Мартенското бебче рождения си ден очаква вече - 3

  • 44 640
  • 269
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 5
Jillian  - то си ставаше по естествен път намали кърменето до 1 и то нощем към 5 - само него и спрях - и то нямаше проблем защото почнах антибиотик и се наложи да не я кърмя след 15ти - но аз така или иначе смятах да спирам Simple Smile

# 211
  • Мнения: 92
Темичката ни пак заспа Confused
Весели празници момичета newsm03

# 212
  • Стара Загора
  • Мнения: 81
Да се похвалим, ние вчера направихме прощапулник на малкия. Беше много забавно, макар и да не успяхме да спазим всички традиции ( по вина на свекървата Simple Smile ). Малкия от всичко сложено пред него си хареса химикалката ( наречена за учител ) Simple Smile, след това си хареса един маркер ( за депутат) и речник ( за преводач).  Разчупихме питата и падна голямо търчане  Mr. Green успешно никой не се спъна, подхлъзна или падна Simple Smile

# 213
  • Малта
  • Мнения: 1 126
 Party
Отдавна не съм писала и чела покрай моите диванета не остава много време ....

Веднага да питам ИМА ЛИ ГОВОРЕЩИ ВЕЧЕ ??? аз чакам с нетърпение ... но за сега само мамамамм е целенасочено

# 214
  • UK
  • Мнения: 600
Аз не бързам с проговарянето... и Ивчо като гледам не бърза  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 215
  • Мнения: 5
Привет   newsm51- ние доста думички си казваме -но е толкова сладко като научи нова -сега скоро се научи да казва НЕ - да и айде си казваше и преди, мама, баба,дяда,тати, кака ето също казва показва животните как правят па па ква ква, бау, мау, и тн. сега чакаме изрази вече Simple Smile)) до скоро

# 216
  • София
  • Мнения: 1 635
Рано им е още да говорят. Срички и звукоподражания са на дневен ред. Ния сега е на "мамамам", "татата", "нененене" (разбира се Laughing), "еееее" и т.н. Прави звук като за целувка. А още седем месечна баба ѝ я научи да плете езика с едно "алилали" и много смешно го повтаря с повод и без.

Ния още не я водя проходила, че правеше максимум десетина самостоятелни крачки преди да се разболее миналата седмица, ама сега и за толкова я мързи. Пльосва се на коленца и продължава накъдето е тръгнала. Изкара шеста болест за разкош и за да не можем да си дойдем за Великден. Mr. Green Такива ми ти работи при нас.

zakira30, браво на вас. Моята мома няма намерение да се отказва от маминото мляко.

# 217
  • София
  • Мнения: 337
А други непроходили освен нас има ли? Simple Smile

# 218
  • Перник
  • Мнения: 160
Здравейте и от нас мами и сладички бебочета! Относно ходенето Калоян проходи и то доста добре в къщи, правихме преди месец прощапулник и т.н. До тук добре, само че в къщи ходи не бос а с едни чорапчета като цървули малко , както и да е де но исках да кажа, че не е с обувки. И когато излезем на вън с обувките все едно , че не може да ходи, криви крачета, спъва се и му е трудно. Свекито даже ми беше казала, че нещо детето не е добре с краката и го водих по спешност в Горна Баня, че си изкарах акъла, но слава Богу казаха, че си е абсолютно добре.   Много се отплеснах, но исках да питам при вашите дечица с обувчиците лесно ли свикнаха или малко по-бавно като при нас.

# 219
  • Мнения: 92
Здравейте и от нас мами и сладички бебочета! Относно ходенето Калоян проходи и то доста добре в къщи, правихме преди месец прощапулник и т.н. До тук добре, само че в къщи ходи не бос а с едни чорапчета като цървули малко , както и да е де но исках да кажа, че не е с обувки. И когато излезем на вън с обувките все едно , че не може да ходи, криви крачета, спъва се и му е трудно. Свекито даже ми беше казала, че нещо детето не е добре с краката и го водих по спешност в Горна Баня, че си изкарах акъла, но слава Богу казаха, че си е абсолютно добре.   Много се отплеснах, но исках да питам при вашите дечица с обувчиците лесно ли свикнаха или малко по-бавно като при нас.

ooo Kaleq, в къщи Теодора се справя чудесно, но обуем ли обувки все едно е стъпала в паници. Спъва се , пада, замята крак и ги криви. Абе голямо падане пада. Иначе казва баба, дяда, кака, и как прави кончето, кучето, котето и кокошката. Но мама не иска да казва.

# 220
  • UK
  • Мнения: 600
И ние в началото с обувките падахме, залитахме, но сега вече свикнахме и се справя Ивчо страхотно, почти тича! Wink

# 221
  • Мнения: 80
Еми проходи на година и няколко дни.Вкъщи стоеше с тези чорапки,които са с кожа отдолу.Най-странното е че като сложих обувките ,сякаш и беше по-лесно.Вече ходим без проблем.Пада,става ..важното е игра да има.Иначе не дърдори много мама,ам ам,аайде, и до там ...

# 222
  • Мнения: 3 922
Ние проходихме още на 11месеца. Вкъщи е стояла с пантофи на Колев и Колев - платнени с твърда подметка. Те са си като обувки за прохождане. Още в началото като я видеха как ходи и всички се изумяваха, защото си беше много изправена, стабилна, без да пада, залита или пък да забива главата напред. Не сме го имали и момента с държането за ръце. Просто много лазеше и по едно време почна да се изправя като се държеше по столовете и дивана. И така се пусна и си проходи съвсем естествено, от само себе си. Като гледам  други майчета как ги болят кръстовете от непрекъснатото водене за ръце, направо се радвам, че изкарах такъв късмет.

# 223
  • UK
  • Мнения: 600
Ние проходихме още на 11месеца. Вкъщи е стояла с пантофи на Колев и Колев - платнени с твърда подметка. Те са си като обувки за прохождане. Още в началото като я видеха как ходи и всички се изумяваха, защото си беше много изправена, стабилна, без да пада, залита или пък да забива главата напред. Не сме го имали и момента с държането за ръце. Просто много лазеше и по едно време почна да се изправя като се държеше по столовете и дивана. И така се пусна и си проходи съвсем естествено, от само себе си. Като гледам  други майчета как ги болят кръстовете от непрекъснатото водене за ръце, направо се радвам, че изкарах такъв късмет.

И аз въобще не съм водила за ръце, Ивчо и той стана и тръгна... а си мислех, че ще има яката чупки в кръста, но ме размина! Peace

# 224
  • Пазарджик
  • Мнения: 368
Здравейте мартенски бебчета и мами Simple Smile Аз пиша в юнската тема, защото тогава беше термина ми, но всъщност бебки си избраха месец март... Тази вечер ми остана повече свободно време и реших, че вече е хубаво да следя какво правят и как се развиват мартенските дечица, защото ви гоним и ще трябва да ви стигаме все някога Simple Smile

На кратко за нас: живеем в Пазарджик, имаме прекрасен син на 10 год., но винаги сме мечтали за още дечица. След доста процедури и няколко неуспешни опита, забременях и в 26г.с. родих най-мъничките и хубави момиченца на света - Ивана и Евгения/и двечките по 900гр. и по 37см./. Прекарахме повече от 3 месеца в кувиози и минахме през какви ли не трудности, но сега тези силни и борбени момиченцами казват "мама", опитват се да ходят, тежат по почти 8кг. и "ме правят луда" както казва бате  Crazy Grinning
Ще се радвам ако ни приемете в групата  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт