Астенозооспермия - опит, лечение, резултати, споделено

  • 7 182
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 48
Момичета, от сърце благодаря, спестихте ми толкова болезнени лутания и самовъпроси - бъдете живи, здрави и нека семействата ви се увеличат:)!

Единственото, което остана да се чудя сега и моля пак за съвет - разбира се, от ваша гледна точка - да чакам ли на тази възраст фонда или да платим първото ин витро? Как мислите?

# 16
  • София
  • Мнения: 16 691
Момичета, от сърце благодаря, спестихте ми толкова болезнени лутания и самовъпроси - бъдете живи, здрави и нека семействата ви се увеличат:)!

Единственото, което остана да се чудя сега и моля пак за съвет - разбира се, от ваша гледна точка - да чакам ли на тази възраст фонда или да платим първото ин витро? Как мислите?
ако имаш възможност- финансирай един опит, докато чакаш заповедта по Фонда, че сега с това преместване на Фонда към ЗК-пак взеха да се бавят нещата.
Насочила ли си се вече към репродуктивна клиника?

# 17
  • Мнения: 48
Правени са ми изследвания - ехографии, кръв, хормони - всичко беше наред преди 3 месеца. Цитонамазката ми беше някъде от лятото - ако кажат, ще я повторя.
Всичко тогава си беше наред, сега се надявам да нямам влошаване... Ще бъде много неприятно стечение на обстоятелствата:)

НО така или иначе след като вчера научихме новината веднага съм си запазила час за нови изследвания. Всичко се прави в Стара Загора, в болница НиаМед, където започва работа чисто ново Отделение за Асистирана репродукция, асоциирано с клиники Малинов, с чисто нова апаратура Лайка, с микробиология, с лаборатории специални.

Лекарите са специализирали в клиника Малинов, в Швейцария, в Белгия - разчитам много, НИаМед са съвестни. Та - както се очертава, в клиника Малинов ще бъде извършено ин витрото...

# 18
  • София
  • Мнения: 16 691
Правени са ми изследвания - ехографии, кръв, хормони - всичко беше наред преди 3 месеца. Цитонамазката ми беше някъде от лятото - ако кажат, ще я повторя.
Всичко тогава си беше наред, сега се надявам да нямам влошаване... Ще бъде много неприятно стечение на обстоятелствата:)

НО така или иначе след като вчера научихме новината веднага съм си запазила час за нови изследвания. Всичко се прави в Стара Загора, в болница НиаМед, където започва работа чисто ново Отделение за Асистирана репродукция, асоциирано с клиники Малинов, с чисто нова апаратура Лайка, с микробиология, с лаборатории специални.

Лекарите са специализирали в клиника Малинов, в Швейцария, в Белгия - разчитам много, НИаМед са съвестни. Та - както се очертава, в клиника Малинов ще бъде извършено ин витрото...
Клиника Малинов или клиника Надежда?
Не си написала ЦС или лапароскопия дали си правила- те са едни от най-важните изследвания Peace

# 19
  • Мнения: 1 661
Единственото, което остана да се чудя сега и моля пак за съвет - разбира се, от ваша гледна точка - да чакам ли на тази възраст фонда или да платим първото ин витро? Как мислите?
Лично аз не съм чакала фонда, даже не съм и кандидатствала за него. Самофинансирам си процедурите.

# 20
  • Мнения: 48
Клиники Малинов, не д-р Стаменов, той е бил при тях, но се е отделил както разбрах.
В Стара Загора в НиаМед се прави това отделение, пряко сътрудничество и преки изследвания, апаратура, обучение, разчитане - ноу-хау на Малинов.

Имам съвсем леко увеличена цервикална слуз - но съвсем лека, лекарката каза, че не е никакъв проблем, всичко в норма! Това преди 3 месеца, ще повторим изследванията сега с новата апаратура ... Тя беше категорична, че изследванията ми са "отлични"

Жълта роза - ех, мила, дано всеки има такава възможност и дано е увенчана с успех, аз не мога май да си позволя повече от 1 процедура самофинансирана, и то ... с мъка:) Както разбрах, е около 6  000 лв, точно сега започвам да чета цени:)

# 21
  • София
  • Мнения: 16 691
Sonette, Д-р Стаменов никога не е бил към клиника Малинов, а просто се помещаваше в тяхната сграда. Той си е към клиника Надежда, но вече имат отделна сграда.
Хубаво е, че направените ти изследвания са отлични. Аз питах за Цветна снимка, а не за цервикална слуз Peace
На мен второто ин-витро ми излезе под 4000 лв, но много зависи с какво те стимулират, както и цените на различните клиники Peace

# 22
  • Мнения: 48
ivankaka - извинявай много, от вчера ми е лудница и ... навлизам така "ударно" в проблема Simple Smile) Затова и глупавото ми объркване.Ще ми правят скоро вероятно цветна снимка, или лапароскопия, каквото трябва- нека направят:)) Казаха и датата, но аз от ужас нищо не запомних - кой да ти помни, аз не знаех къде съм...

Клиники Малинов - сега звъннах в София и говорих със старшата им акушерка - казаха ми, че има възможност и ако изследванията ми са добри да пробваме първо "спонтанен цикъл"Simple Smile

Така, че ще докладвам своевременно тук, благодаря на всички за информацията!! Дано има полза за други момичета на моите години с подобни спермограми:)

# 23
  • Мнения: 39 321
Сонет, моля те- несериозно е да ти казват на една цитонамазка и един ехограф отлични изследвания.

# 24
  • Мнения: 48
Аз пак не се изразявам смислено, извинявам се. Изследванията бяха рутинни, правя си ги всяка година, защото си имам наум, че искам бебета, а още няма - но това НЕ са изследвания за инвитро - такива още не съм направила:) Ще пиша тук своевременно!:))

Общи условия

Активация на акаунт