Тенерифе - идеи?

  • 62 566
  • 327
  •   1
Отговори
# 120
  • Бургас
  • Мнения: 4 064
обмисляме почивка в Тенерифе с чартъра през април, каква е разликата между хотелите в северната и южната част, гледам, че тези в северната част, които предлага агенцията,  са доста по-евтини, всички ли са с отопляеми басейни, ако сме в северната част, как можем да отидем до южната, ще сме деца и задължително трябва да отидем в Сиам

# 121
  • Мнения: 3 292
Въпрос на предпочитания е дали северната или южната част, реално нямат нищо общо като вид и посетители.
Има билети с  включен автобусен транспорт за Сиам парка и Лоро парка. Най-добре е да се купи комбиниран двоен билет, а ако трябва и такъв с транспорт, на сайтовете им има информация за цени и т.н.
Повечето хотели  не са с отопляеми басейни, без значение дали са в северната или в южната част.
За мен посещение на острова без взимане на кола под наем си е огромна грешка, още повече, че цените на колите са много ниски.

Сега видях цените на астрал минимума е 600+100+10=710e като има само закуска в хотела
Същият хотел със закуска в букинга за двама е 480е, има доста варинати за не директни полети на цени под 200евро. Стават 840е за двама, срещу 1400е през Астрал...но всеки си знае.

Последна редакция: нд, 08 фев 2015, 15:49 от Alexslav

# 122
  • Бургас
  • Мнения: 4 064
Въпрос на предпочитания е дали северната или южната част, реално нямат нищо общо като вид и посетители.
може ли по-подробно какви са разликите, ние ще сме с деца 12-13год., искаме да има топъл басейн да си лудуват и задължително да отидем до Сиам, офертата е около 1500 лева за самолет, ле такси, трансфери и 6 нощувки закуска и вечеря в хотел Puerto palace или Diverhotel в северната част и около 1800 лева за други хотели в южната

# 123
  • Мнения: 3 292
Южната част е пуста, реално камъни и вятър, всичко друго е дело на човека. Има много повече хотели, дискотеки и др, основно там ходят туристите, прилича малко на Златните или Сл Бряг.
 Точно обратното е северната, там има много естествена зеленина заради микроклимата, има доста повече стари селца и градчета, респективно по-малко хотели и народ. Може да разгледаш снимки и да прецениш какво ти харесва на теб и да избереш коя част. Топъл басейн не съм търсил, но това може да го видите в описанията на хотелита, ако държите на такъв.
Цените на парковете са по 34 евро за един, за двата правят намаление и излзa 58e. Има и двоен билет с включен транспорт, ето различните видове билети и цени
http://www.siampark.net/en/BuyTickets.aspx?cmbA=1&cmbN=0&residente=no
Ако сте в северната част, същите билети може да се вземат от Лоро парка, в обратна посока към Сиам
http://www.loroparque.com/Forms/Tickets/Tickets.aspx
Цената е въпрос на виждане, аз не давам такива пари, организирам си сам всичко. Дадох примерни цени горе. Без да се задълбочавам, горе-долу ще ви излезе наполовина почти, ако не минавате през агенция, като няма да имате трансфер, но за разликата в парите ще си вземете кола и ще имате да харчите там. Пъривя пример, който видях
http://www.booking.com/hotel/es/apartamentos-masaru.es.html?sid= … ght_room=26255503
За две двойни стай 800е за закуска и вечеря. Път общо 800е или на човек идва по 400евро, изводите за вас.

Последна редакция: нд, 08 фев 2015, 17:28 от Alexslav

# 124
  • Бургас
  • Мнения: 4 064
благодаря ти,  с деца сме с много претенции и директният полет е задължителен, знам, че може и по-евтино, но в случая нямаме избор, цената няма голямо значение, цените ги дадох само за пример, че има разлика 300-400 лева между хотелите в северната и южната част, затова питах има ли някаква съществена разлика, почивка тип Сл.бряг не е за нас, така че ще изберем хотел в северната част, притеснява ме това, че там уж било по-облачно и студено, ама каквото такова, за отопляеми басейни не мога да се ориентирам добре, на сайта на хотелите пише "heated pool", а чета коментари от туристи за същия хотел, че басейнът бил леден....

Последна редакция: нд, 08 фев 2015, 17:37 от asya02

# 125
  • Мнения: 3 292
цените ги дадох само за пример, че има разлика 300-400 лева между хотелите в северната и южната част, затова питах има ли някаква съществена разлика, почивка тип Сл.бряг не е за нас, така че ще изберем хотел в северната част, притеснява ме това, че там уж било по-облачно и студено, ама каквото такова
По-облачно е, затова има и зеленина, там е друг климат реално, по-студено не е. Затова ви казвам да си вземете кола под наем, така сте свободни да ходите където искате през деня. Аз съм ходил три пъти по 6-7 дни и само един път за един ден отидох да разгледам южната част и не бих стъпал там повече, камо ли на хотел.
 Времето на Тенерифе  е много променливо, може да е много облчано и след 1 час да пече слънце и обратно

Последна редакция: нд, 08 фев 2015, 20:49 от Alexslav

# 126
  • София - Варна
  • Мнения: 170
Организирахме си екскурзия до Тенерифе първата седмица на март за двама. Самолетни билети с прикачване и престой в Барселона с нискотарифни / уиз и раян /, купени януари - 200 евро / човек. Нощувки -2 бр. в Барселона и 7 в Тенерифе - средно 50 евро двойна стая. Избрах Пуерто де ла Круз заради мястото. Хотелите четох, че са стари и позахабени, но не смятам да стоим там. Ние ще обикаляме. Ще вземем кола от летището за 7 дни. За около 12-15 евро на ден гледах, но не съм запазила. Обаче запазих и две нощувки на юг заради плажовете. Прочетох, че е презастроено и голо, но трябва да се види. До момента сметката е 850 евро за двама, като слагам и колата. Програмата е направена. Дано всичко е наред и да сме доволни.

# 127
  • Мнения: 3 292
И аз си взех билети за 170евро за май месец, ще ходя за 4 път. Предните пъти все пропускам зоната Anaga зад столицата, много подходящо за ходене из горите, този път ще стигна и до там. Коли под наем има на различни цени, за март вече е късно, но който ходи по-нататък има много евтини. Аз си взех за 15 дни за 80е общо, абсолютен ценови рекорд.

# 128
  • София
  • Мнения: 3 771


....................все пропускам зоната Anaga зад столицата, много подходящо за ходене из горите, този път ще стигна и до там.................................

Alexslav
Специално за теб...
Anaga

# 129
  • Мнения: 3 292
Благодаря Блед, чак се чудя как не съм стигнал преди, изглежда много добро зоната!

# 130
  • Мнения: 1 572
И аз си взех билети за 170евро за май месец,
Може ли да споделите полетите да поверя какво е останало?

# 131
  • Мнения: 3 292
Букурещ-Мадрид-Тенерифе и обратно с Ryan

# 132
  • София - Варна
  • Мнения: 170
София - Барселона / Мадрид - Тенерифе с уиз и раян.

# 133
  • Мнения: 68
Моля за помощ изкарвалите си онлайн разрешително за Тейде. На сайта за резервации кой тип документ трябва да избера за лична карта : DNI, CIF  или tarjeta residencia?  newsm78

# 134
  • Мнения: 3 292
Моля за помощ изкарвалите си онлайн разрешително за Тейде. На сайта за резервации кой тип документ трябва да избера за лична карта : DNI, CIF  или tarjeta residencia?  newsm78
Pasaporte!!! Ако нямаш паспорт, сложи си номера на личната карта, но остави паспорт в типа документ

Общи условия

Активация на акаунт