За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 35

  • 30 809
  • 788
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 317
При нас е сложно. Просто да сте проверили всичко. Иначе е показател по-скоро за ставни, артритни или ревматуидни възпаления. Спокойно сега не е казано, че е това  Hug, просто едно наум...пък и при нас ни боляха крачетата като цяло

# 46
  • Мнения: 943
При нас е сложно. Просто да сте проверили всичко. Иначе е показател по-скоро за ставни, артритни или ревматуидни възпаления. Спокойно сега не е казано, че е това  Hug, просто едно наум...пък и при нас ни боляха крачетата като цяло
И сега как се лекувате , с противовъзпалителни ли?

# 47
  • Мнения: 15 379
Момичета на някоя от вас детето да се е оплаквало да го болят крачетата(долу кокалчетата) малката напоследък много често го повтаря , вече си мисля , че и стана като манипулация да го казва , като не стане на наината"ох боли крака" като и се карам пак почва"ох мачи краката болят" или като си лягаме да спим и пак , да съм ги мачкала и така докато заспи.четах в  нета пише , че понякога децата ги болят краката от бързия растеж на костите , питах преди ЛЛ , ама хич не ме взе на сериозно Tired

Моето дете понякога се оплаква.
Наричам ги болки на растежа, затова и личната не те е отразила.

Още нещо - купувай качествени обувки, без никакви възглавнички - стелката да е равна.

# 48
  • Мнения: 696
Ох, момичета вече ще се гръмна  Mad .

От понеделник до петък малкия изкара вирус с повръщане и разстройство, и едва от вчера почна да хапва повече.В събота тати беше с разсройство и повръщане плюс температура, мислехме си, че от малкия го е хванал.От днес малкия пак е с разстройство  Sad .Милото, преди два месеца до инфекциозна болница стигнахме, вече съвсем е отслабнало.

Припомнете ми, моля ви как се даваха нурофен и панадол, и кога хексалгин, за всеки случай, пък надявам се да се размине.

И какво да давам, линекс бейби, биобаланс бейби, мога ли сега да давам, трябва ли да изчакам да му мине първо?

# 49
  • Мнения: 15 379
Силванче, почвай веднага пробиотик - Биобаланс бейби е чудесно решение.

Хексалгин се дава при неуправляема висока температура - над 39.1-39.2. Дозата на капките ще определи педиатъра най-добре.

Панадол бебе и Нурофен се редуват през 4 часа:

8.00 - Панадол
12.00 - Нурофен
16.00 - Панадол
20.00 - Нурофен и пр.

Следиш детето, ако температурата не се повлиява от гореизброените и е със стойности над 39.0 - даваш Хексалгин.
 Оводнявай детето задължително. Няма никакъв проблем да включиш Ентерол и за Георги и за таткото. Включи и Хидрасек, ОРС 200 на Хипп, Лечебна Хумана.

# 50
# 51
  • Мнения: 256
Здравейте искам да попитам нещо-моето бебче имам много газове,не са болезнени,ака си нормално почти всеки ден , яде само АМ , дали е нормално да има толкова газове

# 52
  • Мнения: 15 379
Да, нормално е. Просто приеми, че си имаш пръдливо бебе.
Внимавай, когато захранваш - газообразуващите броколи и карфиол остави за по-късен етап.

Друго - щом бебето започне да седи стабилно, няма да пръцка толкова.

# 53
  • Мнения: 513
Силванче, почвай веднага пробиотик - Биобаланс бейби е чудесно решение.

Хексалгин се дава при неуправляема висока температура - над 39.1-39.2. Дозата на капките ще определи педиатъра най-добре.

Панадол бебе и Нурофен се редуват през 4 часа:

8.00 - Панадол
12.00 - Нурофен
16.00 - Панадол
20.00 - Нурофен и пр.

Следиш детето, ако температурата не се повлиява от гореизброените и е със стойности над 39.0 - даваш Хексалгин.
 Оводнявай детето задължително. Няма никакъв проблем да включиш Ентерол и за Георги и за таткото. Включи и Хидрасек, ОРС 200 на Хипп, Лечебна Хумана.


Blemil също имат затягащи каши  Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 44 349
Здравейте Simple Smile едно бързо въпросче от мен за изварен компрес, ако се прави с готова извара, тя може ли да е кашкавалена? и затопля ли се предварително? Колко? на микровълнова става ли?

# 55
  • Мнения: 15 379
Ейнджъл, направи си я сама така:

"Към 1л. прясно мляко се добавят 2-3 супени лъж. оцет или лимонов сок или 1-2 чаени лъж. лимонтузу. Млякото се загрява и се пресича. Ако киселината не е достатъчна, се добавя още до доброто пресичане. Млякото се прецежда и се поставя в тензух. Дебелина на слоя около 1 см. Компресът се поставя върху гърлото, покрива се с найлон и се закрепва с шал или друг подобен плат. Внимава се компресът да е плътен, защото иначе ще охлажда. Силата му е 8 часа."

Изварата за компреса трябва да е топличка. Можеш да я загрееш в микровеле.

# 56
  • София
  • Мнения: 44 349
Т.е. този литър не си го цопвам целият на гърлото? за няколко пъти ли  стига?
Мерси, аз иначе намерих как се прави, но нямам под ръка с какво да я прецедя, за това мислех първо да си сложа от готовата, пък за през ноща евентуално да си направя от мляко.

# 57
  • Мнения: 15 379
Нямаш ли цедка или по-гъст гевгир?
Може и с парче тензух.
Слагай кашкавалената на гърлото, да започне да те облекчава, пък довечера си направи сама от прясно мляко.

От 1 литър няма да докараш кофа извара. Плътно като разнесеш изварата за компреса, може и за 2-3 пъти да ти стигне.

Ангина ли те е друснала?
Бързо да се оправяш Hug!

# 58
  • София
  • Мнения: 44 349
Мерси, ами преди празниците изкарах една  тежка гнойна и сега пак ме заболява леко едната и гледам има някакви налепи...дали гнойни не знам...ама не мъ кефи ако ще повтаря онази история, та знам ли, да взема някакви мерки от рано този път Simple Smile

(Цедки и гевгири нямам гъсти, не ми се е налагало, ама ММ, като се прибира ще вземе ако намери по пътя или тензух(предполагам по аптеките ще има))

# 59
  • Мнения: 15 379
Голямо парче марля да купи. Или цедка, от някои домашни потреби.
Нещо локално взимай също - Тантум, лъжица чист мед за смучене, някакви пастили, Тонзилотрен...

Напълно възможно е да не е доизлекувано и да си е останало тлеещо огнище на бактерийка, която сега отново е активна.

П.П. Направи си лайка или смрадлика и прави дълбоки гаргари.
Смрадликата е отровна, не поглъщай.

Общи условия

Активация на акаунт