ПЪРВОКЛАСНИЦИ - Тема 17

  • 36 059
  • 738
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 5 987
Моя младеж става в 6:40-6:50 и най - късно в 7:20 е в училище  Cry,часовете започват в 8:30 ч.
Телефон след първата седмица госпожата беше забранила , но след като се оказа че е един от малкото отиващи толкова рано на своя глава му казах да го носи и ако стане нещо докато чака да може да ми се обади.Дано не се налага , но мога да отреагирам в рамките на 5 мин защото съм в същата сграда.
Иначе си знае адреса,знае че без нас не трябва да напуска училище,още лятото го проведохме този разговор.Докато оставях брат му в градината уж ме чакаше в двора и като излязох и не го видях и ми минаха 1001 мисли и той спокойно се подава зад една врата и се смее, та тогава поговорихме надълго и широко какво се прави и не .
Светкавица за успеха на детето си изобщо не мога и да гадая, с четенето се справя добре, писането ако се старае може , но не му се иска, за задачите може но много се разсейва.Отличните в тетрадките и учебниците са повече от подписаните страници , но всеки ден е различно .Колкото до учителите аз госпожата не съм я виждала от преди зимната ваканция, възпитателката е тази с която контактувам и тя това което и аз самата виждам.




Принципно е така...с повечето, ама на тази:
"Една малка торта струва 7 лева, а една голяма-с 4 лева повече. Колко лева струва голямата торта? Поставете друг въпрос и му отговорете."

какъв друг въпрос може да се постави? На мен ли ми е бедна фантазията, че не намирам к'во друго да питам? Laughing

Колко общо струват двете торти? Аз за това се сетих.


# 736
  • София
  • Мнения: 6 094
До края на учебната година има още много време и не мога да преценя какви знания ще има през май. Мисля, че е по-важно дали се е научила да чете, колко и какви грешки прави при диктовките, дали пресмята бързо, дали се ориентира в словесните задачи, доколко се справя сама с подготовката на уроците.
Продават доста помагала с примерни тестове, които родителят може да ползва за ориентир, ако се притеснява, че оценките са изкуствено завишени.

# 737
  • Варна
  • Мнения: 436
в отговор на Светкавица - и заради подобни съмнения относно адекватността на оценяването (майка ми е учител) избрах за сина си най-строгата госпожа.. от седем възможни.
Моят хубостник е ужасно зле по български и съответно оценките му са ниски в повечето случаи. Понякога има проблясъци и даже едно, две - отлично Simple Smile
Много съм доволна, че го оценяват реално, защото той е с доста високо самочуствие относно знанията и уменията си и даже ми беше предложил да го запиша директно във втори клас Simple Smile Сега вече му става ясно, че не е чак някакво чудо на природата.

# 738
  • Мнения: 11 818
Пуснах новата тема, защото довечера сме на театър и започвам да се приготвям, а после бар и т.н и не знам кога ще успея да надникна тук... Заповядайте - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=702580.0

Общи условия

Активация на акаунт