ОСМИ клас е лесен, а чуждите езици песен- 2 тема

  • 41 500
  • 753
  •   1
Отговори
# 690
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Уау ... Ами освен да питаме Русалката какво мисли, че нейната щерка е по-голяма ... 8-мокласните мами няма как да знаят ... "Философски цикъл" започва с "Психология и логика" - 9 клас; 10 клас - "Етика и право"; 11 клас - "Философия" и 12 клас - "Свят и личност" ... Важно е да знаете, че оценките от тези предмети влизат в дипломата като самостоятелни предмети, а не се сумират т.е. хубаво е да са високи, за да е по-висок средния успех от дипломата.

# 691
  • Мнения: 14 472
Преди години пак писаха по този случай-мислех ,че е в миналото вече.

# 692
  • София
  • Мнения: 770
И преди повече от 20г. пак имаше подобни истории с въпросния учител, без да се отразяват в пресата.

# 693
  • София
  • Мнения: 4 349
И преди повече от 20г. пак имаше подобни истории с въпросния учител, без да се отразяват в пресата.

Че на колко ли е бил тогава  newsm78 newsm78 Преди 23 години надали си е позволявал подобно поведение  ooooh!

# 694
  • София
  • Мнения: 18 244
И преди повече от 20г. пак имаше подобни истории с въпросния учител, без да се отразяват в пресата.

Че на колко ли е бил тогава  newsm78 newsm78 Преди 23 години надали си е позволявал подобно поведение  ooooh!
Naddya, ти не беше ли завършила НЕГ, би трабвало да си засякла Кънев.  Thinking Още по мое време беше там. И пак си беше странен.  Помня, че съученичка се хвалеше Mr. Green, забележи не се оплакваше, че я е канил на кафе, но това и да е истина,  не е ставало определено в час. Казвам, че беше странен, защото още тогава се отклоняваше с лекота от материала, но не в посока сексуални намеци и извращения. Говореше глупости от рода на това, че дезедорантите и шампоаните били вредни, а Горнобанската минерална вода навреждала серизоно  на  плода и майката. Laughing

Дъщеря ми е 10 клас и от 9-ти  учи упоменатите по-горе предмети. В 9 клас беше при друг преподавател, първото му име е Лъчезар, второто не го помня, но  в момента това няма значение. В 10 беше при Кънев. Изрично я попитах как протича часът при него  и има ли такива намеци и предложения. Отговорът беше НЕ, но разбрах, че е запазил и  след 20 години досадния си репертоар  с дезедорантите и минералната вода. Попитах и за оценяването. Нямало е проблем, изпитвал е и според  представянето обективно  е оставил годишните оценки на 10 клас . Има достатъчно шестици, че да се говори за заяждане. Но не изключвам варианта за нещо случващо се в по-горни класове, над тях нямам наблюдение и не мога да бъда категорична. Все пак и двете интервюирани момичета са  от тазгодишните 12 класове.

# 695
  • София
  • Мнения: 4 318
Кънев няма място в НЕГ, но не поради споментите причини/пикантерии в жълтите медии.
Дори само факта, че заглавието на репортажа няма връзка със съдържанието е показателен.
Мисля, че Надя като бивш възпитаник на това училище има начин да получи достоверна информация (ако се интересува, разбира се), така да се каже от извора, а линкът е по-подходящ за друг подфорум - Клюкарник.
Русалка, и аз специално говорих с дъщеря ми по темата и мога да допълня - на срещи Кънев кани хора, които мислят нестандартно и са интересни събеседници, а не за сексуални закачки (инфо от приятелка, приела такава покана). Проблемът според мен е в оценките - горен курс не посещава редовно часовете му, понеже няма особен смисъл, а пък господинът не пише отлични оценки на често отсъстващите, което пък се отразява на дипломите им.

# 696
  • София
  • Мнения: 18 244
Бечев няма място в НЕГ, но не поради споментите причини/пикантерии в жълтите медии.
Дори само факта, че заглавието на репортажа няма връзка със съдържанието е показателен.
Мисля, че Надя като бивш възпитаник на това училище има начин да получи достоверна информация (ако се интересува, разбира се), така да се каже от извора, а линкът е по-подходящ за друг подфорум - Клюкарник.
Русалка, и аз специално говорих с дъщеря ми по темата и мога да допълня - на срещи Кънев кани хора, които мислят нестандартно и са интересни събеседници, а не за сексуални закачки (инфо от приятелка, приела такава покана). Проблемът според мен е в оценките - горен курс не посещава редовно часовете му, понеже няма особен смисъл, а пък господинът не пише отлични оценки на често отсъстващите, което пък се отразява на дипломите им.

