МБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 12

  • 68 891
  • 750
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Въпроси към раждалите секцио или пък представител на болницата:

1.Колко време след операцията ви дават бебето при вас?

2.До тогава колко пъти на ден може да го виждате?

3.Бебето с какви дрехи е през това време - тези, които аз съм му приготвила или някакви от болницата, ако практиката е да е с такива от болницата те вече използвани ли са или са чисто нови?

4.Докато бебето не е при мен с какво го хранят - какво мляко, колко пъти дневно?

5.Дават ли му глюкоза или вода? Имам ли право да откажа да му се дава вода?

6.Дава ли се детето на майката, за да пробва да суче през това време?

# 46
  • Мнения: 390
Честити рожби на Reni_805 на 2 в 1! Да са живи и здрави Simple Smile 2в1 благодаря за подробния разказ  Hug
Reni_805,  дай Боже всяка ражда толкова бързо колкото теб! Моля те кажи с каква упойка роди, болеше ли поставянето както и дали беше с избор на тези лекари или просто се случи така, че те се паднаха на смяна?  Simple Smile
Всъщност аз бях с упойка. Поставиха ми епидурална, но според случая може и спинална да ти препоръчат. Самото поставяне не е болезнено. Първо обезболяват мястото като го боцват тук там. Първите няколко пъти е подкожно и въобще не боли, а после и малко по-дълбоко при което усещането е като ужилване на пчела. Поставянето на самата упойка /т.е. дебелата игла на катетъра/ въобще не усетих  Peace Нямах избор на екип. Анестезиолога Милушев обаче е страхотен образ, много забавен и мил и ако се паднеш при него ще си късметлийка  Peace

Мон.. нямам отговори на всичките ти въпроси, но ще споделя само това, което зная:

1.
2.
3. Бебето е с дрехи от болницата /в училището за бременни казаха, че не отказват да го обличат с наши дрешки ако занесем, но за 5 дни престой доста голям ще ти стане багажа/ Иначе всички бебета са с еднакви дрешки /момченцата сини, момиченцата розови/ , които са съвсем прилични, а не някакви дрипи. Увити са с мека пелена и се чувстват чудесно. Нощниците за родилките също са много приятни и пъти по-удобни от тези които аз си носих. Дават ти нова за смяна ако ще и два пъти на ден да искаш да я подменяш - няма да те оставят с една от началото до край  Peace
4. Хип комбиотик, не зная колко пъти обаче
5. Носят ти шише с глюкоза, ако искаш давай  Peace Моите наблюдения обаче са че бебетата на АМ мляко пият вода/дъщеря ми/, а сега сина ми е само на кърма и въобще не иска да я опита. Моят съвет е да му предложиш, а детето само ще ти покаже Simple Smile
6. ............ не съм раждала секцио, но в болницата изключително много подкрепят кърменето.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 4 533
Въпроси към раждалите секцио или пък представител на болницата:

1.Колко време след операцията ви дават бебето при вас? - веднага щом си достатъчно добре , за да се грижиш за него.Зависи кога ще се раздвижиш.

2.До тогава колко пъти на ден може да го виждате? - колкото поискаш , съобразено с режима на детето.

3.Бебето с какви дрехи е през това време - тези, които аз съм му приготвила или някакви от болницата, ако практиката е да е с такива от болницата те вече използвани ли са или са чисто нови? - с дрехи на болницата беше по мое време, чисто нови.

4.Докато бебето не е при мен с какво го хранят - какво мляко, колко пъти дневно? - сина ми го хранеха с Нан, сега може и да е друго, на 3 часов режим, без нощни хранения.

5.Дават ли му глюкоза или вода? Имам ли право да откажа да му се дава вода?- дават глюкоза, сигурно може да откажеш.Децата са различни, не може да се обобщава - синът ми никога не е кърмен, но отказваше вода 2 месеца и нещо

6.Дава ли се детето на майката, за да пробва да суче през това време? - ако ти тръгне кърма, разбира се, че се пробва да суче.При секциото това става към втория- третия ден след операцията.

