго време издирвах сладък ама така и не открих и дадох обикновен, домашно приготвен. Прие се точно както и при Ати, даже имам клип, невероятно смешен  hahaha То не беше гадене, отвращение, а иначе с голямо нетърпение чакаше лъжицата. И първите десетина дни беше така, докато му се ослади. Никога не е бил злояд, така че това не е показателно. Но и според мен Ати не сменяй пюрето, плюс това гледай първоначално да е по-редичко. Аз на Иво го бях направила много гъсто и този път ще гледам да не правя тази грешка.  Peace И също така Ати, много пъти съм чела съвети на опитни в тази област, първоначално да се дава 10тина дни един продукт, ти не си захранила късно имаш време, така че може да не бързаш да въвеждаш друго.  Grinning
Моя коледен подарък от мъжът ми беше желана от мен хомеопатична книга, а от бабите-практични общи подаръци за дома. За рд съм си поръчала пък една чанта Simple Smile
Лека нощ!  smile3524

# 19
  • Добрич
  • Мнения: 22
И аз в новата тема. Бюти,   bouquet Снимката е много тематична, дано да не стана и аз така след някоя друга година  Laughing

Биби, чудни дечица! Simple Smile Имате време за едно изтърсаче  Laughing

# 20
  • Мнения: 6 701
Имам много да пиша, но съм капнала че мъжо беше именник и се счупих от готвене  Mr. Green
Бютка Hug
Утре повече Hug

# 21
  • Мнения: 1 089
Добра Нощ  Grinning
 
Всички дечица са  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Позакъснели проздрави за всички рожденици, именици и т.н.  newsm51.
 Да сте/са ви живи и здрави  Praynig, за другото си знаете  Wink.

Бютка,   bouquet Заглавието е супер.

Ехе Бюти - поздравления за заглавието! От къде  я намери тази свекърва на снимката? Joy Joy Joy Joy

Ами ако е тъща  hahaha

Аз нагло си вярвам  Rolling Eyes, че ще бъда супер свекърва  Joy. Още от сега живея с мисълта, че след време сина ми ще запраши някъде по широкия свят и честно казано се моля да си намери половинка, с която да се обичат и да са заедно и в добро и зло. Как беше: "с майка до море, с жена през море".
Мойта свекърва е добричка, но е малко ... обсебваща Rolling Eyes.

Муки, твойта изтрепа рибата  hahaha, аз не знаех, че имало още толкова много свекървенски образи тука.
Блонди, добре, че почна да пишеш, да не си посмяла повече да се криеш така  Naughty. Докато си в БГ-то ти е простено, но след БГ маратона веднага на линия  Sunglasses.
Принцеске, Гунди, не мога да повярвам, че свикнах без млечни. И вече хич не ми дреме, първите няколко седмици умирах за кисело мляко, сега не се и сещам. Важното е, че диетата работи.
Диони, малко закъснял отговор - да, слагаме го да седи, с придържане и възглавници. Той не иска да лежи, и в шезлонага се боря с него, вдига се да седи. Да не говорим, че баща му го държи да стъпва и уж да ходи и сега като го вдигам от седнало положение стъпва на крака и се изтласква нагоре. Но не го виждам да пропълзи, продължава да мрази по корем, обръща се веднага по гръб и толкоз.  Tired
Да споделя нещо за захранването - всички източници са категорични, че независимо с какво го започнете детето винаги ще има предпочитания към сладки неща, в природата им е и не се вляело от първи избор на храна. Аз май го реших, че ще е със сладък картоф. Поне има хубав вкус без никакви добавки, но сигурно ще го размешам с малко кърма и ще се опитам да го направя колкото се може по-течно, доколкото е възможно.

Един въпрос за столчето за хранене, ако може да споделите опит. Какво е предимството на целия стол пред просто седалка, която да закрепя на един обикновен стол? Нямам много място в кухнята и се почесвам струва ли си да добавя още един обект, доста обемни ми изглеждат  newsm78
 Предварително благодаря за споделеното   bouquet

Лека и спокойна нощ на всички  Hug



# 22
  • Мнения: 216

 И също така Ати, много пъти съм чела съвети на опитни в тази област, първоначално да се дава 10тина дни един продукт, ти не си захранила късно имаш време, така че може да не бързаш да въвеждаш друго.  Grinning



 Hug  bouquet Благодаря отново. Simple Smile Така и мисля да направя. Simple Smile

Бюткаnewsm51 .

# 23
  • София
  • Мнения: 4 493
Благодаря за отговорите за седенето и за таксата за записване на бебето.

 marley__ Разбрах идеята за столчето. Аз пък съм решила да е едно столчето и то ще трябва да е без изофикс /за да става в моята кола, защото се оказа че аз нямам изофикс, но пък колата, както казва ММ се ползва само от вкъщи до някой МОЛ и обратно  Mr. Green/. Гледах, че Макси кози Тоби  може да се монтира с базата и става стабилно като Изофикса, а в същото време е лесно за местене от едната кола в другата. Сайбекса с плота отпред го дават като супер сигурно столче в класацията на ADAC, но още не съм го виждала на живо.

