полезната храна за бременни

  • 10 463
  • 78
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 163
Здравейте !! Бъдещи и настоящи майки .. искам да ви попитам дали  много ядене на плодове вредно ли е за бебето  .. понеже много ям мандарини .. Благодаря предварително  smile3503 smile3503
Плодовете и зеленчуците (добре измити) не са вредни за бебето.

# 61
  • Мнения: 410
А може ли да се яде шоколад и по колко?

Яденето на шоколад направо ми е болна тема - аз ям много шоколад и не мога да се спра. Издържам най-много 1 ден без и пак отивам и си купувам. Не мога да се задоволя с 1 парченце, трябва да изям целия, а ако имам два - докато не ги изям нямам покой. Просто съм станала като "наркоман" за шоколад.  Embarassed . И това не е откакто съм бременна, а от много преди това, та явно не на бебето му се яде, а на майка му  Sad

# 62
  • Мнения: 8 163
Милица, и аз бях така. С години. Да, това си беше откровено пристрастяване. За да го овладееш, трябва да издържиш първите 5-7 дни. После няма да ти се яде.

Виж ми подписа: от над три месеца не съм близвала шоколад. Намалила съм и всички останали бързи захари до минимум.

За тези три месеца се чувствам и изглеждам по-добре от всякога: стабилен, равномерен сърдечен ритъм, почти постоянно ниво на енергия и настроение, спокоен сън, три размера дрехи надолу.

# 63
  • Мнения: 378
Аз със сладко проблем нямам, рядко хапвам, последните години по-често, но разумно.
Сега карам само на мед(2ч. лъжици сутрин, уж истински) и плодове всеки ден. В итернет пише много хубави неща за истински черния шоколад, купиха ми такъв преди седмица, 74% какао пише на него и преди съм го опитвала, наистина горчи, но моя още не съм го отворила. Навсякъде пише, колко е полезен, че усилва метаболизма, не се пълнеело от него. Разбира се, че не трябва да се яде целия, а 1 блокче от него. Някакви коментари за него?  Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 8 163
Мириана, аз предпочитам сурово какао, сурови какаови бобчета и рожков. Както казах, не ям шоколад и преработено какао.

Причината е, че при преработката на какаото за производството на шоколад, бобчетата се пекат при висока температура, след което се смилат. Това унищожава по-голямата част от полезните вещества, характерни за какаовите бобчета. Ето пример с ORAC (Oxygen Radical Absorbencе Capacity) стойностите, които показват доколко дадена храна е в състояние да унищожава свободните радикали:



Другият недостатък е, че флавенолите, които са изключително полезни за сърдечно-съдовата система, имат горчив вкус. Повечето производители намаляват флавенолите в какаото по химичен път, за да може хем да не увеличават количеството захар в крайния продукт и да го продадат като "здравословен и полезен", хем да угодят на вкусовите рецептори на клиентите.

# 65
  • Мнения: 378
Благодаря за отговора  Hug
В магазините има ли ги, не съм забелязала  newsm78

# 66
  • Мнения: 8 163
Благодаря за отговора  Hug
В магазините има ли ги, не съм забелязала  newsm78
Знам, че се продават и в БГ, защото някои момичета от "Тренировки в домашни условия" си купуват рожков и сурови какао нибс.

# 67
  • Мнения: 38
Преди да забременея всяка сутрин изяждах по 50г. черен шоколад, 75-80%. Не ми пречеше и не ми се отразяваше на килограмите. Сега обаче въобще не ми се яде сладко, а черния шоколад даже ми опротивя. Наблягам на плодовете.

# 68
  • Мнения: 687
Благодаря за отговора  Hug
В магазините има ли ги, не съм забелязала  newsm78
Има ги в био магазините със сигурност - Био Балев, Зоя, Зелена земя и т.н. Също могат да се поръчат и от онлайн био магазините или от чужбина, в случай, че във вашия град няма био магазин.
По конвенционалните магазини не съм ги засичала, но ако ги има ще са на Био щандовете пак.
Не са много разпространени, но се намират при добро желание Simple Smile
А може ли да се яде шоколад и по колко?

Яденето на шоколад направо ми е болна тема - аз ям много шоколад и не мога да се спра. Издържам най-много 1 ден без и пак отивам и си купувам. Не мога да се задоволя с 1 парченце, трябва да изям целия, а ако имам два - докато не ги изям нямам покой. Просто съм станала като "наркоман" за шоколад.  Embarassed . И това не е откакто съм бременна, а от много преди това, та явно не на бебето му се яде, а на майка му  Sad
Една от причините за яденето на сладко е недостатъчното хранене и постоянният глад на организма. Това състояние може да се постигне и със сравнително големи количества храна, ако са празни калории, джънк и въобще като цяло храни, с които организмът нищо смислено не може да направи. Тогава той преминава в нещо като режим на оцеляване и търси бърза енергия.

Аз лично преди няколко години се храних основно с джънк (глупаво решение, ама толкова ми е бил акълът). Смятах, че щом не напълнявам, не ми вреди, но после се оказа, че проблемите ми с имунната система и честите разболявания и проблеми са се дължали точно на това. По онова време, можех да изям 300 грамова Милка от раз (и съм го правила много пъти, често следвано от пакетче вафли примерно  Sick). Откакто почнах да се храня основно с храна, а не с боклуци, 1 парченце шоколад ми е съвсем достатъчно да се насладя на вкуса. Не изпитвам желание за още, няма нужда даже воля да демонстрирам... Да не говорим, че шоколадът у дома залежава в хладилника - нещо, което преди никога не можеше да се случи.

# 69
  • Мнения: 410
Милица, и аз бях така. С години. Да, това си беше откровено пристрастяване. За да го овладееш, трябва да издържиш първите 5-7 дни. После няма да ти се яде.

Виж ми подписа: от над три месеца не съм близвала шоколад. Намалила съм и всички останали бързи захари до минимум.

За тези три месеца се чувствам и изглеждам по-добре от всякога: стабилен, равномерен сърдечен ритъм, почти постоянно ниво на енергия и настроение, спокоен сън, три размера дрехи надолу.

Да, забелязах подписа ти Фея и ти се възхищавам. Трябва си силна воля, а аз май на този етап нямам такава  Sad

А може ли да се яде шоколад и по колко?

Яденето на шоколад направо ми е болна тема - аз ям много шоколад и не мога да се спра. Издържам най-много 1 ден без и пак отивам и си купувам. Не мога да се задоволя с 1 парченце, трябва да изям целия, а ако имам два - докато не ги изям нямам покой. Просто съм станала като "наркоман" за шоколад.  Embarassed . И това не е откакто съм бременна, а от много преди това, та явно не на бебето му се яде, а на майка му  Sad
Една от причините за яденето на сладко е недостатъчното хранене и постоянният глад на организма. Това състояние може да се постигне и със сравнително големи количества храна, ако са празни калории, джънк и въобще като цяло храни, с които организмът нищо смислено не може да направи. Тогава той преминава в нещо като режим на оцеляване и търси бърза енергия.


При мен яденето на шоколад не идва от недостатъчно хранене, а от мисълта, че след хранене трябва да си подсладя. Колкото и да съм се наяла все имам място за шоколад.

Последна редакция: нд, 16 юни 2013, 12:13 от Botten Mary

# 70
  • Мнения: 8 163
Само да кажа, че омега 9 не спада към т.нар. есенциални или основни масни киселини, защото тялото може да я произвежда само. Уловката е, че за целта в тялото ни трябва да има достатъчно омега 3 и 6. Ако една от тези две масни киселини (омега 3 и 6) е в недостиг, тялото не може да произведе достатъчно омега 9.

Най-добрият външен източник на омега 9 е зехтинът.

# 71
  • Мнения: 2 282
Ако ям примерно ленено семе сутрин на закуска (или 2-3 пъти седично риба) , всеки ден ядки и маслини/зехтин ще си набавям ли достатъчно сама тези омеги 3-6-9?

# 72
  • Мнения: 8 163
По време на бременността се препоръчва увеличен прием на омега. Изследвания са показали, че това води до повишено IQ на детето.

# 73
  • Мнения: 378
Само да вметна, че ядките задъжително сурови!  Flutter
Чакайте да се отчета, че вече родих и мога да направя сравнение с двете бременности
1БРЕМЕННОСТ:Храна-всякаква и по всяко време
                         Вода- почти не
                         Спорт -никакъв
                         Лежане - доста (да не кажа през цялото време от мързел, не от друго)
                         Начални килграми 50 на височина 172- качени за цяла бременност 10-11кг.
                         Родено бебе - 3,570гр.
                         Пълно възстановяване - около 1 година с плочките по корема и останалите мускули (аз пак си бях слаба през месеците, но имах да стягам коремм и малко сланинки виждах, макар че хората не виждаха, а и имах да свалям 5-6кг. до 50кг.) Като цяло бързо се вталих
2БРЕМЕННОСТ: Храна - всичко без тестени изделия от всякакъв тип, мазно, сладки изделия, пържено. На 2 часа хапване, разнообразна храна без да се повтаря за деня, вечеря в 6 и тн....
                        Вода- задължително по 3 литра на ден, моята беше преварена
                        Спорт- при мен беше доста движение вкъщи, чистене, разходки.
                        Лежане- почти никакво
                        Начални килограми- 52, височина 172- качени за цялата бременност 6кг.
                        Родено бебе- 3, 550гр. 52см.
                        Възстановяване на тялото- 20 дена след раждане (т.е. преди дни). Прибрах се вкъщи и кантара посочи, че съм 50кг, нямам мазнини, а корема се прибра на 20 ден. Като щека съм, само чакам да спре кървенето и почвам тренировки
С втората бременност, определно се чувствах много жизнена и енергична, а корема до последно не го усещах. С тази бременност си водих и дневник от снимки за спомен и за сравнение.   bouquet
                     
               

# 74
  • Мнения: 140
За полезните храни, аз наблягам на плодовете, зеленчуците, рибка, пилешко, ядките в сурово състояние. Ограничих пържените храни до минимум, макар че понякога ми се прияжда и си угаждам.   
Олиото замених със зехтин. От сладкото най-обичам по едно блокче черен шоколад след хапване, не знам колко е полезен, но се чувствам добре.Пия по близо 2 литра вода на ден.

Общи условия

Активация на акаунт