Море Шкорпиловци 2013/2014

  • 81 934
  • 464
  •   1
Отговори
# 420
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468

А ето и от какво избягах:

БОАР - мухъл, мизерни условия, изкуствени чаршафи, отвратителен санитарен възел, лошо отношение, липса на заинтересованост от "хазяите". Мухъла не съм го снимала, тъй като бях възмутена, че ме настаняват с 4 деца, едното от които под 2 г. на такова място и го отказах на момента. Второто, което ми предложиха отклоних, защото трябваше да ми скъси 7 дневната почивка на 5 дневна, а в третото, което ви показвам - просто преспах нощта на пристигането и следващата, докато открия къде да се преместя. Не стига, че беше само с 4 легла та се наложи да събирам двете на "спалня" за да събера тримата батковци, ами и не ми направиха отстъпка от цената - т.е. предплатените 60 лв на нощувка за 5 местно се оказаха същите и за 4 местното.

Ето линк към албума - дано да се вижда от всички - https://plus.google.com/photos/116624749395447201347/albums/6047148434425776161



Браво за албума! Сега ме е яд, че не снимах в подробности бунгалото, където бяхме ние...

# 421
  • Мнения: 10 547
Да обобщя за Шкорпиловци: ако човек е отишъл заради плажа, харесва му да бунгалува в леко мизерна обстановка или има 250 лева на вечер за апартамент с включена закуска и това като цена му се вижда приемливо, носи си достатъчно пари в брой и лекарства; не харесва шумните чалга курорти и изобщо шумните курорти; децата му могат да преживеят морето без люшки, клатушки, батути, бънджита, въртележки, евтини стрелбища и пр.- това е неговото място. Ако не отговаря на горните условия, това да не си прави път да бие и без това скапания път до селото.

В село Шкорпиловци няма банкомат. Единственият такъв има пред рецепцията на Лонг Бийч, но редовно остава без пари за повече от три дни. Пост терминал, ако закъсате, има само в ресторант Седлото.
Няма аптека.
Няма никаква инфраструктура между селото и т.нар. курортен комплекс, както и в самия район около бунгалата на плажа. Единственият тротоар е пред Лонг бийч.
Ако мислите, че ще почивате евтино и на приемливи цени- лъжете се. Вярно, търсенето определя предлагането, но както го нарече детето ми за колибка №4 в база Русалка, сиреч за едно бунгало 3 на 3 плащахме след преговори по 60 лева на нощ, инак сумата е 68, а в Букинг /Божеее, тези и там ги има/ цената е над 70.  Mr. Green За справка м.г. почивах в топ сезон в Съни Айлънд в Черноморец за 57 лева на нощ в студио с обзаведена кухня, с включени чадър и шезлонги на плажа и три басейна в комплекса. Тук нямах къде да си закача кърпата или да си оставя четката за коса. Е, чисто беше, с прилични мебели, но кът, де- две легла, една спалня, две нощни шкафчета и мини гардеробче- стига. Но на фона на бунгала Рай, вярно колиби със старата дограма, тези са си направо лукс. В Боар надзърнах  Sick

Квартирите в самото село предизвикват искрен смех- тройка стая с общ санитарен възел, без тераса, телевизор, хладилник и климатик след втрещеният ми поглед на обявената цена от 60 лева, беше намалена на 45. Читавите места, ако изобщо са били такива, само разбрах, че няма да деля тоалетната с друг, бяха заети за поне десет дни напред. Тези с общ санитарен възел явно си търсеха компании или непретенциозни желаещи.

Заведенията, доколкото ги има са под всякаква критика с изключение на "Седлото", където момичетата обслужват бързо, точно, мило, а кухнята е великолепна. Уникална за моя вкус пица Маргарита, добре приготвена риба, вкусни супи, приятни десерти, прилични салати.

В "Мечо ухо" си поръчах риба и картофи- рибата дойде след 25 минути, картофите след час след неколкократното ми подпитване какво се случва в наглед празното заведение. А провлачените стъпки на сервитьорите няма да коментирам, само ще отбележа.  Mr. Green Ако не бяхме компания, щях другаде да отида, ако се чудите защо съм седяла там.
В"Сънсет", писах, ми сервираха видимо пържена муха при недопържените зеленясали картофи, една удавена в таратора муха, две, включени към обедното меню, видимо разкапващи се праскови.

