Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 128

  • 69 487
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 368
Здравейте,
може ли да попитам нещо вас, като по-можещи и знаещи?
Имам боя за яйца на капсули. Искам да направя торта Дъга, с маслено-млечен крем от тортената библиотека, и някакъв фондан, но с не повече от 500 гр. захар/предполагам пудра захар че ще трябва, но не искам прекалено сладко да става-много ми се струва този кг. пудра захар в повечето фондани, но си признавам, че опит нямам/. Та, въпросите ми са:
Как да сложа боята в тестото, много ли ще бъде една капсула, трябва ли да я разтворя предварително, че последния път като опитах и капсулата ме оцвети, а вътре имаше основно нещо като лимонтузу? Или изобщо няма да станат тази мои боички?
Мога ли в крема да сложа някакво сладко или намачкан банан за по-интересен вкус?
Кой сравнително лесен фондан да ползвам /или става ли марципан Варна за такова покритие/?
Сетих се и още един въпрос - ако трябва да разтворя боите, мога ли да я ползвам, да оцветя и фондана?
Надявам се да не ви досаждам много, искам да се науча, но някак си не ми се вижда много лесно, и затова питам толкова подробно. Благодаря ви предварително   bouquet

С 500 гр. фондан няма как да покриеш нормална торта, поне аз не мога  Mr. Green В повечето рецепти е дадено 1 кг. пудра захар, но прави двойно количество, а не че като сложиш 500 гр. захар ще е по-малко сладко Simple Smile , просто ще стане по-малко тесто за покриване.
Внимавай - чети какво пише на боята, ако съдържа сол - не я ползвай за оцветяване, тя категорично е много солена, аз лично съм дегустирала  Mr. Green Иначе с тази боя може да оцветиш фондан, ако няма сол. Не очаквай приказни резултати. За да оцветиш блатовете - добавяй по малко, докато започне да ти харесва цветът. Имай предвид, че содата за хляб, ако я има в рецептата, подсилва допълнително цвета.
Можеш да правиш каквото си пожелаеш с кремовете, фантазирай Simple Smile
За да оцветиш фондан с боя за яйца, трябва предварително да я разтвориш с капка вода.

Здравейте!Имам питане?Като правя блат за парфе,трябва ли да се надигне при печене?

По каква рецепта го правиш и какво целиш да постигнеш Simple Smile Надигане или не?

# 76
  • Мнения: 2 266
с две яйца е по рецепта,но незнам трябва ли да се надига

# 77
  • Мнения: 27
аз лично успявам и с по-малко от 500гр да покрия торта (не по-голяма от 24см) но много зависи от фондана - преди си правех по 2 различни рецепти и стана много труден за работа, едно че пудрата захар нещо не я нацелих и седеше на миниатюрни кристалчета, после реших да пробвам с купен - купих си моделираща паста на Ирида - еми то нищо общо няма - с нея се разточва къде къде по-тънко, много по-икономично е и по-лесно се работи
що се отнася до боите - по-скоро НЕ за боите за яйца, според мен - за да не даваш много пари за бои ще ти кажа, че аз лично останах доволна от едни боички на Меркурий (Dolce Prima) български  на прах - има ги в по-големите вериги супер маркети. Когато оцветявам фондан аз с нищо не я разтварям, просто с четчица поръсвам малко от прахчето и меся, много месене се иска за да се постигне цвят, но пък стават хубави цветове...
Ето тази торта съм я правила с фондан оцветен изцяло с тея боички

# 78
  • Мнения: 368
с две яйца е по рецепта,но незнам трябва ли да се надига
Ами с това и аз не знам Simple Smile
Принципно блатът за парфе трябва да е тънък, така че не трябва много да се надига. Но, моля, кажи цялата рецепта, както и диаметъра, в който ще печеш, за да мога да ти кажа приблизително колко ще стане дебел блатът.

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 26 678
От къде мога да си закупя различни цветове готов фондан,в малки разфасовки,напр.около 500гр.и цветни глазури

# 80
  • на село
  • Мнения: 1 028
Здравейте момичета!
Аз, хем за запис, хем да питам нещо.
Не зная защо бях останала с впечатлението, че преди време в библиотеката имаше схеми за направа на торти - цифри. На мен ми трябва тройката. До сега съм ровила, очите ми изтекоха, но не успях да намеря линк. Някой може ли да ми помогне? Откакто преинсталираха щайгата, съм си затрила почти всички полезни линкове за тортите и сега ги събирам наново...

