За маниакалната нужда от купуването на дрехи, обувки и т.н.

  • 24 183
  • 431
  •   1
Отговори
# 285
  • Перник
  • Мнения: 211
Андариел, пере се всяка вечер ризката и се съхне на парното и се глади.Детето имаше две блузи униформени-пера и съхна на парното-иначе не става.Става-с непрана риза.Масово ходеха с непрани, защото се купува по едно-иначе излиза скъпо много.Справка, една униформена риза е малко над 20 лв, ако взема за всеки ден по една...а имат и с къс ръкав...и рокля-пера и слагам на парното, защото и беше една, 40 и кусур лева струваше все пак, за да купя три.

Има изобретена машина - нарича се сушилня и дрехите изсъхват за един час. Peace Така че може да си караш и само с една ризка.

Имах такава машина, не я одобрих, следваха часове гладене...

Зависи от машината. Откакто имам моята, забравих за ютията.

Хубавото е, че като имаш някакъв базов и качествен гардероб, не
ти е притеснено, че ще трябва да гладуваш за дрехи...но не е и лесно
да се направи такъв гардероб.
Това е истината!

# 286
  • Мнения: 9 990
Е, то зависи от много неща, не само каква ти е машината. Факт е, че с две ризлета-не става. Не мога да пусна пералня и сушилна за една риза, един панталон и едни гащи също така.Да, за базов гардероб се искат пари и то регулярно да се освежава.Иначе все нямаш я пола за дадена блуза и тя си стои, я блуза за даден панталон и е хубаво да се купуват нещата така,ч е да имаш с какво да ги носиш, а не на парче. И си трябва по няколко неща, не по едно.

# 287
  • Мнения: 201
Обикалянето по магазини не ми вади чак толкова очите, човещина, интересите на хората са различни, не може всички да си освобождават напрежението с посещения на музеи и театри. Имам си и аз дни когато ми е „зяпливо“, обикалям, зяпам си, ако нищо не ми трябва и не ми хареса, се прибирам без покупки. С изричен дрес код на работа грижа нямам, удобно и по моя си вкус,с доза фантазия, като избягвам налудничав или предизвикателен вид. На принципа на гардероба капсула, имам няколко летни рокли, които нося и през зимата, с поло или риза отдолу,както и летните тениски и потници под жилетка или болеро. Дрехи като от първата и последната снимка не бих носила, дори и това да ми коства директорска позиция! Има начин да изглеждаш делово без да си облечен като кондуктор!

Повече от маниакално пазаруващите, ме притесняват хората, за които външният вид е фикс идея, самоцел, водеща сила при всяко действие, не просто да изглеждат добре, а винаги да са изтупани, нагласени до върха на ноктите, а ако се случи да не са точно като от списание, да отказват да се покажат. Сякаш всичко, което могат да предложат и за което смятат, че трябва да бъдат ценени, са безбройните тоалети, изрядния маникюр или неоспоримата им красота. Да не говорим, че и другите по тези критерии посрещат, а и изпращат.Нови познанства с този тип хора избягвам, а старите такива, ако ги оставя да определят темите за разговор, определено ме натоварват за продължително общуване.Макар, че не мога да не оценя помощта им когато ми дотрябва шивач,информация за някоя дреха, обувки или нов магазин.

# 288
  • Мнения: 10
Андариел, пере се всяка вечер ризката и се съхне на парното и се глади.Детето имаше две блузи униформени-пера и съхна на парното-иначе не става.Става-с непрана риза.Масово ходеха с непрани, защото се купува по едно-иначе излиза скъпо много.Справка, една униформена риза е малко над 20 лв, ако взема за всеки ден по една...а имат и с къс ръкав...и рокля-пера и слагам на парното, защото и беше една, 40 и кусур лева струваше все пак, за да купя три.

Има изобретена машина - нарича се сушилня и дрехите изсъхват за един час. Peace Така че може да си караш и само с една ризка.

