До колко год. детето се къпе с другия пол родител ?

  • 13 163
  • 125
  •   1
Отговори
# 45
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз също имам син, който още няама месец, но не смятъм да ходя гола пред него като поотрасне мъничко, и като започне да вижда ясно. Имах приятелка която се хвалеше, че сина и и дърпа гардите докато е гола в банята, а на баща си му дърпа пениса. А леля ми има син който е на 13-14 години и тя ходи гола пред него и му дърпа чурката дари и пред руги хора, детето ужасно се притеснява и постоянно и казва да не го прави но тя продължава. Направо се отвратих от подобни взаимоотношения. Смятам, че това по скоро притеснява децата от колкото родителите. Но щом му прави впечатление голотата ти спри да го правиш. Още може би не разбира напълно всичко, но след време...

# 46
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Виж в тези линкове някъде пешеше и за това.

http://margaritta.dir.bg/2004/mart/05bebepsy.htm
http://margaritta.dir.bg/2004/okt/05obiatia.htm

# 47
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Синът ми е на 4 години и досега не сме се крили от него. По някое време сигурно ще трябва лично аз да внимавам...  Thinking

# 48
  • Plovdiv
  • Мнения: 612
Когато голямата ми дъщеря беше на около 3 години зададе много интересен въпрос на баща си - Татеееееее кученцата и котенцата имат опашки отзад, а твоята защо е отпред????? Той горкия си глътна граматиката. Никога не сме се крили от нея, и не е имало никакви проблеми.

# 49
  • Мнения: 181
Аз не бих се съблякла пред детето си. Сега го правя заЩото знам 4е ниЩо не разбира, но като порасне малко, Ще запо4на да се прикривам малко от малко. Майка ми помня 4е се криеШе само от брат ми, от мен не. А пък баЩа ми не се е показвал гол пред нас. Може би затова и аз съм малко резервирана в това отноШение.

# 50
  • Мнения: 2 142
Мисля че няма нищо страшно детето ти да те вижда гол. Сега когато влизаме под душа с Еми сме голи естествено (независимо дали я къпя аз или баща и). Досега не се бях замисляла над този въпрос. И... когато ходим на море, ходим на диви места и се разхождаме както природата ни е създала. Не вярвам сега да си сменим навиците. Никой от нас не парадира с голото си тяло, но и не се крием. Моите родители бяха нудисти също (сега обаче почиват предимно сред цивилизацията), не смятам че съм увредена от това, напротив. Винаги съм приемала голото тяло като нещо естествено и красиво.

# 51
  • Мнения: 6 390
все още не се криеме, но тя е на 13.месеца  Wink
а иначе смятам, да не го правиме голям проблем голото тяло  Rolling Eyes но ще видиме до колко ще успеем  Wink
иначе се къпя само в нейно присъствие за сега, иначе рискувам да оглушея от виковете й ако си затворя вратата  Crazy Mr. Green

Последна редакция: чт, 26 яну 2006, 22:14 от Eli cz

# 52
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ами аз все още се къпя с него (2 и 3 месеца), но мисля че и за в бъдеще ще бъде така, или поне така си мисля Shocked

# 53
# 54
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И аз започнах да мисля по този въпрос до кога да се преобличам пред сина ми. Не се къпем заедно, все още..., но това е единственото време само за мен и не бих искала да го споделям с него, защото цялото ми ежедневие е свързано само с него. Но на мен също не би ми било приятно сина ми като порасне да ме гледа гола... Струва ми се извратено точно в пубертета да гледа голата си майка... Леля ми спокойно се съблича пред сина си и не се притеснява да го гледа гол и детето много се притеснява от това. Не мисля че е редно като порасне да ме гледа гола, интересно ми е кога започва да ги впечатлява голотата?

# 55
  • Мнения: 1 581
Не мисля че е редно като порасне да ме гледа гола, интересно ми е кога започва да ги впечатлява голотата?

Ами моят например вече се впечатлява и то доста. Когато се къпе с баща си всеки път по 10-ина пъти обяснява на висок глас, че тати има голяма чурка, а Вики има малка чурка  Rolling Eyes
Хващал ме е в моменти на преобличане и сега знае, че мама има женски гърди, а Вики и тати имат мъжки гърди.
Така че вече започва да схваща разликата между мъжа и жената  Laughing

Не изпадам в паника, ако ме свари гола, нито пък му закривам очите, ако фиксира на плажа или по тв гола жена, но лично мене ако не ме гледа гола, нищо няма да загуби  Mr. Green

Последна редакция: ср, 01 фев 2006, 20:11 от iv100yanova

# 56
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Никога не съм се крила от децата си.Сега големият е на 10 и вече не влиза в банята като сам там или ако ме пита нещо е със затворени очи,"защото не е хубаво да се гледа една дама гола"/цитирам го/. Wink

# 57
  • Мнения: 3 760
... HugНе мисля, че е редно да се създава у детето комплекс по отношение на голотата - тялото е естествената ни обвивка, с нищо по-лоша от шикозните дрешки, към които, кажи-речи, цял живот се стремим. Те се купуват с пари, а тялото е безценно и мисля, че детето трябва да разбере това от ранна възраст. Както и това, че тялото му е хубаво такова, каквото е, и ако е по-различно от телата на другите деца и големи хора, то това не го прави с нищо по-грозно или лошо от техните. Ще ми бъде малко трудно да му обясня тези неща, ако създам предварително у него чувство за срам от тялото и неговата голота.

# 58
  • Мнения: 7 640
авторката защо не пусне анкета да обобщим мненията, че не мога да прочета всички препирни Laughing

# 59
  • Мнения: 3 423
днес си говорехме с мъжа ми за това и за радост и двамата сме на мнение ,че не е нормално да се къпем голи пред детето.
относно доводите на някои ,че голотата е нещо естествено и ако се крием ще създадем притеснение у детето ,че това е нещо нередно-ами секса също е нещо естествено,по тази логика правите ли го пред детето и ако не (надявам се,че не)не мислите ли,че ще му създадете впечатление ,че секса е нещо срамно Joy Joy Joy

Реза особено ме вълнува твоя отговор  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт