Холандска тема - 41

  • 113 514
  • 764
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 2 992
Момичета, благодаря!  bouquet Hug
Като не напредвам с холандския, поне опознавам държавата Embarassed Embarassed

minkovaki,
браво за хубавото парти! А как е детенце сега? Всичко отмина ли напълно? То как се справя с адаптацията?

mama Galq,
Въпрос на договорки е и комисионната, и датата на започване на наема. Колкото  до външни лица и квартирата - може да има гости, можете да я посещавате и тн, но не можете дългосрочно да живее друго лице със нея, нито да се регистрирана този адрес без съгласието на наемодателите.
Това е което успях да проуча. Но съветът на Fifi Brindacier е най-добър и там ще намерите най-актуална информация! Успех с ученето! И аз имам студентка далеч от мен, та знам какво Ви е и съжалявам, че не мога повече да съм полезна.

Ние скоро пак ще пътуваме за БГ.

И аз стискам палци на холандските момчета и съм в очакване на мача с огърлица от оранжеви цветя и оранжева диадема.
Преди малко имаше чуденка какво ли ще стане, ако се срещнат Холандия и Аржентина, кралското семейство за кой ли ще е  Joy Joy

# 451
  • Мнения: 140
E, срещнаха се Холандия и Арженитна. Колко неприятно... Жал ми е за тях въпреки, че с мъжа ми не гледаме футбол, но ни се искаше да бият и да се срещнат с Германия накрая (защото и за нея бяхме сигурни че ще бият). Но то последните седмици ентусиазмът на съседите бе заразен, а и през оградата на градината отляво и отдясно следяхме всички мачове досега. А снощо по едно време се усетихме че е гробна тишина и предугадихме какво става. Като станах да кърмя през нощта погледнах на таблета какъв е резултата и ми стана гадно. Ама като не сме се молили и те и ние достатъчно... Дано поне са трети. Бразилците и без това свикнаха да губят позорно Wink На една съседка холандка сестра й спечели от някакво тукашно радио двупосочни билети, билети за мача и хотел за двама за снощната игра. И тя заведе момченцето си който е на 12 години и голям фен и за пъри път отива на голям мач и то в чужбина, чак в Бразилия. Представям си как се е разочаровало детето...
mama Galq, ние наехме къщата си през агенция преди месец. Прави са момичетата че е въпрос на уговорка и ще имате право да й гостувате, но не да живеете с нея ако жилището се води за един наемател. Всичко е въпрос на клаузи в договора. И да, агенциите повечето вземат точно 1 месечен наем без ДДС. Важно е да си прочетете договора защото винаги има и суми за депозит които се плащат с първия наем както и условията за прекратяване на договора - да не би да имате 6 мес предизвестие например защото е много дълъг период особено за студент. Относно настаняването по принцип искат да е от 1-во число, но в нашия случай без да плащаме допълнително, с уговорка със собственика по е-меил получихме ключа 3 дни по-рано когато пристигнахме. Наистина момичетата са прави - потърсете форум на студенти от това учебно заведение и вижте какво ще посъветват те.
 rosss, благодаря ти за питането - много добре е Слава богу, всичко мина за 3 дни. На крак си го изкара и апетитът й се върна и всичко си е наред. С адаптацията тя най-няма проблем, нито с комуникацията с холандците - на нейния си език се закача, всичко интересно е "абу!", "Ей!" и сочене с пръстче, усмивки и т.н. Бърка в устите на кучетата на съседите, те завират муцуни в количката й и много я обичат. Въобще косми и лиги международни Laughing  Тя е голям пантелей пътник и преди да стане на годинка 3 пъти беше летяла до Холандия с нас, до Гърция също, с кола още на 1 месец имаше колометраж навит, а после и 2 8 часови прехода с кораб... Тя е адаптивна и лесна за пътуваме и промени. Само Май месец й се увидя и го усети защото бяхме за 1 месец в 3 държави и отсядахме общо на 6 места та детето се обърка и имаше около 2 седмици чувство за несигурност и не искаше да е само в стая, сякаш ще го оставим някъде на чуждо място и не знаеше къде да се чувства у дома. Но след като пристигнахме тук и се спряхме - след две седмици беше все едно винаги тук е била. Беше разгледала и запомнила кое къде е откъде се светкат лампите, всички копчета на пералня, съдомиялна и фурна знаеше наизуст... Още е само с 1 зъб макар, че няколко други видимо напират и е много смешна. Постоянно иска да ходи но само за ръце ако я държа, не иска да се пусне още. Само ако нещо й се изпречи пред погледа което е за пипане и не е за изпускане ми пуска едната ръка за да се освободи да го пипне и после пак търси да ме хване или ако не се чувства сигурна се свлича да седне долу. Обикаляме квартала по 1-2 пъти пеша отделно с количката когато пазарувам. Вече не се кара на патиците, лебедите и другите водоплаващи на по канала до нас и направо не им обръща внимание като спрем да ги храним. 

Между другото не познаваме още начинът на забавление на тукашните хорица и как празнуват (освен това което чувах и виждах покрай мачовете. Съседката ни покани на партъ у тях за рожденият й ден и си поиска да й направя истинска гръцка салата. Но не знам освен това какъв подарък да й измисля. А картичка ще й направя аз. Ще видим, като не й познавам вкуса още...

 
minkovaki, браво за адаптацията! Постепенно ще свикнеш с езика, а и е чудесно,че имаш толкова мили съседи. С тяхна помощ ще се упражняваш! Wink ....
Fifi Brindacier проблемът ми е че те всички говорят английски и вече автоматично обръщат на английски като ни видят. Помолих ги поне на бебето да говорят само на холандски и го правят. Но полека уча и аз но само фрази и думи. Дано като почне официалните курсове по датски от работата мъжът ми да помага в къщи с граматика, обещава уж че да се упражняваме заедно. Аз сега стягам дистанционно кръщенето на малката и е трудно че традициите в Гърция са много по тежки и сложни отколкото в България, а не съм на място. Но добре че девер ми ми уйдисва на акъла и звъни телефони, проверява цени, пазарува ми материали момчето... Засега върви добре, привърших няколко рисунки които искам да отпечатаме на поканите и на т. нар. "бонбониери" за гостите и роднините. И резервации за гостите от странство направих на острова. Трябва да приключим основните неща защото свекито ни изненада че ще долети за 10-тина дена да упражни контрол  Wink и ще съм с 3 бебета  Grinning Мъжът ми вика че ще са две но защото не брои себе си...   Joy

Уф хайде да не ви отегчавам.
  bouquet Хубав следобед!

# 452
  • Nederland
  • Мнения: 856
Ех, жалко,че не продължиха нататък холандците. Sad Добре играха и двата отбора, но при дузпите винаги си е до късмет.

minkovaki, браво на малката ви пътешественичка! Тя ще порастне като една космополитна личност в тази интернационална среда, а и ще бъде поне триезична! Wink
Всички ще се адаптирате, няма начин. А ти все пак кажи на съседите ви, че и ти наблягаш на холандския, така,че и с теб може постепенно само на холандски да говорят.
За партито освен гръцката салата можеш да занесеш бутилка вино  (ако знаеш дали съседите пият) и букет цветя за домакинята! Иначе нищо друго, даже принципно само салатата е достатъчна.
Опс, сега прочетох, че е парти за рожден ден. Тук за рожден ден не се подаряват големи подаръци, много разпространени са ваучерите за подарък, много често за около 10-20 евро, не повече.
Щом ще правиш ръчна картичка според мен и един хубав букет е достатъчен, ти си прецени!
Много ще ми е интересно да разкажеш после за кръщенето по гръцки обичай. Сигурно е доста пищно тържество, те са доста религиозни.

Приятна седмица и дано лятото да продължи по-дълго! Grinning

# 453
  • Мнения: 140
Ех, жалко,че не продължиха нататък холандците. Sad Добре играха и двата отбора, но при дузпите винаги си е до късмет.

minkovaki, браво на малката ви пътешественичка! Тя ще порастне като една космополитна личност в тази интернационална среда, а и ще бъде поне триезична! Wink
Всички ще се адаптирате, няма начин. А ти все пак кажи на съседите ви, че и ти наблягаш на холандския, така,че и с теб може постепенно само на холандски да говорят.
За партито освен гръцката салата можеш да занесеш бутилка вино  (ако знаеш дали съседите пият) и букет цветя за домакинята! Иначе нищо друго, даже принципно само салатата е достатъчна.
Опс, сега прочетох, че е парти за рожден ден. Тук за рожден ден не се подаряват големи подаръци, много разпространени са ваучерите за подарък, много често за около 10-20 евро, не повече.
Щом ще правиш ръчна картичка според мен и един хубав букет е достатъчен, ти си прецени!
Много ще ми е интересно да разкажеш после за кръщенето по гръцки обичай. Сигурно е доста пищно тържество, те са доста религиозни.


Благодаря ти за съветите! Ще занесем вино и цветя освен грамадната купа салата и картичката (на нашето парти пиха Сагрия с бяло вино която бях направила, значи пият). Ако в движение ми хрумне нещо да й направя от нещата които мога - ще го направя, ако не, с това ще сме.
 Laughing Сега видях, че по-горе освен грешките при писането, защото не прочетох написаното преди да публикувам, съм написала "датски" вместо "холандски", ама вие ме разбрахте де. На малката 4 езика които чува ежедневно, са й в кърпа възани, ама на мен видимо ми идват понякога в повече  Joy
Да ще разкажа за кръщенето, няма проблем. Ние сме си вярващи и си е празник и за нас. Наистина мнозина в Гърция го правят като организация и разноски като сватба.  Което ми напомня на едни мероприятия от Соц. времената, наричани "годинка" или кръщене" и включващи тежки софри в ресторанти или столови на предприятия за по 100 човека и горница, но нямащи нищо общо с църква и светото тайнство Кръщение. Е, при нас ще е малко по-скромно и по-съвременно като организация, украшенията полека лека си ги правя сама - има едни мънички с кръстче наречени "мартирика", които или се закачат на ревера или като гривна на ръката на всички присъстващи в църквата (дори и чужди хора да са), други наречени "боМбониери" (имат ги и италианите и испанците) които са под формата на кутийки, торбички, фенери, керамични съдчета и какви ли не още варианти и напълнени със специален вид бонбони, както и поканите специални (хартиени или в електронен вариант) за всички. След излизане от черквата ще имаме малък бюфет традиционни сладки за острова, минерална вода и кафе за всички хора дори и непознати или жители на селцето. А за гостите ни после ще има обяд в една градина, но бюфет защото по-ми харесва и е по-практично, а официалният ми довод беше че до последно няма да сме много сигурни в бройката и които точно ще дойдат за да знаем как да ги настаним. Ще украся въпросната градина с бели и бежеви помпони, малко бели фенери със свещи и бели и бежеви панделки които ще висят от дърветата. Ще има много място за игра на децата. Само дето бройката на гостите поради голямата гръцка рода не можем да ограничим защото са все най-близките, първи братовчеди лели и чичовци (свекърът и свекървата имат по трима братя все женени и децата им женени с деца...). Ама нейсе, венчавката ни беше с 8 човека, нека поне празникът на детето е по-шарен с гости от Щатите, Нова зенландия, България, Холандия, Полша, Англия и Гърция.... Ама не се престраши мъжът ми да помоли нито другите гости, нито индийския си шеф и жена му да дойдат с оригинални носии Laughing А нещата за самото дете са наистина супер много задължителни атрибути и аксесоари ама няма да им трошим хатъра още повече че са от кръстницата: едни големи декорирани кутии като старинни сандъци със съгровища или под формата на куфар, а в тях се слагат специалните официални дрехи (струващи колкото булчинска рокля!), специална шапка, обувки, кърпи, бельо, още няколко неща които не мога да ви обясня. Поне се тръшнах и се преборих с кръстницата, аз да избера дрехите защото свинското розово не ни се нрави и не я обличаме изобщо с този цвят, та намерих 1-2 от много гръцки дизайнерски къщи за детска мода и от сравнително ниските цени на модели от предни години намерих, нежни, романтични, ретро ръчно изработени неща, които не са от сатен, коприна и камъни и брокати и т.н. кичории.
Като мине ще споделя подробности и доколко ми се е осъществил плана Simple Smile
Айде пак се олях с писането.

# 454
  • Мнения: 24
Момичета много увлекателно разказвате  Grinning

Има ли желаещи да си спретнем една среща? Аз по форуми не пиша много, но иначе съм много бъбрива. Тази година ходих до България за първи път след 2 год. Изненадах се колко ми липсва да си приказвам на български Simple Smile)

Ще се радвам да се запозная с други мами в Холандия.  Simple Smile

# 455
  • Мнения: 140
Момичета добър вечер!
Извинете, че нахълтвам с въпроси пак, но имам много важно питане: дайте съвет за някоя марка или верига магазини (за да мога да намеря техен филиал и около Утрехт) които продават истински елегантни и много официални дрехи за малки деца?

# 456
  • Nederland
  • Мнения: 856
minkovaki, не мога конкретно да ти помогна за Утрехт, но принципно имаш 2 варианта - или поръчваш нещо онлайн или обиколи магазините при вас. Все ще харесаш нещо.
Иначе ето ти например един сайт -
http://www.humpiedump.nl/babyjurkjes/
Не е в Утрехт, но може да ти изпратят всичко.
Има много сладки роклички.
Нали в бяло трябва да е облечена малката за кръщенето?

Много хубаво разказваш за Гърция, ще е чудно тържество,ама и доста голяма лудница сигурно! Grinning

aurabel, няма проблем за среща, ама сме пръснати по различни места. Ти къде си?

# 457
  • Мнения: 140
minkovaki, не мога конкретно да ти помогна за Утрехт, но принципно имаш 2 варианта - или поръчваш нещо онлайн или обиколи магазините при вас. Все ще харесаш нещо.
Иначе ето ти например един сайт -
http://www.humpiedump.nl/babyjurkjes/
Не е в Утрехт, но може да ти изпратят всичко.
Има много сладки роклички.
Нали в бяло трябва да е облечена малката за кръщенето?

Много хубаво разказваш за Гърция, ще е чудно тържество,ама и доста голяма лудница сигурно! Grinning

aurabel, няма проблем за среща, ама сме пръснати по различни места. Ти къде си?

Мнооого ти благодаря Fifi Brindacier! Да, иска ми се да е бяло или бежево, даже и украса малка в градината в която ще е обядът след кръщавката съм замислила в тези цветове - бели и бежеви помпони ще направя и отделни панделки и ще ги закачим да висят от дърветата в градината... Много хора харесват и по-ярки цветове за кръщене, например СВИНСКО розово (във всичките му нюанси), но ние го избягваме и почти няма розови дрехи в гардероба й. Та точно, ама точно такива официални неща търсим! Изглежда даже че на място магазинът има и други артикули които не са включени в каталога, много е богат изборът. Но това ни е проблемът, че е на около 2 часа път с обществен транспорт, а искаме да видим и изберем на живо тези рокли които ще купим (нужни са ни 2 рокли) и ако е възможно дребосъчето да премери защото поправка на официална рокля не е шега работа. Е, ако не открия нищичко наблизо, този ще е. Мъжът ми е всеки ден (без уикендите) на работа и остава някоя събота да отидем... Ще го измислим като изпратя със самолета и стария бебок. Wink Дано намерим нещо в Аместердам или някъде в радиус до 1 час път около нас. Явно моят холандски с речник и онлайн преводач не стига за Google търсачка даже. Много ти благодаря още веднъж. И още нещо да хрумне на теб или другите момичета ще съм ви благодарна!  Hug

 И аз по-нататък не съм против среща, само сега ми пуши главата лееекинко.  Wink

Последна редакция: ср, 16 юли 2014, 11:00 от minkovaki

# 458
  • Мнения: 2 992
Момичета, привет от България!
ЧудOя се тук времето холандско ли е или тропическо, но съвсем не и традиционното българско за юли месец.
И аз ще се радвам на срещичка, ако почака до септември.

Пак да похваля холандците колко са отзивчиви. Съседката се съгласи да ми полива не само външните цветя, а и пренесох у тях една филипинска орхидея, която е малко капризна на гледане, но пък е много красива. Трогват ме тези хора! Предния път като ме е нямало, съседката по собствена инициатива ми беше гледала външните цветя. Видяла, че ни няма колелетата и се сетила. Те не са много и понеже съм леко срамежлива ги бях прежалила. Бях особено приятно изненадана, като ги намерих живи. И с жалкия ми холандски се опитах да благодаря на жената и кой знае какво се е получило, щом изведнъж си влезе в дома и се появи със стълба на ръце, която ми подаваше. Срам, срам  Embarassed Embarassed Rolling Eyes

Както сте се заговорили за холандските порядки за подаръци, се сетих за нещо, което мен ме изуми. Тук като се правел подарък, се оставяла касовата бележка, за да можел да го замени, ако не му харесва.

Minkovaki, пожелавам Ви вълшебно събитие с много усмивки!  Hug  bouquet Познавайки малко от гръцките традиции и култура, си представям колко значим момент Ви предстои. Била съм на гръцка венчавка като дете и още си спомням свещите и сватбените аксесоари.
Като разказваш как ходи дъщериччката ти се присетих, че моята беше по същия начин. Накрая започнах да държа химикалка- аз от единия край, тя от другия я държи , но е важно, че се държим! И един ден аз пуснах химикалката и тя си продължи напред, стискайки я!  Joy Joy Joy преди това и за кутрето да ме държи, ама да държи. А пусна, а е седнала на памперса.

За съжаление мача Холандия- Аржентина дори не можах да го гледам, но ще разказвам друг път защо.
Усмихнат ден! Hug

# 459
  • Мнения: 140
Ух, от 2 часа се опитвам да пиша и тук и в гръцката група и накрая се получи някакъв микс от постове, но май успях да го редактирам. Извинявам се ако не се чете логично...  Embarassed

Бяхме на партито за рожденият ден на съседката вчера – беше си нормално градинско барбекю, доста усмихнати гости, шумни руси дечурлига с надут басейн и батут, с всички се разбирахме на слаб холандски и много английски. Странно ми беше че започнаха с тортите и чак след повече от час запалиха барбекюто и започнаха да пият и здраво да хапват... Появихме се като роднините от село "с бохчите"  Joy – занесох поръчаната ми от рожденничката гръцка салата, опекох вита баница, декорирах бутилка вино със закачлив етикет, букет рози само с голяма панделка и шеговита картичка, която аз й направих. Наред с огромното количество месо което опекоха ометоха и баничката ми. Раздадох рецептата за баницата и за “доооооста сложната” салата Grinning в която просто е важно да използваш истински продукти и само нарязваш всичко по определен начин, но те чинно си водиха записки включително кое от къде да купят... Не купих само ваучер, но ще се възползвам от съвета ви следващия път когато няма да влачим "бохчите" като отидем някъде!

И аз като rosss да кажа че са много хубави хора поне тези холандци които познаваме досега, дори и вятърничавите измежду тях са позитивни. И ние мислим като заминем за Гърция за 3 седмици да помолим съседите да поливат външните ни цветя, а за вътрешните са само 2 – охидея и един бонсай, ще видим...

 Момичета искам да ви благодаря за пожеланията за кръщенето и на Fifi Brindacier за ценния линк и да се похваля че решихме проблемът и то изгодно  newsm44 ..... Салонът в Spijkenisse отпадна, далече ми е за да кача дребосъка на колелото и да идем тримата до там (за сега се движа с колелото с нея в радиус от 5 км) а и до там няма бърз обществен транспорт - трябва да сменим 2 влака и 1 автобус... На една от новите ни холандски познати дори се оказа че малката й дъщеря е била модел на рокли и аксесоари на този салон и много добри отзиви имаше за тях и като асортимент, но поради дистанцията отпадна. И след това същата холандка ми прати сайта на друга фирма която е в нашия квартал на 10 мин с колело в индустриалната зона където работи мъжа ми и то точно през улицата от офиса му! Та в събота врътнахме педалите и отидохме там. Премерихме всичко което беше неин размер, мъжът ми се влюби в 2 роклета (едно за нас за отиване до черквата и една от кръстницата за след кръщенето) и ги взехме плюс чифт обувки и шапка, за която си изпросих допълнително бели цветя за да подменя тези които имаха защото не ми се връзваха с роклята.  Като цяло са доста по-официални и екстравагантни отколкото си ги представях преди но мъжо толкова ги хареса че викам айде, нейсе. Та всичко това за 100 евро и дори ни питаха не искаме ли да ни ги доставят до вкъщи. Но нали старото бебе (свекито) е тук и ще иска да ги види, а и те леки като перце, та ги качихме с опаковките и закачалките на колелото и айде в къщи. Ей ги рокличките: по-официалната е като на първото момиченце на 3-тата снимка но в кремав цвят, а другата е като на двете момиченца на 6-тата снимка, но пък в шампанско: http://www.mooie-kleertjes.nl/show-time.html Това е сайтът им, имат и онлайн магазин в случай че някога на някой му потрябва. Така че с всичко сме готови. Господ само здраве да ни даде и да помогне всичко да мине по вода Simple Smile След кръщенето почвам курсове по холандски защото стана трудно и трябва да търся работа и аз, майчинството с приличното плащане ми свърши, а не съм свикнала да съм зависима и с тия пътувания до двете родини, спестявания също са нужни... Wink Между другото, така свикнах на приятна прохлада и дъждец (порои не е имало досега откакто сме тук), че от 3 дена тези 28-30'С ни изненадаха и се изпържихме, дребосъкът само по памперс стои у нас, аз и нежелан тен по гърба хванах... но това да ни е проблема. Wink Тъкмо ще ни е подготовка за 3-те седмици в Гърция от края на август.

Хубав следобед, момичета!   bouquet

Последна редакция: нд, 20 юли 2014, 18:33 от minkovaki

# 460
  • Nederland
  • Мнения: 856
minkovaki, много се радвам,че сте разрешили проблема! Hug
Ще чакаме да разкажеш като мине празника!

# 461
  • Мнения: 4
Здравейте момичета! Нахлувам тук с молба за помощ.От скоро сме в Холандия. Съпругът ми работи тук от 5 години , но до началото на тази беше нелегално. Февруари месец подписа договор  и решихме да се преместим тук.Та до този момент всичко вървеше добре , първо той , после аз,бяхме решили да вземем децата на по късен етап,когато понауча малко език и се ориентирам наоколо.Може би следващата година  Но както винаги нещата не се стичат точно така както ги плануваме.Майка ми се разболя ,последва операция и сега и се налага дълга рехабилитация,и плановете се промениха ,няма кой да се грижи за тях и на мен ми се налага да ги взема тук.Имам две дъщери на 13 и 15 години.Подготвих всички документи в рамките на месец, от всичко което изчетох по форумите разбрах,че ISK класовете са подходящи за тях.Живеем в близост до Арнем, намерих училищата които предлагат този вид образование в района.И до тук.Знам ,че образованието в Холандия е безплатно, но това включва ли и нас,или трябва да заплащаме за този вид образование.Много ви моля, остава много малко време до началото на учебната година , и се чувствам толкова безпомощна, не знам нищо за процедурите по кандидатстване. Нуждая се от информация и съвет как да процедирам от тук нататък , децата са в Холандия от 3 дни , дори нямаме още регистрация в общината, защото хазяина ни е в Испания до края на месеца.Наистина се чувствам безпомощна.Моля всички които са минали по този път за съвет и помощ. Благодаря ви предварително !!!

# 462
  • Мнения: 2 992
И аз знам, че образованието е безплатно! Не знам какъв тип са класовете, за които пишеш, но аз бих отишла направо в училището. Бих им казала, че децата предстои да живеят в Холандия / да са постоянно пребиваващи/, района, следващата учебна година и трябва да ги запишеш на училище. В Холандия е подсъдно, ако не дадеш децата на училище, така че би трябвало да ти съдействат.

Надявам се и някой по-запознат да се включи

# 463
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
записах синът ми на училище още преди да е дошъл в Холандия, разбрах се с директорката кога ще започне и ми казаха какви документи да занеса (срокът беше една седмица след първия за сина ми учебен ден, училището вече беше започнало, той дойде 20 дена по късно,аз го записах в началото на август когато ние с баща му дойдохме)
отиди направо до училището което си избрала и говори с тях на място

# 464
  • Мнения: 4
Притеснявам се по скоро за сроковете за записване, за жалост английският ми не е много добър, а нашият татко е международен шофьор и се прибира на две седмици веднъж при нас.ISk класовете са създадени за такива като нас. Самото обучение в тях започва от началото на 80-те години и е предназначено за децата на бежанци и гастарбайтери.В ISK има деца от цял свят, които започват от ниво на пълна неграмотност или най-малкото не знаене на латинска азбука даже. Естествено, че повечето от тях отиват в професионални у-ща, това за моите госпожици не е проблем , по-голямата мечтае да е сладкар , а по-малката още не се е ориентирала.А и професията си е професия,ако имат желание да учат след това ,ще го направят не зависимо дали излизат от професионално училище. Дано мъжът ми успее да вземе седмица отпуск, чувствам се изключително несигурна в комуникацията си на английски , а той плещи отлично 4 езика.

Общи условия

Активация на акаунт