За маниакалната нужда от купуването на дрехи, обувки и т.н.

  • 24 106
  • 431
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: X
Може да е била грозна, но си я запомнила за цял живот  Laughing
Което няма как да се случи на една черна, макар и добра чанта. ( не че не е пълно със всякакви грознотии от черна кожа, лак, велур и каквото щеш там).

# 301
  • Мнения: 3 736
Сакън, чак пък цял живот.  Laughing Нямам нагласата "грозно да е, ама запомнящо се", на мен тия грозотии ми влияят зле, започвам да цъкам с език и да се чудя накъде е тръгнал тоя свят. Даже още не съм преживяла налагането на затворена обувка на бос крак. Мъ-ка!

# 302
  • Мнения: X
А аз говорех за случаите, в които имам възможност примерно да избирам между добре изработени стилни черни или червени обувки. Бих избрала червените разбира се.
Не съм визирала розови боклучави евтинджоси от магазинчето за 1 лев или там където си ги гледала.

# 303
  • Мнения: 10 547
Все си мислех да пусна тема за офис облеклото и да сондирам мнение, е ли само за мен скучното черно, сиво, кафяво и бежово не просто трябва, а задължително трябва да властват в офиси, банки, кантори, държавна администрация и пр., а модните, нескучни дрехоля и цветове да останат за свободното време?

# 304
  • Мнения: 3 736
На холивудска церемония го гледах това, неслучайно го споменах плюс епитета свръхмодерна - казаха ми, че този модел бих връхтъ сега.

Червените обувки са по-задължаващи към дрехите, както и всички други ярки цветове. Нещата са съвсем прости.

# 305
  • Мнения: X
По-задължаващи са, ако гардеробът ти се състои само от дрехи в неутрални цветове, но не е чак невъзможно да ги съчетаеш с нещо черно или бяло с малко повече фантазия.
Аз открай време винаги имам по един чифт червени обувки, за които си имам и подходящи дрехи.
Може някакъв съвсем мъничък цветен акцент да се сложи, но да освежи цялата черна композиция.
Аз напоследък ако трябва да търся нещо по-строго, предпочитам да речем много тъмно синьо, но да не е черно.

# 306
  • Мнения: 3 736
Може някакъв съвсем мъничък цветен акцент да се сложи, но да освежи цялата черна композиция.

Ама разбира се, даже е желателно да има цветец. Това му е хубавото на черното, че и на бялото, че търпят такива акценти. Grinning Аз също имам червени обувки и много си ги обичам. Обаче имам бясна изцепка с тях. Една сутрин недоспала, закъсняваща излизам за работа и насред пътя забелязвам, че с хубавите си червени обувки съм обула... черни чорапи. Събух ги насред улицата и ходих боса, а беше хладно.

Точно там е работата, че черното върви с всичко, а червеното - не. Което естествено не значи, че трябва всички да ходим само в черно и бежово.

# 307
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Зило, исках само да подкрепя с пример какво аз разбирам под дрескод за офис облекло. Раните му там бонбонени и ярки цветове материи бликащи от искрящи цветя са за градинското парти в задния двор  Grinning

buttinsky... скомандаря  hahaha

Пуци, тази гледка с розовия лачен плик пак се преглъща, ами чанта с форма на куче или други подобни безумия  Laughing

Хайде момичета, пожелавам ви весело посрещане на Новата Година! Grinning  Tada

Аз се оттеглям в кухнята да напъхам октопода обратно в тенджерата, и омарите в другата, че изпъплили и заплашително тракат щипци към него  Laughing

# 308
  • Мнения: X
Весело посрещане на новата година и от мен  Simple Smile

# 309
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 439
Не мога да си представя нищо по-скучно от черни обувки и черна чанта.

Най-шокиращо грозното нещо, което съм виждала наскоро, беше свръхмодерна чанта тип официална-пликче, но с раздути размери, в ярко бонбонено розово, че и лачена. За мен скуката, мерси.  Mr. Green

тази ли?

# 310
  • София
  • Мнения: 865
Един бърз преглед на темата направих докато се доизпекат новогодишните пържоли  Grinning

Четох по диагонал, останах с впечатлението, че съм жалка, понеже обичам да си купувам дрехи и обувки, ох, а и чантите са ми особена страст. Пък и към картинката ще добавя, че най - често ходя с едни и същи дрехи.

Не е празнина, момичета, а едно особено чувство, типична черта на жената от 21 - век. Наричам е пренаситеността на лудата. Оглеждам се и виждам децата си заринати с тонове играчки, всеки ден им мъкна по някоя нова, а те не ги и забелязват, играят си с 5-6 от тях. Същото е и с нас. Искам още, само защото сме заобиколени от всякъде с лъскави играчки и нито една не може да изпъкне. Търсим новата играчка, най - хубавата, купуваме я, но на съседната витрина виждаме още по - хубава. Взимаме и нея. Проблемът не е в нас, проблемът е в нарастващата търговия и конкуренция. От всякъде ни примамват със стоки на крайно достъпни цени, тук идва и тънката усмивчица, която излиза на лицето ни, когато видим 5 броя чорапи само за 10 лв!! Или вземи 1, а другото на половин цена!! Взимаме и грабим с пълни шепи. Мислим си, че сме направили далаверата, а то всъщност сме напълнили джоба на някой друг. Много отдавна се убедих, че евтиното е скъпо, но продължавам да си мисля, че съм хванала дядо Господ за ***, когато видя това УАУ бельо от Палмърс, за два пъти по - малко пари и се втурвам да го купя.

Та, не мисля, че съм жалка  Laughing По - скоро се чувствам такава, след като тегля чертата в края на годината. И не защото съм спестявала от закуски, а защото имам съвест.

п.п. Притежавам колекция от черни обувки с височина на тока над 10 см. Над 40 чифта. Никога нямам какво да обуя. Когато показах последните на ММ, той дори не ги погледна и ми каза, че всичките са еднакви. Да, но не са Simple Smile Аз си ги различавам и продължавам да си попълвам колекцията.

# 311
  • Мнения: 3 736
Алена, твърде вероятно е да е била точно тази, да.  Laughing

Проблемът не е в нас, проблемът е в нарастващата търговия и конкуренция.

Точно в нас е проблемът - защо допускаме търговците да мислят вместо нас, тия глави за какво са ни, за обици и очила?  Laughing

# 312
  • Мнения: 4 300
Алена, твърде вероятно е да е била точно тази, да.  Laughing

Toва ако не се лъжа е Maison Martin Margiela, който все пак прави висша мода, макар и за Х§М в случая. А те как беше, задоволяват чиновническя вкус  Laughing
Трябва да признаеш, че има едно голямо и  готино намигане в тази чанта, ако не да я харесаш.

Не че марката е гаранция, поне според скромното ми мнение. Иначе няма как да си обясня ужасните златни маратончици на Шанел.

# 313
  • Мнения: 3 736
О, сигурна съм, че цял трактат може да се напише как тази чанта иронизира консуматорската култура, например.  Mr. Green Обаче ми дразни окото. Златните маратончици не ща да ги коментирам. Вярно, че марката не е гаранция за добър вкус днес. Сигурна съм, че и това е произведение на именит дизайнер.  Tired

# 314
  • Мнения: 3 242
Направете ми услуга, пребройте на ум в гардероба си колко неща носите на седмица, и какъв ви е санитарният минимум! Бас държа,  че далеч не са едни и същи два панталона, една пола и две ризи, които да си въртите, а има доста повече дрехи за всеки сезон, пък и вероятно сменяте ризата/блузата всеки ден. На мен това с дрехите започва да ми прилича на "как да готвим икономично", и как спокойно с едно пиле можеш да направиш пет манджи за семейството, и изобщо от какво се оплаква човек, важното е желание да има.  Peace

Направих си труда да преброя колко дрехи ми трябват за една седмица Simple Smile 3 чифта джинси, 3 полота(2 черни и 1 тъмно синьо) и 2 жилетки( 1 черна и 1 зелена) Simple Smile. По някое време през седмицата ги пера , така че ги обличам повторно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт