За маниакалната нужда от купуването на дрехи, обувки и т.н.

  • 24 062
  • 431
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 3 242

Аз като се знам, че съм злопаметна по повод елементи, задължително ще ми направи впечатление, че въпросната персона ходи с едни и същи дрехи на работа в колкото и комбинации да ги върти.

 

Ще го видиш защото си българка Simple Smile Защото в Бг сме свикнали да обсъждаме кой как е облечен и как изглежда Simple Smile На мен ще ми направи впечатление единствено ако е мръсна и намирисва. 
В Англия хората са някакси по лежерни и не им пука от доста неща, но кога ми се е случвало да съм в ситито в края на работния ден направо ми се е пълнил погледа от красоти. Жените им се обличат с една небрежност, която ние българките нямаме и изглеждаме сякаш току що сме си облекли най новите дрехи Simple Smile
Носят и цветни дрехи ,но някак си без тази претрупаност на която сме свикнали...
Лично аз съм фен на минимализма и качеството и предпочитам да си купя един чифт обувки на година, но ще са точно това което искам, а не някой евтин китайски боклук Wink 

# 316
  • Мнения: 10 547
Е, ако имаш три чифта дрехи за смяна и ги въртиш безспир, без да ги заменяш с нови, може и да не миришеш, но ще изглеждаш вехто.

За мен е нелепо, не само изнасянето на модно ревю на работното място, а и обратното- ходенето с вехти, дори и чисти дрехи, защото "нали са здрави", "какво значение имат дрехите". Имат. Уви, за някои. Ако вляза да си купя Мерцедес, не искам да ми го продава личност, чийто костюм е станал на "бобчета". Искам дрехата му да съответства на категорията услуга, която продава.

Чудесно! Нека се вглеждаме в детайлите, защото сме българи, за да не се стигне дотам да намираме спортните сандали за чудесно допълнение към официалния тоалет.

# 317
  • Мнения: 3 242
Според теб колко дрехи ми трябват за да отида до работа, да се съблека и да си облека униформата Simple Smile
Пък за вехтото , ще е вехто ако въртя тези 3 ката дрехи всяка седмица и са единствените дрехи в гардероба ми  Mr. Green пък и честно казано ще предпочета вехтото пред димитровградската мода Simple Smile
А полотата/пуловерите или жилетките  ми трудно биха станали на бобчета Wink споменах го няколко пъти -за мен критерий е качеството а не  количеството.  Wink

# 318
  • Мнения: 10 547
Че кой говори за униформа и дрехите, с които, при наличието на такава да стигнеш до работа?
Чудесно, изтъкни се, типично българска черта, бай дъ уей, че дрехите ти са качествени, но аз, като обикновена българка, да ти кажа, че колкото и да е качествена една дреха, експлоатира ли се редовно, губи качеството и вида си в даден момент. Не съм чула/чела да е създадена вечната материя.

# 319
  • Мнения: 6 365
Таман щях да кажа, че дефиницията за качествен плат е такъв,
който не хваща топчета и старее добре.

Старо сако от добър плат с хубава кройка е по-стилно
от нов лъскав костюм модел мутра.

И аз ходя по-скоро с едни и същи дрехи на работа, щото
буквално не ми се мисли и за това в работата. Общо взето
нося дънки, блуза и сако, повтарям доста често.

Почти вечна материя- кожата.

# 320
  • Мнения: 3 736
Искам дрехата му да съответства на категорията услуга, която продава.

То това е всъщност основното. Ако професията ти не изисква определен имидж, можеш да си ходиш с двайсетгодишно поло, примерно.

# 321
  • Мнения: 3 242
Че кой говори за униформа и дрехите, с които, при наличието на такава да стигнеш до работа?
Чудесно, изтъкни се, типично българска черта, бай дъ уей, че дрехите ти са качествени, но аз, като обикновена българка, да ти кажа, че колкото и да е качествена една дреха, експлоатира ли се редовно, губи качеството и вида си в даден момент. Не съм чула/чела да е създадена вечната материя.


Обикновено правиш впечатление на човек който може да мисли, но в момента не оставам с това впечатление Wink
Ако исках да се изтъквам до сега да бях казала че в скромната ми колекция от обувки има Прада или Гучи Wink а пък чантите ми са от Диор на горе Wink
 Качествени дрехи поне тук в Лондон не значи непременно скъпи. Някой по назад беше го казал, който иска намира начин, който не иска-оправдание.
Имам си любим японски магазин за плетени дрехи (финно мерино), от където при късмет можеш да си купиш поло/пуловер за около 14 паунда Wink Има каквито ти душа иска разцветки, така че остава само да намериш с какво да ги съчетаеш Simple Smile И понеже нося само вълнени дрехи често ми се случва да ги свия, така че се подновяват почти всяка година. Имам няколко все още не свити и смея да твърдя че са в перфектно състояние Wink И в крайна сметка не всички работят по офиси. Има и такива като мене, които носят униформи и дрехите се носят само до работа и обратно Simple Smile В свободните ми дни обичам да ходя кажуъл , а за официални празненства си имам сандали Wink

# 322
  • Мнения: 10 547
Искам дрехата му да съответства на категорията услуга, която продава.

То това е всъщност основното. Ако професията ти не изисква определен имидж, можеш да си ходиш с двайсетгодишно поло, примерно.

Да, да, именно. Когато работех на място, в което ме виждаше само портиерът и монитора на компютъра, ходех облечена, както искам. Даже и с отровно червени обувки.


 Troy, много намигаш. Ще ме хване уроки.

# 323
  • Мнения: 3 242
Искам дрехата му да съответства на категорията услуга, която продава.

То това е всъщност основното. Ако професията ти не изисква определен имидж, можеш да си ходиш с двайсетгодишно поло, примерно.
хахаха поредната с киселото грозде Simple Smile ако твоите дрехи са 20 годишни Ок, мога да ти дам някоя друга дреха.
За мой късмет живея в държава където не ми е проблем намирането на качествени и на прилична цена дрехи, а заплатата ми позволява да си подновявам гардероба веднъж годишно без да ми се налага да гладувам Wink

# 324
  • Мнения: 10 547
А, ти поредната, работеща в униформа българка в Лондон.

Весела Нова Година. Изпих си сутрешното кафе. Благодаря за компанията!

# 325
  • Мнения: 3 242
А, ти поредната, работеща в униформа българка в Лондон.

Весела Нова Година. Изпих си сутрешното кафе. Благодаря за компанията!

Не виждам нищо обидно в твърдението ти Wink опитай пак може и да успееш.  Mr. Green
Обичам работата си и ходя с удоволствие  Laughing

# 326
  • Мнения: 10 547
Опитай пак и ти- други могат да обичат 20-годишното си поло, без да са им кисели твоите японски плетива.

# 327
  • Мнения: 3 242
Таман щях да кажа, че дефиницията за качествен плат е такъв,
който не хваща топчета и старее добре.

Старо сако от добър плат с хубава кройка е по-стилно
от нов лъскав костюм модел мутра.

И аз ходя по-скоро с едни и същи дрехи на работа, щото
буквално не ми се мисли и за това в работата. Общо взето
нося дънки, блуза и сако, повтарям доста често.

Почти вечна материя- кожата.

Това е което се опитвах да обясня за българката и англичанката Wink при едните е effortless chic , а при другите ''лъскави нови костюми'' Simple Smile

# 328
  • Мнения: 3 736
 hahaha hahaha hahaha

О, да, помня ги effortless chic-овете, докато живях в Англия. Шик до шика, майно льо.

# 329
  • Мнения: 3 242
Опитай пак и ти- други могат да обичат 20-годишното си поло, без да са им кисели твоите японски плетива.

На мен не ми е кисело ничие поло, нито пък ме интересува кой колко дрехи има в гардероба си ...както и нямам проблеми с това някой да изглежда вехто или пък да носи официална рокля с спортни сандали Simple Smile
Жалкото за мен е , че в тази тема видях хора за които обикновено имам добро мнение да се държат като махлянски клюкарки ....Много е трудно да не се гледа в чуждата паничка ....

Общи условия

Активация на акаунт