Направила съм един куп морски добитък на тема "Немо" и сега умувам на какво да ги събера...

Иначе аз торти за показване почти нямам. Напоследък, домашните все искат да им правя шоколадовата тортичка на Ири Купенска, та вече съм я правила във всевъзможни варианти, включително и покрита за РД на дъщеря ми. Крива торта, целулитна, абе... един куп кусури. Ама пък да ви кажа, като бяхме във фотото, докато приготвяха следващото детенце след нас и сложиха до моята торта едно "професионално" изпълнение, направо ми оправиха самочувствието тия хорица. Аз ако бях направила подобно недоразумение, щях да си потъна от срам като им го давам... Жалко че не можах да я снимам... Някак... неприлично щеше да се получи...  Laughing

Скрит текст:

# 81
  • Мнения: 27
Хахаа, Тани, много добре казано това с недоразумението, те са май често срещани, за това се и хванах да се уча...
Доли, почти всеки сайт описан в началната страница предлага оцветени фондани от по 300-400гр

# 82
  • Мнения: 277
марина, благодаря за линка към инструмента. сега разбирам какво прави тоя инструмент, лесно ли се работи с него?

аз пак да попитам, ще се мъча да боцна една ракета, изправена в/у торта. няма да е с твърде голям диаметър, може би 6-7см. колебая се дали да режа кръгчета блат или да направя сладък салам и като я облека с фондан, дали да я набуча на шиш с някаква тънка подложка, да не ми пропадне в тортата

# 83
  • Мнения: 2 266
с две яйца е по рецепта,но незнам трябва ли да се надига
Ами с това и аз не знам Simple Smile
Принципно блатът за парфе трябва да е тънък, така че не трябва много да се надига. Но, моля, кажи цялата рецепта, както и диаметъра, в който ще печеш, за да мога да ти кажа приблизително колко ще стане дебел блатът.
                                                                                                                                                                      2 яйца,4 с.л.захар,4 с.л.брашно-това е за блата,тавичка-диаметър 26 см,но сега като се замисля,май е малко,а нямам по-малка тавичка.Ако знаеш друга рецепта,приемам предложения.Балгодаря.

# 84
  • Мнения: 148
Taня,ето я

а за ракетата можеш да си я сложиш на шишчета ,може и на подложка отдолу със сламка.И със блат и със сладък салам става.Ти си реши.

# 85
  • на село
  • Мнения: 1 028
Мерси Дидка!  Hug
Благодаря и за линка към рускините!


Иначе, за блата на Ирина - аз го правя в правоъгълната тава на фурната.  Ронлив е и трудно го режа на равни блатове. Сместа е идеална за две тави и после си го изрязвам както ми е удобен. Пък и дребните са доволни от остатъците, защото точат лиги още докато го пека.

# 86
  • Мнения: 27
Уф, сложих го вече всичкото в малката формичка (18см) Дано да се справя с рязането после

# 87
  • Мнения: 27
Мегало,  тая ракета държиш ли да я правиш от торта (разбирай блат и крем по всякаква форма) понеже съм чела, че в подобни случаи с големи фигури по-сейф е да я направиш от оризон и маршмелоус и отгоре да покриеш с фондан. Така няма да е тежка и опасността за цялата конструкция намалява.

