ПЪРВОКЛАСНИЦИ - Тема 17

  • 36 065
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 10 820
Elfi,може би трябваше да уточня,че звъня когато ние сме поканени.Когато раздаваме покани,на повечето родители не знам телефон и тръпнем в очакване до последно.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 300
Elfi,може би трябваше да уточня,че звъня когато ние сме поканени.Когато раздаваме покани,на повечето родители не знам телефон и тръпнем в очакване до последно.

То и аз съм една - чела, недочела  Mr. Green

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Записвам се да ви следя.
Часовник не познаваме и не иска и да го научи, въпреки че баба й подари страхотен със стрелки, но биде захвърлен на втория ден...

# 48
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
има много хубав часовник, подарък от приятелка за миналия РД, със стрелки е. Но не го познава, не се ориентира изобщо във времето. Аз пък не полагам никакви усилия в тази посока  Blush Сякаш са ми други приоритетите засега  Grinning

# 49
  • Мнения: 5 160
За анкетата - познава много добре и двата вида часовници. "Неволята" учи - постоянно ни питаше още колко остава за еди кое си филмче и му казвахме да гледа часовника и с подсказки много добре се научи дри и на циферблата да има означени само с чертички 12, 3, 6, 9.

 Peace     Неволята е Simple Smile  И интересите, и нуждата, и да не чакаш някой да ти казва.
Има време да го научат.

# 50
  • София
  • Мнения: 2 768
часовник със стелки познава от лятото на 2011 и за награда и купихме един малко по хубав такъв.
Също така се ориентира добре времево
Обаче пък с приборите за хранене сме много изостанали-не боравим с нож, а май повечето деца на нейната възраст вече се справят. Чудя се сега да я уча ли, да и давам ли нощ тя да опитва, що ли newsm78

# 51
  • София
  • Мнения: 7 033
Мартин познава часовника и има часовник със стрелки, но не го носи. И аз организирам рожден ден, всяка година се притеснявам колко деца ще дойдат, защото РД е в края на месеца и е пика на грипната епидемия. Тази година си реших проблема отново - наемаме детски клуб за два часа и не се вълнувам много колко деца ще дойдат, тъй като наема ми е еднакъв и за 5 и за 15 деца.

# 52
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
.....
Обаче пък с приборите за хранене сме много изостанали-не боравим с нож, а май повечето деца на нейната възраст вече се справят. Чудя се сега да я уча ли, да и давам ли нощ тя да опитва, що ли newsm78
И аз ги уча моите сега - не мисля, че е късно.  Peace

# 53
  • у дома
  • Мнения: 965
Записвам се и аз при вас - има часовник от 6-годишна и познава и двата вида часовника...
Чета и ви следя, но нямам много за споделяне. Детето може да чете, може да пише супер грамотно, звукови анализи и прочие ми показва как се правят, все отлично има по математика, въобще пожалавм на всички такова дете  Heart Eyes Обаче, аз започнах да и показвам буквите от като беше на 3, на около 5 започна да се учи да чете, а госпожите в ПГ бяха страхотни и просто подготовката и е много добра от рано, защото детето е любознателно. Това, което ме потриса е, че нейните учебници са направени, за деца, които могат да четат и да пишат. През материала буквално се препуска и не знам как щеше да бъде ако не знаеше тези неща - мъка...

# 54
  • Мнения: 1 685
Чета ви аз и май не откривам друго дете като моето слънце - не може да чете, не познава даже буквите.Връщаме се отначало и започваме от първите съгласни, докато научи една, вече е забравил предната.При гласните няма проблем, но повече съгласни ги забравя.По този начин изостава страшно много с материала и до сега не е направил нито една диктовка правилно.Устно, разделя думите на срички, знае тази сричка с кои звукове е, но не може да я напише.Снощи вече бях много ядосана и то на всички - и на него и на учителите.Имаше да пише домашно и няколко поправки.След занималня седна да пише и така до 10 вечерта когато все още неприключил го накарах да вечеря и да си ляга.ЗНам, че на учителките им е невъзможно да се занимават с едно дете, но ме успокояват, че лятото може да ходи на училище за да навакса.Не искам да наваксва лятото, искам да върви с другите и ако сега не му е ясно, след 2 месеца ще му е още по-голяма каша.Мисля си за частна занималня или нещо такова.Вие какво ще кажете?Предполагам няма много работа по него, но аз не знам по какъв най-правилен начин да му обясня материата.

# 55
  • Мнения: 1 988
При Георги със занималнята беше тръгнал стремглаво надолу-нямаше ден без проблем я при едната госпожа, я при другата, закъсваше с материала....абе ужас ooooh!
Колкото и да ми е трудно сега, когато се занимавам аз с него, трябва да кажа, че разликата е огромна. Няма база за сравнение даже. За съжаление аз карам за втори път първи клас-няма начин. Децата са различни това е Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 161
Бях изпуснала темата, но се върнах назад и прочетох всичко.
Моят син познава часовника и е в час с времето, но това никак не му пречи да се бави, да се мотае и въобще да не си дава зор.
Presi,  сега прочетох това:
Вторият проблем е с физическото. Госпожата е пълна истеричка, невротизирана е до крайност - вика им, скубе ги, щипе ги над лактите и по раменете, наказва ги редовно да стоят на пейката и да е играят. Съответно моето дете се научи, че ако отиде без екип няма да му викат и да го скубят, а ще стои наказан на пейката, съответно вече има забележка, че ходи без екип в часовете. Говорихме с директорката, запозната е със случая. Имаше и група родители които присъстваха в часовете, но положителния ефект беше от днес за утре. Та приемам идеи.

Моето лично мнение е да пуснете жалба срещу учителката, това е недопустимо. Позовете се на чл. 11 от Закон за закрила на детето: Закрила срещу насилие
Чл. 11. (2) Всяко дете има право на закрила срещу нарушаващите неговото достойнство методи на възпитание, физическо, психическо или друго насилие и форми на въздействие, противоречащи на неговите интереси.
В ПОМАГАЛО ПО ПРЕВЕНЦИЯ НА НАСИЛИЕТО ЗА УЧИЛИЩНАТА МРЕЖА, изготвено
от Държавна агенция за закрила на детето е отразено, че физическото насилие може да включва:
• Ритане.
• Удряне, биене с юмрук или побой върху детето.
• Изгаряне.
• Попарване, изгаряне с пара.
• Удряне, биене чрез предмет, например колан, точилка…
• Душене или задушаване на детето.
• Отравяне.
• Разтърсване на детето със сила, омраза.
• Одраскване, дране на детето с нокти, щипане или извиване, изкълчване на части от тялото на детето.
• Скубане, стискане или смачкване на части от тялото на детето.
• Хвърляне, блъскане на детето, например в стената или в пода.

Аз лично не бих оставила нещата така, никой няма право да се гаври така с децата ви. Пуснете жалбата чрез Директора на училището до Агенция за закрила на детето или се консултирайте с юрист.

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 10 820
Ох,и аз като го прочетох това скубане и щипане направо ми настръхна косата.Никой няма право така да се отнася с дете-независимо собствено или чуждо.Дано се оправят нещата и спре този тормоз.

# 58
  • Варна, България
  • Мнения: 728
Мисля си за частна занималня или нещо такова.Вие какво ще кажете?Предполагам няма много работа по него, но аз не знам по какъв най-правилен начин да му обясня материата.
Сложна ситуация е при вас.  Thinking
Моят съвет е да намерите някоя пенсионирана учителка, защото и в частната занималня са по 10-на деца и не им се обръща чак такова внимание, а и като цена е горе долу същото.
Чувала съм за пенсионирани учителки, които вземат 3-4 деца в дома си, но нямам идея за такава.
Дано да навакса детето, защото наистина става все по-сложно  Hug

# 59
  • София
  • Мнения: 3 823
Здравейте Hug.
Дани познава отчасти колко е часа на часовника със стрелките, а на електронния се справя без грешка. Часовник все още няма, но не мисля и скоро да му купуваме.
Той също не може да борави с нож или по - точно не може да реже. Ако трябва да си намаже филия, тогава се справя. През ваканцията имаше голям ентусиазъм да прави салата и на няколко пъти му давахме да ренди моркови и да реже зеле. Горе долу се справяше Laughing.
Относно РД, всичките РД сме ги правили в детски клубове, но никога родители не са ми се обаждали, за да ми потвърдят, че ще дойдат децата. Случвало се е да се обадят, за да кажат, че няма да дойдат. До момента винаги са идвали почти всички поканени и РД винаги е ставал много забавен.

Общи условия

Активация на акаунт