За весели срещи софийски АВГУСТовски майки (2013)

  • 3 309
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 9
Здравейте, ще се радвам тук да се насъберем един хубав брой бъдещи мами и да си споделяме за очакваните, малки, сладки, ритащи с краченца "грижи" ,а живот и здраве след това да си бутаме количките заедно по софийските паркове! Hug  Heart Eyes Hug !

# 1
  • Мнения: 14
Здравейте, ще се радвам тук да се насъберем един хубав брой бъдещи мами и да си споделяме за очакваните, малки, сладки, ритащи с краченца "грижи" ,а живот и здраве след това да си бутаме количките заедно по софийските паркове! Hug  Heart Eyes Hug !


Записвам се и аз Simple Smile
Аз съм в 10 г.с. Лекаря ми не ми е казал още дата на термина, но според калкулаторите в интернет - трябва да е на 1.08.2013, но малко ми е съмнително. Ние правихме инсеминация и знам точно кога се е случило, а според калкулатора е 5 дни по-рано Simple Smile
на 10.01.2013 имам час за ЖК и ще подпитам точно....
Хубава вечер от мен Whistling

# 2
  • Мнения: 9
Супер, ще стискам палци всичко да е наред... Ние на 07.01 чакаме да чуем сърчицето вече ...та и на мен ми е доста притеснено, че първа бременност  Praynig

# 3
  • Мнения: 14
Супер, ще стискам палци всичко да е наред... Ние на 07.01 чакаме да чуем сърчицето вече ...та и на мен ми е доста притеснено, че първа бременност  Praynig

Стискам палци Simple Smile
И на мен ми е първа. Милото бебче хвана последния влак... Беше ни четвърта инсеминация и следваше инвитро ако не беше успешна.
Дано да ни минава леко бременността... 1stroller

# 4
  • Мнения: 4 070
Привет и честита нова година !
Аз с риск да ви ядосам искам да направя малка забележка- не е трябвало да си кръщавате темата точно като нашата, понеже така се получава объркване, много дами няма да видят единствената разлика в скобите и то само от една цифра, която дори може да се тълкува многозначно....Не искам да ви изглеждам зла, но аз вече се обърках. Embarassed
 Иначе съм леко горда, че ви е допаднало заглавието, което аз измислих и вс то ни донесе много весели срещи.... Hug Hug

# 5
  • Мнения: 2
Хеййй  Laughing Здравейте и от мен  Hug

Аз също все още незная кога ми е термина.Имам проблем с намирането на АГ,който да ми следи бремеността,защото все нямали места,а искам и със ЗК да работи  Simple Smile Иначе си смятах термина към средата на август. Включвам се и аз да следя темата,а другата тема не съм я срещала  Hug

# 6
  • Мнения: 40
Записвам се и аз.
Моят термин също е около средата на август. На 10.01 съм на преглед и тогава вече ще знам със сигурност, че бременността ми е изненада и идея си нямам кога е станало. По калкулатора ми дава термин 15.08.

Пожелавам на всички лека, спокойна и вълнуваща бременност! Simple Smile

Последна редакция: нд, 06 яну 2013, 17:42 от devikici

# 7
  • Мнения: 9
По калкулатора и моят термин е на 14.08.2013...,но нещо му нямам доверие...  Thinking

# 8
  • Мнения: 9
Ей мами, къде сте се насочили, като болница и лекар за следене на бременността?  Hug

# 9
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен Simple Smile Включвам се и аз Simple SmileАз съм в 7 г.с. Simple Smile Желая на всички лека бременност

# 10
  • Мнения: 40
Аз ходя (за сега) в ТК, но още не съм сигурна дали ще остана там.

# 11
  • Мнения: 14
Ей мами, къде сте се насочили, като болница и лекар за следене на бременността?  Hug

Аз ходя при д-р Барбова в болница Доверие. Реших го така защото там ходя и на ендокринолог, а те са кабинет до кабинет и да ги съчетавам по-лесно.
Иначе за нея знам, че работи и в Полимед мисля в центъра. Не съм чувала някакви особени отзиви Simple Smile