Последна редакция: нд, 13 яну 2013, 04:26 от Горгона

# 48
  • Мнения: 0
Мон,
Донесоха ми бебчо 2 дни след операцията. Успях да отида до помещението с бебетата само веднъж преди това (защото трудно ходех). Там си ги обличат, с хубави памучни дрешки и пелени, дават им глюкоза, за млякото незнам какво беше).

При мен проблема беше с храненето! Бях поръчала допълнителни грижи, понеже ставах много трудно и се притесних, че няма да мога да се грижа за бебчо. Услугата струваше 60 лв и го гледат през повечето време и ти го носят само когато е гладно. Изрично помолих да ми го носят, за да го кърмя, но уви няколко пъти пропускаха, т.е даваха ми го по веднъж-два на ден, идваше все нова сестра и казваше, че предната не била разбрала или забравила или разни такива неща или ме лъжеха, че бебето не е яло, а то не беше гладно. Възможно ли е новородено да яде само 2 пъти на ден???
 Много се ядосах, защото знам колко е важно новороденото да получава кърма, а то получаваше химия в първите си дни и някакси си мисля, че заради това ми намаля и кърмата.

Това е и забележка към болницата, понеже виждам, че има представител тук. Писала съм и преди, че бях много доволна от операцията, раждането, условията, но не и от престоя и това също е част от минусите им. Нещо им куца в онази част с мадамите които ти носят и взимат бебетата (незная точно как се наричат Simple Smile )

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Много ви благодаря за отговорите   bouquet

Нека и представител на болницата коментира и даде своите отговори ако може - както на мен, така и на Ale nua .

# 50
  • Мнения: 62
Мадамите май мед.сестри ги наричат  Laughing, и освен, че разнасят бебетата насам-натам се грижат за тях през цялото време докато са в отделението, т.е. хранене, преобуване, къпане  Hug

Аз съм доволна от тях, винаги когато съм ги попитала или повикала са идвали и са ми обяснявали, хем ми е второ дете  Grinning При нас така се случваше, че като го накърмех, заспиваше и точно в това време трябваше да го преобуват, и всеки път като съм ги молела да го оставят да спи са го взимали предвид. И по-късно като се обадя идваха, преобличаха го и ми го връщаха.


# 51
  • Мнения: 35
Здравейте момичета Simple Smile Извинявам се ако влизам неподготвена с въпросите си или ако не са за тук, но не знам къде да попитам. Интересувам се за Света София. Там ме следят по здравна каса и тази седмица ще правя първите изследвания при Бояджиев. Та въпросите ми са:
   Всичките изследвания там ли ще се извършат - вземането на кръв, урина, за синдромите
   ФМ в ДМ ли ще я правя или в Света София?
   И ако искам да ме видят на 3Д/4Д пак ли е в ДМ
Извинявам се още веднъж за разбърканите въпроси. Благодаря Ви и успешен ден!   bouquet

# 52
  • Мнения: 378
Твоя лекар ще ти даде направление за изследвания, а ти ще си решиш къде да ги направиш. Никой не те задължава да са на точно определено място. За твое улеснение е да отидеш в най-близката лаборатория. Ако тя е в Света София, отиди там. Ти си решаваш къде да си направиш ФМ, но пак за твое улеснение, твоя лекар ще те посъветва.
Аз си взех направление преди седмица за  кръв и урина за първи път, но днес сутринта ходих да си ги направя в лабораториите на "Лина", те работят със здравната каса.
С първата бременност ходих на 4Д в Девата, но сега може да си избера да отида в Черноморска примерно.   bouquet

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
здравейте, имам въпрос Simple Smile

Правиха ми преглед и ми взеха кръв за БХС на 7.01, дадоха ми едно листче където да си проверя резултатите, защото кръвта я пращали в Майчин дом, но този адрес който са ми дали не зарежда...а като вляза на сайта на Майчин Дом там да проверявам резултатите ми изписва че няма такъв пациент с моите данни...какво да правя, някой може ли да ми каже телефон на лабораторията в Девата за да попитам понеже от там ми взеха кръв и ми дадоха това листче.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 4 533
Звъни на рецепция, те ще те прехвърлят.

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Звъни на рецепция, те ще те прехвърлят.
мерси, това ми беше крайният вариант, просто попитах за други идеи Simple Smile

# 56
  • Мнения: 84
здравейте, имам въпрос Simple Smile

Правиха ми преглед и ми взеха кръв за БХС на 7.01, дадоха ми едно листче където да си проверя резултатите, защото кръвта я пращали в Майчин дом, но този адрес който са ми дали не зарежда...а като вляза на сайта на Майчин Дом там да проверявам резултатите ми изписва че няма такъв пациент с моите данни...какво да правя, някой може ли да ми каже телефон на лабораторията в Девата за да попитам понеже от там ми взеха кръв и ми дадоха това листче.

Таничка, резултатите вероятно още не са готови, тъй като те излизат най-рано след 7 дни. Затова ти дава, че няма такъв пациент. При нас идват по поща чак на 20 ден и ще пристигнат по-бавно. Провери отново утре или в сряда - вероятно вече ще са готови

За другите въпроси по-компетентна е Светлина Николова старша акушерка на Неонатология), която ще я помоля да Ви разсясни подробно.  Peace

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

За другите въпроси по-компетентна е Светлина Николова старша акушерка на Неонатология), която ще я помоля да Ви разсясни подробно.  Peace

Ще чакам, благодаря предварително   bouquet

# 58
  • Мнения: 84
Здравейте момичета Simple Smile Извинявам се ако влизам неподготвена с въпросите си или ако не са за тук, но не знам къде да попитам. Интересувам се за Света София. Там ме следят по здравна каса и тази седмица ще правя първите изследвания при Бояджиев. Та въпросите ми са:
   Всичките изследвания там ли ще се извършат - вземането на кръв, урина, за синдромите
   ФМ в ДМ ли ще я правя или в Света София?
   И ако искам да ме видят на 3Д/4Д пак ли е в ДМ
Извинявам се още веднъж за разбърканите въпроси. Благодаря Ви и успешен ден!   bouquet

ФМ се извършва само в МБАЛ "Дева Мария", като цената на изследването е 70лв. и то не се прави с талон по Здравна каса. Напомням на всички момичета, които си следят бременността при някой лекар в МЦ "Светa София" или МБАЛ "Дева Мария", че имат право на еднократна 50% отстъпка. Тъй като това изследване не е задължително, а се прави по желание на бременната, просто уведомете наблюдаващия гинеколог, че желаете да направите ФМ и той ще ви даде талон за отстъпката.

# 59
  • By the sea
  • Мнения: 127
Здравейте момичета Simple Smile Извинявам се ако влизам неподготвена с въпросите си или ако не са за тук, но не знам къде да попитам. Интересувам се за Света София. Там ме следят по здравна каса и тази седмица ще правя първите изследвания при Бояджиев. Та въпросите ми са:
   Всичките изследвания там ли ще се извършат - вземането на кръв, урина, за синдромите
   ФМ в ДМ ли ще я правя или в Света София?
   И ако искам да ме видят на 3Д/4Д пак ли е в ДМ
Извинявам се още веднъж за разбърканите въпроси. Благодаря Ви и успешен ден!   bouquet
Роузи, док. ще ти вземе секрет за микробиология и цитонамазка, който ще занесеш на 2-ри етаж в Св. София, където е лабораторията на "Лина" в дъното на коридора, там ще дадеш и кръв и урина / резултатите за тях ще са готови в рамките на деня или на следв. ден/, за кръвна група не взимат там и док. предполагам ще те прати в амбулатория "Лина" отстрани на Окръжна болница. За ФМ /тя се прави на 3д/4д със запис на диск/ в Девата се прави, за БХС ще ти разкаже док. как стоят нещата и дали ще ти е необходим. Peace

Общи условия

Активация на акаунт