Ironic... Hug Нещо си се замислила май  за Бечев по литература и си написала името му вместо това на Кънев. Grinning


ПП И да, сега попитах девойката, каза ми същото за оценките. Нямало някой, който да е бил редовно в часовете му, да е бил изпитан и представил се добре, с когото  учителят да се е заял.

Последна редакция: нд, 23 юни 2013, 14:55 от пенсионирана русалка

# 697
  • София
  • Мнения: 4 318
Редактирах! Embarassed
Афектирах се и пиша глупости!

# 698
  • София
  • Мнения: 62 595
Тоест, ще излезе, че всичко е скалъпено, така ли? И момичетата, които говориха пред камерата, макар и със замъглени лица, са някакви подставени или злобни ученички, които искат да си отмъстят за лоши оценки?

# 699
  • София
  • Мнения: 4 318
Ученичките от какво се оплакваха? Крещене, вулгарни изрази, непреподаване на материал, за секспредложения май нямаше изказване.
За мен най-точно и близко до проблема се изказа последното неанонимно момиче.
Манипулация е, че дадоха думата само на момичета, а подобни проблем с Кънев имат и момчета, но все пак трябва да се оправдае бомбастичното заглавие. ooooh!

# 700
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, то е достатъчно всичко изброено преди секспредложенията, защото е реално развращаване. Ако твоят началник, хем ти си възрастен човек, започне да крещи, да използва всякакви вургаризми със сексуален уклон, то ще те топли ли, че не ти е предложил да го посетиш малко в кабинета му? Или някой да обяснява разни сексуални техники и да нарича дъщеря ти к..ва ще ти е ок, нали не я е натиснал на масата! Не мога да разбера защо така лежерно възрастни жени възприемат развращаването на младежите, че и сексуалния тормоз! Не става въпрос за конкретния човек дори, защото в момента няма как да знаем кой прав и кой крив, а като цяло. Не е за пръв път да чувам подобни неща. Нашата култура явно толерира и дори поощрява сексуалния тормоз към жените още от ранната възраст на момичетата. То го има и същото към момчетата, но при тях тормозът е на тема мъжественост.

# 701
  • София
  • Мнения: 4 318
Ох, как го извъртя! Grinning
Къде видя у мен толерантност към вербалното насилие? Shocked
Коментирам репортажа, конкретните деца не ги познавам, случката дали е достоверна също не мога да кажа, така че избягвам да давам оценка. Има кой да проверява и взима мерки.
Аз приключих с тази тема!

# 702
  • София
  • Мнения: 62 595
А как да тълкувам думите ти относно това от какво се оплаквали момичетата? като няма секспредложения какво, другото няма значение ли? Ако нещо съм сгрешила с разбирането на написаното от теб, можеш да кажеш точно какво е. Накратко, за теб редно ли е  "Крещене, вулгарни изрази, непреподаване на материал"?

# 703
  • София
  • Мнения: 18 244
Тоест, ще излезе, че всичко е скалъпено, така ли? И момичетата, които говориха пред камерата, макар и със замъглени лица, са някакви подставени или злобни ученички, които искат да си отмъстят за лоши оценки?


Андариел, аз споделих това, което знам КОНКРЕТНО. Неколкократно запитах девойката и написах отговора й тук.  А той беше, че  единственото дразнещо във  въпросния  учител  са теориите му , нямащи нищо общо със секса. Но едно оплакване за евентуално  некачествено предаден материал  не бива да се смесва с такова  за упражняван вербален секс тормоз, нали така? Какво е общото между двете? Ако в 11 или 12 клас се случи друго, бъди сигурна, че няма да замълча. Peace Но кажи ми,  за момента какво очакваш да напиша - да,  нещата в клипа и статията са верни, въпреки, че детето ми казва обратното. Rolling Eyes Що за майка  на момиче ще съм да защитавам за спорта такъв индивид, ако детето е намекнало и съвсем леко за нещо нередно? Иначе не бих казала, че децата го харесват. Но това е субективно. Не всички учители са харесвани.

Последна редакция: нд, 23 юни 2013, 15:56 от пенсионирана русалка

# 704
  • София
  • Мнения: 62 595
Нищо не очаквам, просто се чудя какво се случва - кой крив и кой прав.

Общи условия

Активация на акаунт