# 12
  • Мнения: 9
Ей мами, къде сте се насочили, като болница и лекар за следене на бременността?  Hug

Аз ходя при д-р Барбова в болница Доверие. Реших го така защото там ходя и на ендокринолог, а те са кабинет до кабинет и да ги съчетавам по-лесно.
Иначе за нея знам, че работи и в Полимед мисля в центъра. Не съм чувала някакви особени отзиви Simple Smile
Да, Барбова е в Полимед. Аз ходя в Полимед , но при д-р Маркова. Тя е личната ми гинеколожка от 10 години насам.  bouquet Взех си направление от личната лекарка и др. седмица се записвам при Маркова за ЖК.  Grinning
Други мами с отзиви?? Simple Smile

# 13
  • Мнения: 9
Аз мисля за Шейново при д-р Велев ... ? Но не знам, защо когато чуе Шейново някой и ...ме гледа едно уплашено...  Rolling Eyes Някой, отзиви за там?

# 14
  • Мнения: 40
 Сега пък на снимката по размери терминът излиза 22.07, на предишната пише 02.08, по калкулатора е 14.08 и сега Shocked....... На мен ми трябва точен термин, че имам едни планове.....
На снимката също пише, че съм в 8 седмица + още 32 и се получава 23.08, но така дали е правилно?
Ох голяма каша
С докторката за това не говорих видях го чак когато си разгледах снимката на спокойствие в къщи, добре че скоро пак ще ходя- на 23.01, за да ми направи изследванията и за да ме запише на женска консултация.
При вас как е положението, по загубихте се?

Последна редакция: пт, 11 яну 2013, 12:27 от devikici

# 15
  • Мнения: 14
Сега пък на снимката по размери терминът излиза 22.07, на предишната пише 02.08, по калкулатора е 14.08 и сега Shocked....... На мен ми трябва точен термин, че имам едни планове.....
На снимката също пише, че съм в 8 седмица + още 32 и се получава 23.08, но така дали е правилно?
Ох голяма каша
С докторката за това не говорих видях го чак когато си разгледах снимката на спокойствие в къщи, добре че скоро пак ще ходя- на 23.01, за да ми направи изследванията и за да ме запише на женска консултация.
При вас как е положението, по загубихте се?

Simple Smile Тук сме, но явно не така активни още.
Аз вчера ходих на женска консултация и ми потвърдиха термина - 1.08.2013 и съм в 11 седмица Simple Smile
Ходих и да дам кръв за биохимичен скрининг /за откриване на синдром на Даун и май други генетични увреждания/. Правело се само в майчин дом и бече едно разкарване от Овча купел /болница доверие/ до центъра, но пък се радвам,че мина. Сега ще чакам резултата.

# 16
  • Мнения: 40
Да така е за скрининга, знам нали ми е втора бременност, аз ще го правя на 23.01 и аз тогава ще съм около 10 седмица.
Вчера с мъжа ми седнахме и смятахме ли, смятахме този пуст термин и се оказа, че на снимката пише дата на посещение 06.12.12, а аз бях на преглед за първи път на 27.12.12, така че стана ясно, че датата на ехографа не е сменена и малко се поуспокоих.

Simple Smile Тук сме, но явно не така активни още.
Аз вчера ходих на женска консултация и ми потвърдиха термина - 1.08.2013 и съм в 11 седмица Simple Smile
Ходих и да дам кръв за биохимичен скрининг /за откриване на синдром на Даун и май други генетични увреждания/. Правело се само в майчин дом и бече едно разкарване от Овча купел /болница доверие/ до центъра, но пък се радвам,че мина. Сега ще чакам резултата.
[/quote]

По това, че ти казваш, че си в 11 седм. и термина ти е 01.08, а аз съм в 8 седм., следва, че калкулатора наистина може да е горе долу верен, като ми дава термин 14.08. Та вече малко се поуспокоих.

# 17
  • Мнения: 9
Всъщност се получава такова разминаване...не заради неточността в калкулатора,а поради това,че не знаем точната дата на зачеването... И аз съм така... има +- 2 седмици разминаване в изчислението на термина ми Simple Smile Не е фатално...  Peace

# 18
  • Мнения: 40
При мен е фатално, че аз имам малко по- различни планове, но ще видя на следващия преглед какво що каже докторката.

# 19
  • Мнения: 14
Kak ste momicheta? Simple Smile
Koi uspia veche da vidi malkoto choveche razmahvasto ruchichki i kracheta v korema na mama?

# 20
  • Мнения: 39
Някой спомена д-р Барбова, и аз съм при нея за ЖК, ще се включа с удоволствие в срещите на  АВГУСТовските майки Simple Smile
В 13 г.с. съм чакаме си момченцето да се роди на 02. Август.  Живея в Данабад - за информация, ако има мами от близките квартали ще се радвам да се запознаем.

# 21
  • Мнения: 14
Момичета, /може и да сте проверили вече / има училище за родители в Майчин дом.
Общо са 4 лекции, всеки понеделник от 15:00. Необходимо е само предварително записване иначе са безплатни. Simple Smile
Аз се записах на тази в 4.02.2013
Ако иска още някой може да се включи. Аз работя на смени и мога да си позволя свободен следобед...

Хубава вечер от мен   bouquet

# 22
  • Мнения: 14
Някой спомена д-р Барбова, и аз съм при нея за ЖК, ще се включа с удоволствие в срещите на  АВГУСТовските майки Simple Smile
В 13 г.с. съм чакаме си момченцето да се роди на 02. Август.  Живея в Данабад - за информация, ако има мами от близките квартали ще се радвам да се запознаем.

Аз ходя при нея. Имам час за женска консултация на 12.02. сутринта Simple Smile
Ние вървим заедно по термин, моят е на 1.08.2013  Laughing

# 23
  • Мнения: 0
С голямо удоволствие се записвам в темичката. Аз съм в 14 г.с. термина ми е 5 Август и очакваме младеж newsm03.

# 24
  • Мнения: 9
Честито на всички мами, които вече знаят пола на бебчетата си и търпение за другите  Hug
Ние пък ще си имаме момиченце, живот и здраве всичко да е наред!  Praynig

# 25
  • Мнения: 39
Kleine Simple Smile здрасти, надявам се всичко при вас да се развива добре, както при нас, аз все още не мога да усетя че съм бременна, нито веднъж не съм усещала нещо като гадене, замаяност, сънливост, а още по-малко - повръщане  Grinning за щастие, тези дни коремчето ми вече изпъва копчетата на ризката, аз съм на 21.02 сутринта на ЖК, нямам търпение да видя колко е порастанл бебчо и да получа инфо от доки как се движат процесите. Ти как си с д-р Барбова? Имаш ли някаки колебания в доверието към нея, аз бях писала по-рано, че ми се струва някак пасивна, докато преглежда си мърмори нещо под носа, но не казва нищо съществено. Налага се аз да я разпитвам, но като видя с каква неохода отговаря-от притеснение не задавам други въпроси, примерно въпреки, че исках да ми разясни някои неща относно БХС и изследването за токсоплазмоза - каза "след малко ще обясня" и до края на престоя ми така и не обясни....  newsm78 после звъннах на братовчедка студентка по медицина и така се информирах, да не говорим, че въобще не я впечатли, че съм с отрицателен резус фактор.... на теб първа бременност ли ти е? Къде планираш да раждаш? Всичко добро, чао.