Ако случите на правилната сервитьорка в рок заведението на Северния плаж, там става, но една смугла сервитьорка, която уж осем години била работила там, така и не успя да донесе две пилешки супи и децата се наядоха с храната от чиниите на останалите.

Вярно, аз не съм бунгалувала досега, но това задължително правене на барбекю всяка вечер, барбекю, което се пече в сурата ти и върху хавлиите ти проснати лежерно да се сушат, не ми е по вкуса.

Плажът- плажът вонеше. На водорасли и миди, които водата изхвърляше доволно всеки ден и на боклуци, които преливаха от едни отдавна скъсани найлонови чували. Пясъкът изобилстваше от чаши за кафе, бира, бутилки, кенове, хартийки, угарки и пр. Аз открих презерватив, а докато правиш кофички да изровиш мокра кърпа си е рутина.
Ваша Патилана!

П.П. За скапаната резервация се въздържам да пиша за момента, защото водя протяжна кореспонденция, която не желая да компрометирам.

# 422
  • Мнения: 3 715
Касита е достатъчно изчерпателна, подкрепям, като цяло е за хора, които търсят място, където да почиват и нищо да не правят.

Плажът, в централната му част е една клоака. Посмъртно не бих се прежалила да се пльосна там. Ние ходим на Камчийски пясъци, където е спокойно, няма много хора и е сравнително чисто - боклуци има почти само такива, които са изхвърлени от морето. Отпадъци от хората почти няма.

Мен лично ОИ не ме влече, ентусиазмът ми към Шкорпиловци е умерен, устройва ме.

# 423
# 424
  • Мнения: 117
Пътят от к.к. Шкорпиловци до с.Шкорпиловци си е много хубав дори, виж обаче прекият път към селото покрай СБХ е не чак толкова добър, но все пак това са си селски пътища, а не магистрали  Mr. Green Аптека имаше в Старо или Ново Оряхово - не съм сигурна в кое точно беше, но предполагам всеки тръгващ на път носи със себе си лекарство за Т, разстройство и болкоуспокояващо  Wink Дано не се налага да се ползва, но не е лошо да се носи - на път всичко се случва. Пред Лонг Бийч има надуваема пързалка - 15мин.- 2лв. , 2 клатушки, малка пързалка и люлки, за монета лев се играе въздушен футбол  newsm78 мисля така се казваше. Който иска повече детски забавления отделя един ден за Варна - делфинариум, детски кът, зоопарк и зоотерариум в приморски парк - децата си отиграват за цяла седмица.
dolly_holly и на нас ни стана любима тази сергийка (може би защото беше и единствената Simple Smile ) собствениците страшно мили и отзивчиви - всички сувенири купихме от там, надписаха ни бутилките веднага, както поискахме   Laughing
А бунгалата на БАБХ така и не разбрах дават ли се свободно?
 
п.п. на други места ни се е случвало да изчезват дрехи и хавлии от простора или пък да пострада колата, но тук нямахме такива инциденти!

# 425
  • Мнения: 210
Кика с мотика - не се дават свободно - гледам че събота и неделя идват от Варна на празните бунгала, но не мога да кажа дали са на свободно. Иначе въздушния хокей наистина е 1 лв и е за 5 мин или до 11 гола за един от участниците. Като всеки гол в последните 10 секунди удължава времето с още 30 сек. За справка същият хокей в Обзор за 1 лв е 2 мин.
Относно липсата на аптека - в Старо оряхово има, както и банкомат, което е ЧАК на 10 км. Ако човек е без кола наистина е проблем, но все пак всеки с деца си носи лекарства от първа необходимост. Ако е нещо по-сериозно всеки би закарал някой до аптека, а Варна е на 30 минути - не е на края на света. 
Относно кръчмите - на плажа има лъскаво заведение - това което е към ЛБ., но и цените му са доста добри.
Касита представя нещата в такива краски (без да се заяждам), че чак се чудя за едно и също място ли говорим. Съжалявам, че почивката и не се е получила според очакванията и, явно това не е нейното място. Щом не ти харесва да си до барбекюто всяка вечер - не ходи на бунгала. ЛБ има ресторанти - не съм ги ползвала, но изглеждат " гъзарски". Аз лично на Черноморец не бих потретила - за мен там е кошмарно, но както казах - въпрос на вкус.  Съгласна съм, че като цяло Шкорпиловци не е нещо кой знае какво като цяло, но в това му е чара. Ако цивилизацията го обхване ще се загуби очарованието му.
Хубаво е да има и такова местенце (май е последното) по българското черноморие. Не всеки обича шумотевицата и блъсканицата, сергиите с китайски боклуци, люлките от по 5 лв за 3 мин, изкушенията за децата на всеки 5 метра.
На Шкорпиловци е за хора, които търсят истинска почивка, от всичко. Няма изкушения за децата, но пък вечер се играят игри от нашето детство, тичат свободно, даже и ТВ-то не ги влече. Ходим за N-та поред година и се засичаме с познати лица - щом има хора да повтарят, значи не е толкова зле.
До бунгалата на БАБХ има един бунгала в гората, които са с външна баня и 00, ами пълни са - там също съм виждала познати физиономии от предходните години. Моя приятелка не харесва такъв тип почивка, но идва при нас за 2-3 дни да се видим. Ние след Шкорпиловци ходихме за 3 дни до Обзор. За 3 дни става, но за 7 или 10 - не бих си го причинила. Не може да се седне спокойно, без да следя постоянно детето, абсурд е да вървим без да го държа за ръка. А за гъчканицата на плажа да не говорим. Хавлия до хавлия, на места не може да се стигне до водата от хавлии. Защото чадърите вървят в комплект с 2 шезлонга за 20 лв. При положение че ходим и сутрин и вечер на плаж - малко множко ще ми дойдат 200 лв за чадъри, а ако ме таксуват и следобед - 400. Повече от половината платена зона е свободна. съотношението платена/свободна зона със сигурност не е спазено. Отделно има водни атракциони, които отнемат още от плажа. 100 метра платена зона, 50 метра атракциони, 20 - свободна. Като цяло - кошмар. Почивали сме почти по цялото черноморие - с ръка на сърцето мога да кажа, че Шкорпиловци е нашето място, приемайки всичките му недостатъци. И не маловажно - досега нищо не ми е изчезвало. Бунгалата са с отворени тераси, на плажа не си пазим хавлиите. Там времето сякаш е спряло, цари невероятно спокойствие. Даже и новини избягваме да гледаме. Едно време нямаше обхват навсякъде - много бях доволна, защото не ми звъняха постоянно от работата.
Стана ми много дълъг поста, но не толкова черно, колкото го описват. Всичко е въпрос на вкус.

Последна редакция: чт, 14 авг 2014, 19:01 от dolly_holly

# 426
  • Мнения: 3 715
Е то не става въпрос за това, че не е хубаво, а за това, че цените не съответстват на реалността.

Някак си не върви в София доматите на пазара от прекупвачи да са по 80 ст., прасковите по левче най-много, а бабата в Шкорпиловци, която си ги бере от градината да ми ги дава по 2,50 лв. Горе-долу същото е и с цените на бунгалата,Приказката "ден година храни" си е баш на мястото

Ще ме прощавате, но бунгалата нагоре в гората са най-мизерното нещо, което съм виждала. Самото място там, а и плажът са толкова замърсени от туристите, че аз втори път няма да отида до там. Иначе е добре, тихо, спокойно, като изключим дискотеката на открито, която в понеделник вечерта огласяше местността до 3 през нощта и ако спиш на отворен прозорец е супер.

Да, Шкорпиловци е страхотно място,  харесва ми, просто туристите не го пазят

# 427
  • Мнения: 10 547
 Laughing Вие пък като лична обида го приемате моето споделяне за почивката ми в Шкорпиловци.
При положение, че бях предвидила десет дни в ЛБ, които се провалиха не по моя вина да ползвам заведенията им, ми е под достойнството. Място, в което да се храня и което да ми допада съм намерила и съм споделила кое е.   В останалите, съжалявам, но нещата не са както трябва. Да славославя дадено място, само защото имам сантимент към него, не ми е по вкуса. Както и да пляскам ръце, че бунгало 3 на 3 струва 68 лв. на нощ. Явно съм "бедна" за подобен род туризъм, а и недодялана- от къде да зная, че щом си на бунгало, етикетът задължава да си на BBQ еври найт?
Писах неколкократно- заради приятели отидох на въпросното място. Лесно можех да се фръцна и да се преместя на 40 км. към цивилизацията, нали?
Сега, не ми обяснявайте, че е нормално да пътувам 10 км., ако съм си забравила аналгина или ефизола или да се надявам, че комшийката е услужлива и не такава забравана като мен. "Само на 10 км" имало аптека и банкомат! Не ставайте смешни. Има аптека и банкомат на цели 10 км. Всъщност са малко повече, де. И както се разболя едното от приятелските деца и му предписаха антибиотик и него ли предвидливите му родители е трябвало да купят превантивно от големия град?
Не ми отговаряйте, ходете си доволни на Шкорпиловци и не изисквайте нещо по-добро за почивката си, както и се радвайте, че мнозинството са на моето мнение- девствено, но вмирисано място, готвено за ризортиране. Едно време беше така и любимият ми к-г Градина, заради което място десетилетие посещавах кошмарния, както беше определен Черноморец.

П.П. Понеже и последното девственомясто у нас не ми даде добра почивка, бг-трузмът тотално ме изгуби като клиент в морската си част.

# 428
  • Мнения: 210
Касита, права си че Шкорпиловци се подготвя за него по-голямо. От местните разбрах още миналата година, че изоставените бунгала южно от ЛБ, където едно време имаше магазини и заведения, поща, сергии и другите летни екстри, са закупени от собствениците на ЛБ и се готви да се строи нещо грандиозно. Предполагам, че същото ще се случи и с доста от другите бунгала - земята ще бъде изкупена. Преди да се стигне Т-образното кръстовище, където се разделя пътя за селото и КК, бившите ниви вече са застроени. Права си и че 68 лв за едно бунгало са много, аз не бих ги дала. На мен лично ми харесва спокойствието - където и да е. Затова визирах и Черноморец, не защото ти го спомена, а защото ми е пресен, пресен спомен. Черноморец преди 10 години ми харесваше повече от Черноморец сега. На Шкорпиловци съм била и преди 15 години, не знам някой дали е ходил тогава, но няма нищо общо със сега. Там където е ЛБ беше нещо като център, заведения, сергии, магазини, луна парк, офис на полицията имаше. Имаше туристическо влакче, което ходеше на всеки час до Старо Оряхово, автобуси до Варна няколко пъти в деня. Между другото вашите познати къде намериха лекар в Шкорпиловци?!?  Миналата година имаше 5 работещи магазина около хотела, сега е един малък павилион. Да, Шкорпиловци запада и според мен, това се прави съвсем съзнателно, с цел. Преди 10-тина и повече години преди Шкорпиловци имаше къмпинзи, които умишлено бяха занемарени. Но говоря за хубави къмпинзи, с бунгала, с места за каравани, с бани, места за готвене. Много лагери имаше. А сега ...... всичко е разрушено и пустее. Не знам дали всички си давате сметка, че говорим за 11 км непрекъсната плажна ивица - сами можете да си представите какви хотели-чудовища ще изникнат за нула време. Яд ме е, защото там може да е се направи разкошно, без да е пренаселено, презастроено, пак да е спокойно. За съжаление, и нас българското черноморие ни е загубило като клиенти. Ако не успеем да се вредим да почиваме в БАБХ предпочитаме да ходим някъде навън.

# 429
  • Мнения: 117
Това че земята южно от ЛБ е изкупена от руснаци и аз го разбрах от местните, преди това четох, че Лужков е купил голяма част от Камчия и Шкорпиловци. В мен също изникна съмнение, че тези пустеещи площи се подготвят за нещо  Shocked Много странно ми се стори също това, че има само една сергия за палачинки, а за дюнери и пиле на грил няма изобщо, които навсякъде по черноморието са поне по 2-3 и в най-малките курорти  Confused Пак бих отишла, но не за цена по-висока от 40лв. за бунгало с хигиена на ниво и собствено WC.
Касита аз също мисля, че някои цени са прекалени, особено 68лв. за 3 на 3  #Cussing out #2gunfire

# 430
  • Варна
  • Мнения: 3 956
Kлиматичните условия в България предполагат 80 - 100 днина сазон.При дъждовни лета като това и под 50.При едни цени от 30 - 40 - 50 лв. на бунгало или квартира се получава брутен приход от 1500 - 3000 лв.Като се извадят разходи за ток , вода , пране , заплати , консумативи.....................................ще разберете защо западат такива нискобюджетни курорти.Печалбата , ако въобще я има , е толкова мижава , че израза ''ден година храни'' си е мит от всякъде.Със всяка измината година изискванията на клиентите растат , съвсем естествено разбира се , а средства за подръжка , ремонти , подобряване на условията и въобще някакъв лукс намаляват все повече и повече.И всяка година много бази западат или направо се изоставят.ВСИЧКИ луксозни бази от типа на Лонг Бийч , казина , супер луксозни и скъпи ресторанти с 5 клиенти на вечер , не само там ами и Слънчев Бряг , Златните , Банско................... са огромни перачници и е ясно че там няма никаква пазарна логика , никакъв смисъл изобщо.Нещата са толкова зле , че скоро такива бази ще изчезнат и теми като ,,на море с 500 лв.'' ще са ни много смешни.
Sad

# 431
  • Мнения: 10 547
Ох, аз нали от всичко разбирам, но ... братовчед ми купи база бунгала на друго място по нашето черноморие преди известен брой години, от което място тук, във форума отзивите са в голямата си част положителни. Вярно, това не му е основното занимание, но печалбата е повече от прилична; а дали и подобен род западащи места не са перачница на пари, ще се въздържа от коментар. А от думите на peterky излиза, че аз едва ли не съм благотворител, който давайки по 60, стандартно 68 лева, на вечер за бунгало, храня женичката и дечицата на милинкия човечец, заел се да поддържа база бунгала и да ги отдава под наем.

dolly_holly, лекар намериха сред гостите на ЛБ. Случайни познати на познати, с които се засякохме на надуваемата пързалка. Иначе ни пратиха в Старо Оряхово.

BTW, аз не зная вие къде сте почивали в Шкорпиловци на бунгало и по колко сте плащали, но аз още първата вечер влязох в Букинг и се изумих от фотошопнатите снимки и, дето се казва, у свет цените, които са сложили. Няма какво да ви правя справки, всеки може да види каква цена му се конфигурира.

# 432
  • Варна
  • Мнения: 3 956
Дано да не идвате повече.Как да се радваме на гости и туристи които не стига че осират всичко наоколо ами и ни плюят как ги обираме и те ни хранят , като че ли ги караме с белезници насам.Щом е толкова лошо ходете си в Гърция.Извинявам се за острия тон , но да ходиш някъде , много добре знаейки какво е и сетне да изливаш помия???????.Ами избора е толкова голям :освен Щкорпиловци има и Бали , Мали , Кариби , Бора Бора , Малдиви.Там е много хубаво , хуквайте !!!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=683138.0;topicrefid=19

# 433
  • Мнения: 10 547
Е, много хубаво, няма що, осирала съм била, аз, която сутрин, за да си опна хавлиите, правех оборка на поне едно 25 квадратни метра от плажа. И, да, няма да повторя никога повече да стъпя в Шкорпиловци, а ако съм знаела каква мизерия ще заваря като общ фон там, нямаше сила, която да ме закара да отида. Но, нали чета тук, от вас колко било хубаво и пр. бла-бла и реших да пробвам с добръ хотел и девствен плаж. Е, не случих и на двете.  Laughing
А в Гърция ме праща точно човекът, който има мнение и за най-малката паланка на юг от Кулата.  ooooh!

Между другото най-мръсните туристи бяха тези с варненския диалект, които изпъстриха плажа през уикенда.

Последна редакция: пт, 15 авг 2014, 09:21 от Касита

# 434
  • София
  • Мнения: 3 824
peterky2002, вместо да обвинявате туристите направете нещо, за да се повиши стандарта.

Абсолютно права е Касита - мръсно и мизерно на неоснователно високи цени. Няма къде да се нахраниш с нормална, сготвена храна. В ресторантите има барбекю и полуфабрикати на цената на истинско сготвено. Плажът се чисти отгоре отгоре.
Да не говорим, че почивката там е нискобюджетна само ако сте многочленна фамилия и жената е наказана да готви ежедневно.

Иначе и аз няма да повторя. Ходих две години там заради кучето ни. Вече ходя в Албена или в Гърция. В Албена ни излиза по-евтино от Шкорпиловци заради All inclusive дори в хотел на първа линия, а условията са несравнимо по-добри и във всички хотели приемат кучета.

Общи условия

Активация на акаунт