Пости 2013

  • 80 584
  • 752
  •   1
Отговори
# 675
  • Най-накрая на безкрая
  • Мнения: 241
Таис, как съчетаваш поста с 90 дневната диета?

Имам предвид първия белтъчен ден.
Хич не мога да ям соеви продукти и не мога да измисля какво се хапва през него, което да е постно и белтъчно.
Другите три дни не са ми проблемни ако реша да я спазвам.

# 676
  • Мнения: 5 060
Таис, как съчетаваш поста с 90 дневната диета?

Имам предвид първия белтъчен ден.
Хич не мога да ям соеви продукти и не мога да измисля какво се хапва през него, което да е постно и белтъчно.
Другите три дни не са ми проблемни ако реша да я спазвам.

Октоподи, скариди, миди...

Имам въпрос: имам купена консерва хумус. Вчера я отворих и е невъзможно кисела. То и аз слагам лимон, но това не се яде. Имате ли идея как да го направя ядливо? Става ли да добавя варен и пасиран картоф? Може би пасирана леща? Rolling Eyes

# 677
  • Най-накрая на безкрая
  • Мнения: 241
Благдаря, Blackisback.
Все изтървам момента, че морските дарове се водят постни.

# 678
  • София
  • Мнения: 7 875
Таис, как съчетаваш поста с 90 дневната диета?

Имам предвид първия белтъчен ден.
Хич не мога да ям соеви продукти и не мога да измисля какво се хапва през него, което да е постно и белтъчно.
Другите три дни не са ми проблемни ако реша да я спазвам.

А ядките нямат ли белтъчини ?

# 679
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Отговорих ти и на лични, но и тук да кажа- миди, октопод, калмари, скариди за идеални за белтъчният ден.
Както и ядки, но сурови.
В салатата си добавям сусам или орех например.

# 680
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Миналата седмица изкарах на житния режим на Дънов, посвалих някое килце.
Сега ще видим какво ще задържа.

От миналата събота насам постното меню при мен е:
Гювеч
Марокански кус-кус със зеленчуци
Доматена супа с ориз
Фаляфели
Хумус
Салати
И един постен сладкиш за тези, които не могат без сладичко:

# 681
  • Мнения: 363
ето една интересна супа:

http://vanillka.com/2013/03/27/spring-greeny-soup/

в тази статия има подробно описание на поста:

http://www.bg-damma.com/stil-na-zhivot/praznitsi/3089_velikdensk … mp;utm_campaign=0

Последна редакция: ср, 27 мар 2013, 09:34 от petiasd

# 682
  • Мнения: 9 991
Ето и някои от най-добрите растителни източници на белтъчини:
Бобови храни – фасул, леща, грах, нахут (леблебия)
Ядки и семена – кашу, шам фъстъци, бадеми, лешници, слънчоглед, сусам, тиквени семки, ленено семе. Особено полезни са, ако пресварително са накиснати във вода и/или покълнали.
Соеви продукти - тофу, темпе (продукт подобен на тофу от ферментирали соеви зърна), соя на гранули (като алтернатива на каймата), соево прясно и кисело мляко, соева майонеза, соеви кренвирши и пр.
Зърнени растения – всички зърнени растения съдържат белтъчини в определени количества. Особено ценени в това отношение са киноа и амарант.
Растителните протеини са един здравословен алтернативен източник на белтъчини.

# 683
# 684
  • Мнения: 5 060
Днешното меню беше и ще бъда картофена чорбица от блога на Бразилка. Хареса ми, обаче дядо ми прави една по- любима супа от картофи- с праз и кисело зеле Heart Eyes Ама му мина сезона на зелето, пфу. Десертът е грис халва Heart Eyes

Моля за съвет- иска ми се да си панирам печени и белени червени чушки. Какво мога да добавя към тях, за да не сладнят толкова?

# 685
  • Мнения: 2 545
Менюто за днес - кисело зеле с ориз, от новата ми "реколта" зеле Laughing(все още се готви).
А преди малко си приготвих едно витаминозно смути -  киви, портокал, грейпфрут с 2 ч.л. пшеничен зародиш.

# 686
  • София
  • Мнения: 478
Здравейте  Simple Smile

Включвам се направо без да съм чела назад, само последните 2 страници, но ще наваксам тези дни, докато добавям рецептите, които сте споделили на първа страница. Чудя се дали да не добавя и на първа страница за постните кашкавали и сметани със скрито животинско съдържание, защото виждам, че все още се заблуждават хората, какво мислите newsm78

blackisback, Благодаря за доверието  bouquet Както описваш супичката на дядо ти ми напомня на клин чорба, за която ме подсети Crazy Имам кисело зеле за 2 - 3 готвения и май едното от тях ще е именно тя. Не знам вие как сте, но мине ли Коледа и Ивановден забравям за киселото зеле, но и по - добре, че за мен не е много полезно да го ям ...


Може ли някой и на мен да ми обясни на лични за протеиновия ден по време на пости при 90 - дневната диета, че много й се чудя... С какво се комбинират безгръначните? Няколко идеи ми трябват само. Благодаря предварително Hug


Да споделя малко и духовни преживявания и за Божия Промосъл. В понеделник срещу вторник на строгия пост детето влезе в болница, съответно и аз с него. Ядях по 1 банан на ден и прекарах цялото време в денонощни искрени молитви. Има и много други неща, които преживях в духовен аспект, но не искам тук да става прекалено лично. Изписаха ни на Тодоровден.

# 687
  • София
  • Мнения: 795
При мен днес:
закуска - 3 кивита
обяд - спагети със зеленчуци
вечеря - спаначенс супа с фиде и зелена салата

За утре:
закуска - кивита
обяд - червен ориз със зеленчуци; салата от моркови
вечеря - зелена салата с авокадо

# 688
  • Мнения: 5 060
brazilka,да, точно клин чорба е. Аз не знаех, че това е някакво популярно име, мислих си, че само ние така й викаме  Laughing

А за протеиновите дни в 90-дневната ще напиша тук, вярвам, че ще се намери и някой друг, на когото ще му е полезно: възможните тук комбинации са доста, но предвид поста можем да си позволим мекотели и/или соеви продукти. Принципно при 90-дневната диета е забранено смесването на различни групи белтъчини- мляко, месо, яйца. Може млечен с млечен- кисело мляко със сирене примерно, както и месо с месо, но омлет със сирене не става. Сега с мекотелите не знам как стои въпроса. Знам само, че в ролцата от раци раци няма, а има риба, нишесте и захар, което ги прави неподходящи както за поста, така и за диетата.

Сега си говорихме с майка ми за соевата кайма. Била готвила тя мусака с такава кайма и изобщо не си личало, че това не е месо. Герда, това във връзка с "непоносимостта" ти към тофуто  Laughing И аз не го обичам. Панирах го, киснах го в марината, едвам го преглъщам Sick

# 689
  • Мнения: 355
Здравейте  Simple Smile
Напоследък менюто у дома е лютеница, шипков мармалад, маслини, хумус.
Бобът и лещата са ми любими, та ги редувам често-често. Мисля да включа и фалафели съвсем скоро.
Бразилка, много съжалявам да разбера, че с малкия сте били в болница. Желая ти пълното му възстановяване и да нямате повече такива изживявания.
Дядо Хаджия, честит имен ден на патерица! Жив и здрав, и цялото семейство покрай теб. Да пребъде името ти с внуци и правнуци!   bouquet
Blackisback, леко възстановяване!
Постът си върви леко-леко. Желая на всички да постят с леко сърце и далеч от изкушения!   bouquet
Хубава вечер!

Общи условия

Активация на акаунт