Как да постъпя?

  • 1 763
  • 7
  •   1
Отговори
  • в белята
  • Мнения: 536
Сина ми се разболя от мононуклеоза и веднага го спрях от детска ясла.Проблема е там ,че педиатърката ни спомена ,че в неговата група миналата от миналата седмица има още едно болно детенце  ,за което знам ,че си ходи редовно.Не трябва ли при такава диагноза ,явно не със силно изразени симптоми ,задължително да спреш детето от занимания (както при варицелата) ,все пак няма нужда да пламне цялата група? newsm78

# 1
  • Мнения: 8 297
Както смяташ за редно...
Твоето дете беше ли в съсътояние да ходи на градина. Доколкото знам за болестта мисля че децата просто няма как да ходят. не смятам че иам родител който би си пуснал детето на градина.
Колкото до информацията от педиатърката...малко ми звучи като един шофьор казал на един пакинг....

# 2
  • Мнения: X
С вирусна мононуклеоза с моята дъщеря бяхме в инфекциозна клиника, не мисля че родител може да си пусне детето болно, с това заболяване в детска ясла

# 3
  • Мнения: 15 379
И аз не знам дете с развита мононуклеоза как ще ходи на ясла.
Може заразата да шета в групата и тъй като децата са в много тесен контакт, тя да се предава и да има повече заболели.

Не знам дали се дава карантина при един заболял от мононуклеоза.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 347
С вирусна мононуклеоза с моята дъщеря бяхме в инфекциозна клиника, не мисля че родител може да си пусне детето болно, с това заболяване в детска ясла

Миналата година дъщеричката ми беше болна от вирусна мононуклеоза, за да не лежим в инфекциозна клиника (където можеше да хванем какво ли още не, заради условията там) си стояхме вкъщи и имахме схема за инжекции. След това дълъг период от време не ходи на ясла заради имунитета.
Понякога е трудно за диагностициране, но се правят изследвания, по които личи. Защо не говориш с госпожите/директорката? Ти знаеш, а всички останали родители, които не предполагат за този случай? Най-малкото, ако има нужда ще се вземат мерки. (да се надяваме).

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 574
 Shocked Била  съм болна от лимфомононуклеоза. Буквално не можех да се обръщам в леглото, трудно стигат и до тоалетната.
Как така това дете ХОДИ на детска градина? Да не е свръхчовек?  Shocked

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
Вероятно просто се предава слух, че детето ходи  ooooh!  Stop

# 7
  • Мнения: X
Вероятно просто се предава слух, че детето ходи  ooooh!  Stop

Съгласна  Peace

Общи условия

Активация на акаунт