# 26
  • Мнения: 14
Kleine Simple Smile здрасти, надявам се всичко при вас да се развива добре, както при нас, аз все още не мога да усетя че съм бременна, нито веднъж не съм усещала нещо като гадене, замаяност, сънливост, а още по-малко - повръщане  Grinning за щастие, тези дни коремчето ми вече изпъва копчетата на ризката, аз съм на 21.02 сутринта на ЖК, нямам търпение да видя колко е порастанл бебчо и да получа инфо от доки как се движат процесите. Ти как си с д-р Барбова? Имаш ли някаки колебания в доверието към нея, аз бях писала по-рано, че ми се струва някак пасивна, докато преглежда си мърмори нещо под носа, но не казва нищо съществено. Налага се аз да я разпитвам, но като видя с каква неохода отговаря-от притеснение не задавам други въпроси, примерно въпреки, че исках да ми разясни някои неща относно БХС и изследването за токсоплазмоза - каза "след малко ще обясня" и до края на престоя ми така и не обясни....  newsm78 после звъннах на братовчедка студентка по медицина и така се информирах, да не говорим, че въобще не я впечатли, че съм с отрицателен резус фактор.... на теб първа бременност ли ти е? Къде планираш да раждаш? Всичко добро, чао.


shenel, здравей и от мен. Ами като цяло си права за Барбова. Малко те кара да се спичаш там Simple Smile Аз избрах нея, защото ходя на ендокринолог в съседния кабинет, че си имам други разни болести и исках да ги съчетая да са на едно място.
Не знам другите момичета как си избират гинеколог по принцип, но според мен си е късмет на кого ще попаднеш. Моята кума също е бременна в момента и реши да ходи при двама лекари - единия по здравната каса, а другия в частен кабинет. И от двамата не е кой знае колко очарована, въпреки, че на единия си плаща всичко.
Питай Барбова каквото те интересува без да се притесняваш. Аз си направих списък с въпросчета. Като се сетя нещо и си го записвам, че да не забравя да попитам Simple Smile.
Отрицателния резус фактор не е играчка, както сигурно си прочела. Обезателно и го намекни на 21.02 пак....

Първа бременност ми е  и то доста трудно постигната, с ходене по клиники, разни стимулации и изкуствено придобита все пак, но е голяма радост за нас Simple Smile
Не съм решила къде ще раждам, но ще е в някоя от АГ болниците - майчин дом, шейново и т.н.
На мен пък миналата седмица ми се наложи да лежа в болница заради един проклет мъдрец. Бях на антибиотици 5 дни и накрая ми го извадиха. Доста се бях шашнала, че нещо може да се случи на бебчо, но за сега всичко е наред и ще си имаме момиченце  Laughing
Всичко хубаво от мен и пишете новости Simple Smile

# 27
  • Мнения: 9
Kleine Simple Smile здрасти, надявам се всичко при вас да се развива добре, както при нас, аз все още не мога да усетя че съм бременна, нито веднъж не съм усещала нещо като гадене, замаяност, сънливост, а още по-малко - повръщане  Grinning за щастие, тези дни коремчето ми вече изпъва копчетата на ризката, аз съм на 21.02 сутринта на ЖК, нямам търпение да видя колко е порастанл бебчо и да получа инфо от доки как се движат процесите. Ти как си с д-р Барбова? Имаш ли някаки колебания в доверието към нея, аз бях писала по-рано, че ми се струва някак пасивна, докато преглежда си мърмори нещо под носа, но не казва нищо съществено. Налага се аз да я разпитвам, но като видя с каква неохода отговаря-от притеснение не задавам други въпроси, примерно въпреки, че исках да ми разясни някои неща относно БХС и изследването за токсоплазмоза - каза "след малко ще обясня" и до края на престоя ми така и не обясни....  newsm78 после звъннах на братовчедка студентка по медицина и така се информирах, да не говорим, че въобще не я впечатли, че съм с отрицателен резус фактор.... на теб първа бременност ли ти е? Къде планираш да раждаш? Всичко добро, чао.


shenel, здравей и от мен. Ами като цяло си права за Барбова. Малко те кара да се спичаш там Simple Smile Аз избрах нея, защото ходя на ендокринолог в съседния кабинет, че си имам други разни болести и исках да ги съчетая да са на едно място.
Не знам другите момичета как си избират гинеколог по принцип, но според мен си е късмет на кого ще попаднеш. Моята кума също е бременна в момента и реши да ходи при двама лекари - единия по здравната каса, а другия в частен кабинет. И от двамата не е кой знае колко очарована, въпреки, че на единия си плаща всичко.
Питай Барбова каквото те интересува без да се притесняваш. Аз си направих списък с въпросчета. Като се сетя нещо и си го записвам, че да не забравя да попитам Simple Smile.
Отрицателния резус фактор не е играчка, както сигурно си прочела. Обезателно и го намекни на 21.02 пак....

