Моля за схема на цедене

  • 6 445
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Много зависи и от помпата. Няма да правя реклами на марки, но и аз с първата цедях по 80-90 мл. От гърда. После с новата помпа достигах двойни количества. За увеличаеане на кърмата чий повече течнпсти. Сминдухът също много помага. Има един български лактогенен чай, чувала съм, че има ефект.
Сори за телеграфния текст и грешките при писане, но съм от телефона и едва уцелвам тези малки буквички.
Стана ми любопитно-с коя помпа си успяла да увеличиш количествата изцедена кърма?Можеш на лични да ми отговориш,ако не искаш да правиш реклама(макар,че не виждам нищо лошо,нали си споделяме  Simple Smile )Аз съм с електрическа.
При мен,интересното е,че докато кърмех приемах добавки като сминдух и бирена мая.Кърмата ми се увеличаваше доста и нямах запушвания.Когато започнах да цедя,обаче установих че не трябва да приемам добавки,защото постоянно се запушвам.Убедих се,че помпата не изпразва така добре гърдата,както бебето.
А,по колко време цедите на гърда?

Последна редакция: пт, 26 апр 2013, 05:14 от stefanel

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 166
stefanel, първоначално бях с ръчна на Авент. Освен, че не можех да достигна количества, зърната ми бяха доста разранени.
После видях, че така няма да стане, разрових се в нета и прочетох страхотни отзиви за помпите Медела. Купих си електрическата и освен, че цедях по 150-160 мл., се оказа, че е доста щадяща към зърната и разраненията отминаха. Не искам да правя реклама, но ако не беше тази помпа, сигурно щях да съм се отказала от кърменето.
А за времето на цедене - бавничко си става. По 20 мин., че и до 30 мин. на гърда, в зависимост от количеството (по едно време бях достигнала до 350 мл. от цица, направо си беше ужас Simple Smile )
 

# 17
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
И аз съм с Medela mini electric.Доволна съм уж,но знам ли като нямам база за сравнение.Иначе аз изцеждам по 15 мин на гърда през 2-3 часа,включително и през нощта.Събирам между 80 и 150 мл и от двете в зависимост от това коя част на денонощието е.Аз си знам,че не съм надарена с много кърма и шанса да получа хиперлактация клони към нула  LaughingВсе пак събирам около 800 мл. на денонощие преко сили.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 166
Моята помпа е същата - Медела мини електрик.
Искам да изразя адмирациите си към търпението и упоритостта ти да цедиш денонощно. Виждам, че детенцето ти е на 6 месеца. Аз също в началото цедях на 3 часа, вкл. и през нощта и съм убедена, че не бих могла да успея до 6-тия месец. Стискам ти виртуално ръката  Simple Smile

# 19
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Моята помпа е същата - Медела мини електрик.
Искам да изразя адмирациите си към търпението и упоритостта ти да цедиш денонощно. Виждам, че детенцето ти е на 6 месеца. Аз също в началото цедях на 3 часа, вкл. и през нощта и съм убедена, че не бих могла да успея до 6-тия месец. Стискам ти виртуално ръката  Simple Smile
Благодаря  Hug

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 166
Здравейте,
понеже аз започнах темата и вече на почти 5 месеца се кърмим успешно, ще споделя своя опит относно предлагането на изцедена кърма, когато поради някаква причина детето не може да бъде кърмено. Вярвам, че ще е от полза на майчета, попаднли в моята ситуация. Все пак да вмъкна, че моето бебче засука ефективно около втория месец (а след първия - за първи път успя да захапе зърното), така че упорствайте и паралелно с цеденето всеки път предлагайте гърда, може в един момент да започнете да се кърмите ненадейно (както беше при мен Simple Smile ). Та за цеденето, моята схема беше следната:
В началото предлагам изцедена кърма през около 2-3 часа (в зависимост от бебето. Моето в началото само спеше и щом започнеше да се разбужда, знаех, че ще иска да яде). Първи ден - 10 мл., 2ри-20мл., 3ти-30 мл. и така до 10ти ден -100 мл. Това разбира се е условно. Ако си застопори на примерно 70 мл. и си яде само по толкова цяла седмица, не го тъпча. Слагам 80 мл., като изпие 70 мл., останалото го хвърлям. На следващият ден пак го пробвам с 80 мл., ако пак не иска, пак хвърлям и така. Когато стигне 100 мл. си остава там за месец. На следващият месец давам 110, на следващия 120, после 130 и така по същата схема, то детето си показва. Моят е доста ящен, така че при някое друго бебе може и да не се достигнат тези количества толкова бързо (особено при някоя стройна мадама  Mr. Green ). Това е за количествата. За часовете - през 3 часа го хранех - в 3,6,9,12,15,18, 21 часа. В 00:00 часа той спеше и пропускаше това хранене, но се будеше за храненето в 3:00. Часовете също са условни. Ако се събудеше по-рано с плач, не съм го оставяла гладен, както и не съм будила за ядене.
За цеденето - в началото цедих на 3 часа, вкл. и през нощта. Но аз имах много, ама наистина адски много кърма по едно време. Затова, когато гърдите не ме боляха така зверски и не ставаха постоянно на бучки, започнах да цедя по-рядко - през 4-5-6 часа. (можех да си го позволя без притесненията, че кърмата ми ще намалее по този начин, понеже аз донякъде това и исках). Но е вярно, че в началото търсенето определя предлагането. И е важно да се стимулира лактацията, понеже изведнъж бебето започва много да яде и трябва да има количество.
Цедях, а това, което бебчо не успяваше да изяде през деня замразявах в торбички за съхранение на кърма. Гледах в една торбичка да няма кърма от твърде много цеденета през деня - не повече от 2-3.
Иначе за по-лесна организация на храненията - изцеждах кърма и я наливах в шишета в хладилника (с нужното за бебо количество). Нареждах шишетата едно зад друго и винаги взимам първото, а прясно изцеденото слагам най-отзад. Така всеки път, когато наближи времето за хранене, директно взимам най-предното шише и го слагам да се топли в чаша с гореща вода. Не съм държала кърма в хладилника повече от 2 дена (въпреки че няма проблем и седмица да стои). Просто като видя, че пълните ми шишета вече са много, замразявам.
Ами това беше моят опит с цеденето. В началото ми беше много трудно, непознато и имах един куп въпроси, но добре, че беше този форум, за да се намерят добросърдечни мами, които да ми вдъхнат кураж и да ми помогнат със съвети и напътствия. Благодарих им на лични, но искам да го направя и тук - сърдечно БЛАГОДАРЯ!!!   bouquet  Бъдете здрави - и вие, и малките ви съкровища.
Надявам се и аз да бъда полезна на бъдещи мамчета.  Simple Smile

Последна редакция: пн, 27 май 2013, 00:23 от tsangel

Общи условия

Активация на акаунт