# 88
  • Мнения: 1 965
Дитс, бегИй да почиваш малко.   red Ще те отменя, но мисля да мета сериозно, така че, хората със прахови алергии да напуснат хоризонта.
Станахме като латино сериал. Едно и също си дъвчем и предъвкваме на всеки има-няма 10 теми. Както и да е! Обзело ме е поетическо вдъхновение, което понамокри метлата и се надявам да не вдигам много прах този път. Не обещавам обаче.....
Така! Тъй като в последните теми почти не срещам познати имена вече, а и аз доста отсъствам, може би е редно да се представя за новодошлите. Името ми го виждате, аз съм от лошите. Дитсъна е едно от последните останали "добри ченгета" и напоследък направо и се чудя как издържа да поддържа темата и да отговаря на всички. Наистина, стегнете се малко и четете. Минат не минат 10 теми и в темата като по знак се появяват 20 нови човека наведнъж. Всеки с въпросите си, всеки с желанието си и всеки твърди че вече е болен от безсъние защото денонощно чете за торти. Странно обаче, всички четат, всички са изяли библиотеката с кориците, гледали са клипове и всякакви предавания, обаче не са прочели предишните 2 страници на темата, в които поне трима души са задали същия въпрос и са получили отговори. 1ва страница е направена доста шарена и досадна, признавам. Скучна е, наистина. Обаче, имаше момент когато на нея пишеха 5 неща и толкова. Точно поради тези масови нападения отвреме навреме, се заиграх една нощ и направих 1ва страница в сегашния и скучен и досаден вид. Идеята беше, когато някой разболял се тортен сомнамбулизъм реши да пише в темата, да вземе да прочете поне тая страница и по този начин да си отговори на 90 от 100те си въпроса. Четейки я, би трябвало да му направи впечатление, че има една още по-скучна и досадна  тортена библиотека в която има отговор на поне  още 50 изникнали въпроса. Влизайки в библиотеката обаче, драгия читател започва бясно да препуска по редовете, търсейки нещо, незнайно какво обаче.  Напълно ги разбирам, защото понякога ми се налага да нахлуя в непозната материя, която обаче съм решила да опозная и се получава същото.  Влизам в някой форум, намирам основната информация за аборигени като мене, хлътвам там и се загубвам. Почва се едно бясно въртене на скрола на мишката, едно мятане по редовете нагоре-надолу и пак нагоре и така докато се светна, че освен да ме светне главата и очите, друго няма да науча. В един момент обаче, се заинатявам и се сещам за какво съм влязла там и започвам да разучавам нещата по-подробно. Търся нещата които ме интересуват, другите ги игнорирам. Тях ще ги чета като му дойде времето. Ако ми трябват тапети, аз не гледам шарките на диваните или огледалата на баните. Търся си раздела за тапети. И си ги гледам тях. Да, много е простичко да питам някой и направо да ми снесе линка към тапетите, ама няма как да се получи.  
Мисълта ми е, че информацията навсякъде е синтезирана и лесно намираема. Колко от Вас използват търсачката на БГ Мама??? Сигурна съм че половината дори не знаят как работи, защото няма смисъл да се хабят и да се учат.  Ами просто е. Ей там горе има една лупичка и едно поленце в което пише Търсене. Напиши си думичката и ще ти излязат милион предложения. Да, ако напишеш  ЧАРШАФИи, естествено че ще ти излязат и бебешките теми, ама ти просто нямаш работа там.  То е логично. Колко щеше да е просто като в Гугъл: пишеш нещо и после си даваш ИЗОБРАЖЕНИЯ и хоп, снимки, снимки, постъпкови, всякакви. е, да, ама тук не практикуваме така. Тук се чете и ако проследиш нещата, ще намериш и снимките. Пък може и клипче да намериш и друг постъпков материал.  Да, досадничко и времегубещо е да ровиш, ама защо пък трябва да ти рови някой друг? Тоя някой друг е ровил достатъчно и се е научил. Ще се научиш и ти! И вие! И всички които имат желание.  Тук никой не е длъжен на никой. И точно поради тая причина, народа се изнесе и никой не остана.
Отплеснах се и почвам да се ядосвам, ама то си е за ядосване. Защото от 20 нови имена, след 1 месец ще са останали 2-3. След още 1 месец и тях няма да ги има., защото са си начесали крастата и от тях и спомен не остава. Остава само загубеното време на Дитсън и другите като нея. АКо, и те не са се изнесли междувременно.
Дитсън, няма да сложа това на първа страница. Загубила си си времето душко, много добре го знаеш. Никой няма да си направи труда да го прочете и приложи. Само ще стане още по-дълга  страницата и съвсем ще я прескачат.
Докато четох, щях да отговоря на няколко въпроса, ама ще чакам да се уталожи малко прахоляка и тогава.
Редакция: Добавих го, при линка на Ловлито. Айде, да видим кой ще си направи труда да го прочете.

Последна редакция: чт, 10 яну 2013, 20:52 от van444eto

# 89
  • Мнения: 27
Въй, какво стана тук - имате нещо против новите членове ли? Ми напишете си го, щом е така!
Благодаря за "топлото" посрещане  Hug
Peace!

Общи условия

Активация на акаунт