Море Шкорпиловци 2013/2014

  • 81 963
  • 464
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 10 547
Кудку, поздрави от бунгало номер 4. Да ви е вкусно барбекюто.

# 406
  • Мнения: 3 715
Ние с барбекю утре ще се включим, но ще се огледам Simple Smile

Видях къде е кланицата и се чудех дали още продават пържоли и наденици Simple Smile

# 407
  • Варна
  • Мнения: 169
Добро утро момичета!Днес попаднах на следната оферта:/  КЪСНО ЛЯТО в ШКОРПИЛОВЦИ, Ваканционно селище СБХ: Нощувка със закуска и Вечеря на цена от 24 лв. на ден на Човек в Бунгало Стандарт! / и моля за впечатления.Близо ли са до морето,банята как  е , описани са в офертата като луксозни бунгала с климатики се чудя дали си отговарят .
Моля за отзиви от тази година.

# 408
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 594

Видях къде е кланицата и се чудех дали още продават пържоли и наденици Simple Smile

Ооо, и питаш! Чудесни наденици, кюфтета и кебапчета! Пържолите са крехки, ребрата с много месо, каймата чудна! Изобщо- много съм доволна!

# 409
  • Разград
  • Мнения: 377
Здравейте!
Присъединявам се към Вашата хубава компания и имам няколко въпроса!
Касита, понеже, утре сутрин ще заплатя половината за три нощувки в бунгала Русалка, имам един единствен въпрос - за колко време се стига до плажа и до централния ли е?
Ние ще сме - аз, майка ми и двете ми деца - на 6 и на 1.8 годинки.
От толкова търсене се спрях на Шкорпиловци, защото миналата събота отидохме за един плаж, отивайки към Варна, и ми допадна.
Миналата година бяхме на ол в Албена, за луди пари, а и беше много претъпкано. Това море ще е специално за майка ми и малката ми дъщеричка и се спрях на тези бунгала. Дано са читави, а все ще намираме какво да хапваме.
Кафе, хубаво, предлага ли се наблизо?
Ние няма да си готвим, всичко ще е от заведенията и затова Ви чета и вече знам къде ще се хапва. На обед на плажа, а вечер ще изпробваме две-три заведения и после се прибираме.
Благодаря Ви, предварително, за отговорите, а и за изчерпателната информация, която получих докато изчетох темата.  Hug

Последна редакция: вт, 12 авг 2014, 13:48 от maia_a

# 410
  • Мнения: 10 547
Привет, Мая, до Северен неохраняем 5 минути с деца на 5 и 10 год. Централен, охраняем- само с кола. Пеша е около 15; на юг от Централния, там ми хареса най–много-чисто, плитко и с най–малко хора, само с кола, иначе ще ходите поне 30 мин.

# 411
  • Разград
  • Мнения: 377
Благодаря, много.
Сигурно ще сме без кола, защото не мисля да ходя с моята, а да ни закара половинката. До централния, явно, ще се ходи с количката на малката, защото ще и е доста пътя.

