Волейболните ни национали (Тема 15)- Фенове' без граници!!!

  • 44 468
  • 373
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 123
Още ми е мъгла Лигата с променените схеми/правила. В група 1 поток A- Италия, Иран, Полша, Бразилия при резултата от днешния мач Иран-Полша 3-0 и класирането значи ли че Полша и Бразилия не продължават с участието си в Лигата?

От група "А" за момента са се класирали Италия и Иран, но тъй като Италия е и домакин, за финалите ще се класира и третия отбор в групата. От нашата група "В" ще се класират още два отбора, а шестия финалист ще се излъчи от отборите от групи "C" и "D", които ще се класират за финален турнир в Сидни, от 11.07 до 13.07, победителя от който ще играе на финалите във Флоренция от 16.07 до 20.07.

# 301
  • MJF
  • Мнения: 8 669
Мерси marko polo   Hug. Проясни ми се ситуацията. Така и не гледах до тук мач с Иран. Вчерашния уж да го гледам но докато се наканя той свършил  Blush. Политика и сие , смяна на поколения, други приоритет за сезона ... но странни резултати за мен виждам. Повече гледане си трябва явно  Simple Smile.

# 302
  • Мнения: 3 501
други приоритет за сезона ... но странни резултати за мен виждам.
Явно Лигата не им е приоритет и ще си пазят силите за Световното първенство.

# 303
  • Мнения: 123
Шошулчо, иранците са доста стабилен, научен и можещ отбор, който играе с много хъс и настроение. Колкото до приоритетите, както каза и  System Error при всички положения на почти всички отбори важното състезание им е СП и в известна степен пестят сили, но специално при нас и при бразилците, представянето до момента не се дължи  толкова в следствие на пестене на сили, колкото това е резултат от слабата моментна форма на двата отбора. И все пак да се надяваме, че нашите ще се вдигнат за световното, макар че много трудно се почва (а и свършва) добре на подобен голям форум, при положение, че в предходните си 12 официални мача имаш 1 победа и 11 загуби (накъдето отиват нещата, освен ако не стане някое чудо и не бием Русия в края на седмицата).

# 304
  • Мнения: 1 517
Русия няма да я бием, не и сега.
Кога ръководството ще осъзнае, че като няма първенство няма пейка. НО кой да крада... всичката ни е такава.

# 305
  • MJF
  • Мнения: 8 669
Иранския отбор задължително ще го погледна в следващата фаза. Иначе до тук гледах италианския , бразилския и  полския отбор. Нашия отбор опитах да гледам но не ми се получи  Blush Confused. Руския само в мачовете с нашия и то твърде кратко, защото дълго не издържах.
 Blush въобще смятам по-сериозен зрител да съм в следващата фаза. Дано покажат добър волей.

# 306
  • Мнения: 123
Цитат
Плачи подаде оставка, Найденов ще води България срещу Русия

Камило Плачи напусна мъжкия ни национален отбор по волейбол. Италианският специалист подаде оставка и няма да води тима ни в последните мачове от Световната лига срещу Русия.В събота и неделя волейболистите ще бъдат изведени от Найден Найденов. След двубоите със "Сборная" ще бъде избран нов наставник.В най-близко време Българската федерация по волейбол ще назначи нов старши-треньор на отбора, с оглед подготовката и участието му на световното първенство в Полша тази есен.БФВ изказва своята благодарност на г-н Камило Плачи за дългогодишната му работа като помощник и старши-треньор на българския национален отбор и му пожелава успехи в неговата бъдеща работа като треньор, се казва в официалното съобщение на сайта на БФ Волейбол.


Цитат
БФВ за Гонг: Константинов, Стоев или Найденов ще води България до Олимпиадата

Вицепрезидентът на Българската федерация по волейбол Петър Кънев обяви пред Гонг, че новият старши треньор на националния ни отбор ще бъде избран между Пламен Константинов, Мартин Стоев и Найден Найденов.

„Мога да ви уверя, че по всяка вероятност новият треньор ще бъде българин. Не е тайна, че вариантите са три - Пламен Константинов, Мартин Стоев и Найден Найденов. В следващите дни Управителният съвет на БФВ ще се събере, за да приеме официално оставката на Камило Плачи, тъй като процедурата е такава – той бе избран и назначен след заседание на УС на БФВ и защото ще има спекулации по темата – централата няма да плати неустойка на Плачи, тъй като в договора му е описано, че при раздяла няма да има неустойка. На националния отбор му трябва мотиватор. Принципът на махалото важи за всеки един спорт.“

Ето какво още каза Кънев:

Оставката не изненада никого предвид резултатите на отбора. Сега има пауза в работата на националния отбор, имаме достатъчно дни. Кой ще бъде новият треньор е под въпрос. Новият наставник ще бъде българин, това ви го гарантирам. Той трябва да мотивира момчетата. Задача номер 1 за нашите е Световното първенство.

Много са причините, ние определихме приоритет Световно първенство, защото това носи много точки за крайното класиране на един национален отбор, а от това къде е в ранглистата един национален отбор зависи как ще бъдат структурирани всички групи в първенствата.

Новата схема на провеждане на Световната лига не е правилна. В нея попадат осемте най-добри отбора в 2 групи. Интригата се изгуби. Ще има промени в структурата на самата Световна лига. Някои от играчите бяха в тежко физическо състояние.

Ние изказваме много висока оценка на работата на Камило Плачи в последните 2 години от Олимпиадата, защото това, което то направи с тези момчета беше връх. За съжаление в спорта, а конкретно във волейбола принципът на махалото важи за всеки един спорт, има пикове и падения, а тази година до момента не е от най-силните на мъжкия национален отбор.

Аз никога не лобирам за никого, просто избирам и гласувам за някого. Договорът ще бъде до Олимпиадата.

Да се надяваме, че новият наставник на националите ще е Пламен (въпреки че не еднократно през сезона заяви, че сега не е момента в който да поеме отбора) иначе нещата няма да отидат на добре и пак ще си слушаме по време на почивките: "Айде, айде. Айде малко по-сериозно."

# 307
  • MJF
  • Мнения: 8 669
Константинов не съм го чувала в паузи какво говори като треньор но за другите двама споменати цитата си е 100%  ooooh!
То Лигата направо схема като за световен шампионат има, нещо се самозабравиха "лигльовците"  ooooh! Mr. Green

# 308
  • Мнения: 123
Какво точно казва Пламен по време на прекъсванията и аз точно не знам, тъй като руския ми не е на много високо ниво и хващам само откъслечни думи. От изявите му обаче, като гост коментатор в TV7 прави впечатление, че чете напълно играта и на двата отбора на полето. Доказателство за неговия потенциал (казвам потенциал, тъй като мисля, че има още какво да учи за да стигне големите имена в треньорския занаят) е и работата му в Губерня през последните 2 сезона - под негово ръководство обора от Нижни Новгород от аутсайдер се превърна в един от стабилните тимове в руското първенство, като през сезон 2012/2013 завърши на 4-то място, а през изминалия - 2013/2014 стигна до финал за Купата на CEV. Също така е за отбелязване и факта, че под ръководството на Пламен, още преди година Николай Павлов успя да измести от титулярния състав на руския национален отбор, смятания от доста специалисти за най-добър диагонал в света Максим Михайлов, а през тази друг възпитаник на Константинов - Савин, също стана част от Сборная. С оглед на това има поводи за оптимизъм ако бъде назначен Пламен, но въпросът е дали ще бъде той.

# 309
  • MJF
  • Мнения: 8 669
Спорен сет се получи първия на финала на Лигата. "Захапаха" се двата отбора. Мурило с главата в мрежата ескалира края  Mr. Green.

# 310
  • Мнения: 6 591
Финал като финал  Wink

# 311
  • Мнения: 123
Поразходихме се като за първи мач срещу мексиканците, но оттук насетне предстоят сериозните битки, в които се надявам да влезем максимално концентрирани и да вземем своето.

# 312
  • MJF
  • Мнения: 8 669
Нашия мач го пропуснах но гледах предишните дни Полша - Сърбия и Италия-Иран. За сега поне изненади от резултатите за мен няма. Добра загрявка за нашия отбор.

# 313
  • Мнения: 3 501
Не гледах мача, защото бях на работа. Явно си е било тренировка, като гледам резултатите от геймовете. Нямам нищо против и в следващите мачове да е така Simple Smile.

# 314
  • Мнения: 123
Мен пък поляците и сърбите ме изненадаха, предвид формата, която демонстрираха двата отбора в СЛ тази година. Сърбите приличаха на хипнотизирани/зомбирани/дрогирани и не показаха това, на което са способни, докато поляците изглеждат доста надъхани (съвсем нормално предвид факта, че играят у дома) и макар и поради една или друга причина да не могат да разчитат на може би най-голямата си звезда - Бартош Курек, имат всички шансове да се представят добре на шампионата ако продължат с тази си игра. Иначе предвид израстването, което демонстрират иранците, победата им срещу Италия, не е чак такава изненада. Също така е редно е да се отбележи продължаващото израстване на отбора на Белгия, който поизпоти доста САЩ.
Като цяло това първенство се очертава интересно.

Общи условия

Активация на акаунт