Първа бременност ми е  и то доста трудно постигната, с ходене по клиники, разни стимулации и изкуствено придобита все пак, но е голяма радост за нас Simple Smile
Не съм решила къде ще раждам, но ще е в някоя от АГ болниците - майчин дом, шейново и т.н.
На мен пък миналата седмица ми се наложи да лежа в болница заради един проклет мъдрец. Бях на антибиотици 5 дни и накрая ми го извадиха. Доста се бях шашнала, че нещо може да се случи на бебчо, но за сега всичко е наред и ще си имаме момиченце  Laughing
Всичко хубаво от мен и пишете новости Simple Smile


Честито момиченце и на теб тогава и на нас така ни казаха на ФМ, въпреки че на последния преглед  доктора ми каза - според  мен пък е момче!  newsm78 #Crazy -НАПРАВО ШАХ!
Каквото ще да е и на мен ми е първо-да са ни живи и здрави, това е най-важното!
Колкото до раждането - аз се записах в Шейново (признавам си не ми харесва обстановката,но нашият татко -настоя да е там)  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 14


Честито момиченце и на теб тогава и на нас така ни казаха на ФМ, въпреки че на последния преглед  доктора ми каза - според  мен пък е момче!  newsm78 #Crazy -НАПРАВО ШАХ!
Каквото ще да е и на мен ми е първо-да са ни живи и здрави, това е най-важното!
Колкото до раждането - аз се записах в Шейново (признавам си не ми харесва обстановката,но нашият татко -настоя да е там)  Rolling Eyes

На мен ми е ясно, че обстановката не е много добра нито в Шейново, нито в Майчин дом, но за сметка на това лекарите са много добри специалисти с много опит и в един момент това е по-важно от колкото да имам цветя в стаята например.... Стискам палци всичко да е наред и 3-4 дни се издържат...

# 29
  • Мнения: 9
Жени, моята доки която ме следи , каза че изражда с екип в Шейново...
Как се записваш там? Хихи странно ми стана това нещо... Не знаех , че трябва да се запишем отсега? Кажи някакви подробности - разгледа ли болницата Simple Smile Как ти се стори?

# 30
  • Мнения: 9
Жени, моята доки която ме следи , каза че изражда с екип в Шейново...
Как се записваш там? Хихи странно ми стана това нещо... Не знаех , че трябва да се запишем отсега? Кажи някакви подробности - разгледа ли болницата Simple Smile Как ти се стори?

Ами да с варианта който е с абоната там. За целия период на бременността 380лв (включват ти ЖК + 2 бхс). Отделно ходя при д-р Велев в частният му кабинет.
Болницата изобщо не ми харесва. Адски тясна е. Супер много ме потиска,но приятелят ми настоя да е там. А как ви е хемоглобина?!

# 31
  • Мнения: 14
Здравейте момичета Simple Smile
Позабравихме темата нещо...
Исках да ви попитам длаи ходите някъде на спорт и ако да как се чувствате. Аз живея в района на Студентски град и ако някой знае нещо в околността, моля да сподели, че аз не намирам нещо.

Преди ходех на водна аеробика и исках пак да подновя след третия месец, но бях малко в болница, после в следствие на антибиотика получих гъбички, сега пък ме боли кръста ииии не мога да стигна до аеробиката още, но се надявам да е скоро.Много добре ми се отразяваше тогава.

Хубав и слънчев ден от мен /макар навън да е мрачно/.

Общи условия

Активация на акаунт