Основно почистване на дома- кога, как и колко продължава?

  • 41 620
  • 271
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 286
Amantes de la siesta!, ама то като си чистиш ежедневно/ежеседмично/ежемесично отделните части на къщата за к'ъв ти е годишно почистване?
Аз например, вече писах, че годишното се състои в местене на хладилника и дивана. Събира се много прахоляк, който няма как да изчистя с дневното почистване, а да местя всяка седмица - няма да стане Naughty .

А какво друго толкова има? Или става дума да си пребоядисваш тавана и стените Crazy ?

# 91
  • Мнения: 1 805
Amantes de la siesta!, ама то като си чистиш ежедневно/ежеседмично/ежемесично отделните части на къщата за к'ъв ти е годишно почистване?
Аз например, вече писах, че годишното се състои в местене на хладилника и дивана. Събира се много прахоляк, който няма как да изчистя с дневното почистване, а да местя всяка седмица - няма да стане Naughty .

А какво друго толкова има? Или става дума да си пребоядисваш тавана и стените Crazy ?
Именно - аз за основно примерно трябва да преместя бая мебели, зад които има разни си нещица..При последното чистене - основно - мих стените(които са латекс)(Някой по-горе беше казал, че мие стените също).Но може да си споделяме и разни тънкости, хитринки и идейки за чистенето като цяло Peace

# 92
  • Мнения: 46 508
...Но може да си споделяме и разни тънкости, хитринки и идейки за чистенето като цяло[/b] Peace

Според мен няма такива Simple Smile но има тъкности за организацията на дома, които могат да улеснят поддържането след това  Peace

# 93
  • Мнения: 1 805
Я тука споделяйте мъжете ви доброволно ли се включват в чистенето и с какво точно (не се брои вдигането на краката, докато жената минава с моп-а)

# 94
  • Мнения: 213
ХХАхаахха
Цитат
Публикувана от: Amantes de la siesta!
Вмъкни Цитат
Я тука споделяйте мъжете ви доброволно ли се включват в чистенето и с какво точно (не се брои вдигането на краката, докато жената минава с моп-а)
  Joy
Добър въпрос...ами в ежедневните дейности по почитсването не се включва, но при цялостното почистване приема на драго сърце някоя и друга задача и помага bowuu

# 95
  • Мнения: 46 508
Включва се, разбира се, при такава зла жена, смее ли да не се включи  Wink Шегувам се, много съм добричка  Whistling никога не сме обсъждали този въпрос, той живееше сам, когато се прибрахме, така че всичко си можеше.
Нямаме точно разпределение, и двамата всичко правим. Последните месеци ежедневието ни е такова, че аз съм поела по-голяма част от чистенето, а той готвенето. Преди заедно чистехме, един банята, друг пода и т.н. Когато пък детето беше бебе той основно чистеше.
Няма правила, важното е дневните задачи да са поделени справедливо  Simple Smile

П.П. Още от дете не разбирах защо само жената трябва да прави тези неща, и се бях зарекла, че никога няма да го позволя в моя дом като порасна... Не ми се е налагало да се боря, но ако се наложи съм готова  Laughing

# 96
  • Мнения: 1 805
Включва се, разбира се, при такава зла жена, смее ли да не се включи  Wink Шегувам се, много съм добричка  Whistling никога не сме обсъждали този въпрос, той живееше сам, когато се прибрахме, така че всичко си можеше.
Нямаме точно разпределение, и двамата всичко правим. Последните месеци ежедневието ни е такова, че аз съм поела по-голяма част от чистенето, а той готвенето. Преди заедно чистехме, един банята, друг пода и т.н. Когато пък детето беше бебе той основно чистеше.
Няма правила, важното е дневните задачи да са поделени справедливо  Simple Smile


newsm45 newsm61

# 97
  • при Дядо Коледа
  • Мнения: 220
Моят,ако не го накарам няма да се сети сам,всъщност сеща се,но рядко.Но аз не пропускам да го подсетя  Laughing Не върши всичко,но му казвам например за следващия ден да пусне прахосмукачка или да измие чиниите,ако не съм успяла аз,също пуска пералня понякога.Когато чистя , предлага да ми помогне,но не му се доверявам да избърше пода или прахта например,не знам защо,но не мисля,че ще го направи като мен.

А как си миете стените?Аз не знам нашите от какъв материал са,но е нещо гладко и съм си мислела да ги мина с влажна кърпа,но не съм се осмелила все още.

# 98
  • София
  • Мнения: 38 476

Ние сме с винилови тапети, така че мога да ги мия със всичко.
Само химикалка не мога да махна.
Но имаме и латекс на едно място, който уж трябваше да се мие, а като тръгна да го мия, направо го свалям!

# 99
  • Мнения: 8 999
Веднъж само мих стени. Всъщност само една "измих", но се получи някаква адска мацаница, много по-гадно стана, отколкото преди да мия. Наложи се после да пребоядисам. Пребоядисването ми отне по-малко време и енергия, отколкото отчаяните опити да мия.
Понякога минавам някоя стена с меката четка на прахосмукачката, ако установя, че съм напред с графика. Лошото у нас е, че през зимата много се опушват стените от парното. А и аз обичам бели стени, та затова се налага често пребоядисване. Е, често, колко да е често! Ето вече шеста година не съм пипала стените, а те си плачат за нова боя. Ама ще ги оставя да поплачат още малко!

# 100
  • Мнения: 10 547
Хм, интересно. Нашият латекс има възможност за нас 10 000 измивания. И държи вече четири години и половина. Мия и стените са като нови. Даже мазни петна в кухнята съм отстранявала с кърпа и малко обикновен тоалетен сапун.

# 101
  • Мнения: 2 216
Но имаме и латекс на едно място, който уж трябваше да се мие, а като тръгна да го мия, направо го свалям!
Латексът трябва да е с лак за да можеш да го миеш, иначе направо го отмиваш.
Не намирам никаква логика в това какви са настилките и количеството прах. Мокетите знам, че задържат прах. Но с паркет, ламинат, гранитогрес....все е прашно. Уж лятото е непрекъснато отворено, а сега ми прави впечатление, че е по-прашно

# 102
  • Мнения: 4 965
Не схващам много идеята на основното почистване.
Вкъщи се поддържа постоянно.
Единствено прозорците мием по-рядко - 2 пъти в месеца викам жена, която да мине всичко "силово" /на ръка - тя чисти и прозорците/.
Ежедневно бършем прах и минаваме с мопа паркети, плочки и т.н. - отнема 10-тина мин. на ден. Веднъж в седмицата минаваме всичко с водна прахосмукачка, вкл. почистваме килимите с пара - за 20-тина мин. "овършавам" 150 кв. Половинката е по-бърз и от мен.
Стените ни са с миещи се тапети, та това не е проблем и ги минаваме с приставката на прахосмукачката, която е за пердета.
Толкова.
За всичко останало имаме съответните уреди.

# 103
  • Мнения: 5 911
Не съм мила още латекс-не бих се осмелила, но съм почиствала по него петна, драснато и други успешно с гъбата на Сано.

# 104
  • Мнения: 213
Аз минавам стените с парочистачката. От едно известно време на сам се усещам как съм се променила...преди като купувах нещо за дома гледах само да ми хареса...сега обаче първо мисля за това дали/ и как би могло да се почиства после се взима Joy..

Общи условия

Активация на акаунт