Darlena нещо такова ли имаш предвид http://bebelandia.bg/productv/36005/mamas-papas-stolche-za-hranene-baby-snug.html и http://bebelandia.bg/product/1599/safety-1st-stolche-za-hranene- … avel-booster.html - така няма ли да е доста ниско детето ? Иначе проблема с мястото и ние го имаме. Хич не искам да се затрупвам отсега с разни такива неща, като знам че после няма оттърване и ще се чудя къде да завирам колело, ролери, тротинетки и т.н. Само като се сетя, че с каката тръгвах към парка с една кола багаж защото незнаеше какво ще иска в парка - да бута количка с кукли или да кара нещо  ooooh!

Момичета вие сте направо невероятни, аз съм супер мързел в сравнение с вас. Никого не съм посрещала в къщи, не съм готвила от няколко дни и не ми липсва кухнята в никакъв случай. По празниците само обикаляхме по гостита с бебешока. На най-семейният за мен празник, Бъдни вечер, бяхме при моите родители и съответно на Коледа при свекървата и етървата /сега двете живеят заедно/.
Муки очеизвадно е че на свекърва не си случила, но явно на мъж си случила  Hug Аз предлагам да върнеш жеста с подарък метла от 3 лв, хем ще покажеш колко си щедра, хем жената ще си я ползва по предназначение - ще си лети с нея. Peace
Аз си скубах косите и ревах няколко години от моята, опитвах се да си мълча и да се съобразявам, да им влизам в положението и да се поставям на тяхно място и какво.......... НИЩО......... те си правеха така че все на тях да им е добре без да се съобразяват с това че синът им си има собствено сем. и може да се случи да има и планове с това семейство, но както и да е ...
Сега вече, аз съм лошата и свеки се съобразява с мен и децата, не че на моменти пак не ме дразни, но видя че, няма думата.

# 24
# 25
  • Мнения: 334
Момичета, честита Коледа и от мен!
Връщам се да дочета изтърваната тема.

# 26
  • Мнения: 10
Бюти,   bouquet

Belverde,
страхотна маса си спретнала  Party

Всички джудженца са големи сладури!!!

Аз тази година прекарах страхотни празници, не съм готвила, само се радвах. Та в тази връзка и моята свекърва е страхотна, за Бъдни вечер бяхме на гости у тях, а на Коледа при кръстниците, та успях да си почина  Flutter

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Бютиии за роднинските истории знаеш... Hug,а заглавието е трепач Joy Joy Joy

Гунди с теб съм мислено за детоксчето днес Hug,а след празниците аз мисля да си мина пак на разделното(поспрях го известно време Embarassed).Нещо психологически ме спира тая 90 дневна-като знам че в един ден ми са разрешени само определени храни задължително ще ми се прияде нещо забранено Twisted Evil.Нямам проблем с плодуванията и като захраня беба ще си карам на разтоварващи плодови и задължително детоксче,а като се замисля сега даже февруари се правеше житния на Дънов Thinking.

Белверде аз захраних с тиква,картофа го въведох по късно и първоначално го разреждах с кърма,че ни идваше много гъстичък.Но като цяло не съм го давала много в чист вид,винаги ми е бил смесен с друг въведен зеленук

Дарлена  Hug,радвам се че при вас нещата са наред,а диетата си заслужава Heart Eyes

за моята свекърва мога да кажа,че даде по 50 лева на децата(по точно е дала,аз не съм я виждала),че само тя няма елха и дядо Коледа затова не е минал през нея.Това ни беше обяснението пред каката,че при майка ми получи куп подаръци,а от другата баба не.Но децата не са виновни за отношенията между възрастните все пак

# 28
  • Мнения: 27 524
Здравейте, момичета,  Hug

Б'тка, благодарности за темата, заглавието е страхотно   bouquet

Дафи, аз го почнах, ама беше в началото на 4-ти месец  ooooh! и му докарах повръщане на фонтан. Не, че това ме спря, много тъпа съм била  Close Не знам кога ще захранвам още, засега все още поддръжам почти 2/3 хранене с кърма, ако задържа така, ще е към края на 3-ти. Освен ако тя не започне да увеличава количеството много, като съкращава часовете между два приема. Тя навърши 5, така че и скоро да е, пак ще е добре вече, но засега изчаквам  Hug

Ивка, даваш и каша, вече въведен продукт не е нужно да отпада от мен'то, при въвеждане на нов  Hug

Тайра, все ми се струва, че не подхождаш добре към режима на Емма, т.е. не се водиш по нея, а налагаш режим според твоите представи и тя затова не иска да яде.  Thinking

ще продължа после, че на компа това му е лимита  hahaha

# 29
  • софия
  • Мнения: 376
Бютка страхотно заглавие  bouquet
Аз ще съм два пъти свекърва. Да видим и аз какви ще ги върша. Joy Joy

За захранването аз мисля да започна с тиква и постепенно да добавям към нея морков, картоф и т.н.
Ако е само картоф може би трябва е повечко разреден с АМ/кърма.

Общи условия

Активация на акаунт