Баща му се намеси...

  • 31 440
  • 631
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 62 595
За мен е ясно, а и никого не карам да се жени. Но някак да се изкарват хората жертви на някакви традиции, и че са били принудени, някак не върви. Никой не замъкна насила младоженеца при родителите на избраницата му, нито държат булката за ръцете и насила й навличат роклята, нито насила я кичат с банкноти и й подаряват на всеослушание тенджера под налягане.

# 586
  • Мнения: X
Цитат
Рожденият ден на детето ми е най-важната дата в живота ми.
Това за мен би било много ограничаващо...да празнувам само 2 пъти в годината.Имам две деца....
За мен са най-важни и моят РД, и на съпруга ми РД, и на децата, и датата  на запознанството ни, и датата на годежа ни, и датата на сватбата ни..................
Обичам да празнувам, и освен официални и национални празници с удоволствие си спретваме по още 6-7-10-на празника годишно.     Grinning

# 587
  • Мнения: 21 793
Цитат
Рожденият ден на детето ми е най-важната дата в живота ми.

 и датата  на запознанството ни, и датата на годежа ни, и датата на сватбата ни..................

 Ама ти наистина си вманиачена Joy...

# 588
  • Мнения: 418
За мен е ясно, а и никого не карам да се жени. Но някак да се изкарват хората жертви на някакви традиции, и че са били принудени, някак не върви. Никой не замъкна насила младоженеца при родителите на избраницата му, нито държат булката за ръцете и насила й навличат роклята, нито насила я кичат с банкноти и й подаряват на всеослушание тенджера под налягане.

ЕЕЕЕЕЕ не така де... хубавата сватба за мен е премерената... т.е. такава каквато младоженците я искат, а не родителите настояват  Peace

При нас се получи комфузна ситуация, защото всички "знаеха и си бяха намислили", какво ще става само нас ни държаха настрана т.е. това не го споменаваха въобще като опция ... а си го свършиха през нашата глава  Peace
Ако не ме беше срам от 300 та човека щях да им покажа къде зимуват раците... ама нали така ни бяха учили навремето си замълчах ...

# 589
  • Мнения: 21 793
    Поне си събрала 300 подаръка, не се оплаквай Grinning

# 590
  • Мнения: 86
А какво са сватбените ритуали? Ако ги махнем, сватбата ще заприлича просто на едно парти - хапване, пийване и танци.
Точно ритуалите я правят нещо по-различно. А да се отрича, че е имало ритуали с гердани с пари и тенджери, с благи ракии и тем подобни глупости, няма да отговаря на истината. Та затова сегашните сватби по дънки или както им е приятно на хората, са много по-романтични (по мое мнение).  Peace

# 591
  • Мнения: X
Цитат
Рожденият ден на детето ми е най-важната дата в живота ми.

 и датата  на запознанството ни, и датата на годежа ни, и датата на сватбата ни..................

 Ама ти наистина си вманиачена Joy...
И?Нещо лошо ли е ?    Laughing
Пък и никой не се оплаква, като празнува.....     Grinning

# 592
  • Мнения: 418
   Поне си събрала 300 подаръка, не се оплаквай Grinning

хахахах... Навремето бившата ми свекърва имаше едни много стари чинии, вилици и лъжици ... нямаше никакви сервизи за кафе, мляко и т.н. посуда. И понеже щяхме да живеем заедно едни роднини преди сватбата се запътили да ме питат какво искам за подарък ...
Викам си сега ако не си пожелая такова нещо ( 90 те години голяма криза беше) няма кога. И им викам че искам сервиз за хранене  Peace

Селяните му със селяни направо ме изгледаха  Shocked Shocked Shocked , че па защо ми е това сега  ooooh!

Е че ми го донесоха, донесоха...и че ми го подариха, подариха ми го... Даже сега и новата снаха на свекърва ми сигурно го ползва още  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Те така ... то всичките 300 подаръци останаха у тях  Joy Joy Joy барабар със златните ми накити, с кристалните ми сервизи  Joy Joy Joy така че имала съм ... сега нямам...
Но пък нали живея спокойно, хич не ми е жал за предмети  Peace Whistling Whistling Whistling

# 593
  • Мнения: X
Ако не ме беше срам от 300 та човека щях да им покажа къде зимуват раците... ама нали така ни бяха учили навремето си замълчах ...

Аз им показах и още как. 300 човека, ей сега.  Crazy Свекито едвам го преживя, даже като отидохме да записваме час и казахме, че не искаме никакъв ритуал, служителката ни отговори: "Да, но ми се обади Д. (свеки) и каза да има ритуал, тя ще плати."  Laughing И този номер не мина, сватбата беше както ние я искахме. 40-50 приятели и от роднините само родители, братя и сестри. Тя и рокля ми поръча, но аз отидох на една проба и я зарязах.

# 594
  • Мнения: 21 793
Цитат
Рожденият ден на детето ми е най-важната дата в живота ми.

 и датата  на запознанството ни, и датата на годежа ни, и датата на сватбата ни..................

 Ама ти наистина си вманиачена Joy...
И?Нещо лошо ли е ?    Laughing
Пък и никой не се оплаква, като празнува.....     Grinning

 Как ще е лошо. Всеки с хобито си. Grinning

# 595
  • Мнения: 12 697
Като говорим за преди 20-30 години, тогава беше невъзможно да живееш с някого без брак.  Така че, ние просто нямахме избор.

Преди 30 не знам, но преди 20 не само че беше възможно, но и много практикувано. Имам сума ти приятели с деца родени 92-93 г., които и до ден днешен си живеят без брак.
Между другото тогава беше много популярно сина да се кръщава на баща си. Имам и една приятелка, чиято дъщеря носи нейното име, което ми е малко странно. Мъжът ми много искаше дъщеря ни да се казва като мене, но от чисто практична гледна точка не се съгласих. Ще стане като с котката ни, която отговаря на всякакви имена, а ние й казваме "Не викам тебе".  Mr. Green 

Да де, в първите години на демокрацията. Тогава все още и масово използваха привилегиите за самотни родители.   



# 596
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Добре, нали на сватбата се канят най-близките роднини и приятели. Защо тогава ви пука как ще изглеждате. В смисъл те ако наистина са ви близки, просто ще дойдат, за да се порадват с вас и заради вас.  Grinning

А ти защо като отиваш на коктейл си обличаш официална рокля, като просто отиваш да пийнеш и да си побъбриш с хората? На тях едва ли им пука с какво си  облечена, важното е да си приятен събеседник.

Със сватбите, обличането и др. е същото, все едно да питам защо правите рождени дни на децата си, празник за дипломиране и др. Че на всичко отгоре рожденият ден е всяка година, а женитбата е най-често веднъж в живота.

Да, обичам се официално, но не ми е в ума кой как ме гледа и дали ме харесва и обсъжда. Предполага се, че не затова са дошли гостите. Странно ми е някой като каже: "Да ми обсъждат роклята и прическата!" Еми няма да каните такива хора или само такива, които ще обсъждат с добро.  Grinning

# 597
  • София
  • Мнения: 23 143
Цитат
Рожденият ден на детето ми е най-важната дата в живота ми.
Това за мен би било много ограничаващо...да празнувам само 2 пъти в годината.Имам две деца....
А ти къде прочете в поста ми, че празнуваме единствено рождения ден на детето ми?  Thinking
Ние също си падаме по празниците. Наближава 14-ти февруари - аз ще празнувам Вальо, мъжът ми - Трифончо.

Ти не ми казвай, за вас е повече от ясно, че ще се скъсате от сърчица и валентинки.  Peace

# 598
  • Мнения: 21 793
Странно ми е някой като каже: "Да ми обсъждат роклята и прическата!" Еми няма да каните такива хора или само такива, които ще обсъждат с добро.  Grinning

 Ааа, моля, моля. На сватбата най-интересното нещо и е на булката роклята. Никой не гледа младоженеца, нито когото и да е друг.  Като деца се показвахме от балкона щом чуем приближаваща сватба , в междублоковото пространство дефилира оркестър циганьори, зад оркестъра родата, а най отпред, като крайно самотен петел крачи въпросния младоженец. Идват за булката значи.
 
  Младоженека, казват някъде.

# 599
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
А какво са сватбените ритуали? Ако ги махнем, сватбата ще заприлича просто на едно парти - хапване, пийване и танци.
Точно ритуалите я правят нещо по-различно. А да се отрича, че е имало ритуали с гердани с пари и тенджери, с благи ракии и тем подобни глупости, няма да отговаря на истината. Та затова сегашните сватби по дънки или както им е приятно на хората, са много по-романтични (по мое мнение).  Peace

Нашата сватба беше невероятна благодарение именно на това, че пропуснахме всякакви измслени "ритуали", никакви менчета, балони, клаксони, петли, жартиери, взимания с гайди, софри от сутринта и всички простотии, за които може да се сети човек съпътстващи една БГсватба.
Имахме 2 ритуала - 5 минути подписване и незабравимия за мен църковен с хор и камбани - толкова, след това първокласно частно парти до сутринта.  Mr. Green
Та сватба имаше, но не сеир и циркове... затова и живеем във времена, в които хората могат да избират и да се женят както си искат - я с кралска сватба, я на дъното на окена, я по дънки, на който както му харесва.

Iris04, не е съвсем така, аз през цялото време се притеснявах, че младоженеца ще ме засенчи - е за малко. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт