Пости 2013

  • 80 647
  • 752
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 107
Темата е страхотна. Благодаря   bouquet

# 16
  • Мнения: 51
Благодаря  за темата   bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 7 954
Почти съм спрял да пиша тук във форумите, но тая тема я пропускам.

# 18
  • Мнения: 363
Скрит текст:
Известна е лечебната сила на молитвите. Изследвания свързват думите на Господнята молитва "Отче наш" с отваряне на основните ендокринни жлези, както следва:
Отче наш , който си на небесата!- слюнчени жлези
Да се свети твоето име, - пинеална жлеза, "трето око"
да дойде твоето царство; - тироидна /щитовидна / жлеза
да бъде Твоята воля - тимусна жлеза
както на небето,- тироидна жлеза
така и на земята; - тимусна жлеза
насъщния хляб дай ни днес; -полови жлези
и прости нам дълговете ни , както и ние прощаваме на длъжниците си - надбъбречни жлези
и не въведи нас в изкушение`- жлезите на Leydyg, които на практика са една съвкупност от клетки, отделящи хормони, разположени под пъпа
но избави ни от лукавия - тимусна жлеза
защото Твое е царството - тироидна /щитовидна/ жлеза
и силата -пинеална жлеза "трето око"
и славата -слюнчени жлези
вовеки.
Амин!
/От испански LP/

CORRESPONDENCIA ENTRE LOS VERSOS DEL PADRENUESTRO
Y LAS PRINCIPALES GLANDULAS ENDOCRINAS
1.- PADRE NUESTRO QUE ESTÁS EN EL CIELO...
– Abre la pituitaria (glándula maestra del cuerpo
2.- SANTIFICADO SEA TU NOMBRE...– Abre la glándula pineal
3.- VENGA A NOSOTROS TU REINO...– Abre la tiroides
4.- HÁGASE TU VOLUNTAD ASÍ EN LA TIERRA...– Abre el timo
5.- COMO EN EL CIELO...
– Abre la tiroides
6.- EL PAN NUESTRO DE CADA DÍA DÁNOSLO HOY...
– Abre las gónadas (glándulas sexuales masculinas y femeninas)
7.- Y PERDÓNANOS NUESTRAS DEUDAS (OFENSAS), ASÍ COMO NOSOTROS PERDONAMOS A NUESTROS DEUDORES (A QUIENES NOS HAN OFENDIDO)...
– Abre las suprrarenales, también llamadas adrenales
8.- Y NO NOS DEJES CAER EN LA TENTACIÓN...
– Abre las células de Leyden (o glándulas de Leydig, que no son verdaderamente una glándula sino un conjunto de células secretoras de hormonas, localizadas bajo el ombligo y por encima de las gónadas)
9.- MÁS LÍBRANOS DEL MAL....– Abre el Timo
10.- PUESTO QUE TUYO ES EL REINO...
– abre la Tiroides
11.- EL PODER...
– Abre la glándula Pineal
12.- Y LA GLORIA...
– Abre la pituitaria
Por los siglos de los siglos
Amén.

# 19
  • Мнения: 215
Полезна тема, записвам се да следя Peace

# 20
  • Мнения: 107
Аз днес си издействах спанак с ориз и печени картофи на фурна, покрай пържолите на домашните, та поне за обед грижи няма да имам  Hug

# 21
  • Мнения: 2 545
Ами - ние нали не отиваме, за да ядем там. newsm78
Аз лично не казвам, че постя(когато го правя)защото съм забелязала, че ако например кажеш, че си веган или деган или меган или вегатарианец или може би някой лама, ако дори кажеш, че ядеш портокала с кората пак по-нормално ще те възприемат, отколкото ако кажеш, че постиш. Наслушала съм се на какво ли не и не се обяснявам.

А. И още- мисля, че това са лични неща и не трябва да се казват- така си мисля.

При нас, когато сме на работа, се сяда на маса поне 2 пъти - веднъж за кафето и веднъж за обяд. Не е възможно да се криеш, а и не мисля, че е нужно. Казала съм на колегите, че спазвам постите, а те са достатъчно възпитани, за да приемат този факт без много коментари. Някои се ограничиха само с това да споделят, че постът е непосилно за тях занимание и толкова. Случвало се е и на няколко пъти най-искрено да ме ожалят за това, че на масата има толкова вкусна храна, а аз не мога да ям. Laughing

Иначе съм съгласна, че постът не трябва да се афишира - т.е. да привличаш постоянно вниманието на всички и да се изтъкваш, че постиш. Мисля, че никой нормален християнин не го прави. И все пак съм на мнение, че трябва да крием, че постим. Все пак живеем в християнска държава и не е нужно самите ние да се държим като маргинали.

# 22
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Здравейте, Не се отварят линковете с рецепти.
Иначе аз исках да попитам за съвет какво да приготвя за панахида  на 9.01 сряда - пости
Нещо което да се сложи в кутийката и да се яде в църквата
Тиквеник само се сещам.Жито и содена пита.

# 23
  • Мнения: 2 545
Здравейте, Не се отварят линковете с рецепти.
Иначе аз исках да попитам за съвет какво да приготвя за панахида  на 9.01 сряда - пости
Нещо което да се сложи в кутийката и да се яде в църквата
Тиквеник само се сещам.Жито и содена пита.

Доколкото ми е известно задължително трябва да присъстват - вино, хляб и варено жито.
Другите неща за раздаване са въпрос на личен избор. Може да се приготви и постен кекс например. Раздават се също така и плодове, бонбони... Опакованите неща - вафли, сухи пасти и т.н., ако не са постни, могат да се консумират и друг ден.

# 24
  • София
  • Мнения: 565
Бразилка, и аз благодаря за темата! Мисля, че ще ни е много полезна.
 Така, като ви чета, осъзнавам каква късметлийка съм. В работата ми постят доста колеги, начело с шефа. Не говорим много по този въпрос, уважаваме се и се подкрепяме. И от непостещите не съм видяла нещо лошо. Благодаря на Бога!
 Днес правих сладкиша с ябълки и грис. Откакто го видях, доста пъти го правя и всички вкъщи го харесваме. Само че не го редя на пластове, а всичко разбърквам.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 954
Здравейте, Не се отварят линковете с рецепти.
Иначе аз исках да попитам за съвет какво да приготвя за панахида  на 9.01 сряда - пости
Нещо което да се сложи в кутийката и да се яде в църквата
Тиквеник само се сещам.Жито и содена пита.

Защо пък содена питка, спокойно си я направете с мая (без мляко и яйца). Може да направите постните бонбони с моркови, овесените кюфтенца ги направете като малки питки, баница с ябълки и т.н.

# 26
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Много ви благодаря за съветите.Щом може с мая с мая  да бъде.Сега ще издиря рецептите

# 27
  • The point of no return
  • Мнения: 823
Ето аз например бих задала следния въпрос за обсъждане:
Как постите, когато сте на работа? И как вашите колеги приемат факта, че вие постите?
Споделете вашия опит - ще ми бъде полезно.

Открито си заявявам, че постя на работата. Аз съм единствената, която го прави. Почти през ден обяснявам на колегите, какво точно са постите, какво ям или не ям, и на тях им е супер странно как издържам. Понеже в офиса масово се носят бисквити, бонбони, шоколади, които избягвам да консумирам,  ми лепнаха етикет, че не съм обичала сладки неща, което изобщо не е вярно, но пък и не ми се занимава да обяснявам какви са ми мотивите Peace

# 28
  • Мнения: 1 438
Бразилка,благодаря за темата!  bouquet
Аз не постя, но съм вегетарианец.Имам близък, който е веган и за да му приготвям интересни ястия, съм изпробвала доста неща.Супи, ястия, салати, кюфтета, бонбони, а скоро даже правих и веган торта...Темата ми е интересна и я следя.Всички познати знаят, че не ям изобщо месо (колкото и ст ранно да им се вижда това) и не е чудно за никой, че си нося подходяща храна. Много често, когато се озова на място, където не е предвидено нищо постно, без месо, хапвам само салати и ядки...  Simple Smile
А ето какво сготвих днес, подходящо е за носене в офис  Wink не е някакво чудо, незнайно, но се получи вкусно с мащерката и чери доматите.

Леща плакия




# 29
  • Мнения: 2 545
BiankaD,  невероятна красота си сътворила.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт