Отговори
# 30
  • Мнения: 130
Ихаааа, нова темичка, Бюткинс  bouquet  
Ще гледам и аз да си купя някое и друго пюре за да съм актуална. В този ред на мисли мисля, че ще се наложи да захраня преди предвидения от мен нач. на 6 месец. просто Явор почти отказва да яде АМ, гладен е, ама смукне от него и почва едно плюене, бутане, нерви не ми останаха. Кърмата само като я подуши и започва да грухти...
Коментирахте водата - аз преди предлагах, той пиеше по 20-30 мл. макс, но сега и нея не я иска, а направо си плюе, смукне и като каже пфффффууу и всичко изплюва. А доколкото разбрах почне ли захранването трябва да пият и вода задължително.
Севи, съхранявам кърмата с пластмасови Авентски шишета или в чашките им.  Peace Правя това вече колкооооо 4-5 месеца.

# 31
  • гр.Велики Преслав
  • Мнения: 10
Блонди, може и да не съм я разбрала Хриси, ама да си ви информирам аз за памперсите. Виж твойте дали гела им е станал на топки и най-добре ги хвърляй. А за пъпчиците бързо вземай мерки, че после стават на ранички и се размножават  #Cussing out
Относно пюрето, аз в действителност не бързам. Но много шишкавее нашата, че се чудя дали не й давам много да яде. А по цяло пюре от 125 гр до сега съм давала 2 пъти, от вече познатите морков и пащърнак. Заместила съм следобедното хранене с оризовата каша, която я правя с АМ и всеки път я смесвам с различно плодово пюре.

Ивка, мисля, че може да престои в хладилника до утре пюрето ти.

# 32
  • Мнения: 21
Teffita,, благодаря ти за отговора Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 35
Пъпките са налице,но поне не са червени вече.Явно е или от пъщърнака или от пяната за вана на Бочко,макар че нея и преди я ползвахме и й нямаше нищо,така че най-вероятно е от пъщърнака,който аз й направих  ooooh! Не сме ходили на доктор,чух се с доки и каза,че щом не са се увеличили или станали по-зле ако искам да не ходя и че е било нещо моментно.
Днес бяхме малко на екскурзия с бебка и нейното гадже  Mr. Green до Панагюрище.Успяхме да й вземем един халат и в този ред на мисли няколко снимки от нас  Mr. Green
Скрит текст:

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 395
еееххх много сладичко се кикоти Матей  Heart Eyes Heart Eyes уникален е
Емма е толкова лъчезарна и тя пу,пу прекрасна (Тайра дали не е от зеленчуците от пазара,все пак не знаеш с какво са наблъскани,дано минават пъпките)
По въпроса за подсичането и хигиената и на мен ми изникна един- как поддържате там (сещате се  Embarassed) Мирая като се оака чак там и отива,уж мия с водичка ама ме е страх да ровя,понякога почиствам с физиологичен р-р и памук  newsm78
Аз пък пюрета няма да купя предварително,за да не се изкуша да и дам преди предвиденото  Whistling
За водата- и аз искам да науча моето бозайниче да си пийва вече по малко и да свиква,обаче не ще грам  Crossing Arms
Бюти  bouquet пак си се справила блестящо с темата

# 35
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Бюти  Hug
Гунди, днес в Био магазина до нас видях олио за бебета, смес от рапицово и царевично, мисля да го пробваме след 20тина дни. Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 961
Здравейте момичета, Честита нова година. Бъдете много здрави, щастливи и много любов да има в семействата ви.
beauty мерси за темата, айде в новата година да ти свършват мъките вече.
Аз се сдобих с компютъра си най-после  Simple Smile
Вечната тема захранване  Rolling Eyes. Аз нямам нищо да казвам по темата,чакам една лекция края на януари и тогава ще чета и решавам. По същата причина няма да купувам още нищо.По нататък ще предлагам чай,вода не знам от кога.
За проходилките съм против. Защо все трябва да се насилват нещата. Когато е готово детето, то ще си покаже и ще си го оставям да си прави това което може и това е.
В тази връзка Дарлена беше писала за развитието. Аз не съм я чела статията, но съм чела, че през пеирода на пролазването се образуват важни връзки в мозъка(как го обясних), то си е част от развитието,е не всяко дете пролазва,но ако може не трябва да му се отнема тази възможност. Та може би това се има предвид. Иначe, че са удобни за майката спор няма.
Блонди не се ли засища Камито от 1-ца мляко?Според мен Пре и 1-ца са достатъчни до годинката, в 2 и 3 има повече захар и нишесте, но ти си знаеш   Hug
Малко телеграфно но толкова бързо изчетох 15 страници, че повече не помня  Blush
Редактирам тук в Дм има при пюретата и олио за захранването смес от рапица и слънчоглед, но май се добавя само когато сам си правиш пюрето, на Хип май имат вътре
ММ донесе тирамису,отивам да хапна Mr. Green

# 37
  • By the sea
  • Мнения: 127
Сладка Емма Heart Eyes
Жени, и аз така почиствам там, много внимателно, с клечица за уши или памучно тампонче и преварена водичка Peace
Марли, Матейчето е  Heart Eyes Позволих си да изгледам още 1-2 клипчета на Камен, еми много са ти слънчеви момченцата, милите смешковци  те  Heart Eyes Hug
Севи, аз я съхранявам в пласмасовите чашки Авент Peace
Някъде из американските сайтове четох за жълта /шведска/ ряпа като първа храна за захранване.Някой знае ли какво представлява и има ли почва у нас newsm78

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 465
Бюти  Hug

Влади спи на една страна. Преди като го слагах по гръб спеше много неспокойно, но от както си спинка на една страна и му е по добре. Блонди и той се опитва да си добре с главата гърба. Даже като се събуди и се протяга така. Ако може на глава ще застане.  hahaha

Хич и не бързам със захранването. Едно пюре нямам. Но си купих уред за готвене на пара. Надявам се да ми е пръв помощник в захранването на Влади.

Тайра Емма е много ухилено детенце. 300 карата беззъба усмивка.

# 39
  • Мнения: 1 089
Запис!
 Матей и Емма са  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Бютка   bouquet По всички сайтове пише, че ако бебето поплаква повечеко в даден период, но не е болно, много често е период на усилен растеж, и това ще мине  Hug
Зафира, подправките ги препоръчват, за да за овкуси храната, особено зеленчуците и месото. Препоръчват тези, които рутинно се слагат при готвене на манджи вкъщи - магданоз, червен пипер, кимион, канела и т.н. Бебетата усещали вкуса на храната през кърмата.
севи-севи, кърма в хладилника съхранявам в пластмасовите шишета дето си дойдоха с помпата. Погледни номера на пласмасата в триъгълника за рециклиране, обикновено се намира на дънота. #1 е добре, #5 е приемлив вариант, избягвай #7.
Тиина, смятам да правя точно като твоята приятелка и да ви варя и ориза и овсените ядки и т.н. пък да видим дали ще успея  Tired
Д. Захариева, слагам го по гръб, обръща си главата настрани като спи, лекичко на моменти се завърта настрани.

Някой попита за времето на готвене, за плодовете казаха 5-7 мин варене, ако е на пара се гледа цвета да стане ярък и наситен, но без потъмняване. Примерно зеления фасул, става наситено зелен, но ако се отстави по-дълго време от оптималното започва да потъмнява.

Схемата дето Шехи публикува ми хареса, най-вече заради количествата (никъде няма инфо за тях, обикновено пише колкото бебето хапне и затова се препоръчва и по-късно захранване, за да можело да се справя по-добре с дозировката  newsm78). Само ми се струва, че много бързо се увеличават количествата,  за няколко дни до повече от 100 грама от нищо ми се вижда много  newsm78 Някой да има повече инфо по въпроса?

Някакви специални олиа ли търсите за бебоците? Аз си мислех, че зехтина е приемлив за тях  newsm78

Последен въпрос - кога давате храната - преди или след хранене? Всички източници казват, че може едното или другото? Аз мисля да му давам по-малко да опитва в началото между нормалните му хранения, около половин-един час след кърмене. Не искам да започне да намалява кърмата, ако ми разреди храненията заради кашичките.

Днес платих $6 за три дюли  Embarassed, прияде ми се компот от дюли (Блонди, ти ми пусна мухата  hahaha тъй де, трябва някой друг да е виновен  Joy)

# 40
  • Мнения: 13
  За млекото и аз на 6-тия месец , ще го сменям с двойка, незнам , но ми с е струва одачно, щом навсякъде 1-цата е до 6 месеца, все пак и кърмата не е една и съща при жената до годинката .

 Хммм, още се олежавам и ще ставам да пия кафенце, Петюшко спи.

 Вчера пробвахме брокули, на мен ми се сториха отврат, но на детето му хареса.  ooooh!

 Да пипитам Петето има малко крусти по-главата, всяка вечер го къпя, а пак има, решите ли ги след баня, аз до сега не съм, незнам трябва ли? С какъв шампоан ги миете, и слагате ли нещо специално, благодаря ви Simple Smile  Hug Hug Hug

 
 
 

# 41
  • Мнения: 4 070
Диди, ами за мен царевицата не е много удачна толкова рано ....аз ще потърся чиста рапица. Hug
Марли, Матей много прилича на теб и много хубав.  HugИ у нас тая кошница така се ползва, бих казала, че сме я ползвали повече у нас от колкото в колата. Wink
Усмихната Еммка- хубавелка !

# 42
  • София
  • Мнения: 35
Привет и от нас  Mr. Green
Женя и аз това се зачудих.Май пак ще си минем само на купешките пюрета.Тогав проблеми нямахме.Тъпото е,че още не са минали.Имат остри връхчета,но само толкова.Дано изчезнат по-бързо.Дотогава мляко мляко и пак мляко.
И аз на Емма ще й сменям млякото с 2ка.Да питам като пише от 6тия месец на всички млека 2ка значи трябва да има 6 навършени нали?Поне аз тогава мисля да го сменям.Още 1 месец на 1ца и после 2ка.
Вашите бебета кашлят ли за да получат внимание  newsm78 Това е най-новият номер на Емма.Все си мислех,че сигурно се разболява,но като я погледна и спира да кашля и почва да се хили  Crazy

# 43
  • Мнения: 4 070
Тайра, да- като пише от 6 м означава 6 навършени. И моето бебе кашля за внимание и то отдавна...малко ме ядосва, че понякога се заблуждавам, ама като й видя палавия поглед и ми минава. Wink

# 44
  • До морето
  • Мнения: 7 061
Белверде миличка, щях да пиша още снощи за кашата, ама то една глава за всичко ли е  Rolling Eyes - Почваме с оризова каша, заради една пролетна алергия на ММ, която се появява от време на време. Педиатърката ми каза после да продължа с Елда, но аз чета, че тя се препоръчва към 7ми месец и сега съм в чуденка  newsm78 Ккава да е втората каша, каша ли да е или да вкарам някое пюре? Засега схемата на Шехина ми се струва най- приемлива, може би на нея ще заложа.

Миланова и на Самито сега му излязоха малко крусти на главичката. Преди нямаше. Аз го къпя със Себамед и не разресвам, понеже той има 5 косъма и половина на главата си  Laughing Но мисля да взема това на Мустела, дето много го хвалят!

Тайра, Самито по празниците така правеше и свекърва ми го зааподозря в мурафети. Аз не обърнах много внимание, защото предния път се оказа от лигите и не се притесних тогава, обаче е факт, че сега сме с яка кашлица. Като ходиш за пъпките, кажи да го прегледат, за всеки случай!

За позата- в началото го слагах на една страна и така си спеше по цяла нощ. Аз само сменях посоките. Сега пак го въртя ту насам, ту натам, обаче гъзеца му вече му тежи и още докато го оставя и той се обръща по гръб и после само си върти главичката. Това общо взето обезсмисля моето сменяне на посоките, ама на мен така ми е по- удобно, на която цицка кърмя, на нея посока го оставям да спи , че вече ми е трудно да го въртя из ръцете си Grinning

Бюти, какво стана - дохрани ли?

Общи условия

Активация на акаунт