# 412
  • Мнения: 117
Първо - някой попита за СБХ: често вечеряхме в ресторанта им и освен това познати бяха отседнали там и разгледах навътре в бунгалата. Хубави са бунгалата, има много големи има и двойки, поддържани, повечето с нови мебели, свежо боядисани стени, големи веранди, уютно и близо до плажа. Срещу тях е лятното кино, 50м надолу започва Лонг Бийч отляво, отдясно след базата има още едни бунгала(не видях да има табела с име) след това няколко сергийки, Мечото ухо, пресича се пътя и сте на плажа (удобно е да се ходи пеша). Храната в ресторанта е читава, рулото стефани беше като от хляб, но пък пилешката пържола беше вкусна и сочна. Цените ми се сториха високи на някои от ястията от 3.50-5.50, безалк. е 1.60 по други ресторанти е 1.50, самърсбито е 3.80  #Crazy Има тенис на маса и зала с ТВ и място за игра на децата, навън също има детска площадка, безплатен WI-FI но е слаб и се хваща само на пейката до детската клатушка  Mr. Green Между бунгалата има местенце с маса и пейки.
Вмятам за кланницата - очаквах прясно месо, а в торбичката ми имаше полу-размразени вратни пържоли  Wink е... хапнахме ги де  Mr. Green
 Второ - храненето си е проблем за по-претенциозните, има обедни менюта по 5лв. в Мечо Ухо и Сънсет (на плажа) за другите не знам. Панирани миди в ухото са 5лв. в сънсета 7лв. но пък след 19ч. има подарък бира към всяка порция риба и миди. Палачинки видях да се продават само на едно място, пиле на грил и дюнер никъде  #Crazy първото плажно заведение(на сърф училището) на юг от сънсет предлага само напитки и "лека храна" - правят порция тост с домати,краставица и пърж. картофи за 3.50 - децата много ги харесаха  Laughing кафето там е 1.2 не се сещам за всички цени  Embarassed по на юг следва заведението на водолазния център има и залепен на него магазин от към пътя. Ресторантчето е много приятно и красиво, вечер е спокойно, а е и близо до бунгалата на БАБХ, БТА, Москва, Станеви и Панорама. Магазинът не е много зареден, но правят хубаво кафе за 40ст.  #Crazy правят и лаваца, а фризерът им със сладолед е на Изида - изядохме им сникерсите  Mr. Green Срещу него има по-малко магазинче, но ми се стори по-заредено Rolling Eyes има 2 фризера за сладолед на Карил и на Нестле, продават кифлички от бутер тесто с шоколад 5бр. в опак. за 1.20 и са много вкусни. Впрочем никъде нямаше топли закуски, освен мазните понички на плажа по 2лв. По-надолу е Морски кът с певица в петък, събота и неделя(май и в четв.)
От водолазният център на юг в морето има рифове на около 20м. от брега, качваш се на тях и водата ти е до колене, отдалеч изглеждат, като водорасли, но всъщност е много красиво - пълно с ръпанчета, рачета и рибки. Освен това тези рифове спират теченията и водата там е най-топла и спокойна. Тази част на плажа най-много ни хареса. Чисто, спокойно и място колкото искаш. От петък до неделя се пълни с палатки, но въпреки това огромният плаж предоставя достатъчно място за всеки.
Малко след Морски кът по главният "път" са бунгала Панорама и БТА, преди БТА има пресечка вдясно (отляво е морето) нагоре са бунгалата на Титан Шумен, ИУ Варна, Парк Хотел Москва и Станеви. Всички са в гора, тихо, спокойно, да се зачудиш има ли някой жив наблизо Mr. Green Бунгалата на хотела и тези на Станеви са паралелно разположени от двете страни на пътя. И двете бази имат детски площадки и бол комари и досадни малки мухички, които ти се врат в очите  Mr. Green пръскахме верандата с Айкън и палехме спирали на Райд, за да си осигурим конфорт  Laughing Стика на Аутан почти не помагаше, не че комарите бяха много, а явно продукта се оказа слаб. В бунгалата на Хотела е много спокойно, чува се само гласът на птичките, щурците и тихото подскачане на мини жабчета  Simple Smile При Станеви имаше една "атракция" - Петерку може тук да помогне  Laughing спускане по стоманено въже  Laughing но не се чуваше всяка вечер, а веднъж седмично  newsm78 всяка неделя мисля го чувахме  newsm78 Щях да забравя - пеш до плажа от тези две бази не тръгвам  Stop не са далеч от плажа, но прибирането към тях след плаж е неприятно - има малко стръмно, после равно и пак стръмно - няма лошо, но като ни подгонят мухичките  Mr. Green
МНоооооого дълго стана, така че по-добре питайте, ако знам ще казвам Simple Smile

# 413
  • Мнения: 5
Първо - някой попита за СБХ: често вечеряхме в ресторанта им и освен това познати бяха отседнали там и разгледах навътре в бунгалата. Хубави са бунгалата, има много големи има и двойки, поддържани, повечето с нови мебели, свежо боядисани стени, големи веранди, уютно и близо до плажа. Срещу тях е лятното кино, 50м надолу започва Лонг Бийч отляво, отдясно след базата има още едни бунгала(не видях да има табела с име) след това няколко сергийки, Мечото ухо, пресича се пътя и сте на плажа (удобно е да се ходи пеша). Храната в ресторанта е читава, рулото стефани беше като от хляб, но пък пилешката пържола беше вкусна и сочна. Цените ми се сториха високи на някои от ястията от 3.50-5.50, безалк. е 1.60 по други ресторанти е 1.50, самърсбито е 3.80  #Crazy Има тенис на маса и зала с ТВ и място за игра на децата, навън също има детска площадка, безплатен WI-FI но е слаб и се хваща само на пейката до детската клатушка  Mr. Green Между бунгалата има местенце с маса и пейки.
Вмятам за кланницата - очаквах прясно месо, а в торбичката ми имаше полу-размразени вратни пържоли  Wink е... хапнахме ги де  Mr. Green
 Второ - храненето си е проблем за по-претенциозните, има обедни менюта по 5лв. в Мечо Ухо и Сънсет (на плажа) за другите не знам. Панирани миди в ухото са 5лв. в сънсета 7лв. но пък след 19ч. има подарък бира към всяка порция риба и миди. Палачинки видях да се продават само на едно място, пиле на грил и дюнер никъде  #Crazy първото плажно заведение(на сърф училището) на юг от сънсет предлага само напитки и "лека храна" - правят порция тост с домати,краставица и пърж. картофи за 3.50 - децата много ги харесаха  Laughing кафето там е 1.2 не се сещам за всички цени  Embarassed по на юг следва заведението на водолазния център има и залепен на него магазин от към пътя. Ресторантчето е много приятно и красиво, вечер е спокойно, а е и близо до бунгалата на БАБХ, БТА, Москва, Станеви и Панорама. Магазинът не е много зареден, но правят хубаво кафе за 40ст.  #Crazy правят и лаваца, а фризерът им със сладолед е на Изида - изядохме им сникерсите  Mr. Green Срещу него има по-малко магазинче, но ми се стори по-заредено Rolling Eyes има 2 фризера за сладолед на Карил и на Нестле, продават кифлички от бутер тесто с шоколад 5бр. в опак. за 1.20 и са много вкусни. Впрочем никъде нямаше топли закуски, освен мазните понички на плажа по 2лв. По-надолу е Морски кът с певица в петък, събота и неделя(май и в четв.)
От водолазният център на юг в морето има рифове на около 20м. от брега, качваш се на тях и водата ти е до колене, отдалеч изглеждат, като водорасли, но всъщност е много красиво - пълно с ръпанчета, рачета и рибки. Освен това тези рифове спират теченията и водата там е най-топла и спокойна. Тази част на плажа най-много ни хареса. Чисто, спокойно и място колкото искаш. От петък до неделя се пълни с палатки, но въпреки това огромният плаж предоставя достатъчно място за всеки.
Малко след Морски кът по главният "път" са бунгала Панорама и БТА, преди БТА има пресечка вдясно (отляво е морето) нагоре са бунгалата на Титан Шумен, ИУ Варна, Парк Хотел Москва и Станеви. Всички са в гора, тихо, спокойно, да се зачудиш има ли някой жив наблизо Mr. Green Бунгалата на хотела и тези на Станеви са паралелно разположени от двете страни на пътя. И двете бази имат детски площадки и бол комари и досадни малки мухички, които ти се врат в очите  Mr. Green пръскахме верандата с Айкън и палехме спирали на Райд, за да си осигурим конфорт  Laughing Стика на Аутан почти не помагаше, не че комарите бяха много, а явно продукта се оказа слаб. В бунгалата на Хотела е много спокойно, чува се само гласът на птичките, щурците и тихото подскачане на мини жабчета  Simple Smile При Станеви имаше една "атракция" - Петерку може тук да помогне  Laughing спускане по стоманено въже  Laughing но не се чуваше всяка вечер, а веднъж седмично  newsm78 всяка неделя мисля го чувахме  newsm78 Щях да забравя - пеш до плажа от тези две бази не тръгвам  Stop не са далеч от плажа, но прибирането към тях след плаж е неприятно - има малко стръмно, после равно и пак стръмно - няма лошо, но като ни подгонят мухичките  Mr. Green
МНоооооого дълго стана, така че по-добре питайте, ако знам ще казвам Simple Smile


Благодаря за изчерпателния отговор!!Добих подробна представа и мисля ще ми хареса.С комарите ще опитаме да се справим  Simple Smile

# 414
  • Мнения: 117
Имам една молба към тези, които предстои да почиват близо до БТА  Praynig преди БТА, непосредствено преди отбивката за Станеви има една вила с дървена ограда - така и не успяхме да видим някой почиващ там, а се чудя дали е частен дом или се дава под наем за самостоятелно ползване, ако някой има желание и види някой из двора да попита  Mr. Green

# 415
  • Мнения: 1 069
Здравейте, нашата почивка беше преди 1 месец на Шкорпиловци, но виждам, че има още много питащи за това място.

Ще направя нещо като разказ в картинки (моля не обръщайте внимание на личните вещи - говорим за бунгалата)  Mr. Green

Ние отседнахме 7 дни в комплекс Синева (след като изкарахме 2 нощувки на БОАР и се отказах от тях)

Бунгалото ни беше на първа линия с две стаи - едната с 3 легла, едната с 2. Чистички, спретнатички бунгала (не говорим за лукс)

1. Изглед от балкончето:





2. Кой каза, че плажа е пренаселен?!? Повече от 50 метра в двете посоки нямаше жива душа - говоря за началото на юли месец





3. Това е "детската стая"



и другата



Пътя от бунгалото до плажа с 4 деца - на 10, 7 и почти 2 годинки отне не повече от 5-10 минути с пишкането на всяка трънка от най-малкия

Храната се поръчваше от сутринта за обяд ти се казва какво има като готвено и си избираш дали ти се яде такова нещо или ще ходиш на плажа. Ние един път обядвахме на плажа, един път вечеряхме в кръчмата с певицата, но повечето случаи бяхме в комплекса - много хубаво. Само един ден ни намалиха видимо порциите, но подозирам, че са дошли повече хора и са искали да нахранят и другите. Супата беше 1,50 лв, а таратор за 1,30.

А ето и от какво избягах:

БОАР - мухъл, мизерни условия, изкуствени чаршафи, отвратителен санитарен възел, лошо отношение, липса на заинтересованост от "хазяите". Мухъла не съм го снимала, тъй като бях възмутена, че ме настаняват с 4 деца, едното от които под 2 г. на такова място и го отказах на момента. Второто, което ми предложиха отклоних, защото трябваше да ми скъси 7 дневната почивка на 5 дневна, а в третото, което ви показвам - просто преспах нощта на пристигането и следващата, докато открия къде да се преместя. Не стига, че беше само с 4 легла та се наложи да събирам двете на "спалня" за да събера тримата батковци, ами и не ми направиха отстъпка от цената - т.е. предплатените 60 лв на нощувка за 5 местно се оказаха същите и за 4 местното.

Ето линк към албума - дано да се вижда от всички - https://plus.google.com/photos/116624749395447201347/albums/6047148434425776161

# 416
  • Мнения: 10 547
Аз казвам, че Централният, охраняем плаж е пренаселен. Снимките ти, правени в средата на м. юли, нямат общо с това, което беше в средата на август. Все пак, нека бъдем коректни, пишем за различни периоди. На север и юг от моста през всичките пет дни, които изкарах в Шкорпиловци всеки ден имаше по три реда чадъри, а събота и неделя стигаха до четири.

# 417
  • Мнения: 210
Ходим на Шкорпиловци от години и никога не съм виждала по 3 реда чадъри, но не споря. Ние ходим на плаж на юг от централния (на около 500 метра от него) и винаги чадърите са на един ред и с доста прилично разстояние по между им. За мен пренаселено е събота и неделя, когато от Варна пристигат каравани и палатки.
Снимките, които НелиДи е показала на Боар са ужасни, а пък за цената .........
Като цяло някои от базите са доста позанемарени, но почти навсякъде е пълно.  Ние ходим в прилични бунгала, даже с климатик, който никога не ни се е налагало да пускаме да охлажда, но съм виждала съвсем първобитни бунгала, които са пълни с хора и които си правят супер купони. В южния край на плажа е пълно с каравани и палатки, вода си носят от крайпътни чешми и стоят със седмици. Всеки търси различни удобства. Ние сме с малко дете и също търсим поне елементарни условия и без мухъл и влага по стените. Нещо на което държа, докато е още малък е да има и сготвена храна.
Това, което привлича хората да ходят там, е точно пустошта и дивотията, истинската почивка от всичко. Сега се сещам за нещо, което много ми харесва там - има една сергия със сувенири - ръчно правени от миди. Изключително красиви, навяващи ми спомени от детството и уникални.

# 418
  • Варна
  • Мнения: 3 969
Dобре е и други да напишат така подробно за да могат повече хора да разберат за какво става дума  , иначе търсят самостоятелен апартамент или затворен комплекс на ОИ , на плажа за 40 лв.  Simple Smile
Август е пренаселен навсякъде , особено събота и неделя.Все пак 400 000на Варна е на 40 км.

# 419
  • Варна
  • Мнения: 3 969
Ходим на Шкорпиловци от години и никога не съм виждала по 3 реда чадъри. Ние ходим в прилични бунгала, даже с климатик, който никога не ни се е налагало да пускаме да охлажда.


Кои бунгала?

Общи условия

Активация на акаунт