Имах такава машина, не я одобрих, следваха часове гладене...

Зависи от машината. Откакто имам моята, забравих за ютията.

Хубавото е, че като имаш някакъв базов и качествен гардероб, не
ти е притеснено, че ще трябва да гладуваш за дрехи...но не е и лесно
да се направи такъв гардероб.
Това е истината!


И аз така - изобщо вече не гладя. Машината ги изкарва изгладени. Моите униформени ризи излизат изгладени,  единствено има няколко ленени на мъжа ми - тях ги доизглаждам.

# 289
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
gypsy, облеклото от първата снимка е хард- класическо, на мен ми навява пък сервитьорски асоциации, но ако ти е спуснато отгоре нямаш избор.

Някъде бях чела статии за световно известни компании които задължавали служителите си да се обличат по Кодекс приет за фирменото облекло.

Така че Тън- Мън няма  Grinning

# 290
  • Мнения: 1 288
Мадам, ММ е прекрасна и като цяло по-достъпна марка, но средностатистическата българска жена трудно би си позволила повече от една чанта на сезон за 200-300 лв., панталон или риза. Да не говорим за коктейлна или вечерна рокля, където цените скачат в космоса.

Андариел е права, номерът е И в количеството дрехи.

Последна редакция: пн, 31 дек 2012, 16:40 от Зилозавър

# 291
  • Варна
  • Мнения: 1 744
200-300лв за чанта ММ е силно.... как да кажа, смело намаляне на цената.

# 292
  • Мнения: X
но средностатистическата българска жена трудно би си позволила повече от една чанта на сезон за 200-300к, панталон или риза.

Това "к", за нищо го нямате.  Mr. Green

# 293
  • Мнения: 1 288
200-300лв за чанта ММ е силно.... как да кажа, смело намаляне на цената.

Е, Богиньо, виждала съм на намаление. Но си беше изчистена чанта, не съм сигурна дали беше кожа.

# 294
  • Мнения: 1 288
но средностатистическата българска жена трудно би си позволила повече от една чанта на сезон за 200-300к, панталон или риза.

Това "к", за нищо го нямате.  Mr. Green

Редактирах се. Simple Smile То даже Бъркин няма на такива цени, освен ако не е с някой и друг камък по нея. Mr. Green

# 295
  • Мнения: 2 448
В крайна сметка не всички ходят по коктейли и не всички работят с официален дрескод.А извън работа да не говорим.
Мен ме изнервя смяната на чантите и за това имам една, нося я докато се скъса, купувам нова и така. Иначе местенето на всичко от нея за всяко излизане в друга, само неприятности и изненади, че точно когато ми трябва нещо, то се оказва в тази, която е в къщи.

# 296
  • Варна
  • Мнения: 1 744
200-300лв за чанта ММ е силно.... как да кажа, смело намаляне на цената.

Е, Богиньо, виждала съм на намаление. Но си беше изчистена чанта, не съм сигурна дали беше кожа.
Ако пак видиш, свиркай. Няма да откажа ММ на такава цена.

# 297
  • Мнения: 1 288
Богиньо, беше на Витошка магазина им. Не съм влизала вътре, направих само уиндоу шопинг. Mr. Green

# 298
  • Мнения: X
Не мога да си представя нищо по-скучно от черни обувки и черна чанта.
Такава работа, дето всеки ден да съм като погребален агент и където ми правят забележки за грима и прическата, сигурно не бих издържала да я работя повече от седмица. Аз няма да мога и да се скомандаря според дрес кода за повече от ден-два.

# 299
  • Мнения: 3 736
Не мога да си представя нищо по-скучно от черни обувки и черна чанта.

Най-шокиращо грозното нещо, което съм виждала наскоро, беше свръхмодерна чанта тип официална-пликче, но с раздути размери, в ярко бонбонено розово, че и лачена. За мен скуката, мерси.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт