Весел Снежко вкъщи гука, а на вън снега си трупа, трупа ... Септемврийки 2012!

  • 18 658
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 51
Белче,аз и слагам на мойта глицеринови свещички,обаче изчаквам да минат поне 4-5 дни(ако не и е твърдо стомахчето или изпитва болка)
Тези свещички понеже ми се струват големи ги режа по дължина на 4 и ползвам 1/4 ,като малко я връткам между дланите си за да се загладят ръбчетата.Действа безотказно Mr. Green

# 691
  • Мнения: 478
Фейтче аз още преди бая време бях казала, че на Иво се забели на около месец...Аз всяка вечер си я отварях да я измия само до където се отваря не съм го дърпала или нещо такова...Предполагам, че просто си му е такава и не е проблемна, а на последната консултация педи я забели докрай и каза че е много добре че е забелена вече. Прочети това онова и си прецени как да процедираш, аз реших да си му я забелвам до където може защото майка ми така ми каза, че е правила с брат ми...А и лятото на едни приятели момченцето го водихме на уролог да му забелват бубата, защото майка му я беше страх да я пипа и не се беше забелила, никак не е приятно това забелване от раз.

# 692
  • При моите мъже...
  • Мнения: 38
Мии много е пораснал малкия, браво, на кърма ли сте или на АМ
Само на кърма е, ама суче денонощно - никакъв режим няма Crazy

# 693
  • Мнения: 47
Докладвам за гризалката на Томи Типи - много е голяма и не може да я лапне цялата, но само единия край го дъвче с кеф, чак се сърди като й го взема.

# 694
  • Мнения: 478
Белче знам какво ти е,Маги изкара цели 6 дни,това със отварата от сушени сливи не ни подейства,пробвай със свещичките,но изчакай още малко,щом е спокойно детето,и ние много пръцкаме и много мирише.Според мен нашето е вследствие от ваксините,вие били ли сте скоро?
Скай мъж ми я взе,малко трудно обаче,сбъркана ми е фамилията,няма телефон оставен на който да ме потърсят.Пак ти Благодаря!Малко са хората които ще ти помогнат за каквото и да било!
Ще кажа отзиви след ползването Hug

# 695
  • Мнения: 1 639
Вчера ми скъси живота с няколко дни...Първо си откри гласа...няма лошо,кряска около 3-4 часа с невероятна сила...после премина в рев-истеричен....нито гушкане,нито ергото не помогнаха...само добрият стар сешоар  ooooh!....според вас може ли този истеричен рев и неакането да са свързани?

Не искам да те вкарвам във филми, но може. Дано не е така при вас, а съвпадение.
Сливи се продават изсушени, при плодове и зеленчуци,
но за бебе.....не знам. От тук прочетеното по случая се чака  4-5 дни и тогава бебешка свещичка - клизма. Ти си прецени как се чувства като цяло детенцето.

Днес имах тежък шоков ден. Елиса не плаче, кротко бебе е.
Но както си седя и така ревна... аха да се захласне. Не съм я чувала такава.
Луднах , стои в мен изправена като струна и не дава да я свиеш дори леко.
 Дърпа се от гърда, чак се дави, само биба що годе смучеше и рев, рев.  Cry
Баща й звънна на педиатърката, аз се панирах. Каза и дадох доза нурофен,
след 20 мин я отпусна и заспа. Сигурно убихме комар с танк.....но "шубето си е голям страх". Confused
След това яде, ака 2 пъти, колики ли бяха, що ли.....гадост.
Гледам я под лупа оттогава. Дано не се повтаря.  Praynig

# 696
  • София
  • Мнения: 4
И аз да се отчета от днешната консултация преди да е свършила темата Wink

Та Боян вече е 8.000 кг (+400 гр.) и 66 см (+1)

Докторката ни похвали, сложи ни пентаксим, но явно има някакъв проблем с него в касата, че и тя ни говореше, че й предлагали друг вид ваксина... newsm78 И другото, долните венци са ни много подути и затова явно е много неспокоен малкия напоследък. Включително и ние имахме две поредни вечери с истеричен рев, за който няма утеха (прочетох Белчето)... и на нас сешоара ни помогна, съвсем случайно че трябваше да си суша косата... и о чудо... Та ще започвам да давам дентокинд и аз. Отделно си имаме и силно зачервено дупе и сухи участъци по кожата, отново благодарение на зъбките... Та това е при нас

Връщам се да изчитам назад, че пак сте дръпнали  Hug

# 697
  • Мнения: 1 445
Благодаря ви за отговорите,момичета!
Аз всяка вечер правя масаж на коремчето.Досега не сме имали никакъв проблем-Габи акаше по 4-5 пъти на ден.От скоро разреди и ето ни днес-не сме акали 2 дена!Дано не става навик Praynig

# 698
  • При моите мъже...
  • Мнения: 38
Белче, Влади акаше по 10 пъти дневно и изведнъж почна да ака веднъж на 3-4 дни. Много рядко го прави всеки ден или през ден. Спокоен е и не го изхождам - нормални са му акитата. На няколко пъти му се каних на 4-я ден, защото почваше да се нерви като пръцка много, ама сам си свършваше работата до края на деня. Peace

# 699
  • Мнения: 147
За хапчетата за спиране на кърма

Момичета, не препоръчвайте така лекарства, особено сериозни такива.

Хапчетата за спиране на кърма са сериозно нещо. Те не са създадени за нечие удобство, а за да не правят по-тежък момента на майки преживяли най-лошото, когато така или иначе хормоналния дисбаланс е налице, но не е на първо място.

Освен това Даная споделя, че проблема е високо кръвно, а с хапчетата се сваля, твърде многото сваляне на кръвното е опасно!

Даная, варианта за спиране на кърма Рошличка ти го е написала, но ако имаш желание да кърмиш, потърси други методи за повлияване на състоянието ти.


Извинявам се ако повтарям някой, не съм изчела писаното!

# 700
  • Мнения: 2 802
....според вас може ли този истеричен рев и неакането да са свързани?

Аз нямам нищо за майчинството в сайта,а моят работодател със сигурност не се бави с тези неща...на същото място ли се проверява(където и болничния)?

Fate,на мен очето ти ми изглеждаше точно като да има ечемик...ама щом казваш,че не е не мога да помогна

По т.1 Сигурна съм, че има връзка. Като вряла и кипяла в тази среда на не акане ти казвам, че е така. Винаги преди да се изака ставаше ужасен  ooooh! Има случаи когато днес е крив и така чак до другия ден когато се изхожда. Според мен я изчакай поне 4/5 дена ако сте изцяло на кърма  Hug
По т.2 Проверяват се точно там ... където бяха преди болничните  Heart Eyes
По т.3 Еми няма пъпчица ... пък ечемичетата ми нитаги имат нещо като връхче  newsm78 възможно е да е нешо вътрешно. Отока спадна, но е червено. Утре ще го видим как е  Whistling


Рошли ... сещам се за вашия случай ... като ми дойдете на гости някой ден и преобличаш Ивчо ще го видим  Mr. Green

Докладвам за гризалката на Томи Типи - много е голяма и не може да я лапне цялата, но само единия край го дъвче с кеф, чак се сърди като й го взема.

Хммм .. те май бяха за след 4 чесеца, пък що не и става  Crazy Значи викаш гризка си я, супер  Heart Eyes

Флайбъл .. в крайна сметка какво и е било. Било е голям шок обаче  ooooh!
възможно ли е да са зъби, как са и венците. Нещо да се е уплашила през деня?

TaniaR Много растете бе хора ... не мож ви стигнем  Mr. Green Hug Ние сме 60 см  ooooh!
Иначе аз сешоара все още си го ползвам. Изгорихме един и веднага си взехме нов, че без него не може  Laughing


Марти ... статията е интересна, но както казах при нас нещата не изглеждат така  Rolling Eyes Нямаме таково хуботче, то си е издърпано назада и ни се вижда главичката. по принцип леко придърпвам след баня.
Лично мое мнение е че не ми се чака нещата да станат от самосебе си по лични съображения  Wink ... пък ще видим  Heart Eyes


За хапчетата за спиране на кърма
Момичета, не препоръчвайте така лекарства, особено сериозни такива.
Хапчетата за спиране на кърма са сериозно нещо. Те не са създадени за нечие удобство, а за да не правят по-тежък момента на майки преживяли най-лошото, когато така или иначе хормоналния дисбаланс е налице, но не е на първо място.


Августа
... лично аз казах да се консултира с лекар преди да пие каквото и да било  Wink пък и който и да е не би рискувал да пие каквто и да било чуто от форума според мен. Тя просто попита кой какво знае и предлага като варианти.  Hug
Иначе тук в БГ това са май основните такива за спиране, други не съм чувала  Rolling Eyes
Аз лично съжалявах, че когато трябваше да спирам кърмата миналата година ми изписаха гадния Бромокриптин  bash че и два курсана лечение карах  ooooh!

# 701
  • Мнения: 369
bel4eto  Hug Hug Спокойно! Растат си децата и е нормално да акат разредено вече.

Флайбъл  Hug Hug Милата! Сещам се за няколко причини за вашият случай...ако си е играла може да се е дръннала с играчка, ако не си е играла може да си е одрала очето или венеца с нокътче. Мишо и Калин са ми го правили това нещо, даже кръвоизлевче в очето имахме. Може и просто от някакъв звук да се е стреснала...може и зъбни кризи да имате  Crazy Ние сме постоянно така...особено нощем.

Фейтче Пишлета не барам, според мен природата си знае работата, ако трябваше да се забелват всички бозайници да го правят...при проблеми се обръщам към доцент Бранков. Peace

# 702
  • Варна
  • Мнения: 773
Момичета, днес изчаках 4 часа от упойката и накърмих Евата. Нямаше никакви странични реакции  Simple Smile След това 3 часа разходка в морската, там пак яде. После посетих една любима фурна, от която напълних торбата със сладки вкусотии и Ляб /така мисля, че ще отслабна по-бързо Mr. Green/

# 703
  • Мнения: 294
Аз идвам да се оплача  Sad Явно сиропа не му действа на малкия, все така си кашля, а одеве в 18 часа даже имаше 37.5 Т, Обадих се на педи и каза утре да го заведа, можело да му се било зачервило гърлото  #Cussing out Нещо не мога да разбера, вчера на прегледа всичко си му беше наред, а днес вече не е , хем пием сироп. Дано през нощта да не вдига висока Т , че ще изпсихясам.

И аз не съм забелила пишката, ама така като гледам май няма и да може сама да му се оправи,  Whistling на баткото на 1.5год. му я оправяхме на хирург

Барбера как кърмиш малката навън

# 704
  • Мнения: 175
като се заговорихте за кърмене -от няколко дни гърдите ми значително се уголемиха  #Crazy не се побират във сутиен  Embarassed а мляко почнах от гърда по 210 мл да цедя а  не съм се цедила до край от много отдавна  Sad Не се чувствам добре, тежат ми, бързо се препълват и болят...опитах да цедя по по малко, но за 2 дни почнаха да се образуват бучки  Cry Искам вече кърмата да ми намалява, но не искам да пия хапчета  Sad Знам , че много искат да имат мляко а нямат, но и другата крайност не е добре..

Общи условия

Активация на акаунт