Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте всички,
Изправена съм пред доста заплетен казус- в края на Декември месец си подадох молбата за напускане от работа ( с един месец предизвестие), но сега разбирам че съм бременна. Въпроса ми е дали имам законно право да поискам да ми канселират молбата за напускане в този случай. Моля ви ако някоя от вас се е сблъсквала с подобна ситуация или е чувала нещо по въпроса, да сподели тук. Просто не се сещам за някой който би ми помогнал с информация, за пари за консултации с адвокати не ми се пилеят...Благодаря предварително!  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: X
Според чл. 326, ал. 4 от Кодекса на труда имаш право да оттеглиш предизвестието си, ако то не е изтекло, но със съгласието на работодателя. Това няма връзка с бременността обаче.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 262
Само, ако работодателят ти е съгласен  Peace
Успех  Hug

# 3
  • Мнения: 472
Направо говори с работодателя, ако не сте във влошени отношения може да се съгласи да продължиш да работиш. Ако не е съгласен започни да се осигуряваш 2-3 месеца и после си вземи болничен до раждането/ то не повече от 180 дни/. Така ще получаваш болничен на база на старите осигуровки/ ако имаш такива за 2г. назад/ и ще имаш някакви доходи. Успех  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт