Американки пращат 145 позитивни мисли и виртуални прегръдки към Сиатъл

  • 32 618
  • 731
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 169
Фей, ама много е готин  Heart Eyes. Едирка го е щракнала тук космо- генератора  Hug. Мдам, харесвам по- големи породи Simple Smile

Уинкс, отивам да опитам Форте Тапас тази вечер и ще споделя.

# 706
  • Мнения: 154
Фейо, Ванх, много са красиви и двамата, но вашите са си истински кучета, не като моите Simple Smile)) Фея, ти нямаше ли две?
Руми, много кофти с тия болести, аз хич не съм подготвена психически за подобно нещо, а знам че скоро и при нас ще се почне Sad

# 707
  • Мнения: 8 163
Терми, котките са ми две. В някакъв момент мислехме да вземем на Беро кучешка компания и бяхме харесали една английска хрътка, но се отказахме. На мен ми дойде много...

П. П. На страницата на МТел видях два пъга преди малко Simple Smile Ама са май по-сбръчкани и охранени от твоите.

Руми, това същият вирус, дето тръшна Хилари ли е или някаква нова гад? Щото ние оня го изкарахме. Да оздравяват момците!

Последна редакция: чт, 14 фев 2013, 23:21 от Фея Кръстница

# 708
  • Мнения: 154
Моите не са сбръчкани, но за съжаление женската я бяха поохранили лятото, и съм ги сложила на диета. Много лесно дебелеят тия кучета  Tired.
Терми, от един и същи брийдър ли ги взима?
От различни са, първият му мопс е бил от приют, вторият-Сами май е купуван, третия си е още в България със стопанката си, а Тиа е от чичото на мъжа ми, който имаше развъдник за кучета в Оклахома. Като разтуриха развъдника ни предлагаха да вземем майката на Тиа, мъжът ми беше готов, но аз не разреших, все пак аз се грижа изцяло за тях.
Руми, сега се сетих при нас имаше един много гаден вирус с много висока температура и с почти никакви други симптоми, и двете ми приятелки го минаха с децата. Беше ужасно, по техни разкази-40С и така няколко дни, едната обаче е кашляла също.
За валентинките-мен пък ме кефи, че тук от малки ги учат как да изразяват по подходящ начин чувствата си. Тези от вас, които са омъжени за американци сигурно са забелязали разликите с българските мъже. Разбирам защо ви е досадно, и на мен би ми било досадно и лигаво, но си мисля, че проблемът е в мен. Харесва ми също, как тук споделят скръбта си. Не се крият, а сами търсят съчувствие и подкрепа. Много са различни от нас, в това отношение. Спомням си как една приятелка ми разказваше за кандидат свекървата й, която много искала бебе, но все не се получавало и накрая на 40+ забременяла, но бебчето починало в 8-ия месец. Та как след като родила бебето-мъртво, го облекли и поканили близките да се снимат с него. Аз бях потресена, още повече, че са поканили и приятелката ми, която тогава е била на 20 да присъства, и с целия си акъл я попитах-А ти защо отиде?, тя ми каза-близките са за това, да се подкрепят в такива моменти. Почувствах се като абсолютен гьон и ръб в тоя момент, та си мисля, че подобен род човещина и разбиране ни липсват.

# 709
  • Мнения: 8 163
 Shocked Терми, ако снимането за спомен с мъртво бебе е човещина, значи на мен такава ми липсва тотално.

Разбирам логиката ти за валентинките. Ама що за глупост е "Be mine" със сърца и целуващи се момченце и момиченце между 6 годишни?! Хиляди пъти повече предпочитам благотворителните кампании като средство за възпитание в състрадателност и хуманност.

# 710
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Оправи се Иво, а Павел наистина се оказа зъбоникнещ, защото днес нищо нямаше повече.
Дано не го хване и малкия че много гадно. Сега остана само сополи и кашля малко заради сополите.
И двамата домъкнаха по една торба с валентинки и кенди, ще трябва да крия лолипопс. Иначе ми харесва празника, всички празници обичаме.

# 711
  • Мнения: 8 163
ще трябва да крия лолипопс
И аз така. 90% от скритите лолипопс отиват на най-скришното място: в Simplehuman-а Mr. Green

# 712
  • Мнения: 154
Shocked Терми, ако снимането за спомен с мъртво бебе е човещина, значи на мен такава ми липсва тотално.
И на мен ми трябваше доста време да го проумея. А и не съм сигурна, че е човещина, по-скоро съчувствие и съпричастност.
А за благотворителността, не съм сигурна как и на какво ги учат, но явно ги учат добре, защото американците даряват много.

# 713
  • Мнения: 374
На мен ми направи впечатление, че тука Св. Валентин е празник на всякаква любов - майки към деца, баби към внуци, лели към племеници, поне такива валентинки видях в магазина. В Бг по-принцип се акцентира на любовта между влюбените.

А мъжът ми е много учиден как може да продават букет от 12 рози. Купил той и махнал едната, ама не я хвърлил, ами я оставил в колата да вехне там.  Laughing Мъже!

# 714
  • Мнения: 3 988
Тези от вас, които са омъжени за американци сигурно са забелязали разликите с българските мъже.

Пак общия знаменател дръпнахме. Wink

тука Св. Валентин е празник на всякаква любов - майки към деца, баби към внуци, лели към племеници, поне такива валентинки видях в магазина. В Бг по-принцип се акцентира на любовта между влюбените.

Да,  Peace но целият "шум" е изморяващ.


Снимането за спомен с мъртво бебе не е нито крипи, нито нечовешко. Това е един от многото начини една майка/роднини да се сбогува/т с бебето. Не бих могла да го направя, на мен това не би ми помогнало за лекуване на травмата, но за някои жени е есенциално за справяне с мъката и траура. "Участието" на близките показва съпричастност, но отказа им далеч не значи, че няма да намерят начин да я изразят.

# 715
  • Мнения: 405
Имате ли опит с estate sales? Бих искала да знам какво да очаквам.

За празника - отпечатах картички с  Love is.. - на мен много ми харесваха като бях малка, май бяха в едни дъвки. Сладко в градината отказвам да нося, независимо по какви поводи, ако ще и име да ми излезе.

# 716
  • Мнения: 2 674
Страхотни неща или абсолютни боклуци, зависи от умрелия. Laughing Ако си търсиш мебели, можеш да попаднеш на цена, на която не можеш да устоиш, за вещ, която не ти трябва.

# 717
  • Мнения: 154
Пак общия знаменател дръпнахме. Wink
Ама как все успявате да ги видите тия общи знаменатели.... Сега сигурно ще ми кажете, че българи и американци сме като две капки вода-разлики и отлики няма! Визуално не си приличаме, защо очаквате във възпитанието си, възприятията си и пр. субективни елементи да сме еднакви.... И ако всичко е толкова еднакво, какво изобщо правим всички тук?! Или средата не оказва влияние върху формирането на личността?!
Атти, и аз не съм ходила, а ми се искаше, въпреки че ми е малко .....

# 718
  • Мнения: 3 988
Пак общия знаменател дръпнахме. Wink
Ама как все успявате да ги видите тия общи знаменатели....

Избождат ми очите. Wink

И ако всичко е толкова еднакво, какво изобщо правим всички тук?!

Тука напускаме очертанията на общия знаменател.
Не, не всичко е еднакво. И слава богу.
Какво правим всички тук? - Кой каквото си иска. Всеки от нас го е довял различен вятър. Да не слагаме още един общ знаменател.  Simple Smile

Или средата не оказва влияние върху формирането на личността?!

Оказва, разбира се. Кой твърди обратното?  Sunglasses Именно средата тук прави американците толкова различни - от изперкали масови убийци до прекрасни бащи. Също както и средата в България е направила българските мъже различни.  Laughing
Да живее средата!

# 719
  • Мнения: 79
Имате ли опит с estate sales? Бих искала да знам какво да очаквам.

Влизаш в къщата и разглеждаш - в мазето, по стаите, нагоре по стълбите, в гаража - освен ако някое помещение не е изрично затворено. Принципно почти всичко дето видиш ще е for sale и ще има цена. Ако не - можеш да питаш. Обикновено истейт селовете се организират от компании, които с това се занимават, и протичат по сходен начин. Ако си харесаш нещо, но искаш още да разглеждаш - остави го на "касата" и помоли да ти го пазят. Ако се отиде около обяд в последния ден много от цените ще са намалени доста, но е рисковано да се чака ако си си харесала нещо конкретно - може друг да го отнесе. А и вероятно много от хубавите неща ще са заминали вече. Ако нещо друго те интересува - питай.


За Свети Валентин правих картички с лепенки - сърчица, калинки и подобни + печатчета. Приятно ми беше да ги направя. Кими залепи няколко, а предполагам другата година ще се включи и по-активно. И тя донесе една торбичка. Имаха и пижамено парти в градината. Абсолютни бонбони! Heart Eyes Учителките казаха, че няма нищо общо с празника - просто се кефят колко са кют по пижами Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт