МБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 12

  • 68 892
  • 750
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 105
Честита Нова Година на всички. Пожелавам ви много здрави и сладки бебчета:)

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
  bouquet

# 17
  • Мнения: 0
Много здраве на всички през новата година Simple Smile Много бебета и щастливи родители!

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 4 533
Не знам откъде са тези версии, че при секцио се изписва след 6 дни..Мен ме изписаха след точно 4 пролежани дни.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Предполагам, че зависи и от това какъв е случаят и как се възстановяваш.
Някои си тръгват след 5 дни, други след 6-7...

# 20
  • Мнения: 62
Не знам откъде са тези версии, че при секцио се изписва след 6 дни..Мен ме изписаха след точно 4 пролежани дни.

Предполагам виждаш лентичката ми на бебето  Simple Smile, ами в петък ми беше секциото, в сряда ме изписаха, т.е след 5 нощувки на 6-я ден , това е в ДМ, инфо отпреди месец и малко   Peace

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 4 533
Не знам откъде са тези версии, че при секцио се изписва след 6 дни..Мен ме изписаха след точно 4 пролежани дни.

Предполагам виждаш лентичката ми на бебето  Simple Smile, ами в петък ми беше секциото, в сряда ме изписаха, т.е след 5 нощувки на 6-я ден , това е в ДМ, инфо отпреди месец и малко   Peace


Да ти е честито бебето, явно по касата се полагат повече пролежани дни. И моето инфо е от Дева Мария, не пиша по принцип или за да се намирам на приказка. Peace

# 22
# 23
  • Мнения: 250
Здравейте, имам няколко въпроса.
Ако родилка решила да  ражда  нормално поиска "обезболяване при нормално раждане", което е посочено като услуга която се предлага от болницата, трябва ли да си избере и анестезиолог или има такъв по всяко време на денонощието в болницата. Какво представлява това "обезболяване при нормално раждане".
Комплект за изписването на бебето какво представлява и съобразен ли е със сезона. Към него върви ли одеалце или трябва да си предвидим. Ако има някой снимки моля да покаже. Благодаря предварително за отговорите.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Този комплект е логично да е чисто нов и нито да е пран, нито гладен и т.н.
Много по-добре е сама да си избереш и подготвиш нещата - мое мнение, разбира се.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 4 533
Здравейте, имам няколко въпроса.
Ако родилка решила да  ражда  нормално поиска "обезболяване при нормално раждане", което е посочено като услуга която се предлага от болницата, трябва ли да си избере и анестезиолог или има такъв по всяко време на денонощието в болницата. Какво представлява това "обезболяване при нормално раждане".
Комплект за изписването на бебето какво представлява и съобразен ли е със сезона. Към него върви ли одеалце или трябва да си предвидим. Ако има някой снимки моля да покаже. Благодаря предварително за отговорите.


Анестезиолог има винаги на смяна, за обезболяване при нормално раждане не мога да кажа, но комплектите за изписване са едни и същи за всички сезони, има май някаква пелена, но съм сигурна , че ще ти е много по-добре сама да избереш дрешките за такъв момент и да ги подготвиш чисти и изгладени да изчакат момента.

# 26
  • Мнения: 0
O
Здравейте, имам няколко въпроса.
Ако родилка решила да  ражда  нормално поиска "обезболяване при нормално раждане", което е посочено като услуга която се предлага от болницата, трябва ли да си избере и анестезиолог или има такъв по всяко време на денонощието в болницата. Какво представлява това "обезболяване при нормално раждане".
Комплект за изписването на бебето какво представлява и съобразен ли е със сезона. Към него върви ли одеалце или трябва да си предвидим. Ако има някой снимки моля да покаже. Благодаря предварително за отговорите.

Това е .нар. епидурална упойка, мисля че в сайта на болницата има точно описание какво представлява и къде се поставя. Анестезиолог има винаги, понеже има нормални раждания преминали в секцио по спешност.
Комплекта за изписване най-добре да си избереш сама предварително, той се носи последния ден, не е нужно да е с теб. Просто си го подготви за момента.

# 27
  • Мнения: 93
Здравейте, имам няколко въпроса.
Ако родилка решила да  ражда  нормално поиска "обезболяване при нормално раждане", което е посочено като услуга която се предлага от болницата, трябва ли да си избере и анестезиолог или има такъв по всяко време на денонощието в болницата. Какво представлява това "обезболяване при нормално раждане".
Комплект за изписването на бебето какво представлява и съобразен ли е със сезона. Към него върви ли одеалце или трябва да си предвидим. Ако има някой снимки моля да покаже. Благодаря предварително за отговорите.

Астезиолози има по всяко едно време във болницата. Аз раждах нормално и исках да съм с епидурална упойка. Когато ме приеха им казах и ми поставиха епидуралния катетър и когато разкритието ми стана достатъчно ми сложиха упойката. Оттам насетне се почнаха напъните. При моето раждане на смяна се падна д-р Янев и съм много доволна! Съвсем лека болка усетих като ми поставя катетъра, препоръчвам го! Hug


# 28
  • Бургас
  • Мнения: 6 604
Честит празник на всички акушерки,лекари и сестри,които се грижат за мамите и техните бебета!
Благодаря на всички!
Здраве на Вас и семействата Ви!  bouquet  bouquet  bouquet

# 29
  • By the sea
  • Мнения: 127
Здравейте дами, има ли някоя от вас, която е родила в Дева Мария след като е преносила  Rolling Eyes

Моят избор беше /а  и все още е/ да родя там, но се притеснявам при евентуален проблем как се процедира  Rolling Eyes  Изписва ли се майката на3-тия ден /при нормално раждане надявам се/, а бебето да остава в болница при евентуален проблем /пази боже  Sad/

И въобще, дали първо те приемат в патология за наблюдение ... ами всичко което се сетите пък може и да е "от втора ръка" разказано. И добро ли е неонатологичното отделение?

Много ми станаха въпросите, но пък и много са ми страховете - вие като майки най-добре ще ме разберете  Confused
Здравей! Аз преносих точно 1 седмица. Когато наближи терминът ми, а и след него започнах да ходя да ми мерят тоновете през ден, по преценка на лекаря може и всеки ден.При мен всичко беше в норма -плацента, води, всичко беше ок. С док. се разбрахме след термина да чакаме макс. седмица и да влизам за предизвикване, вероятно в Патологична. Бебето обаче беше решило друго и вечерта преди да ме приемат имах силни контракции, а на сутринта се събудих от една наистина много силна.Останалото е история, както се казва Simple Smile Приеха ме с 2 см разкритие, но силни болки. Поисках си епидурална /бях решила отпреди това/ и ми я поставиха когато разкритието беше около 4,5 см. Катетърът ми го постави д-р Игнатов, нищо не усетих, след това ми го маха д-р Янев и беше абсолютно безболезнено Peace Радвам се,че избрах обезболяването /то пак си боли де Laughing/, защото бях с доста твърда шийка и това мисля /поне така ми обясниха/ е спомогнало за изглаждането.
Този комплект е логично да е чисто нов и нито да е пран, нито гладен и т.н.
Много по-добре е сама да си избереш и подготвиш нещата - мое мнение, разбира се.
  Peace Peace
Успешен финал за всички, на които им предстои щастливото събитие!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт